Bezpečnost dětí při jízdě autobusem. Jak byste tento konkrétní případ řešily?

28. zář 2023

Milé dámy, obracím se na Vás s dotazem, jak byste řešily vzniklou situaci. Pokud jsou tu právničky, ředitelky MŠ nebo paní učitelky, budu ráda za vyjádření. Paní učitelka během cesty autobusem děti nevhodně usadila - nejmladší dítě sedělo uprostřed na tzv. zadní pětce. K tomu paní učitelka namísto plnému věnování se dětem během jízdy autobusu natáčela video, které následně umístila na fb skupinu pro rodiče. Maminka dítěte si, dle mého názoru v podstatě oprávněně, stěžuje, řeší přestup dítěte do jiné MŠ. Dítě navíc bylo ubrečené. Z prvotního jednání s paní učitelkou - pouze telefonicky - mám pocit, že si pochybení vůbec nepřipouští. Jednání s maminkou proběhne zítra. Jak byste řešily s paní učitelkou? Mně v hlavě bliká i hrubé porušení pracovní kázně.

journals
28. zář 2023

No, mokrej hadr na hlavu byste si měly dát vy obě 🤦🏻‍♀️
Nech matku ať si řeší svoje nesmysly sama, očividně to není tvoje věc co ona bude/nebude řešit. Řešíte fakt hlouposti 😳 učitelky mi je spíš líto

lichozroutsudy
28. zář 2023

Wtf? 🤦‍♀️

journals
28. zář 2023

@lichozroutsudy někdo se očividně nudí, tak vymýšlí čím vyprudit učitelky 🤦🏻‍♀️🤯

lichozroutsudy
28. zář 2023

@journals Nechápu.

leymea
28. zář 2023

To myslis vazne?

leilinka1234
28. zář 2023

Jen otázka... Jak se má učitelka plně věnovat celé třídě v autobuse??? Ptám se, aby mě nějaká hysterická matka někdy v budoucnu netahala po soudech, kvůli tomu, že v autobuse budu sedět na zadku a koukat pár minut z okna. A on jaké výšky můžu posadit dítě na střed zadní pětky?

teate
28. zář 2023

Až si zkusíte cestovat MHD aspoň s 10ti dětma, řešte pochybení. Je to nejhorší věc s dětma, co je. Hrůza, nervy pro všechny. Někdy ani místa nejsou, tak s nima stojíte, někteří padaj všude možně. Když sedíte, polovina z nich zaspí. Prostě hrůza a vůbec bych si nedovolila říct, že někdo někoho blbě usadil. Cože jako 🤦🏻‍♀️ …. Ať je ráda, že vůbec vezmou děcka na výlet MHD. Já to považuju za apokalypsu učitelství v MŠ, zejména v Praze.

marge_s
28. zář 2023

Co to je za blabol ? 🤷🏾‍♂️

slecnami
28. zář 2023

Tahle diskuze mě tak příjemně potěšila, že se tady vlastně všechny shodneme - taky souhlasím snad se vším, co je už psáno výše...a dotaz mi přijde teda úplně mimo mé chápání 😃👍

Taky jsem ze školství a fakt, co některý hyperprotektivní rodiče jsou schopni vymyslet za číčoviny, to normálnímu člověku hlava nebere... 🤮

PS:Někdo se ještě diví, že učitelka nevezme děti na výlet...? 🤔

veronicka89
29. zář 2023

Jako snazim se prijit na to co tam je tak blbe a jako uprostred posadit nejakeho prcka je blbe v tom ,ze tak jak nekteri autobusaci jezdi ( az uz schvalne nebo z duvodu ze musi nekdy opravdu hrube zabrzdit ) tak se male dite ktere ma nozky ve vzduchu nema vubec ceho drzet . A je jasne ze v pripade prudkeho brzdeni leti .
Coz poleti ale kazde skolove ...
Nejsem si jista ,zda jsou ucitelky nejak pred vykonavan sve profese skoleny na jizdu s autobusem s detmi.

Pokud ne - nevidim tam ,krom nejakeho selskeho rozumu zadne extra pochybeni.

Pokud bylo dite na videu ubrecene ,muze to byt z xy ruznych duvodu ( at uz ze si nechtelo presednout,po unavu, cokoliv) ...

Asi bych taky nenatacela plakajici dite ,ale nikde hrube poruseni ze strany ucitelky nevidim...

kosopemi
29. zář 2023

To misto je nebezpecne pro vsechny skolkove deti stejne, takze duraz na "nejmladsi" nechapu. Kam ho tedy mela posadit? Chudak ucitelka.

veronicka89
29. zář 2023

@kosopemi jako pokud chceme byt urputni,nemelo by tam sedet zadne ... no ... treba na kline ... kdyz uz teda

michaela666
29. zář 2023

Školka jela běžným spojem nebo měla objednaný autobus? Protože pokud to nebyl běžný spoj, kde to takhle prostě vyšlo, tak by musela vyčlenit jedno dítě z kolektivu na každý výlet.
To by se mi teprve nelíbilo, kdyby učitelka napsala na nástěnky, že na každý výlet nebo akci nemůže jedno dítě ze třídy jet, aby nikdo nemusel sedět na zadní pětce. Kdo by to rozhodoval? Každé dítě chce jet a ona podle čísla v kalendáři řekne " Pepíku smůla, do zoo nejdeš aby mě nějaká matka neobvinila za porušení pracovní kázně? V autobuse není jiné místo než tohle a tam nikoho posadit nemůžu?

zelenaesmolda
29. zář 2023

@veronicka89
tak posadit si dite na klin je to nejhorsi co muzes udelat,to fakt ne

veronicka89
29. zář 2023

@zelenaesmolda a na to jsi prisla jak?
Kdyz autobus prudce zabrzdi dospely se chytne a dite udrzi ...nebavim se o zadne nehode ale o beznem provozu...

glimmer
29. zář 2023

@zelenaesmolda nemusí to být dálkový bus ... u nás jezdí bus, výrobce SOR a normálně je tam vzadu klasická pětka ...

zelenaesmolda
29. zář 2023

@veronicka89
Nema sanci ho udrzet.A navic mu jeste ublizi vahou sveho tela.Nejsme v 90.letech kdy se deti vozily na kline.

veroniquecz
29. zář 2023

@veronicka89 ani dospelak se nemá šanci chytnout. To by se musel držet plně celou dobu, a to upřímně skoro nikdo nedělá.

veroniquecz
29. zář 2023

@zelenaesmolda pětka je i v busu MHD.

veronicka89
29. zář 2023

@veroniquecz takze padate v podstate kazdou jizdu co jedete mhd jo ?

veronicka89
29. zář 2023

@zelenaesmolda takze vy jste v autobuse nikdy nevezla dite na kline ?

somalicats
29. zář 2023

@veronicka89 Srovnáváš dvě nesrovnatelné věci. Normální brzdění a prudké zabrzdění. U normálního brzdění dítě na klíně udržíš, u prudkého zabrzdění ne, to i když sedíš, tak letíš setrvačností dopředu. Jo, fyzika se málo učí... 😀

veronicka89
29. zář 2023

@somalicats a muzu se zeptat jak to rozlisim co je normalni bezne prudsi autobusakove brzdeni a prudke zabrzdeni ? Asi jsem zrovna sla pro křídy...

hanka_12345
29. zář 2023

Proboha....ja bych ucitelku delat nemola. Poslouchat pak histericky vylevy matek kvuli ho...

somalicats
29. zář 2023

@veronicka89 Tak to snad pozna i jedinec s podprumernym IQ. Pokud tomu busu/tramvaji/trolejbusu nekdo vbehne nebo vjede primo pred cumak, tak bez ohledu na to, zda stojis nebo sedis, letis. A v pripade ditete na kline to dite schyta nejen o sedacku pred sebou, ale zmacknes ho jeste svoji vahou.
Uz to chapes?

michaela666
29. zář 2023

@veronicka89 Vždyť to co se stane s dítětem na klíně v MHD ukazují i na videích v šalinách. Minimálně v Brně jsem to viděla stokrát. Včetně toho jak máš správně postavit kočár a co naráz udělá s člověkem co stojí a drží se. Vyloženě to mají označené jako nebezpečné. U vás to nemáte?

jelenice_zavodnice
29. zář 2023

Mile damy, myslite, ze autorka se jeste vyjadri nebo to uz zabalila? 😉

michaela666
29. zář 2023

@jelenice_zavodnice Evidentně nevyjádří, leda by nám napsala, že jsme slepice a nic nechápeme. 😃 Nikdo ji tady totiž podporu nevyjádřil... překvapivě.

somalicats
29. zář 2023

@jelenice_zavodnice beztak je to troll

veronicka89
29. zář 2023

@somalicats ale ja tyhle 2 veci nikdy nemela v planu porovnavat 😅 .

Ja psala ze v uplne bezne provozu je pro me lepsi posadit dite na toto miste na klin s tim ze se ja jako dospely jedinec pridrzuju ,nez kdyz tam svevolne sedi 3 lete dite !!! Ktere leti na kazde zastavce ptz se nema vubec ceho drzet !
@somalicats
@michaela666