Neschopenka, peníze z OSSZ nedorazily

svetlunda
19. čer 2017

Zdravím,
prosím o radu, od 1.5.2017 jsem dostala neschopenku pro rizikové těhu. 4-14. den neschopenky mi zaplatil zaměstnavatel, myslela jsem že zbytek měsíce mi proplatí OSSZ, ale peníze žádné nedorazily. Jste na tom někdo stejně? Ani nevím kam volat jestli tento měsíc nějaké peníze ještě příjdou.... Zatím nějak výjdeme, ale jestli nějaké peníze dorazí až příští měsíc budu muset sáhnout na rezervu a to se mi moc nechce.

pampeliska1
19. čer 2017

@svetlunda zavolejte na infolinku ČSSZ, číslo najdete na www.cssz.cz Operátorky jsou tam ochotné a víte hned na čem jste.

pampeliska1
19. čer 2017

Kopíruju: Call centrum nemocenského pojištění vyřizuje dotazy veřejnosti a poskytuje informace o dávkách nemocenského pojištění (nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné, vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství) na telefonním čísle 571 811 081.

gabcat
19. čer 2017

@svetlunda OSSZ má na výplatu 30 dnů od doby, kdy k nim tvůj zaměstnavatel pošle ten papír, Co dává doktorka na konci měsíce, že nemocenská trvá nadále. Takže záleží, kdy se to k nim dostalo...

svetlunda
autor
19. čer 2017

@pampeliska1 to je super, děkuji moc

pampeliska1
19. čer 2017

@svetlunda nemáte zač, oni vám poradí. Přímo se mrknou na vás a řeknou, jestli mají všechny papíry, příp. jestli už jsou peníze na cestě apod

sassanca
19. čer 2017

Urcite si zavolej, Ja takhle zjistila, ze účetní si to hodila do šuplíku a nic neposlala, u když tvrdila, ze jo. Nemocenskou ta únor jsem dostala v dubnu. Pecka 🙄

zdenkaell
19. čer 2017

@svetlunda mě přišly docela dlouho, na neschopenku jsem nastoupila 20.3. a první peníze od ossz přišly 2.6.

svetlunda
autor
19. čer 2017

tak jsem právě volala na call centrum, a dozvěděla jsem se, že milá paní na perzonálním oddělení u mého zaměstnavatele bohužel lístek na peníze předala až 9.6. ( já ho donesla 31.5.) 13.6. jí doklady vrátili, protože je špatně vyplnila, do dnešního dne je neodevzdala ještě zpět.....
Ach jooo, takže čert ví kdy se paní rozhodně dokumenty odevzdat, snad konečně dobře, a pak možná za 30 dnů dostanu nějaké peníze.
Hrozně mě vždy mrzí, když neschopnost někoho, takto ovlivní lidi co jsou v tom nevinně....

pampeliska1
19. čer 2017

@svetlunda hm, tak to je "super" :-/ Aspoň víte, kde je problém.

m.e.l
19. čer 2017

Ja odevzdala papir na penize 31.5. a dnes mi nemocenska prisla. Ale u nas se tech nemocenskych vozi hodne a nase ucetni umi papiry vyplnit. Jen jednou jsem cekala extra dlouho na vyplaceni osetrovneho neb pani na socialce neumela resit, ze jsem mela v rozhodnem obdobi neplacene volno a asi si to odlozila ad acta a kdybych se nepidila kde mam prachy, tak je nemam dodnes. Jo jeste mela problem ze jsem osetrovacku mela vydanou zpetne a pak i zpetne ukoncenou, ale vse v povolenych 3 dnech.

svetlunda
autor
19. čer 2017

@m.e.l No já pracovala v nemocnici na bulovce, taky halda zaměstnanců, paní je tam leta, měla by to umět, ale myslím že to udělala naschvál.....
byla jsem totiž na rodičáku s druhou dcerou, rodičák mi končil na konci dubna a protože mi nenavazoval rodičák na mateřskou s mimčem co teď čekám, bylo mi porazeno jít na neschopenku na ty dva měsíce, než můžu jít zas na mteřskou.
Paní na perzonálním se to nelíbilo, vnucovala mi rozvázání pracovního poměru, ale to bych přišla o mateřskou,a právně je to v pořádku......
No cukala se hodně, tak mi to vrátila alespoň takto.
Neumím si nějak představit, co by se dělo, kdybi jsme byli existenčně na těch penězích závislí.

m.e.l
19. čer 2017

@svetlunda Jo to ja taky rikam, ze nastesti na tech penezich nejsme existencne zavisli. . . Dneska musi mit clovek fakt rezervu, jinak v pripade nemoci by byl v pr*. . .

greese
19. čer 2017

davala sem 2 papiry na penize a stale mi take nic neprislo... :(