Bílý, lehce nažloutlý řídký výtok v těhotenství. Je to klasický těhu výtok anebo jsou to kvasinky?

Zodpovězené
26. únor 2019

Dobrý den, prosím o radu.

Od začátku těhu trpím na kvasinky, teď jsem se přeléčila antibiotiky Macmiror a poté ještě 10dní boraxovými globulemi, teď globule dobírám a pořád mám jako kdyby bílý řídký výtok a dneska ráno jsem měla trošku lehce žlutého, ale přitom při utírání není vidět nic až na vložce. Chci se zeptat, jestli když sem přeléčila to může být už jen ten těhu výtok? Protože už opravdu nevím, jsem ve 27tt.

Dobrý den,

po přeléčení kvasinek (nebo bakterií) vždy dojde k "vybílení" většiny živých organismů ve vagině. Následně čekáme, "kdo se tam teď nastěhuje". Proto je lepší libovolnou antiinfekční (ať už ATM nebo ATB ) léčbu zakončit aplikací selektivních vaginálních laktobacilů (u nás na trhu pouze v produktu Gynimun intim protect).

K Vašemu stavu - mírný výtok, který popisujete, může být jak "normální", tak nedoléčená mykóza anebo následná vaginóza (bakteriální dysbalance vzniklá mechanismem, který popisuji o odstavec výše).


Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň