Dávat "UM" i ve školkovém a předškolním věku?

veverka.terka
14. dub 2015

Dcerka má tedka 2 roky a 2 měsíce. Hodně sem zvažovala, jestli pokračovat ještě s UM, když jí právě byly 2 roky. Dcerka pila a pije Sunar Complex. Nakonec sem ze svého okolí byla ujištěna, že je dobré dávat ještě UM i v tomto věku, že na klasické mlíčko je přece jen čas a UM má potřebné složení pro dobrý vývoj a růst dítěte. Je fakt, že dnecrka pije tedka už Sunar jen jedenkrát denně, tak to není až taková šílená cenová pálka jako když byla menší. No, a zajímá mě a přemýšlela sem, zda jí pak, i když bude chodit do školky třeba dávat "UM"? Jestli to opravdu má cenu nebo je to jen hit? Viděla sem, že je ted nové mlíčko Sunarky právě pro děti od 3 let, tak jestli třeba někdo používáte, jak dětem chutná a jaký máte názor v tomto věku ještě dávat dá se říct UM?Zatím máme ještě rok na to čas, ale nevím, zda to není zbytečné už pak v tom školkovém věku. Díky za názory 😉

veverka.terka
autor
17. dub 2015

@zo_ja jj, taky takových pár lidí znám 😉

herminka
17. dub 2015

@zo_ja @veverka.terka Něco jiného je mléko kupované a mléko domácí, viz http://bogar-bioprodukt.cz/neni-mleko-jako-mleko/ Tedy to mám načteno, nemám to ověřeno zkušeností. Ale je třeba říct, že např. mojí mamince je 69 let, na mléku vyrostla (měli krávu, něco z mléka jedli víckrát denně) a osteoporózu podle vyšetření nemá, většina jejích sourozenců se dožila přes 80 let v dobrém zdraví - ale tady určitě hrají roli i jiné faktory 🙂

zo_ja
17. dub 2015

@herminka Ano, to jsem psala už někde dřřív, že zo chce mlíko, ne bílou vodu. 😉 s tím souhlas

veverka.terka
autor
18. dub 2015

@herminka jako mojí mamce je 74 a taky vyrostla na čerstvým kravským mlíku, ale teda schvaluje mi, že dceři dávám sunar ještě v tomto věku....my v rodině jaksi všichni KV moc neholdujem a prostě sme zastánci, že to Um něco do sebe má 😉
@zo_ja do kafča je bílá voda postačující, já piju většinou totiž trvanlivé odtučněné a to se fakt mlíku ani moc nepodobá 😀 😀 😀 ale piju to spíš z hlediska, že je to téměř bez tuku a nemám z toho trávící problémy, jinak mléčnou chut, klasickýho poctivýho mlíka mám taky ráda, ale pak prosedím celý odpo na WC 😀 😀 😀 😎 😎 😎

zo_ja
18. dub 2015

@veverka.terka Tak jasně, když Ti to nedělá dobře, to je něco jinýho. Já i bez předchozího zácviku pila kravský od krávy ještě teplý, nejlíp smetanu, a leda jsem si pochutnala.
Zas mi dělají zle jiný věci - bez důvodu - tak těm se vyhýbám, vyzvracela bych, resp. je mi blivno jen je cítím... třeba křen. Odvždycky.

benjik
19. dub 2015

ahoj,nečetla jsem to tu-ale já dceři sem tam UM dávat i ted a to jí bude skoro 6 let.Ale u ní je to kvůli váze.Je hrozné vyžle,co jí jak vrabec.narozdíl od svých mladších sourozenců.Pije i kravské mléko.

veverka.terka
autor
20. dub 2015

@benjik tak to je dobrý extrém, ale proč ne 😀 a co vy dáváte za mlíčko?

benjik
20. dub 2015

@veverka.terka měla bebu pro předčasně narozené,po ní trochu přibrala.No a jinak co kde seženu výhodně.Ted má vanilkový Hipp,co nechce mladší dcera.Extrem trochu ano,ale má to doporučeno doktorkou.V 6 letech váží jak její 3 letý brácha.

veverka.terka
autor
20. dub 2015

@benjik jejda, tak to musí být drobínek...a vy víte, že teda tedka nově existuje i nový Sunar complex pro děti od 3 let?! Možná by byl i víc obohacený o vitamíny než ty mlíčka, který sou fakt pro malý děti. Slyšela ste o něm, nechcete ho vyzkoušet, jak chutná? Ráda bych věděla, jaký je 🙂 Dcerce jsou tepve 2 roky, takže na něho určitě máme ještě čas, ale pokud bude chtít sunar i dál, tak na něho pak ve 3 letech přejdeme. My sme s Bebou začínaly ve 4 měsících a to je teda jediný z UM, co mi fakt vůbec nechutná a dcerka ho taky úplně odmítala, má takovou nahořklou chut😎 😒 A Hipp je docela drahý, není?

veverka.terka
autor
20. dub 2015

@benjik a 3-letý syn pije UM nebo už nee?

veverka.terka
autor
20. dub 2015

a tedka mi na FB vyskočila dokonce reklama na mlíčko na každý den Sunárek pro děti od 3 let. Dávky jsou baleny jednotlivě v sáčcích a smíchá s to jen s vodou. A ještě lákají na dárek uvnitř 😀 A je to vanilkové nebo čkoládové. To zn taky dobře 😉 🙂 Praktický i na cestování 😉 🙂

benjik
21. dub 2015

@veverka.terka ten vypije všechno snad i vodu z kaluže. Sem tam dostane,on bere spíš naší nejmenší-ta si vždy cucne apak mu ho dá.Ale jinak je na kravském.

benjik
21. dub 2015

@veverka.terka u dcery nejde o vitamíny,ty má mimo železa podle krve v naprostém pořádku. U ní jde o energetickou hodnotu.S váhou byl problém už když jsem ji čekala,musela jsem ležet na kapačkách,aby nabírala a od té doby se to táhne.Ten Sunar jsem měla dnes v časopise,tak v týdnu vyzkouším.Ale jí chutná jakékoliv mléko,kdyby mohla tak snad vycucne i krávy,co mají zemědělci přes řeku.Já ten Hipp sehnala v akci velké balení za 80,-,potřebovali ho vyprodat,že neprocházelo systémem.Expirace do příštího roku.

veverka.terka
autor
23. dub 2015

@benjik jj, to chápu, že jde hlavně o tu energii. jéé, v jakým časopise byl ten vzorek Sunaru? A toho Complex 5 nebo toho mlíčka na denní pití v jednotlivých sáčcích?

benjik
23. dub 2015

@veverka.terka v Mamince a toho jednotlivého.

veverka.terka
autor
28. dub 2015

@benjik a už ste je zkoušela? jak chutnalo malé, chutnala ste i vy?

mně včera kamarádka říkala, že koupila ten nový Sunar complex 5 a dcerka nepoznala ani rozdíl mezi 4 a 5 😉

a my sme pro změnu včera zkusily koupit Kravíka jahodovýho a dcerce to docela chutnalo, ale nevypila to tak s chutí, jak Sunar 😀 počkáme ještě i na léto, jak budem mít na zahradě ovoce a budem dělat koktejlíky.... 😉 🙂

benjik
28. dub 2015

@veverka.terka tak já to fakt nezkouším,já jim kradu jen kaše a ovocné přesnídávky.Moje děti vypíjí jakékoliv mléko,takže to špatnéa si není. Kravíka,lipánka mléko atd také pijí,ale jen občas.jim nejvíc chutná mléko,které si ochutí sami kouzelůným brčkem nebo Frapkem. A je jim jedno,jestli je mléko vyrobené v krávě nebo ve fabrice.

veverka.terka
autor
7. kvě 2015

@benjik no, ja treba jem ochutnam, kdyz mame nejakou novou příchuť sunaru a kasicky taky rada dojidam 😀. A presnidavku si občas lousku i ja celou, kdyz mam jen tak na něco chut a neni doma nic jinyho😉

veverka.terka
autor
11. kvě 2015