Stojí a obchází nábytek po špičkách

eli_luc
14. zář 2017

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda vaše děti stáli a chodili podel nábytku částo po špičkách a kdy se to srovnalo, na paty dcera došlápne, vydrží na nich když ji něco zaujme, ale jinak jde na špičky a péruje... neurologii máme za sebou, nijak se nad tim nepozastavila, poradila nedávat boty, že nesouhlasí s opakem a dát pořádné kotníkové až začne chodit, fyzioterapeutka tvrdí to samé...jen se chci zeptat zda to vaše děti přestali opravdu časem dělat

ladyhacek
14. zář 2017

sny 2,5 let občas baletí 🙂.

dzogobela
14. zář 2017

@eli_luc my cvicili do 10 mesicu vojtovku a fyzio i doktorka pres pohyb nam kladla na srdce, at male nedavame zadna choditka a nevodime.ji za ruce, ze se detem pak zmeni teziste a chodi po spickach. Nedelali jste neco z toho? Pokud ne, myslim, ze se toho zbavi casem sama. Nase zase vykrucovala nozicku, kdyz se postavila a taky se to srovnalo po par tydnech 🙂

miluse17
14. zář 2017

Syn v roce a pul delal to same,ted ma 19 mesicu a chodi normalne😉

eli_luc
autor
15. zář 2017

@dzogobela my cvičili vojtu do 7 měsíců a prave vim že do chodítka nesmí a nikdo ji nikdy za ruce nevodil, to jsem vsem zakazala :(

elinkal
15. zář 2017

Nam to syn cca od pul roku kdy se zacal stavet delal taky, ted je mu rok a nedela to, ale je to uplne normalni.

lumixii
15. zář 2017

@eli_luc Zrovna to teď řeším 🙂 malá je 17 měsíců a chodí po špičkách, začalo to obcházením nábytku a zůstala u toho.. včera nám bylo řečeno, že jsem naštěstí přišli včas, že se to cvičením spraví, cvičíme Bobatha, na Vojtu už jsme moc velký. Tím jak chodí po špičkách se jí začali zkracovat Achilovka..

joyride
19. zář 2017

Malá od 14m cca do 18m také hodně špičkovala. Nyní má 21m a dělá to jenom v situacích když je unavená, nebo když se pomalu k něčemu přibližuje. Pomáhalo nám dávat na doma bačkůrky (superfit). Postupně baletí míň a míň. Kdyby se to zhoršovalo, tak bych to řešila, ale už to dělá minimálně.