Zápis do školky. Kdy jít v Praze s dvouletým dítětem?

petulapal
10. dub 2022

Ahoj,
chtěla bych se zeptat kdy se chodí k zápisu do školky. Dcera bude mít příští týden 2 roky, tak nevím zda jít k zápisu již teď v květnu nebo až příští rok. Jak to prosím chodí, konkrétně v Praze? Děkuji

cloo
10. dub 2022

Jestli chcete od září dát dceru do jeslové třídy (tj. od dvou let) a jsou-li u vás. Tak jděte k zápisu teď (tj. květen). Pokud až od tří let, tak půjdete až příští rok v květnu.
Zda dáte dceru od dvou nebo od tří je na vás.

bara88
10. dub 2022

Tak záleží kdy ji chceš umístit do školky jestliže teď, školní rok 22 až 23 a nebo až další školní rok. Ikdyz nyslim že teď by si asi ještě moc šancí neměla

krisstina93
10. dub 2022

Jestli má jít letos v září, tak jděte už teď, ale u nás třeba dvouleté děti neberou.

neomenia
10. dub 2022

@petulapal v Praze dvouleté? Ani omylem, jsou někde rádi, že de dostanou 3,5 leté děti.....

fifinka2020
10. dub 2022

@petulapal V Praze opravdu jen do soukrome nebo nějaké dětské skupiny.

merope
10. dub 2022

@neomenia Záleží v jaké Praze, ale teda narozeniny v dubnu u nás třeba jen dopolední "klubík". Do prosince šance normálně na školku (jesle při školce). Samozřejmě nikdo neví, jak to bude teď, že je snad zase více dětí, ale uvidí se.

jjasmina
11. dub 2022

@petulapal já mám unorovou a k zápisu půjde příští rok, mám tak vypocitanou i délku rodicaku, u nás berou min od 3 let, dřív ne

nijij
11. dub 2022

Jestli se po třech letech vracíš do práce ,,musí" k zápisu teď ať může od září chodit, pokud do práce nedpěcháš, můžeš klidně až příští rok

ee.liska
11. dub 2022

Pokud by měla chodit školní rok 22/23, i když od května, jděte letos. Pokud až školní rok 23/24, zápis až za rok.
Syn měl dva v únoru a do školky jde teď v září, takže zápis letos

cilkat
11. dub 2022

V tuhle chvíli běží elektronický sběr žádostí (na stránkách městské části). Je fajn ho vyplnit, pokud o školce od příštího dubna uvažujete, ať město ví, že je tam zájem... Po pravdě ale šanci ve státní školce vidím velmi mizivou (třeba na P5 v KOšířích je problém i v roce, kdy už dítěti tři roky jsou), takže poud byste tu školku fakt potřebovali, vyplňte žádost, ale hánějte zároveň soukromou skupinu.

cloo
20. dub 2022

@neomenia Není pravda, u nás máme 2 třídy jeslové a nebývají ani plné.

petulapal
autor
20. dub 2022

@cloo ahoj, muzu se zeptat kde máte jeslove třídy?

cloo
26. dub 2022

@petulapal Horní Počernice, letos paní ředitelka počítá s naplněním kapacity. Loni jednu klasickou třídu i zavřely, nenaplnila se. Paní ředitelka to vysvětlovala, že kvůli covidu, někteří rodiče dítě nedávali do školky vůbec. Tak uvidíme. Já mam letos s jeslemi smůlu, syn je říjnový a nevezmou mi ho.

petulapal
autor
26. dub 2022

@cloo děkuji za informaci, Horní Počernice jsou z ruky.

merope
27. dub 2022

@petulapal Dopolední klubík v Holešovicích, ale kdybys měla dojíždět, tak je to tak na socializaci, jinak ti to nic neušetří. Pokud jsi s nějakou rozumnou dostupností, tak se ti to může vyplatit.

cloo
27. dub 2022

@petulapal Stejne by tu dite muselo mit trvaly pobyt,tedy pokud by zbyla volna kapacita,tak se berou okolni "vesnicky" a pak ostatni.

somalicats
27. dub 2022

@cloo A to jsou soukromé nebo městské jesle?

cloo
27. dub 2022

@somalicats Mestske. Na soukrome nemam. Ted jsem to zkoumala,protoze syn je rijnovy a nevemou mi ho.

somalicats
27. dub 2022

@cloo To mě docela překvapuje, že mají místa, protože Uhříněves je bez šance, tam jesle vůbec a školka nebere ani čerstvě tříleté. Do soukromých se dostat dá, ale jsou to palby.

cloo
28. dub 2022

@somalicats Pocernice maji 3 skolky, ta s jeslemi je velka, ma 2 tridy jesli a 4-5 normalni. Neslysela jsem od nikoho,ze by byl problem. Uvidime co letos, po covidu a jeste s UK. Treba se situace taky zmeni.
Tak Uhrineves,tam ta nova vystavba jede na 110%,chapu,ze neni kapacita.