• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

22. ledna 2017 
@kkomtesa Pokud budou vkládačky vždycky zaskládané vevnitř plíny, je B-K flís dobrá volba. Pokud bys je ale chtěla dávat k zadečku, je dobré nakombinovat B-K flís a třeba aksamit/froté/český flís...
Stačí oentlovat, netřpí se to.
Já už teď nevim, jestli jsem stříhala po šíři nebo po délce...Ale asi délku (60cm) po délce a šířku (12cm) po šířce. Takže budeš potřebovat 4x60cm plus radši něco navíc (jak se to opere, tak ta látka trochu i zešišatí)...Teoretikcy můžeš střihnout 24cm a přehnout, ale ozkoušené nemám... Možná bych ale raději stříhala obě strany stejně, aby se to nekroutilo.
Jo jo, ala bych 1čč + 1 vkládačku, savost bych nadoma viděla jako dobrou...

Ad praní - poznat to je asi v tom smyslu, že když máš novou vkládačku, tak saje o něco míň jak používaná, ale jestli to je 10 praní... Prostě předeprat na tolik stupňů, na kolik budeš právat, ušít a používat. Ta kapacita bude o něco stoupat, ale saje to pěkně už i na začátku...
27. dub 2012 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, prodávám používané tréninkové kalhotky - dvoje Imse Vimse a jedny Blueberry, pokud máte zájem, tak mrkněte http://www.modrykonik.cz/bazar/prodejce/reruna/
27. dub 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ehm, tak to byla rychlost -tak už jsou rezervované :wink:
27. dub 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla bych se zeptat, jestli už jste vyzkoušeli nové Imse Vimse Smart - na patentky. Přemýšlím, že bych koupila od každé velikosti jedny do výbavičky. Moc nevěřím tomu, že svrchňáky po prvním prckovi budou 100%. Zajímalo by mě, jestli už je někdo zkoušel a jak je s nimi spokojený. My měli Imse Vimse na sucháče a byly fajn, jen občas poškrabal sucháč bříško, tak si říkám, že jestli by tento problém vyřešily patentky, tak by to byly určitě super svrchňáky. Už se nám to krátí, máme termín za 7 týdnů, tak začínám přemýšlet, co všechno dokoupím. U prvního jsem látkovala až od 2 měsíců, teď bych chtěla začít už od začátku.
27. dub 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek vypadají bezvadně, rozhodně bych je zkusila, kdybych je potřebovala
27. dub 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nedávno jsem tu řešila látkovou výbavičku a všechno to tak strašně uteklo, že už je malá na světě a dnes jí jsou čtyři týdny :slight_smile:. Takže se hlásím jako čerstvá látkařka. Látkujeme od příchodu z porodnice a jsem moc ráda, že jsem se takhle rozhodla, protože zatím vidím jen výhody. Úplně první věc, kterou jsem strašně ocenila bylo to, že prostě poznám kolikrát malá čůrá (v porodnici jsme to měli zapisovat a já to na té jednorázovce prostě nepoznala, navíc, když byla kolikrát pokaděná... :slight_smile:). Zatím jedeme hlavně čč na novosklad s různými vkládačkami a občas cvičně nasadím nějakou kalhotkovku (jejich řady bych brzy ráda rozšířila). Takže čekejte v blízké době mé všetečné dotazy ohledně kalhotkových plenek :D.
27. dub 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@maly_prcek díky moc. Tak já kdyžtak budu dávat dovnitř na zadeček bambusovou separačku, těch mám spoustu. Nakonec jsem si objednala 4m, kdyžtak něco ze zbytku udělám.
27. dub 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek Taky se chystám vyzkoušet, zatím máme jen "sucháčové" a ty mi sice vyhovují, ale třeba s patentkovými HD se mi pracuje o fous líp, tak si říkám, že by ty IV nemusely být marné :slight_smile:.
27. dub 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek já mám se sucháči trochu jiný problém - poslední dva měsíce mi je mrňous rozepíná při přebalování a dokáže to i přes tričko, až když mu dám kalhoty, tak přestane, takže se trochu děsím léta:slight_smile:
27. dub 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkomtesa To mě neděs, že to dokážou rozepnout i přes tričko :grinning:. Magdalenka si je totiž taky teď začala rozepínat (grrr), hlavně teda zatím na plenkách (bamboozle, bumgenius), je asi jen otázka času, kdy na to přijde i u svrchňáků :grinning:
27. dub 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janistr Gratuluju k holčičce a užijte si látkování :slight_smile:. Taky nelituju ani chvilinku, že jsem do toho šla :slight_smile:.
27. dub 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr to je úplně ideální zpráva od čerstvé látkařky.... ať se vám, holky, moc daří, nejen v látkování :wink:
27. dub 2012 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to se to suší, že? :wink: :wink:
29. dub 2012 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@helulela Ty jo, Baby Lucy a vkládačky EH pár hodin, doslova! :slight_smile:
29. dub 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám na vás takový dotaz, snad nebudete převracet oči vzhůru. Na 8mi měsíční kontrole mojí malé mi paní doktorka odpověděla na dotaz proč moje malá tak kříží nohy a dává je k hrudníčku, jako by měla koliku tím, že onanuje :confused:, že v tomto období je to u dětí zcela normální, že některé děti to tak mají, ať ji na to neupozorňuji a snažím se odlákat její pozornost.. a v létě ať je bez plínek. Také jí často musím přebalovat. Trochu si ukrupne a hned začne plakat, nebo se kroutit. V noci se po každým vyčuráním budí a neusne, dokud ji nepřebalím. Máme plíny Pemprs. Myslíte, že přechod na látkové pleny by to změnilo? Nemáte někdo obdobnou zkušenost? Předem děkuji za odpověď.
29. dub 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@0knoflicek Jestli se malé nelíbí být počůraná v papírových plínkách tak látkovky ti určitě nepomůžou, leda tím, že tě přebalování po učůrnutí vyjde podstatně levněji. Nepotřebovala bys žádné savé plíny, jen klasické plus nějaké svrchní kalhotky, takže investice malá.
A s onanováním taky neporadím, když už jednou přišla na to, že jí to dělá dobře, bude to dělat.
29. dub 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dotaz: někdy noční plena místo normální čurkou smrdí děsně ostře, znáte to taky? Čím se toho pachu zbavujete?
30. dub 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Vyper v Sanytolu, nic jiného mi na to nepomáhá. Žijí tam prostě nějaké bakterie produkující čpavek. Taky pomáhá máchání navíc po každém praní.
30. dub 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela jojo, to se to suší :grinning: :grinning: ještě ta pračka kdyby prala rychleji :angry: :angry:
30. dub 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila nám taky noční čůránky víc smrdí ...
30. dub 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem si vzpomněla, byla ta soutěž na Bráně? @rebelie
3. kvě 2012 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela @rebelie taky jsem se chtěla zeptat. jaký to bylo? :slight_smile:
3. kvě 2012 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@0knoflicek Přechodem na látkovky bys myslím výrazně ušetřila :wink:, ale přebalovat po každém čůrrání asi budeš muset stejně (jestli jí to vadí i v jednorázovkách, tak jí to asi bude vadit i v látkovkách), jestli o nich jen trochu přemýšlíš, já bych se toho nebála a šla bych do toho :wink: (s výbavičkou ti tu všichni rádi poradí).
3. kvě 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi @helulela Holky, oni nám jí pro malou účast zrušili :frowning2:(( Jsem vyhecovala spoustu lidí, jenže on se patrně nepřihlásil nikdo krom těch, co jsem naverbovala já... Prý to přesunou na podzim a lépe zpropagují...
3. kvě 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Ten tutorial pro chlapy psal kamarád, kdybychom měli nějakou kloudnou fotku přebalujícího manžela, tak byla v tom článku, takhle jen konzultoval :wink: Jsem mu říkala, že by to chtělo ještě úvod do bezplenkovky pro chlapy.
3. kvě 2012 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rebelie Tak to je škoda... mohli vám nechat rozdělit si první tři místa :slight_smile:. Tak se budu snažit přesvědčit někoho, kdo by do podzimní soutěže šel, abychom vytvořili nějaký dreamteam.. :grinning:
3. kvě 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, jsem pár dní z porodnice doma, výbavu mám snad dostačující, ale zajímá mě praní. Je mi jasný, že to tu muselo být už stokrát, ale jak vidíte stránky diskuze ... takže co s nimi, když přebalím? Mám kýbl s víkem - dávat počůrané tam jen tak, jak jsou, pokakané namočit, natřít žlučovým mýdlem a pak je tam švihnout taky? Nebo i počůrané namáčet? Anebo mít kýble dva, jeden s počůranýma "nasucho" a druhý s pokakanýma "namokro"? Díky za rady.
3. kvě 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka3p já (a myslím, že většina tady) skladuju nasucho.. takže počůraný plínky do kýble jen tak, pokakaný jsem napřed troichu osprchla (případně napatlala žlučákem), aby se z toho ten největší binec dostal a vyždímaný jsem taky švihla k nim :slight_smile:. Gratuluju k miminku a ať se látkování daří :slight_smile:
3. kvě 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka3p s plínkama stejně jako píše @mahafi . U prvního jsem ze začátku skladovala i namokro, ale velký rozdíl v tom není krom práce navíc. A s případnýma flekama si nedělej hlavu, máš lepší věci na starosti :wink: Taky moc gratuluju, ať vám všechno klape :slight_smile:
@rebelie myslela jsem, že to tak dopadlo, když jsi nic nepsala. Na podzim už třeba dorazím taky a hned bude o člověka víc :slight_smile:
Kamarádovi prosím vyřiď, že článek je super, fakt vtipnej a je z něj cítit, že i látkující chlapi můžou být normální :grinning: Jsem si právě u toho vzpomněla na tvého manžela... za konzultaci máte body :slight_smile:
3. kvě 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek