Nosítko, vhodné od malinka a co nejdéle

lucie046
6. bře 2018

Ahoj,
mám měsíční holčičku a chtěla bych ji už nosit v nějakém ,, nosítku,,. Ale je to větší investice tak jsem se chtěla poradit jaké koupit. Jsem ochotna za to dát do 3500Kc. Ale kamarádka mi doporučila satkove nositko mai tai, ale to je jen tak +- 1roku. Náhodou jsem přišla na toto http://www.didymos.cz/nositka-didyklick/611-ros... když už je to tolik peněz tak jsem myslela, aby bylo vhodné už takhle od malinká a co nejdéle. Můžete poradit? A hlavně aby to bylo teda pro mimčo zdravé aby mu to nějak neškodilo. Dekuji

puresin
7. bře 2018

Ja mela Manducu, ma byt od narozeni tak do 2 let, pak uz se stejne ditko dost pronese. Za me super, naslapali jsme s ni po prirode dost. 🙂 Uz si nepamatuju cenu, ale kdybys kupovala z druhe ruky, poridis daleko levneji nez mas strop, a takovahle vec se temer neopotrebuje.

ishumisz
7. bře 2018

A co zkusit nejdriv jen satek, daji se poridit i kolem 1000, jen vybrat vhodny. V lidlu mivaji take dobry a tusim levnejsi. Ja jsem uvazala asi 6.den od porodu. I ten satek to ditko vic obali, ze mu to je prijemnejsi nez nositko. Manducu jsem mela, i s novorozeneckou vlozkou, ale uplne na takhle malinke ditko mi neprijde. A navic je tak desneee nepohodlna. Ja jsem si nechavala usit prave z satku, ktery jsem mela, sice az k prvnim narozeninam a je to nebe a dudy. Driv jsem musela pro pohodli krizit popruhy a i tak to nebylo ono. A s tim sitym jsem nemusela ani jedinkrat. Holky siji podle velikosti nebo univerzalni, myslim, ze do 3500 by ses krasne vesla a jeste mela na vyber z peknych satku 🙂

ishumisz
7. bře 2018

Jinak pokud budes mit spravne ergonomicke nositko a budes mit ditko spravne usazene, tak urcite neni ceho se bat. Naopak. Hlavne se vyvarovat visitkum. Ale asi se trosku orientujes podle vyberu 🙂

makiszek
7. bře 2018

Ja bych taky chtěla nositko ale moje 5 měsíční dcera v tom nechce být. Zatím jsem zkoušela jen Manducu. Je něco lepšího nebo to mám zkoušet dál?

eithelwing
7. bře 2018

My jsme měli manducu, ale pro mě je to zlo. I když píšou, že je vhodná pro novorozence díky vložce, nosící skupiny na fb to nedoporučují. Dcera byla v manduce opravdu zapadlá, moc se mi to nelíbilo.
A když byla starší, tj. zhruba půl roku, měla jsem pocit, že jí manduca už není! Nakonec jsme pořídili Kagano a tam jsem opravdu spokojená. 🙂 Ale to je pro starší.

Zkusila bych zapojit se do nosících skupinek na fb, např. i regionálních, kontaktovat maminky a vyzkoušet si nějaká nosítka, případně i odkoupit. Maminky občas pořádají srazy a tam si můžeš všechna nosítka a šátky ohmatat. Někteří výrobci nebo obchody nabízejí možnost zapůjčení nosítka nebo šátku na ozkoušení. Naprosto chápu, že je to investice, takže to vyzkoušení se vyplatí. Nevíš, co tobě a prckovi zrovna bude svědčit. 🙂

ishumisz
7. bře 2018

@makiszek jsou i deti, kterym to nevyhovuje. Ale muze do toho treba dospet. Nenutit, ale kdyz bude v dobre nalade, tak zkusit dat do nositka, treba jen doma na chvilku.

leki
8. bře 2018

Pro uplne male mimco mi neprijde dobre nic krom satku (a navic je treba se jeste naucit ho dobre uvazat). Bylo mi doporucovano satkove nositko caboo, ale treba kamoska moc neumela uvazat ani to. Ja si koupila satek, nejakou babydoo, ceska znacka, stal asi 1000, - a jsem spokojena (ted mam 2. Dvoumesicni). Je teda tuzsi a teplejsi, na leto dost naprd, ale ted v tom chladu.. Potom mam Manducu. Ta se da v akci koupit za 2500, pokud mas narocnejsi pozadavky ma design tak 3 500. Pisi sice "od narozeni" ale ja si to nedovedu predstavit, to mimco tam zas tak pevne neni, to podle me plati pro vsechna nositka. My pevniho nosili v Manduce od asi 3 mesicu, kdyz uz byl trochu pevnejsi a drzel vicemene hlavicku. Pak jsem s ni ale byla max. Spokojena. Starsi mrnous si sice musel chvilku zvykat (i na satek), ale pak v tom vydrzel klidne cely den..

motlinda
9. bře 2018

Já jsem nejdřív také začínala se šátkem 🙂 Je to levnější varianta a na internetu najdete spoustu způsobu jak ho správně uvazat 🙂

bbubble
9. bře 2018

zrovna ten didyklik je rastuci tak by mohol byt aj dlhsie, podla velkosti dietata by mohol vydrzat aj do 2r. Odporucam pridat sa na FB do skupiny Nosime deti, je tam prehlad vsetkych nositok podla veku.. inak ale tiez za mna najlepsi je satek, zvlast pre take male mimco. a na FB najdes aj regionalne nosiace skupinky, skoro kazde mesto ma, poriadaju sa nosiace zrazy a mozes si tam pred kupou vyskusat vsetko mozne.

bayt
9. bře 2018

@lucie046 Ahoj, od narození je myslím jen nosítko od Storchenwiege, to máme my. Ostatní jsou nevhodná, dokud dítě nedrží hlavičku. Cena byla něco přes dva tisíce, kupovali jsme v Německu. V ČR se dá sehnat taky, asi trošku dráž.

bayt
9. bře 2018

Jinak nejsem příznivcem šátku, do nosítka se nebojí jít i chlap, takže se v nošení s mužem vystřídáme. A kor v zimě je to nosítko navázané raz dva...mám ho přednastavené, ty popruhy, takže navázání mimča je otázka 30 sekund a mám jisottu, že je vše hezky utažené, jak má. S šátkem to chce trochu cviku.

beruda
9. bře 2018

@bayt od narození je i caboo nebo třeba fidella

bayt
9. bře 2018

@beruda nejsem odborník, ale na kurzu nám říkali jen o tomto a výslovně nedoporučovali taková ta rostoucí nosítka s vložkami 🙂 já už bych se měla pomalu koukat po nějakém pro větší prcky 🙂)

vanea
9. bře 2018

Ahoj, pro takto malé miminka je nejlepší šátek. Z nosítek storchenwiege například..ale manduca, ani jiná nosítka co užívají novorozeneckou vložku nejsou vhodná - ačkoliv to výrobce uvádí. tato nosítka jsou ok až od 4 měsíce🙂 (manducu mám doma, taky jsme ji používali až od 4m a myslím, že budeme max do roka, už teď má kolínka tak akorát). Na FB si najdi skupinu "nosíme děti" a tam si to pročti ;)

beruda
9. bře 2018

@bayt caboo je něco jako storch, vyloženě pro novoše bez vložky a to samé je ta fidella fly tai, nebo fusion, dělají jí ve třech velikostech a také tam není vložka

bayt
9. bře 2018

@beruda aha, zajíamvé, že nám to caboo nedoporučili, přitom to taky prodávají - ale možná si nevzpomněli, nemuselo to mít další důvod...

marinaan
11. čer 2019

Ahoj, my máme Manduku XT a je super, ona je od narození až do cca 3let 😉 je hrozně pohodlná a jednoduchá, podle mě lepší než jaký koliv šatek 😉
Tahle manduca se dá hodně nastavovat právě podle velikosti ditěte, takže mimi bude se v to citit vždy dobře 😉