Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

kjajule
14. únor 2012

@mamkamarketa Odkaz dobrej...no sem ráda že nejsem sama...

oni kecy typu málo jsi kojila nejsou to spíš kecy typu, je málo otužilej...ted jak byli ty šílený mrazy tak že nechodíme ven...to by bylo fakt super vzít dítě po antibiotikách ven do -20... 🙄

@berenika39 Taky jsem ted zahlásila že pokud mu poteče z nosu "voda" tak nikam k dr. nejdu...ona mi na to řekne to samý co jsi psala...kapky do nosu na teplotu sirup nebo čípek...

brusinka.pusinka
14. únor 2012

Holky jak to tak čtu je mi vašich mrňousků moc líto ☹ my jsme ve školce od ledna a zatím v pořádku (ťukťuk ťuk) ale je fakt že tam jsou děti usmrkané..ale musím pochválit učitelky prostě když dítě je viditelně nachlazené ihned to řeknou mamince a poprosí o léčení a né do školky....minulí týdem místo 13 dětí bylo ve třídě jen 5 😀 a už jsou tam zase všichni 🙂 Opravdu asi záleží na uvážení učitelek a jejich pravidel ☹ přeji Vám a vašim drobečkům brzké zdravíčko

mates22
14. únor 2012

@kjajule vítej v klubu dotovačů lékarenského průmyslu 🙂

@berenika39 tak jsme zakoupili multi sanostol, starší se olizuje, že je to jako džus a mladší to vůbec nechce - zato třeba hořkej hnusnej sinupret a nebo stoptusin v kapkách, to dá v poho

berenika39
14. únor 2012

@mates22 tak doufám, že mě pak nezbiješ, kdyby to na vás neplatilo 😀 . no jo, chutě, to mi říkej, když jí petr citron a kyselé okurky rád a s chutí, proč si dneska nedal plněné knedlíky se zelím?????? nevíš????

mates22
14. únor 2012

@brusinka.pusinka super školka, to trochu závidím 🙂 , ale já ťukám jak nejvíc můžu, dcera se zatím drží, už odchodila 7 dní v kuse 😀

mates22
14. únor 2012

@berenika39 asi mu vadil ten knedlík, to těsto je zřejmě málo kyselé 😀 . Mimochodem náš dvouletej by kyselé okurky nejradši snídal, svačil, obědval i večeřel, hrůza (ale normální jídlo, aby do něj člověk pomalu ládoval jak do husy 😝 ). A neboj, já už zkoušela už tolik osvědčených věcí, co nezabraly...... takže nezabiju, jsem ráda, že zas máme novou naději

berenika39
14. únor 2012

@mates22 tak tohle aspon neublíží, to je jisté🙂

ined77
14. únor 2012

ahoj 🙂 ,
jdu jen letmo pozdravit, dnes nebyl čas 😒 ....lítala jsem totiž s malou po dr. , odpoledne. po o nemohla usnout a stráášlivě brečela a co víc, tahala si ouško 😢 .tak mi to nedalo a frčely jsme k dr...naštěstí nic moc, má to jen z nachlazení prý trošku chycené, ale budeme to sledovat...prostě pořád něco ☹ .ale nechtěla jsem to nechávat na večer...co kdyby a jezdit na pohotovost cca 40 km... 😝.jo a do toho jí lezou stoličky 😒.
malý ale jde už zítra do školky, je v pořádku...dokonce už ani tu rýmu nemá! 🙂 😵 .
zítra vás dočtu...všem přeji hezký večer a hoodně zdraví 🙂

@berenika39 🙂 ...multisanostol máme už doma 🙂 ...hmmmm, je to mňamka 😀 .tak snad to bude chutnat i dětem 😉 .

evaviki
14. únor 2012

ja uz mam doma colostrum.. to je humus... bleeee 😝 som mu to nalila do piti, tak si to nastesti nevsimol.. no snad zabere

mates22
14. únor 2012

@ined77 tak to bylo veselo, co? Ale ty ouška jí můžou zlobit, že jí lezou stoličky, my to tak měli 🙂

kjajule
14. únor 2012

@mates22 Já bych potřebovala nějaký zázračný tabletky, od mala bojkotuje sirupy a po tom sirupovým marotonu poslední dobou jak vidí sirup ihned zvrací vše co má v žaludku...a cítí to i v pití prostě všude ☹ Je schopnej si ktomu čichnout a ihned jde vše ven...☹ Takže už jedine tabletky ty mu nedělají sebemneší problém zatím... Takže místo sirupů na imunitu papka Preventan tabletky...

jitafol
15. únor 2012

Koukám vás tu je zas s nemocnýma prckama, jak mraků🙂
My jsme odedneška doma s kašlem pro změnu. Drží se ho to už pár dnů, ale jen tak pokašlával a docela odkašlával. Měli jsme Mucosolvan a zdálo se že se zlepšuje. Snad se tu na mě nevrhnete😀, ale do školky jsem ho dávala.
Postupně se ten kašel měnil jakože přechází v suchý, nemá už co odkašlat. A včera i dnes v noci se to zhoršilo, hodně ho to dráždí ke kašli, asi se chudinka i špatně vyspal. Je doma s manžou do konce týdne. Váhám jestli jít k mudr, stejně zas řekne sirup...bla bla to už známe i bez ní.
Do práce musím, to je těžký, jak já bych byla ráda s ním doma a vyléčila ho.

No snad už bude lepší počasí, tohle v posledních dnech nám moc nesvědčilo☹

jitafol
15. únor 2012

@mates22 jsem se musela pousmát nad těma okurkama....jako bys mluvila o mém synkovi🙂 Už jsme tu měli i návrh, že si dá ke krupicový kaši okurku😀 ...to nepochopíš!

jitafol
15. únor 2012

Dneska v noci, když ho takhle trápil ten kašel a vzbudili jsme se snad už postý, mi řekl, že ve školce kašle a má rýmu každý.
Takže u nás to prostě nemá smysl být s ním doma a léčit a dělat si v práci zle (to bych mohla být doma tři týdny v měsíci) když stejně přijde zpátky mezi děti a tam všichni kašlou a soplej. Já vím, že jsem špatná že to dělám taky tak, nemůžu jinak.

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@jitafol no kdyz jsou nemocni vsichni jak rikas,tak by to chtelo asi zatlacit na ucitelky at rano deti ''zkouknou'' a ty co maji kasel nebo barevnou rymu, vratit domu. nevim,ale rozhodne to neni ferove a i vuci diteti. ja chapu,ze do prace clovek musi,ale zase nejde davat do skolky nemocne dite

jitafol
15. únor 2012

@mamkamarketa nevim jak to dělaj učitelky, jednou jsem byla upozorněna, že má rýmu a že by to chtělo ho nechat doma - to už jsem ho beztak vyzvedávala s tím, že se zeptám jak moc mu teče rýma a budem holt doma. Nemůžu být doma při každým zakašlání, když má rýmu jen málo a vodovou, tak prostě do školky jde. Jinak třeba s teplotou bych ho tam rozhodně nedala! Nebo jak tu někdo psal, že jeden den bylo dítě s teplotou posláno domů a druhý den nastoupilo normálně znovu - to nepochopim. Ono vydělávat a pracovat se musí, ale zas né na úkor těch dětí.
Teď navíc děcka chodily ven na boby a to jim asi taky moc nepřidá. Kluk se vrátí mokrej, přitom když jdu s ním já ve stejným oblečení co má ve školce, tak je v suchu a v pohodě. Asi je moc nekontrolujou, jak jsou oblečený, což u těchle prcků mi docela mrzí, přeci jen ještě neumí si zastrčit tričko, přetáhnout nohavice s gumou přes botu aby mu tam nešel sníh a tak.
Asi prostě je trochu chyba v rodičích že nepřemejšlej, ale i ty učitelky by mohly v tomto hodně udělat.

msevy
15. únor 2012

Ahojky, tak jsme včera byli u dr. a Matýsek už to naštěstí na průduškách nemá, prý mu tam jenom občas zapíská. Ale to už je v pohodě. Tak dobíráme Biseptol, dýcháme dál Ventolin a Ecobec. Zato Davídek má rýmu a kašel - má zánět horních cest dýchacích - měla jsem strach, aby to nebyly průdušky, protože kašel má teda hroznej. Úplně to v něm chrčí. Tak mažu Psí sádlo, odsáváme rýmu, dr doporučila Sinecod a Fenistil....v sobotu máme odjíždět na hory, tak nevím nevím jak to dopadne...

msevy
15. únor 2012

Takže už vidím,že Máťa nastoupí na konci února zpátky do školky a za týden ho mám zase doma........ Ale vyznejte se v těch dr. Jeden mi doporučuje dávat ho, dokud nemá teplotu, aby se promořil (jak jsem psala), alergolog z toho skákal až ke stropu, jak šílel, že takhle to nejde. Nechávat doma při každým zakašlání. Ale to by byl doma pořád.

krizecek
15. únor 2012

@jitafol .Kdyby měla učitelka každé dítě kontrolovat jestli má to a to, tak by celý den nedělala nic jiného..Dítě jde do školky stím že už se umí samo obléci a umí se o sebe alespoň v tom základním postarat..Jasně že dětem nepřidá když snimi jdou učitelky na boby, ale taky můžou vaše děti sedět celý den ve školce ( dejme tomu celou dobu co je sníh, takže i dva měsíce v kuse) a to bych pak těm rodičům přála vidět jejich miláčky jak se chovají..Ty děti to opravdu nebaví, domů pak chodí akorát protivné a všichni včetně rodičů a učitelek toho mají dost..Ve školce pracuji

ined77
15. únor 2012

ahoj,

tak teda nevím jestli mají ouška takhle rychlý spád, každopádně ale u nás totálně proplakaná noc a a ráno vídím, že jí teče z ouška hnis 😕 ...je možné aby se to takhle rychle rozvinulo, když tam ušař téměř nic neviděl?? 😨
dnes jsme byli u naší dr., tak máme ATB na 10 dní ☹ .pak písnu víc....malá si mě žádá...doufám, že po obídku usne.
a navíc malý dnes ráno pomalu násilně oblečen a celou cestu do školky i tam vyloženě řval, že chce za maminkou 😢 .....už fakt nevím ☹ .uč. na něj prý hleděla co se děje, nikdy takhle ráno nevyváděl 😔 .
dočtu potom 😉 .

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@ined77 ahoj 😔
to me moc mrzi ☹ chuderka malinka ☹
bohuzel ouska jsou strasne progresivni. nic tam usar nevidi a za 2 hodiny je to na pichani,. nejhorsi to je v noci,kdyz dite lezi. ono se to vic prokrvi nebo co a je to hned ☹
je mi to moc lito,ale vim,ze kdyz sme byli v noci na pohotovosti a mel tam mensi zanet (ze mu zkusili dat tamponek nicim napusteny ) a vim,ze nam dr, rekl,ze behem chvilinky se to muze zmenit a bude se muset pichat ☹ takzeopravdu to ma desne rychly spad 😔 ☹
preju hodne zdravicka at je male brzy lepe 😵

jitafol
15. únor 2012

@krizecek já jsem nechtěla rozhodně paní učitelky urazit, vím a je mi jasné že to s těma prckama nemají jednoduché. Já jsem si jen postěžovala. Jestli to tak vyznělo, tak to se omlouvám.
Tomík se oblíkat i svlíkat umí, jen ty oteplovačky nebo kombinéza mu trochu dělaj problémy. No a říkala jsem si když má paní učitelka těch tříleťáčků jen 5 tak alespoň na ty by mohla občas kouknout, ty starší už to zvládají sami, dokonce malým ještě pomáhají🙂
Že chodí ven, to jsem samozřejmě ráda. Provětrat se potřebujou a sedět zavřený vevnitř to by nechtěl nikdo.
Přeji hodně trpělivosti v práci ve školce🙂

S ouškama zatím musím zaklepat problémy nemáme. A nevím, já s nima jako malá trpěla, tak očekávám jestli to příjde nebo né.

mates22
15. únor 2012

@krizecek nemůžu souhlasit, naše paní učitelky každé dítě zkontrolují, než se jde ven, minimálně teda ty menší.... takže to opravdu jde, je to o přístupu, neříkám, že se někdy neseknou, ale snaží se, fakt 🙂 .
Ono je něco jiného, že se má dítě umět ve školce obléknout samo a něco jiného, že by se mělo umět nasoukat do kombinézy, dát si šálu jak má být a přetáhnout nohavice a rukávy....to jde blbě i dospělýmu.

mates22
15. únor 2012

@ined77 to mě mrzí, pevné nervy a malé rychlé uzdravení, ach jo

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@krizecek no promin,ale ja si teda rozhodne myslim,ze by ucitelky mely kontrolovat deti. ty nejmensi urcite. copak si 3lety dite dokaze utahnout boty a pretahnout si pres ne kalhoty,aby nezapadaval snih? 🙄 😕
u nas deti kontroluji,co je mokre daji na vsechna topeni po cele skolce,boty pod topeni. tohle je o pristupu ucitelek.

jitafol
15. únor 2012

@mamkamarketa přesně to jsem měla na mysli - přetahnout kalhoty přes boty aby nezapadaval sníh, pomoct se šálou jelikož sám by se asi uškrtil☹ atd atd. Když mají míchanou třídu, tak těm několika malinkatým by pomoct mohly.
Když přijdou z venku tak je zvládají prohlídnout a co je mokré dávají na topení, aby se usušilo. Tak proč by je nemohli kontrolovat i před odchodem ven.
Jak píšete holky, všechno je o lidech a přístupu.

kammka
15. únor 2012

no naše paní učitelka jich třeba loni měla těch prcků víc než 15....a oblíkat je pomáhala i uklízečka.. to prostě jinak nejde, ty děti nejsou leckdy schopné se obléct, pomáhá každej schopnej...když vidím ty drobečky, tak bych ani po nich nemohla chtít, aby si těma krátkejma ručkama namotali šály, nasoukali se do kombinéz....jiná věc je dojít si na wc a pak se zas oblíct, jiná věc je převlíknout se z tepláčků do punčocháčů nebo kamaší a na to natáhnout další vrstvy...a topení je u nás obložené taky, druhá věc je, že poslední dobou se veen moc nechodilo, napřed mrazy, to jsem chápala, ale nebyli ani v pondělí a to kvůli tomu, že sněžilo...

jitafol
15. únor 2012

No ale možný je taky to, že prostě kluk mezi těma dětma tak blbne, že mu nohavice vylezou, šála se uvolní......a to je jasný že za to si pak může sám.

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@krizecek je to opravdu o pristupu,o tom jak moc je pani ucitelka AKCNI. cestou domu,jdeme kolem jine skolky, kdyz si syna vyzvednu po obede, pokazde je za tou skolkou hloucek ucitelek s kucharkama a vypaluji si zobaky. deti daji spat, uvari si kaficko, daji si cigarko. 🙄 kdyby ten ten cas stravili necim jinym (napr tim,ze by mokre boty daly k topeni) tohle je jen a jen o pristupu ucitelek

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@kammka presne, kdo ma ruce nohy,pomuze. u nas kdyz je napr nemocna pani ucitelka,tak pani reditelka prida ruku k dilu. nebo jeji asistentka. dokonce i pan udrzbar v nouzi nejvyssi pomuze.

tohle neni o nicem jinem nez o pristupu.