Pohádky pro děti. Máte tip?

zrzinda
15. lis 2022

Hezky den, prosím, nemáte někdo tip na pekne pohadky pro děti?
Úplně ideálně žádnou klasiku z našeho dětství (ala Jeníček a Mařenka nebo o Honzovi, jak drakovi usekl hlavu 😀).
Proste nic morbidniho 😀
Čím dal tím víc zjistuju, jak jsou tyhle pohadky trochu mimo 🙈

klchudik
15. lis 2022

@zrzinda požíváme aplikaci Readmio, je to pěkně udělané, že když čteš a přečteš slovo jimi označené, aplikace ti vydá zvuk...je to pěkné, když čteš pohádku a do toho máš zvuky ☺️

krisstina93
15. lis 2022

Ja mám ráda třeba Disneyovky :D máme celou velkou knížku těch pohádek (ale je stará, takže aktuálně asi stejna nebude k dispozici, ale je jich hromada i tak), máme ty pohádky rádi jako filmy, tak si o tom pak rádi i čtou :D pro jak velké děti to chceš? Já mým syny 3 a 7 let, menšímu leda tak nějaké rychlé leporelo, on dlouho u čtení nevydrží, starší už ledacos, třeba má rád kubulu a kubikulu, knížky od raolda Dahla, Harryho Pottera, hobita, různé komixy (superhrdiny, Asterix a Obelix) , malý princ, Honzíkova cesta, kocoura modroocka, pak má nějaké knížky lego, nebo si sám rád listuje nějaké dětské encyklopedie.

janches
15. lis 2022

@zrzinda my jsme teď nějakou dobu četli z pohadkozem.cz jsou tam pěkně příběhy, většinou s nějakým "poučením".

petaov
20. lis 2022

Pro jak staré děti?
Zkus třeba Malované pohádky.

luucas
20. lis 2022

@klchudik
Stojí za předplatné?
Jinam my čteme takovou klasiku, Disneyovky, Z deníku kocoura Modroočka, Honzíkova cesta, Káťa a Škubánek a spoustu knížek, ve kterých je všehochuť... 😉

krtikkrtovaty
20. lis 2022

U nás frčí Medovníček. O skřítcích, je jich spousta.

normalnimatka
20. lis 2022

věková kategorie?
chceš spíš víc pohádek v jedný knížce, nebo i knížky, kde je jen jeden příběh?

klchudik
20. lis 2022

@luucas to je strašně individuální ☺️ každopádně můžete zkusit predplatne na zkoušku tuším za korunu na měsíc a pak se rozhodnout. My předplatné zatím nevyužíváme, vystacime si s pohadkama zdarma ☺️

janule0123
21. lis 2022

@zrzinda no je to spis klasika.. ale koupili jsme pohádky na dobrou noc… je víc dílů… od každého večerníčku jedna pohádka… a na tom jsem si vytipovala co ji zaujalo.. a co je mimo … a pak jsme dle toho začali číst celou knížku …

mollyweasley
21. lis 2022

@zrzinda Chodíme do knihovny, vždycky tam mají vystavku s aktuální tematikou, teď už začínají různé vánoční příběhy. Takže si vybereme tak dvě knížky aktuální a třeba 4, co nám padnou do oka. Často to bývá Březinová, ale knihovnice umí krásně poradit a klidně i nachystat celý balíček nějakých zajímavých knih. Dcery teda už čtou samy, ale stejný princip půjde udělat i u pohádek čtených maminkou.

erlebachova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarkapavlova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
barasapo
24. únor 2024

My máme Dinosauří pohádky a čteme je pořád dokola. Poučné pro malé děti. Jak si dinosauříci nechtěji uklízet, čistit zuby, jíst apod. 😁

ladyhacek
24. únor 2024

Tlapková, Medovníček,Starší má sérii Medvídka Pú

mishaza
17. bře 2024

Pustila jsem se sama do psaní a ilustrování pohádek. Taky jsem řešila u naší dcerky, že jsem jí nechtěla číst klasické, občas bubákovské pohádky. Chtěla jsem, aby pohádky byly něžné, zábavné a přitom poučné. Posílám odkaz, třeba se to bude někomu hodit 🙂
https://www.laskudetem.cz/