Co všechno jste pro miminko praly?

judlinkadd
15. říj 2017

Ahoj holky, prosím Vás, potřebuju poradit. Co všechno jste pro miminko praly? Jde mi o to, jestli jen oblečení, plenky a třeba povlečení nebo i zavinovačky, fusaky, apod.? Některé věci máme nové a nerada bych je třeba zničila ještě před používáním. A praly jste všechno na 40°C nebo nové věci, popř. on někoho - vyprané i na 30°C.
Díky za rady 🙂

smudlinka24
15. říj 2017

Vyprala jsem vsechno a na 40. Na 30 se to podle me moc nevypere.

jerou
15. říj 2017

Ja prala vsechno, i fusak i zavinovacku. Peru i veci nove, co koupim, prijde mi, ze z toho citim tu chemii jak to barvi a taky nevim, kde to pred zabalenim lezelo. Nektere veci od nekoho nebo i z bazarku peru i 2x, nemam rada moc vonave pradlo. Takovou tu vyraznou vuni prasku nebo avivaze. Asi sem trochu praci maniak a stalo se to az na materske s dcerou 🙂

odula
15. říj 2017

@judlinkadd ja jsem urcite neprala nic,co nebylo v primym kontaktu s kuzi. Takze treba ani fusak ne. Vkladala jsem do nej kdyz uz plenu. Treba zavinku urcite jo,pokud teda nema povlak 😉 novy veci co slo na 60,zbytek podle instrukci. Kdyz to pak nechas bud na slunicku nebo na mrazu tak je to ok i na 30. Teda myslim ze ok je to i bez vymrznuti - treba u novy kombinezy jde spis o to,aby se vyplachly ruzny rezidua z vyroby nez ze bys to potrebovala vydesinfikovat 😉

lavenderl
15. říj 2017

Ahoj,pro malinká miminka, novorozeňata se věci prát musi!! Hlavně nové. Všeobecne vse má na sobě informací, že je to třeba před prvním.nosenim vyprat. Na nových věceh jsou látky,aby věci držely barvu,tvar apod., zkrátka,aby vypadaly dobře,než se dostanou k zákazníkovi a to je třeba vyprat. Obleceni takto malým dětem se pere na 60,aby došlo k poměření všech případných breberek,pleny se mohou i vyvarovat. Zvláště když se oblečení dědí a je třeba uložené na půdě,ve sklepě,kdekoliv ...

lavenderl
15. říj 2017

*k pomreni

fandysek_1
15. říj 2017

Vyprala jsem vše. Fusak do kočárku a i peřinku do postýlky + obal na matraci.

mr_falko
15. říj 2017

vyprala jsem vsechno, nic co by se pranim znicilo jsem neporizovala. Doted peru jeji veci na 60st

ninive211
15. říj 2017

Pro miminka vše, pro starší dceru (3r.) peru vše nové, co přijde do přímého kontaktu s kůží (punčochy a ponožky teda neperu, stejně tak třeba bundu, svetry...). Pokud bych měla alergika, tak napoprvé vyperu možná i ty ponožky. Jinak vše jsem prala na 40 hodinový program snad s výjimkou plen, osušek, ono u většiny oblečení je i napsáno, že se má prát na 40 (někde dokonce jen na 30), rozhodně není třeba vše prát na šedesátku, to bych s spíš bála, aby se mi polovina věcí opravdu nezničila ještě před nošením

mourovatakocka
15. říj 2017

Já peru vše nové i pro nás dospěláky, výbavu pro malou by mě ani nenapadlo nevyprat...

35_a_budu_mamka
15. říj 2017

Prala a žehlila jsem vše. Na 40 nebo 60st.

lavenderl
15. říj 2017

Nebojte nic se vám.na šedesát nezničí. Snad je to pro miminka bavlna... A to co píší na štítku vody není svaté...

nafuka
15. říj 2017

všechno nové by se mělo před prvním použitím vyprat, nejen pro miminka.

yerry
15. říj 2017

Vždy jsem prala úplně všechno a nové věci nevyjímaje, jsou barvené a namáčené v různých sta ilizatorech barev a přípravcích proti plísním a nedávno jsem si přečetla celkem výživný článek o bavlně vs. bio bavlně a o tom jak se oblečení barví a sama už bych si neoblékala nevyprane nové oblečení.....

soleilll
15. říj 2017

@judlinkadd Pro novorozeně jsem prala úplně všechno - všechny textilie, použité i nové (kdoví, kudy z výrobny prošly), včetně látkových hraček. Vše v dětském pracím gelu na 40°C, pleny, povlečení a ostatní čistě bílý jsem prala na 60°C. Ale zase nežehlím a nežehlila jsem ani malým dětem.

monilineek
15. říj 2017

Já úplně vše. Hlavně žehlit. Bakterie nezná hranice 😉.

martavy
16. říj 2017

Prala jsem vse na 40, v detskem Persilu a zelhlila. Vcetne satku na noseni. Latkuju, takze pleny na 90 a zehlim (nekdo pise, ze staci jen do sestinedeli) ja to delam i ted, kdy ma syn 3,5 mesice. To same zinky na myti..peru na 90 a zehlim.

jipe
16. říj 2017

prala jsem tuším vše, většinu dle štítku na oblečení na baby care program - dvojité máchání zejména (bavlna 60 vydrží, ale potiskem na body už bych si tak jistá nebyla), poděděné věci spíš na 60, klasické zavinovačky, pleny, apod. i na 90 a kromě ponožek a "chlupatých" věcí žehlím do ted vše

caseopea
16. říj 2017

@judlinkadd Prala jsem a peru vždy vše co je nové, teda kromě bot. Ale jestli je to bunda nebo povlečení je to jedno. Nikdy nevím kde to leželo a co po tom zboží lezlo, takže peru, ale nebojte šílená nejsem 😀. A peru podle štítku co je na 30 nebo na 40 a s aviváží nebo ne. Fusak mám třeba z ovčího rouna, takže v lanolinu 🙂.

nikinnna
16. říj 2017

Úplně všechno v dětském prášku a na 40...

japona
16. říj 2017

@judlinkadd Pro mimino všechno na 60st. Radši budu mít popraskany obrázek na bodycku, než vyrážku na diteti🙂.

japona
16. říj 2017

@judlinkadd Povlečení, plenky (měli jsme tedy jen ctvercove na otirani), žínky apod. jsem prvni pulrok vyvarovala a zehlila. 40st (natoz 30st) mi přijde málo, fekální bakterie zabije teplota az cca 60st.

smudlinka24
17. říj 2017

Fekalni bakterie miminek nejsou nebezpecne, dokud nedostavaji v prikrmech maso a zaroven tyto fekalni - koliformni bakterie nepreziji teplotu 50st C. Ono mezi pranim na 30 a 40 neni az takovy rozdil, nekde jsem cetla, ze delali testy a co se tyce poctu bakterii po prani na 30 a 40 nebyl rozdil - ty se tam jen prijemne ohreji😅 Takze zehleni bych rekla je fakt dulezitejsi nez teplota prani. Dalsi vec je samozrejme, ze "spina" ve vyssi teplote lepe pousti.

konidana
17. říj 2017

Na mimi jsem prala jen oblečení a pleny a to vždy na 60st. Před mým 1. použitím(většinu jsem měla z druhé ruky) jsem prala z oblečení jen něco, podle uvážení, pleny poprvé na 90st, pak už jen na 60st.