• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dítě do školy v 5,5 letech? Co si o tom myslíte?

21. února 2016 
Prečo nie keď je na to zrelá? Syn je na tom podobne. Dajte si príp urobiť testy v spolupráci s centrom nadania a malte istotu. Ale myslím že je zbytočne čakať, keď napreduje.. Alebo potom vybrať inu sukr školku kt pripraví dieťa dopredu a na sukr náročnejšiu školu, ak na to má. Držím palce, je to veľmi doležité!
17. led 2016 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud váháte, opravdu se nejprve poraďte s odborníky. Posuzování zralosti dítěte málokterý rodič zvládne objektivně, a nepracuje-li např. ve školství, těžko může porovnávat. Není to jenom o intelektu, nadprůměrných dětí (pro 1. třídu) nastupuje poměrně dost, ale o tom to není. Já mám ve třídě chlapečka nadprůměrně inteligentního (perfektně četl, psal i počítal), přesto ho v poradně v 5ti letech nedoporučili. Jinak od 1. třídy pro něj jedu jiné přípravy, nikdy se ve škole nenudil. Ale vyžaduji i spolupráci rodiny. Dneska je čtvrťák a máme z něj všichni velikou radost.
Určitě nezatracuji 5ti leté školáky, ale opět - je to velmi individuální.
Přeji, ať se daří, ať se rozhodnete jakkoliv!
17. led 2016 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem šla do školy v pěti letech a jsem za to nesmírně šťastná.. Nikdy jsem s výukou neměla problém, ve školce jsem se už nudila a díky tomu ze jsem šla dřív jsem taky dostudovala VS ve 22 letech a mohla dřív do práce.. Ja bych neměnila.
17. led 2016 v 17:32  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2017 (14. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
měla jsem při nástupu do školy 5let a nepamatuji si,že by byl nějaký problém.Byla jsem sice nejmladší,jen do té doby,než i z okolních vesnic začaly děti jezdit do naší školy.Byla tam holka narozená přesně stejně jako já a na střední škole taky.Procházela jsem celkem snadno s tím,co jsem si pamatovala ze školy a měla stále vyznamenání.Je fakt,že do práce po maturitě jsem nastupovala jako neplnoletá v 17 a byla tam trochu exot,ale jen pár měsíců. Středoškoláci vycházejí věkově stejně,jako já ,kdybych končila vysokou. :grinning: .Dneska se studuje nějak moc dlouho,ale pořádně pracovat se nikomu asi moc nechce. :slight_smile: od 1.září mám holku v první třídě a je to docela mazec,co musí zvládnout.Nastupovala v6,5 a druhá jde k zápisu za dva dny.V září jí bude 6 a 2měsíce.Myslím si,že není důvod školu odkládat,když je dítko v 5letech šikovné a umí číst a počítat.....
17. led 2016 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
V zadnem pripade bych svou dcerku nedala do skoly driv, nez to bude nutne, byt by byla sebe vic nadana. Uz z toho duvodu, ze bych ji vekove znevyhodnila na minimalne 19let, ne-li vice. Nehlede na to, ze bych ji sebrala rok bezstarostneho detstvi. To, ze je ted nadana je sice krasne, lec nikde neni psano, ze tomu tak bude i na druhem stupni ci na stredni skole nebo gymplu. Tam muze zacit stagnovat a deti o rok starsi ji muzou lehce predbehnout. Jit na stredni ve 14letech? Nevim, jestli je to to prave orechove, aby se dite uz ve 14 letech rozhodovalo, co bude chtit jednou delat. Ten rok je na detech hodne znat a rozhodne to neni neco, co se jen tak setre ci ztrati. Ne nadarmo se zavedly devate tridy. Znam spoustu maminek, ktere si mysli, ze jejich dite je nejnadanejsi ve skolce a pritom tomu tak neni. Ony si to na tom diteti doslova vyziraji.... Kazdopadne je to kazdeho volba, jeste ze existuje nekdo, kdo je schopen to posoudit, protoze to by byly asi plne tridy nadanych deti... :grinning:
17. led 2016 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zjistila byvh si kolik bude ve tride deti s odklademtzn.8lete a podle toho vybirala skolu,aby tam mala nebyla,nejvetsi prcek.Jinak pokud holka chce a je zrala ,klidne bych ji do prvni tridy poslala,na co ztracet dalsi rok ve skolce a pak jeste proflakat prvni tridu,protoze uz vsechno bude umet.Akorat to zacni vyrizovat drive ,moji kamaradce s tim psych.poradna delala potize.Osobne znam 2 holcicky ,co sli driv,obe v peti.Jedna sice nadana ,ale do kolektivu moc nezapada v hodne soutezivem kolektivu nadanych deti a rodicu,kde se jede na vykon....tam to vnimam trochu negativne druha holcicka pri nastupu do skoly v 5 letech umela cist ,psat ,mluvit ,cesky ,rusky a anglicky ,pocitala dvojciferna cisla a nasobilku,no neumim si predstavit ,co by delala ve skolce jeste daalsi rok,syn kdyz sel do skoly plyne cestl,psal ,pocital ,prvni tridu proflakal,bylo pro nej demotivujici,ze ho ucitelka nevyvolavala,protoze vedela ,ze umi a ze deti nevedeli...bylo to hodne frustrujici pro nas pro oba,kdybych vedela,ze lze jit driv zapremyslela bych...takhle jsme to resili ,jeste individualni vyukou zajimavych veci doma.
17. led 2016 v 19:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Urcite bych svoje dítko takto brzy nedala a nezkracovala mu dětství..
Ale samozřejmě je to jen muj názor.
17. led 2016 v 19:49  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2017 (16. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych svoje dítě tak brzo nedala. Ale já vaše dítě neznám :slight_smile: Můj syn se do školy netěší

já teda nevím, ale já si nepamatuji, že by nám vymývali ve škole mozky a to jsem do 4 třídy chodila do školy za komunistů
17. led 2016 v 19:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky bych nedala zbytecne zkracene dětství a povinnosti si uzije jeste dost.
17. led 2016 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za mna je to vysoko individualna vec, moze to byt fajn napad...za predpokladu, ze to ditko je na to pripravene...obcas deculka co su pripravene v zmysle pise, kresli, uz pomaly cita, pocita nie su uplne ''pripravene'' v zmysle socialna a emocionalna zrelost - rozne zrucnosti v ramci sebaobsluznosti, ale i narokov ze v skole mozno za tu hviezdu ako je v skolke nebude..lebo deticky tam budu este starsie a bude prirodzene ze to, co vie to na Dany vek sikovne dieta, tam budu zvladat uplne vsetky a nik ich za to nebude extra chvalit...to moze byt niekedy sok.
Teda je potrebne zajst k skolskemu psychologovi, ktory by mal vediet poradit - otestuje dieta.

Je alebo dobre zvazit i svoj vlastny pocit...jedna vec je nechat sa ''zlomit'' kamaratkou a tym, co je prirodzene pre nu a jej rodinnu historiu, dalsia vec, ci je na to pripravene i vami Vase vlastne ditko.....de facto jeho kamarati budu este nadalej skolkari - pride o ne, o Tom sa treba rozpravat, zistovat co na to dieta ....aby nebolo zaskocene...predsa len vziat potom dieta spat do skolky sa da tiez...ale je to stres...pretoze to bude brat ono i cele okolie ako zlyhanie.
Takze okrem nalomenia premysli i ty, manzel, ucitelky v skolke ako je to s Tvojim konk. dietatom, realne...nielen jednovetne zvlada, bolo za hviezdu....ale ci by kazdodennu zataz skoly zvladlo tak, aby to nebol neprimerane velky stres.

A co sa tyka skoly.
Aktualne sme v Nemecku, bud v klude....ked nase ucitelky vraveli, ze je potreba sa ist pozriet inam aby clovek ocenil co ma Doma....tak aktualne v DDR to poznam do bodky...teda myslim ze skola i s lepsimi i horsimi ucitelmi, je fajn skolou v zmysle Tom, ze dieta sa okrem poznatkov skolskych uci i socialne zrucnosti...a to ako vyjst aj s ludmi, ktori niekedy su i necitatelni, nekomunikuju najlepsie...su prisni.
Osobne z toho, co som videla skolky CR, SR a rovnako tak skoly tak god bless za ne.
Je to tu ovela ine - nepovedala by som ze lepsie akurat je to o fest drahsi spas :wink: najma ak to chces mat sukromne alebo aspon frei

Kazdopadne drzim palce, nech to klapne tak ako si prajete a nech je deculko spokojne, lebo to je pri skole to najdolezitejsie...najst spravny cas, kedy ta chut objavovat je, najst spravneho veduceho...ktory za objavmi sprevadza a potom kolektiv...nej to timove objavovanie ide od ruky.

Vsetko dobre!
17. led 2016 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
1. třída je docela záběr i pro ty 6-6,5 leté děti. Najednou je víc povinností, denně domácí úkoly, známkuje se, hodnotí se, když dítě chybí, musí vše dohnat - je to velký rozdíl oproti MŠ. Pokud dítě není extrémně nadané, že třeba od 3 let samo čte, počítá apod., tak bych neblbla a dopřála mu pohodovou docházku do MŠ. Leckterým rodičům stačí, že občas dítě pronese něco nestandardního a už ho považují za geniální a snaží se to všem dokazovat. Jo, a taky jsem chodila na státní ZŠ (za komoušů ani jiné nebyly) a fakt si nepřipadám vygumovaná (vystudovala jsem technicky zaměřenou VŠ :slight_smile: )
19. led 2016 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já sama jsem zářijová, četla jsem od 4 let, počítala jsem doma příklady s bráchou, který byl ve třetí třídě. Učitelky v MŠ navrhovaly, abych šla do školy dřív, ale já jsem nechtěla a naši nechali to rozhodnutí na mně. Má to svoje výhody i nevýhody. Fakt je ten, že jakmile začne škola, "bezstarostné" dětství skončí a už se nikdy nevrátí. Od první třídy holt začíná tlak na výkon, který potrvá až do důchodu. Navíc jsem nikdy neměla pocit, že bych se ve školce nudila, tam to bylo fajn, když jsem si chtěla číst, četla jsem si, ale zároveň jsem si mohla prostě jen hrát, když jsem chtěla. Ve škole mě to pak taky bavilo a nudila jsem se jen při těch hodinách čtení, což se vážně dá přežít a nevidím to jako důvod jít do školy dřív. Když jsem potom šla na osmiletý gympl, kam nastupovaly taky děti ještě o rok starší než já, tak jsem už ani nebyla mezi úplně nejstaršími ve třídě. Stejně jsem byla ve třídě vždycky skoro nejmenší, takže kdybych šla o rok dřív, tak bych asi spolužákům vzrůstem přiblížila až na střední:slight_smile:
Jako nevýhodu vidím to, že jsem maturovala v necelých dvaceti letech, vysokou jsem skončila ve 25, a když jsem chtěla do třicítky stihnout ještě pracovat, cestovat a mít aspoň jedno dítko, bylo to docela naknop (o to víc, že jsem během toho vystudovala ještě jednoho bakaláře). Kdybych například nastoupila na mateřskou hned po škole, dostala bych se poprvé do práce až po třicítce, což mi přijde jako dost velký masakr.
21. únor 2016 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek