Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mjanca
30. led 2012

@mamkamarketa ahoj, rozhodne nema atb co mesic. Mela v rijnu zanet dutin, v prosinci lehkou formu laryngitidy a v lednu ji vyndavali nosni mandli. Mezitim kasel a rymu, ale bez atb a ne tak casto. Spis ted v lednu byla ve skolce holcicka, co hodne kaslala a rymovala a Lucka to od ni chytla. Ja jsem alergik a astmatik, takze dr. si mysli, ze by bylo lepsi nez jit na alergo ji nechat doma ty 3 mesice a uvidi se na jare, zda bude mit nejake problemy. Ale ja to vim, ze kdyz nebude ve skolce, ze bude zdrava, ted pres vanoce nechodila, pak ta mandle, ale normalne jsme chodili ven a drzela se mesic a pul nez prisla do skolky a za tyden a pul lehla. Asi e musi promorit skolkovyma bacilama.

mjanca
30. led 2012

@mamkamarketa no a co se tyka Zuzky, tak v zari-rijnu ji rostlo 8 zubu naraz, takze jsme hodne marodily s usima :-/, ale od te doby se drzi, jen od Vanoce, co ji rostou spicaky, tak teploti. Dneska uz teplotu nema (zatim)

reruna
30. led 2012

tak se přidáváme k marodům, po týdnu ve školce zánět středního ucha a akutní zánět nosohltanu, ucho píchané včera na pohotovosti, bylo to poprvé, no strašný zážitek, ale ulevilo se mu a dneska je bez teplot a v pohodě, takže poprvé letos má ATB ☹

power700
30. led 2012

Tak jsme zpátky z ORL, prohlédl, řekl, že je vidět, že 2 měsíce marodila, nosní mandli má zvětšenou, stupeň 2 až 3 a máme přijít na kontrolu na jaře a nesmí být nastydlá.

reruna
30. led 2012

@verbalinka - te´d jsem dočetla váš příběh, ty jo, asi bych byla vyděšená z takových teplot, to kluci ještě nikdy neměli a třikrát klepu na dřevo - doufám, že mít nebudou! Já bych na pohotovost jela asi, včera jsme taky jeli - mm se nechtělo, prý to není tak akutní, celé dopoledne byl syn normální, jen měl rýmu a kašel, bez teploty, po obědě začal plakat, že ho bolí ucho a během chvilky měl 37,5 (úplně nic proti vám), ale jeli jsme a dr. řekl, že jsme udělali dobře, protože ten zánět v uchu byl už rozjetý... divil se, že si syn nestěžoval už dříve a kdybychom nejeli, tak pravděpodobně do večera by měl vysokou horečku a nejspíš by proplakal noc, možná by to samo prasklo, což hrozí komplikacema, no a stejně ráno bychom museli v tom šíleném mrazu jet do vedlejšího města, protože dneska u nás ušní neordinuje... Takže já jsem ráda, že jsme v neděli "otravovali" na pohotovosti s takovou malou teplotou, dneska je už synovi dobře...

kammka
30. led 2012

@reruna naše malá má jedno ucho píchnuté už 3x....poprvé netušila co bude, takže šok, ale už v čekárně hlásila že ouško nebolí.. podruhé už věděla... a trochu jsme se praly.. potřetí si řekla, že chce k paní doktorce na píchnutí, už si z posledka pamatovala, že se jí ulevilo... jenže tehdy jí dr. nedala atb, že není třeba.. a po týdnu na kontrole, kdy jí to ucho už nebolelo, zjistila dr., že je za bubínkem fůra hnisu...takže jí to musela píchnout, i když jí to nebolelo a to byl boj.. prej by jí to do večera buď ruplo nebo bychom jely na pohotovost.. no odsála toho hodně..prostě paní doktorka na pohotovosti to neodhadla..takže pokud jde o uši, jsem pro atb., než píchat znova..
@mjanca jen ať je ve školce...teď s těmi mrazy to bude s nemocemi lepší, nebude to taková pecka..jen aby ten mráz vydržel...bacilů bude tak akorát na "promoření", seznámení se s nimi, líp tohle "očkování proti rýmě" zafunguje...

kammka
30. led 2012

@reruna u uší se musí jet hned, je to přecijen v hlavě, i když není teplota... já poprvé na ušním dostala vynadáno, že jsme nejeli... malá si na ouško postěžovala jednou v sobotu, pak celou neděli nic až večer a ráno ok, bez teplot , já s ní vyrazila až po poledni , nevěděla jsem moc kam, než jsem to zjistila...

reruna
30. led 2012

@kammka to jsem právě říkala i mm, že u uší to může být rychlé a jezdit někam v noci, to by se mu teprve nechtělo.... a teda byl to šok to píchnutí, to teda jo, doufám, že ty atb zaberou, už jsem slíbila, že ve čtvrtek jedeme jen na kontrolu, jinak bych ho tam asi nedostala, tak jestli ho bude znovu píchat, tak to teda bude blbé...

kammka
30. led 2012

@reruna když má atb, tak snad ne.... a když jo...tak holt budeš léčit v hračkárně 😀

llluckaaa
30. led 2012

@reruna @kammka My jsme se před chvilkou vrátily z ORL s hnisavým zánětem v obou uších ☹ Máme píchnuté uši a ATB, tak snad brzy zaberou a Kačence už bude líp, chuděrce. Plakala mi celou cestu zpátky od doktora.

kammka
30. led 2012

@llluckaaa ajaj, chudinka... většinou se jim po paracentéze uleví... atb zaberou a noc bude snad už ok..držíme palečky ☹

llluckaaa
30. led 2012

@kammka Děkuju, snad máš pravdu. Málem jsem se v ordinaci rozbrečela taky, jak mi jí bylo líto. To ale muselo bolet ☹ Ještě že jsem tam šla, ikdyž mi pediatr ve čtvrtek tvrdil, že je vše ok. Já se teď léčím medovníkem a Kačence zítra koupím kočárek. 🙂

ined77
30. led 2012

@reruna ...jééé, to je mi moc líto. my jsme píchali ouško zatím taky jen 1x, ale mně to teda stačilo 😔 😢 .ať jste brzy jako rybičky! 😵

@llluckaaa ...jéjda, další 😢 .chuďátko malé ☹ .
ať se jí brzy uleví kočence, je to děs 😢 .já se s matýnkem při píchání fakt rozbrečela, ale tiše...mně ho bylo táááák líto ☹ .
naše malá je teda jen zasoplíkovaná, ale strašně, až z toho i blinkala, v noci ještě horší ☹ .
malý kašle stále, tak do školky to vidím tak v dubnu 😅 😝 .

berenika39
30. led 2012

dnešek je tady nějak neveselo☹, my jsme taky doma. od pátku nudle, nic děsného, teplota jen navečer a v noci, doufám, že jen viroza. dneska už dobrý, ale školka nehrozí.

@power700
tím pádem logo nic,musela jsem ho přeobjednat, jdeme za měsíc.

S těmi oušky je to nepříjemné, at se všem brzo polepší...mě je jich líto, jak to jen čtu☹(

evaviki
30. led 2012

boze baby, toto je fakt des.. takmer kazde dieta ma zapalene usi, pripadne je chore.. toto uz fakt nie je normalne ☹(( nech ta zima skonci a je jar a aspon 16 stupnov..

llluckaaa
30. led 2012

@ined77 U nás to bylo s Kačenkou taky poprvé i s oušky. Mně se poblinkala v ordinaci z toho pláče.
Náš Matýsek se do školky znovu jen tak nedostane. Zácpa pokročila tak, že nechce vůbec na záchod, ikdyž už potřebuje. Takže hovínka končí v trenkách ☹ Tohle bude ještě na hodně dlouhé lokte...
Apropó, byla jsem u Moniky a mám tě pozdravovat 😉

ined77
30. led 2012

@llluckaaa 🙂 ...no, matýnek se mi poblinkal po píchání ouška v baráku dole ve vestibulu a pak ještě ve výtahu ☹ .
ale chudáček kačka, takový mimísek ještě ☹ .
a děkuju, mají se dobře? 🙂

@berenika39 🙂 ...jejda, tak ať jste taky brzy fit 😵 .s tou logo je to škoda, ale nedá se 😉 .

@power700 🙂 ..jejda, to je i na stupně? 😕 a při kterém jdou mandle ven? 😅
držím palce ať jste v pořádku 🙂

ined77
30. led 2012

@llluckaaa ..jo a tím kaku u matýska...to má nějaký blok či co? 😨 ..chudě malé taky ☹ .

llluckaaa
30. led 2012

@ined77 Vypadala dost spokojeně. Martínek je úžasný brouček, takový drobeček roztomilý a usměvavý.

Už má bohužel psychický blok, nejdřív jen zácpa, pak jen zácpa s krví ve stolici, pak asi bolestivá zácpa s krví ve stolici a teď navíc ještě zadržování a odmítání se posadit na záchod. To jsem zvědavá, co nám poradí na gastru v nemocnici, ve středu tam jedeme... Tohle je jako zakletý začarovaný kruh.

reruna
30. led 2012

@llluckaaa ach jo, chuděra malá, obě ouška najednou, ta musela teda plakat, že se i pozvracela.... no ale určitě se jí uleví, Míša je dneska už v pohodě a bolí ho ouško, jen když se na něj sahá, akorát se to nesmí namáčet a má to od toho hnisu špinavé, tak nevím, jestli to tak nechat...ale lehce otřít to nejde a nic víc mi s tím nedovolí dělat...
A malej nechodí do školky kvůli té zácpě, že tam nechce kakat? ach jo, ta psychika....
@ined77 taky jsem měla slzy v očích, já jsem teda čekala, že bude plakat, ale tohle jsem fakt nečekala...to byl úplný jekot

ined77
30. led 2012

@llluckaaa 🙂 ...tak to je super s mončou 😉 .

@reruna ...no taky ta bolest musí být určitě hrozná ☹ .mně píchali uši tak +- ve 4 letech a ten pocit si pamatuju dodnes....tu bolest už moc ne, ale vím, že jsem řvala jako tarzan a čekárnu si vybavím dodnes...takže asi zážitek dost silný ☹ .
pro mě bylo nejhorší, že malý volal mami mami neee 😢 ... 😔

llluckaaa
30. led 2012

@reruna My máme ouško čistit gázovým čtverečkem namočeným v peroxidu.
On nechce kakat nikde. Takto ho nemůžu pustit do školky - je vidět, že se mu chce, pláče, poskakuje, má tvrdé bříško, ale na záchod si nesedne. A pak to pustí do trenek, když to nejde jinak. A taky mu musím pořádně hlídat pitný režim a stravování, to se školkou nejde dohromady.

reruna
30. led 2012

@llluckaaa aha, tak to nám neřekli, peroxid samozřejmě doma nemám... můžu zkusit jinou dezinfekci, mám detol...
A s tím kakáním je to teda asi na dlouho...Míša míval taky problémy se zácpou kolem 2 let, pak to přešlo, ve školce kupodivu dobrý, kakal většinou večer doma, občas se zácpa ale ještě objeví, pitný režim i jídlo musím hlídat, ale dá se to sladit i se školkovým jídelníčkem, asi to chce čas, tohle je dost takové delikátní téma a dost dětí s tím má problémy kakat ve školce - ty jejich otevřené záchody, žádné soukromí... asi to chce nacvičit pravidelné chození doma, nejlíp večer...my jsme tenkrát používali duphalac

llluckaaa
30. led 2012

@reruna Já myslím, že to časem zvládnem, když ho nechám doma, bude na to klid a bude mít času, kolik bude chtít. Ani si moc nedělám hlavu z toho, že budu pořád přepírat trenky. Jen mě hrozně trápí, jak ho vidím plakat, jak to zadržuje a na ten záchod si prostě nesedne. No ve školce... teď měl nějakou virózu a navzdory dlouhodobé zácpě měl ve školce průjem a nějak nedoběhl na záchod. A doma mi vyprávěl, že prý učitelka říkala, že je to ostuda a že je nešika ☹ Tak to ho opravdu raději nechám doma, než by musel slyšet tohle (ať už od učitelky nebo od dětí). Asi zkusím i ten duphalac, třeba zabere líp než lactulóza, ještě se na gastru poradím...
S pitím jsme na tom opravdu špatně, on v té školce určitě skoro nepije, ani doma ho to samotného nenapadne.

reruna
30. led 2012

@llluckaaa tak to byla opravdu hloupá reakce učitelky 😠 u nás pokud vím, tak z toho vědu nedělají, převlíknou a dají slipy do sáčku, mají tam i sprchu, kdyby bylo potřeba dítě osprchovat... zvlášt u těch malých se může stát.... učitelky hlásí stolici, pokud si to rodiče přejí, já jsem s nima hned na začátku o problémech mluvila, říkaly, že to je časté, hlavně u chlapečků

llluckaaa
30. led 2012

@reruna Mě to taky překvapilo, s tou jednou jsem mluvila a mi to před ním říkala tak opatrně, aby se ho nedotkla. Třeba to říkaly děti a Matýsek to trošku překroutil, těžko říct. Taky jsem učitelky varovala, že léčíme zácpu. Jenže prostě minulý týden se to ještě obrátilo k horšímu s tím zadržováním a odmítáním záchoda. Asi pomůže jen čas, trpělivost a podpora milující maminky 😉

verbalinka
30. led 2012

Ježiš, tady je nemocných ☹

@mamkamarketa u nás je to lepší. Když je pod Nurofenem, tak neví, co by, ale jinak je na něm vidět, že mu opravdu není dobře. Dnes dostal třetí píchanec do zadečku - chudák tak srdceryvně brečel, že jsem brečela s ním 😢 Ale vyžádala jsem si atb v sirupu (dostal Ospen) a už snad bude dobře. Akorát jsem z toho taková rozpačitá, protože krk už má prý čistý, bez čepů a to mi přijde divný, že by po dvou dávkách penicilinu zmizely. Ale je pravda, že už začal zase jíst, tak asi jo. Ale měl fakt divný průběh angíny - čepy v podstatě jen dva dny 😅 A strašně chrápe nosem, tak jeho dr říkala, že ho možná pošle na kontrolu nosních mandlí. Super, že se Tom drží 🙂

@reruna právě, pokud by si malej stěžoval, že ho něco bolí (např. ucho), tak jedu hned, ale on vypadal úplně normálně. Když mu to po Nurofenu kleslo na cca 39, tak zpíval, hrál si. V ordinaci vypadal úplně zdravě. Nejlepší je dát na svoji intuici, což dr občas nechápou a maj pocit, že prudíme 🙄

verbalinka
30. led 2012

@llluckaaa měli jsme taky problém s kakáním, ale s tím, že si nechtěl ani za nic sednout na záchod, ani na nočník. Nakonec to vyřešila uč, když ho viděla, jak se kroutí, že zavelela a on s ní na ten záchod šel a od tý doby relativně klid 🙂 Ale ve vašem případě chronický zácpy, je to už mnohem horší ☹ Will chodil jen max. 2 týdně a to už to bylo neudržitelný a taky ho to bolelo, ale krev tam neměl. Používala jsem lactulozu (i větší dávku, aby ta potřeba byla nutná).

evaviki
30. led 2012

@verbalinka nám ospen zabral na anginu tak, ze za dva a pol dna mal čisté hrdlo.. Akurat nezabral na průdušky, takže nám potom měnili atb...

verbalinka
30. led 2012

@evaviki díky za info 😉 Já jsem přes atb úplně nezkušená. Já je měla jednou v životě, takže vůbec nevím 😅