• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
@boudova sice jsem to nikdy nekupovala, ale to ti jako nemohl kus uříznout? pár metrů?
12. dub 2012 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@boudova U nás v lékárně jsem koupila nastříhané archy, prodávali to myslím po 10 těch archách, já spotřebovala zatím asi 2 (ale je pravda, že já to mám jen na cesty a peru to :slight_smile: ). Tý jo.. 100 metrů.. to by bylo na doživotní zásobu ještě tvých pravnoučat :grinning: (fakt se to dá krásně prát, takže spotřeba je malá)
12. dub 2012 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@marky27 Tak po cca 4 hodinách provlhly :unamused: sice ne moc, ale bodyčko bylo trochu vlhký a to ta plenka nijak extrémně nasáklá nebyla...mně jsou taky moc příjemný, daleko více než vlnáky, tak škoda, no.
12. dub 2012 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@reruna
@mahafi je to naobjednávku, ani to neměli na lékárně, zkusím se pozeptat po těch arších :slight_smile:
12. dub 2012 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@aemmi hm, takže stejný jak u nás :confounded:
12. dub 2012 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@aemmi takže na celou noc, jak je psáno na stránkách Anavy, rozhodně nebudou, když provlhnou už po 4 hod. :cry:
12. dub 2012 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@aemmi tak je holt budu dávat jen přes den když budu vědět, že třeba za hodinku za dvě budu přebalovat
12. dub 2012 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@aemmi @marky27 holky, ty flísáčky jsou fakt záhadný, já Anavy na celou noc klidně dávám a oblečení navlhlý není
12. dub 2012 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí
A jinak dnes historický okamžik - potkala jsem v poradně první živou látkařku! :grinning:
12. dub 2012 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí (6)
Holky, chtěla jsem se zeptat, jak je to v reálu se schnutím plínek doma na sušáku... Když na stejné otáčky vyždímu třeba kalhotkovou bambusovou Anavy, tak o kolik uschne rychleji než vícevrstvá bambusová Anavy? A co Blueberry a Swaddlebees? Paní Hanka na svých stránkách píše, že vyždímané na 1000 otáček jsou do 10 hodin suché (teda ne všechny jsou z bambusu)... Myslíte, že je to pravda?
12. dub 2012 v 15:34  • Odpověz  • To se mi líbí
koukám, že jsem to napsala naopak, předpokládám, že kalhotková uschne pomaleji než vícevrstvá čtvercová.. ale o kolik?
12. dub 2012 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@boudova ještě zkus v metráži, v látkách, jestli to třeba nemají normálně a ne na objednání, používá se to i jako vycpávka do přikrývek a polštářů, jestli je to to, co myslím....ten perlan
12. dub 2012 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 no - jak které plínky, nejdéle schne bambusové froté, pak bavlněné froté, bambusový velur, bambusový flauš, nejkratší dobu schne flís a pulky... nejrychleji z plen, co jsem měla byly suché čč, pak asi vv, pak anavy, BB, popolini a nakonec BL bambus. No a délka schnutí závisela na roční době - v zimě u topení klidně přes noc, v létě, když bylo teplo, tak taky schly rychle, to by možná i těch 10 h bylo, ale na jaře nebo na podzim, když se už moc netopí, ale ještě není žádné teplo a je vlhko, tak plenky schly i 24 h....tedy ty BL, ostatní byly suché o něco dříve...
12. dub 2012 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lenka5731 Treba ty bambusove Little Lamb, co cekam, pry schnou 24 hodin doma, ale to jsou ty vnitrni kalhotkove jedne kus.

Ty nove TB EasyFit zase schnou extremne rychle pry 4 hodiny nebo jak, tam totiz nd vnitrni savou vlozku, ze je prisita, ale vyndavaci a maji ted jine slozeni, aby rychleji schnuly.
12. dub 2012 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek ty už máš ty V3, tady pořád nabízí V2... Nevím, kdy k nám ty tvoje dorazí... :slight_smile:
12. dub 2012 v 16:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 Jj, ja mam ty V3 a fakt jako TB nekecaji, jsou neskutecne jemnounke. U nas zacly ted v dubnu, ja si je predobjednala na vystave, takze mi prisly na zacatku dubna. a na V2 jsou tu vsude ted slevy prave, Tesco je pry melo snad za 4 libry kus, akorat jen na obchodech a jen nekterych.
12. dub 2012 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek tak to by k nám taky mohly dorazit - do doby než to pro nás bude aktuální. Tady se právě i V2 prodává za cca 550 :astonished: :astonished: Já jsem ještě to co mám nezkoušela prát, to bych ostatně nejlíp zjistila, jak dlouho to bude schnout konkrétně v našich podmínkách a nemusela bych se tu ptát :confused: :confused:
12. dub 2012 v 16:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@reruna děkuju za odpověď. takže kalhotkovky anavy ještě oproti ostatním schnou relativně dobře, jo?
12. dub 2012 v 16:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 Muzes si vest grafy a porovnavat delku schnuti u vseho :slight_smile: Ja to take jeste neprala.

Tady je ted EF V3 za 17 liber od TB normalni cena, obcas nekde nejaka akce. A limitovane edice o libru drazsi teda.
12. dub 2012 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek asi těhotenská demence, ale fakt mě nenapadlo to vyprat teď hned, abych si to zjistila sama :sunglasses: myslím, že se na to příští týden vrhnu a podle toho dokoupím další anavy kalhotkovky... :slight_smile:
12. dub 2012 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 Ja puvodne chtela prave zkusit nejaky ten kosuek vyprat, ale zase nechci to davat k normalnimu pradlu, protoze to peru v ariel gelu, takze jsem od toho opustila. A pockam proste, az budu mit vse a pak nejak se do toho pustim.
12. dub 2012 v 16:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek ono by to asi stačilo na zkoušku u nových jen ve vodě bez pracího prostředku, ne? těch pár bazarových kousků co mám stejně proženu v persilu/arielu na 60...
12. dub 2012 v 16:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 ano, jsou rozkládací, mají zvlášť vkládačky, takže schnou celkem rychle a BB taky
12. dub 2012 v 16:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 Jj, na schnuti je asi staci jen namocit, ale to je zas neevyzdimes jako pracka.
12. dub 2012 v 16:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek ja myslela vyprat normálně v pračce, ale bez prášku :slight_smile: :slight_smile: jinak tu už mám ecover a ještě objednám ořechy a frosch, to by snad mělo stačit...
12. dub 2012 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 Tak ono teoreticky je mas vyprat vickrat, nez je nasadis, cim vickrat je vyperes, tim savejsi budou. Jinak pocitat s tim, ze na zacatku budou mene sat pry. Jako psali, ze idealne 10x, ale ja to u sebe vidim tka na 3x a pak rychleji menit proste.
12. dub 2012 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek jj, ale chtěla jsem to opakované praní nechat až na květen-červen, až to bude na balkoně rychle schnout. Když ho nechám zasklený a jen škvírky na stranách na větrání, tak je to tam jak ve skleníku a uschne to hned. :slight_smile: Ale příští týden provedu test schnutí na sušáku :slight_smile:
12. dub 2012 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 Ja si prave rikala, ze pockam, az bude venku lepe, ale pak mi doslo, ze venku nesusim :slight_smile:
12. dub 2012 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek a sušičku neplánujete? my jo a asi bude, ale nechtěla bych v tom plínky sušit úplně pokaždé... tak nevím, prostě uvidím. stejně máme dobré plány, co. jsem zvědavá, jaká bude realita :grinning:
12. dub 2012 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek @lenka5731 Holky, ze začátku zase mimčo většinou takové nálože nečůrá, takže klidně můžete vyprat 1 před porodem a než vám pak prcek začne čůrat litry, tak se na těch 10 vyprání klidně dostanete :slight_smile:
12. dub 2012 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek