Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

lojzina
20. únor 2012

@mamkamarketa ja vim,proto nechapu ze nam ho dala na mesic s tim ze se uvidi 😕 ,a vidim 🙄 .ja pak dam echo,jdeme 29.2. .....

mamkamarketa
autor
20. únor 2012

@lojzina tak ji rekni,at ho kouka predepsat na dalsi 2 mesice pac potom to je zbytecny 🙄

kammka
20. únor 2012

@verbalinka nebo posadit do auta, stáhnout okýnko a jet na pohotovost do špitálu, ledový vzduch a poloha v sedě zabere skoro vždy..
@mamkamarketa nosní.

lojzina
20. únor 2012

@mamkamarketa no,toto ja zjstila az sme byli doma 😖 ,sice uz tam me to udivilo,ale byla sem nna jednu stranu rada ze sme vypadli,byli sme v ordin.asi 35 min-s obouma,vedro,kluci uz hlad,no klasicka modelova situace,vypadli sme a bylo 😒

lojzina
20. únor 2012

@mamkamarketa no.takze nemuzu rict jestli lepsi nebo horsi po tom bronch. 😠

verbalinka
20. únor 2012

@mamkamarketa
@lojzina kdyz prijela zachranka, tak se zklidnil a rozdychal. Ale popis dr na detskem by vydala na roman. Wilik bilej, kruhy pod ocima a jemu se zdal uplne v poradku a dokonce jeho prvni veta byla - aha, vy jste nemeli rectodelt (cipek), tak jste si pro neho prijeli zachrankou? ☹ Musela jsem mu popsat, jak modral a ze jsme ji opravdu o pulnoci nevolali kvuli vyletu. Nakonec uznal, ze jsme udelali dobre, ale ze takhle silnou reakci jeste nevidel. A pak prisla pani, nevim kdo, a jestli mame zaplacenych 90kc. Proste je asi bezna praxe zastavit se cestou sanitkou jeste na vratnici zaplatit poplatek. Domu jsme jeli mhd, protoze zrovna jel bus a taxiky nikde. Neni nad citlive a profesionalni zdravotnictvi :-/

evaviki
20. únor 2012

@verbalinka drzte sa, snad uz bude lip.. chudatenko male... ☹

@mamkamarketa no ako komu.. ak to beries na posilnenie imunity, tak to chvilu trva, tak 2 tyzdne sa dava zvysena davka a potom udrzovacia.. kamaratka to pouziva (a jej cela rodina), az ked im choroba zacina a zabera to tak na 90%.. podla mna ma sebik teraz lahsi prubeh choroby kvoli tomu (teda snad sa mu to nezhorsi).. je to teda riadne drahe, ale ak to zabere, tak budem verny zakaznik 😀DDD

evaviki
20. únor 2012

@verbalinka to nemyslis vazne.. by som tam narobila bordel.. idioti.. neuveritelne.. hlavne, ze poplatok sa neplati, ked ta privezie sanitka, alebo to uz neplati?? a dalsia vec, nemusis ho zaplatit ihned, staci tusim do 30tich dni, ak ti daju slozenku..

verbalinka
20. únor 2012

@evaviki to ji dr rekl, ale presto manzela poslala to zaplatit. Mne o penize nejde, jen o pristup. A v konecnem dusledku jsem vedela, co delat, jen diky netu. V so na pohotovosti nam dr nerekla nic. A cekat, jak to dopadne - jestli se rozdycha, nebo ne... Sanitka je v tuto chvili nejbezpecnejsi volba.

evaviki
20. únor 2012

@verbalinka jj, sanitku schvaluju.. ked sa ti dieta dusi, tak nie je o com.. a takisto mi je jasne, ze nejde o tie peniaze, hlavne nech je maly ok, na 90kc sa vykaslat.. len ma fascinuje ten pristup, hlavne, aby clovek zaplatil (aj ked nemusi).. by ma zaujimalo, ci pacientov s infarktom tiez hned inkasuju, ved co keby to nahodou neprezili..
kde vas ta sanitka odviezla?? (nech viem, akej nemocnici sa vyhnut 😀 kludne do IP)

kjajule
20. únor 2012

@verbalinka No z tvojí zkušenosti se záchrankou a jednání lékaře mi jde fakt mráz po zádech... ☹ Taky bych volala, podle mě nejlepší co jste mohli udělat 😉 taky by mě zajmalo do které nem. vás vezli...at se vyhnu... 😠
Tfuj tfuj, at už se nic takového nestane 😉

llllucka
21. únor 2012

@verbalinka:držím palce,ať se to zlepší.Kamarádčin syn na to dost trpí,tak vím,o čem mluvíš.

@mamkamarketa:jak to dopadlo se synem a školkou,je to lepší?

mates22
21. únor 2012

@verbalinka to je teda děs, malej na to taky trpí, naštěstí to zatím vždycky zachránil čípek a studený vzduch, ale teda strach z toho mám, že nepoznám, kdy už volat záchranku, aby pak ze mě neudělali blbce, což oni umí výborně - minule sme jeli s malým na pohotovost, měl 16 měsíců, skoro 40 horečku, průjem a zvracel jak amina a oni tam na mě koukali jak na deb....a, že proč sem mu nedala čípek paralenu a otravuju je s tím o víkendu. Dali mu další čípek, počkali až teplota sleze na 38 a poslali nás domů, že si máme v pondělí zajít k naší dr. Na obranu doktora musím říct, že nepříjemná byla spíš sestra, pan doktor byl chápavější k mým obavám.

@mamkamarketa trochu pro uklidnění -obvykle se to prý projeví už v ranném dětství, zda na to bude dítko trpět, nebo ne. Obecně to bohužel více postihuje kluky a i když je to virové, tak k tomu musí mít sklony - syn to mívá, dcera nikdy

lojzina
21. únor 2012

@verbalinka ahoj,no comment,to chovani 😅 😠 😠

evaviki
21. únor 2012

ako vidim, tak s chovanim na pohotovosti mame kazda obdobne skusenosti 😀 my sme raz isli s malym, po tom ako hodinu a pol vkuse neutisitelne kaslal.. kedze cez den nespal, tak bol sialene unaveny a vtedy je proste hyperaktivny.. takze v cekarne delal kotrmelce a behal, ked sme isli dnu, tak nahodil usmev od ucha k uchu a nechal sa s nadsenim vysetrit, lozil po ambulanci a vsetko skumal.. doktor sa ma pytal, ze ci toto ma byt chore dieta.. mlady soplak, som to radsej nekomentovala.. a bola to Vinohradska nemocnica, takze tu fakt neodporucam.. 😀

ined77
21. únor 2012

ahoj všem!

téda, co to čtu ☹ .
já teda s pohotovostí mám zatím "dobré" zkušenosti, i když i u nás co je první zajímá je poplatek 😝 .
ale třeba moje švagrová si na pohotovosti také užila své....vyloženě komentáře jako co tam dělají a pod. 😒 , přitom od dr. který mi přišel vždy v pohodě.pravda teda je, že tam nejezdíme s kde čím, ale když už tak přístup fajn

@verbalinka ☹ ...to je fakt děsné! 😢 ...bych se toho dr. zeptala jestli jsem měla čekat až se opravdu udusí nebo ne 😠 ..já nevím co tohle je kolikrát za lidi, jako lékař super, ale sociální IQ na bodě mrazu 😠 .
a nenechali si vás tam asi ?...my byli jednou s podezřením na laryngitidu také na pohotovosti...klasika, noc štěkavý kašel atd.....ráno jsme jeli,dr. mě sprdla že...maminko, ale se štěkavým kašlem musíte přijet HNED 😨 ...no já nevěděla, bylo to poprvé, malý měl 13 měsíců, pak nás poslali domů s tím, že kdyby se začal dusit ať volám záchranku 😝 .nebo při zhoršení zpět na pohotovost s tím, že už bychom tam pravděpodobně zůstali...výborné...já sama doma, strach a celý den jako na trní.v podvečer dostal malý horečku, takže jsem pobalila v rychlosti tašku a švagrová nás odvezla.byli jsme na JIP, já celou noc v křesle v tričku u otevřeného okna 😅 , byl říjen...pak jsem si teda vyprosila od sestřiček deku 😅 ..no a nakonec se z toho vyklubala obstrukční bronchitida, 3 dny na JIP, týden na dětském odd..ale zážitek děsný ☹ .týden na to, dva dny po propuštění dostal malý 40C horečky, byl jako hadrová panenka, z ATB měl průjem, prcku otřesně opruzenou, takže opět pohotovost, to byla sobota...a vyklubala se z toho šestá nemoc...asi na něj ještě něco sedlo v té nemocnici 😒 .
vy se hlavně držte, je mi to moc líto a ty ještě takhle těsně před porodem 😢 .snad už bude dobře, moc vám to přeju! 😵

@evaviki ...snad každý kdo trochu zná děti nebo lépe má děti ví, že dítko řádí i při nemoci. 😒

@mamkamarketa 🙂 ...děkujeme! 🙂
taky jsem se chtěla zeptat co tomík a školka?ale asi je doma 🙂 .

mmch...matýsek a školka...v pondělí jsem ho vezla do školky já....oblečený a umytý byl za 10 minut, prostě pohoda a ještě říkal, že se tam těší 😵 ! plus to, že jsem pro něj byla i odpoledne, tak byl nadšený 🙂 .dnes ráno, když jsem mu řekla, že do školky jede s tatínkem a strejdou, tak začal zase jančit, že tam nechce atd. 😒 ..pak si teda dal říct, protože jsem nahodila téma....čtvrteční oslava matýnkových jmeninek 😀 , tak to ho zaujalo 😎 .
takže nevím no....bylo by fajn mít možnost ho vozit každý den, i když těžko říct, jestli po "nabažení se" by nezačal jančit zase.horší ale je, že ta možnost tady není ☹ .zatím.

evaviki
21. únor 2012

@verbalinka tak ako maly? sa teda divim, ze si pri tych nervoch este neporodila..

mates22
22. únor 2012

Ahoj holky, hlásíme stav - Kačka má stále teploty k 38, už dneska čtvrtý den, kašle ale už hezky, takovej ten odkašlávák a nudle jako opratě, samozřejmě. Jinak vůbec nevypadá nemocně, takže ještě vyčkáme, vůbec se mi k mudře nechce. Blbý je, že v noci mi začal kašlat i malej, tak uvidíme, jestli se mu to rozjede, ale počítám, že ano. A do toho já mám opět nějakou střevní chřipku, vůbec nevím, kde sem k tomu přišla, asi že někde v krámě, nevím.....tak se jen modlím, abych to ještě nepředala dětem, je to u nás teď jak v nemocnici, mejeme a dezinfikujeme ruce o sto šest 😖

Co vy? Všem marůdkům přejem samozřejmě rychlé uzdravení a veselý návrat do školky 🙂

evaviki
22. únor 2012

@mates22 vitaj v klube.. Já som dnes celu noc blila.. Totálně dehydrovana, neudržela som v sebe ani len vodu..

ined77
22. únor 2012

ahoooj ☹ ,
tak u nás opět šlus...malý od noci blinká 😢 .volala jsem ráno do školky a prý že jim to tam teď řádí, prý jsou dvě děti dokonce v nemocnici na kapačkách! a já se to dozvím kdy?...samozřejmě až mi doma dítko také blinká jako amina 😠 ...už mě to fakt nebaví, jsem vzteklá a nešťastná zároveń...a ještě trnu že to chytne malá 😢 .

@evaviki ...ach jo....tak také vítej v klubu ☹ .ať je brzy líp!

@mates22 ...jejda, tak i ty? ☹ ...kdy tohle fakt skončí!?opatrujte se!

lojzina
22. únor 2012

@ined77 ahoj,no potes teda,bych tam udelala mirne dusno,snad to meli rict nejak driv,ne? 😕 😠

lojzina
22. únor 2012

@mates22 to je na mrtvicu,drzim palce at jste brzo zdravi jak rybicky

ined77
22. únor 2012

@lojzina ...jako udělat dusno, to já asi moc neumím, bohužel teda 😒 , ale mám v plánu a to 100% je požádat jestli by tyhle nemoci mohli oznamovat, když se objeví.určitě minimálně mamči na rodičovské to jistě ocení.já bych malého ihned ze školky stáhla, vědět to dřív 😖 .
no ale snad to nebude tak hrozné...zelený je sice jako sedma, dávám mu chlazené slazené a od dopoledne neblinkal 😨 .na jídlo měl pár křupek, kukuřičných a trošku těstovin, suchých.chuť moc na nic nemá...ale kokino chtěl....tak snad no 😔 .ale do školky půjde nejdříve v pondělí.a to ještě kdo ví jestli.
ale hlavně taky...zítra máme mít oslavu matýskových jmeninek, tak nevím jestli věci chystat nebo to odložit ☹ .on se zase hrozně těší bobek ☹ .ach jo.
teď oba spinkají, tak relaxuju...dnes jsem vzhůru od 3h 😝 .

lojzina
22. únor 2012

@ined77 tak ja nemyslela vylozene dusno,ale proste rict ze bys rada aby davali vedet ze neco radi,...a ne se to dovedet az je pozdeTak uvidis jak mu bude zitra,treba je to jen jeednodenni 😉

ined77
22. únor 2012

@lojzina ...každopádně se ozvu, tohle se mi fakt nelíbí a myslím, že to není tak složité napsat na ceduli vykytuje se to a to 😝 .kéž bys měla pravdu 🙂 ..jen ať to nechytne malá...to by mě už fakt šlehlo asi 😔 .

lojzina
22. únor 2012

@ined77 na druhou stranu-konkretne u nas by visela porad nejaka cedule a nevim kolik bysme pak nachodili,uz tak sme porad doma 😕 😅 😔 .a jen zvraci?

ined77
22. únor 2012

@lojzina ..tak jasně 😅 , já nemyslím psát tam o rýmě nebo kašli, to je zbytečné že, ale třeba nevím no, třeba tohle..nějaká střevní potvora, neštovice, spála a pod.
no byl jednou kakat, první padl bobek, ale to za tím už byl průjem, ale to bych i řekla, že to má z toho jak nic nejedl ...jinak jen zvracel, ale neměl ani chudák co už ☹ .

lojzina
22. únor 2012

@ined77 tak jen at to neni nic vazneho,teplotu ma?

ined77
22. únor 2012

@lojzina ..děkujeme 🙂 ! teplotu...no nevím, měřili jsme jednou, držel to jako prase kost, takže naměřeno nic 😠 😀 , a znovu se změřit nechtěl nechat 🙄 ale horečku nemá, zvýšenou možná jo.

lojzina
22. únor 2012

@ined77 no,tak to ti preju at je to fakt jen naka viroza....a nerekli ti s cim sou ty decka na kapackach?