Existují nějaké školky, kam vemou dítě bez očkování?

danka2013
17. pro 2014

Dobrý den,

nechci očkovat dceru vůbec ničím. Zatím to odkládáme....Pokud nebudeme očkovat hrozí, že nám dítě nevezmou do školky..
Existuje nějaké jiné řešení? Školka kde děti vezmou bez očkování? Dá se s někým domluvit?? 😖
Díky Dana

terezapetrova
18. pro 2014

@antoinet očkováni dítě by se nakazit Nemelo, ale bohužel se to děje i když procento není vysoke

terezapetrova
18. pro 2014

@berusinecka ja jsem rozhodne nenapsala, ze očkováni stoprocentně funguje stačí číst 🙂 a ja si zas myslím, ze mužů psát kam chci 🙂 🙂

elana
18. pro 2014

@ange_de_la_morte líbí se mi Tvůj přístup, konkrétně tato věta: "...každopádně nechat ho očkovat proti našemu přesvědčení jen aby ho vzali do školky, odmítáme". To je fér.

osobně nechápu dotazy typu: chceme dítě dát do státní školky, ale ta hnusná školka nás nutí do očkování. Jako jednou je to očkování (konkrétně mluvím o kontroverzním MMR, o to jde především, zvlášť v souvislosti s tou školkou) povinné, určil to tak stát, který zároveň zřizuje školky, takže pokud chci po něm nějakou službu (aby se mi staral o dítě když potřebuju nebo chci), tak musím respektovat pravidla, která si nastavil. Nepřijde mi na tom nic nelogického, když si kdokoli z nás zřídí nějakou instituci a stanoví tam pravidla, tak bude trvat na jejich dodržování a nebude přijímat ty, co s nima nesouhlasí. Kdo očkovat nechce (tj. nechce hrát podle pravidel, která jsou obecná), má různé další možnosti (soukromé školky, které nebývají tak přísné, lesní školky, alternativní školky, skupinky, domácí předškolní vzdělávání atd. atd.).

jinak samozřejmě i s tou státní školkou to ošolichat jde, spíš to jde na triko lékaři, který musí vystavit papír, že je nějaká kontraindikace pro dané očkování (imunodeficientní dítě, alergie na nějakou složku vakcíny, neurologický problém) atd., takže ta "práce" která s tím je, spočívá hlavně v tom, najít doktora, který si to vezme na triko a takových asi moc není-nevím, nezkoušela jsem. MMR jsem odložila synovi co to šlo (dostal ho teď nedávno, je mu tři a půl roku), dceři ho taky odložím ke třetímu roku (dál už to nepůjde, budu muset do práce, školku potřebuju), ale oblézat doktory, aby z mého zdravého dítěte udělali kontraindiktanta, to nehodlám.

terezapetrova
18. pro 2014

@marecekavendulka oni lide z ohrožených lidi také cestuji

terezapetrova
18. pro 2014

@marecekavendulka me jsi z klidu rozhodne nevyvedla, ja jen reagovala protože jsi reagovala Ty.. Ale už je to pro me ztráta času reagovat na Tvé vzkazy zde..., tak se taky měj

berenika39
18. pro 2014

@terezapetrova když není nemocné, tak jak jinak by mohlo ohrozit neočkované dítě očkované děti?

elana
18. pro 2014

@berenika39 nijak samozřejmě. Jde spíš o něco jinýho-díky masivní proočkovanosti je vysoká kolektivní imunita, takže jsou chráněné i děti, které očkování opravdu z objektivních zdravotních důvodů dostat nemohou. Takže teď, naše děti, si klidně můžem semtam dovolit neočkovat (na rovinu přiznávám, že když jsem MMR odkládala, tak jsem prostě na kolektivní imunitu spoléhala, věděla jsem, že mi-tehdy těhotné-nemůže z herny nebo miniškolky prostě nic dotáhnout, protože to nemá od koho chytit neb ten někdo byl očkovaný "za něj"). Ale pokud proočkovanost klesne, což už se nebude týkat našich dětí, ale třeba za půl generace nebo za celou, celou a půl, nevím, svět je čímdál "menší", tak už bych si to dovolit nemohla.

lu777
18. pro 2014

jedině asi zkusit alternativní školky...
já znám pár lidí co děti nemají očkované vůbec (nejstarším z nich je tak 30 let už, tehdy to samozřejmě byl problém mnohem větší, vyhrožovali známé kdečím, nakonec podepsala nějaký papír na hygieně a bylo... děti nikdy nic neměly)... a ty děti určitě někam do školky chodit musely si myslím...

nebo je samozřejmě varianta nechat je doma, ale to asi není úplně ideální (i když co je ideální, když vidím děti nemocné a ve třídě 30 dětí, tak to taky není tak super)...

lu777
18. pro 2014

@elana no bohužel na tohle, že nic "nedotáhne" právě spoleh není ani s očkováním 😒
u nás ve školce třeba byl černý kašel a vím, že i u kamarádky ve škole... a to byly děti očkované 😝

nemluvě o tom, že se otevřeně mluvilo o tom, že nefunguje očkování na TBC a proto taky je od roku asi 2010 možnost ho odmítnout v porodnici....

ono ty vakcíny jsou bohužel často nekvalitní... a u části dětí spouští ekzémy, alergie apod....
já teda po každém očko pak už dávala homeo Thuya, protože starší měl hrozné horečky (samozřejmě mi u doktora vždy tvrdili, že to není od toho - jako to mě naštvalo nejvíc, přivedu zdravé dítě a za pár hodin má 40 C a je to po KAŽDÉM očkování, tak ať ze mě aspoň nedělají idiota 🙄 )....
mladší některá očkování nemá, už vzhledem k tomu, že ač kojená (oproti staršímu), tak měla horší imunitu 😅 a pak i laktozovou intoleranci, takže byla zničená z neustálých průjmů a pak jsme některá očkování už ani nedávali po x odkladech...

kajalka
18. pro 2014

@elana Kolektivní imunita je ničím nepodložený dojem, kterým se snaží provax ještě udržet svůj vliv. Stačí se podívat na čísla nakažených černým kašlem. 86% očkovaných. Tak kde je jaká kolektivní imunita?

lu777
18. pro 2014

za mě kromě toho, že některá očkování nefungují dobře a mají vedlejší účinky (které někdy nejsou žádné drobnosti), tak potíž je v tom, že očkování se neustále přidávají....
otázka je pokud dítě dostane x očkování v tak raném věku, kde je ta hranice kdy to i průměrné zdravé dítě unese... 😕

je opravdu nějak moc alergií a za očkováním je velká farma lobby... ve farmacii se po zbrojním průmyslu vydělávají reálně největší peníze.... nejlepší je statistika odhadů kolik léků se podává na řešení vedlejších účinků jiných léků... jako to je mazec... fakt zlatý důl pro ně...
no ale to jsem odbočila, pardon...

kajalka
18. pro 2014

@ayenkas A je prosím nějaký odkaz o epidemii v Pákistánu?

ange_de_la_morte
18. pro 2014

@elana : souhlasím s tebou, když si dítětě dát do státní instituce, měla bych respektovat pravidla ... ale druhou stránkou věci je, že pravidlo se neopírá o logický základ, a tam já vidím problém, šíleně se dbá na to aby dítě bylo očkované, ale nikdo se už nepídí potom, zda učitelka má přeočkování či ještě nějaké protilátky, kde je tedy logika 😀 a jak může mé neočkované dítě ohrozit ty očkované ? Kdyby přece očkování fungovalo tak očkované dítě se nakazit nemůže a pokud může tak kde je smysl očkování, které nefunguje ? 😀 Tohle mi dost vadí, nicméně buď mi syna vezmou i bez očkování ( na základě žádosti o vyjimku z důvodu přesvědčení , nahoře jsme dávala odkaz) nebo mi ho prostě nevemou a budu to muset řešit jinak ... chápu že někdo si nemůže dovolit nemít dítě ve státní školce, to je mi líto, ale já pokud jen trochu budu moci, raději se synem zůstanu doma či zaplatím soukromou školku, dám syna do skupiny apod.

berenika39
18. pro 2014

@elana jj, tomu rozumím. souhlasím. jen to trochu zase kazí ten fakt, že i to slavné očkování je k ničemu, když černý kašel číhá za každým bukem - a mají ho očkované děti, že...
přiznám se, že nemám čas ani energii se pouštět do diskusí o očko. udělala jsem chybu, že jsem sem napsala. 🙂.

hezký den a přečtu si to tu🙂

lu777
18. pro 2014

@angipe teoreticky očkovat musíš, ale prakticky je možné se tomu vyhnout...
stačí mít pediatra, který není ze staré školy a tam podepíšeš papír, že jsi to odmítla a jsi si vědoma rizik nebo něco v tom smyslu... rozhodně Tě za to nezavřou 🙂

toto šlo už za komunismu, jen tehdy bylo málo informací o škodlivosti samozřejmě a tak s tím byly mnohem větší popotahovačky než dnes 😉
moje dcera třeba všechny očkování nemá a ani jsem nic nepodepisovala... měla laktoz. intoleranci, pořád jí bylo zle, takže po x odkladech se na to nějak zapomnělo...

lu777
18. pro 2014

@ayenkas v Pákistánu je ale bohužel úplně jiná úroveň hygieny...a to hraje u většiny nemocí velkou roli 😉
tam je bídná celkově zdravotní péče...
už jsem i četla, že se tam očkuje, ale posílají tam skoro prošlé vakcíny... ono když na to ty státy nemají, tak jim tam pošlou kdeco, vím, že už taková aféra byla i v Africe...
navíc ty vakcíny jsou vytvořené některé před x lety (hlavně ty základní) a účinnost kolísá.... viz právě černý kašel, já už znám x lidí co ho měli a to byli očkovaní 😒

danka2013
autor
18. pro 2014

@berusinecka Souhlasím s Vámi 🙂)

danka2013
autor
18. pro 2014

Děkuji všem za Vaše názory..je vidět , že téma očkování je velmi probírané ...
Já mám očkování odložené u malé do 3 let...ale teď v 15 měsících jsou zase nějaké spalničky...a to taky nechci...Tak jsem zvědavá jak tohle vyřešíme...
NECHCI OČKOVAT !!VŮBEC!

ikarkulka
18. pro 2014

@danka2013 Starší syn chodí do státní školky, má naočkovanou jen tehdy ještě povinnou BCG vakcínu (proti tuberkuloze), dále už nic.
Pediatra nám do přihlášky do školky potvrdila individuální očkovací plán, což je reálný stav, žádný podvod (nechtěla bych, aby někdo veřejně deklaroval, že je mé dítě očkované, ačkoli není).
Pak záleží na školce (resp. na lidech, kteří školku vedou), jak se k tomu postaví. Je to vždy jen o lidech.

To platí i o lékařích, kteří odmítnou podepsat přihlášku do školky v případě, že dítě nemá všechna očkování dle očkovacího kalendáře. Je to samozřejmě nesmysl. Lékař nemá co odmítat, má popsat situaci takovou, jaká je.

terezapetrova
18. pro 2014

@berenika39 začíná to bejt jak "u blbejch" , snad každy ví, ze očkováni neochrání 100 prócent ale třeba 95, ne očkováni jsou absolutne nechráněný, tudíž neockovane chytí ted plácnu žloutenku a u 5ti procent očkoványch děti je riziko nákazy, tak snad je to ted jasny

berenika39
18. pro 2014

@terezapetrova Mluvila jsem slušně, prosím tě o totéž.
Žloutenka je zrovna příklad k ničemu - není povinná a toho se to vůbec netýká, co se tu řeší. Povinné jsou nemoci, které tu nejsou, takže to neočkované je nechytí. Tím pádem nemůže nikoho ohrozit. Nemá tu nemoc kde vzít. Rozumíš tomu, co píšeš? Jestli chceš slušně debatovat, tak prosím. Zatím jsi napsala jen n ěco, co někdo někde říkal.

terezapetrova
18. pro 2014

@berenika39 mysli si, co chceš ale mě nestojí
za čas fakt ne po přečtení posledního příspěvku na Tebe reagovat to mám fakt na práci o dost lepší věci 🙂 a promiň abych se zaslala, ze ty píšeš slušné fakt bzunda ;)

ikarkulka
18. pro 2014

@terezapetrova
"snad každy ví, ze očkováni neochrání 100 prócent ale třeba 95". Já to teda nevím. Nějaký odkaz na studii?

katyxq
18. pro 2014

@ikarkulka jenže to by se pak ukázalo, že je to podstatně méně 😀

berenika39
18. pro 2014

@terezapetrova Dobře. Konec vysílání🙂

hojda
18. pro 2014

@terezapetrova Já se přidám s dotazem, když tu nemoc chytne někdo z těch 5% sice očkovaných, ale nechráněných a nakazí ty ostatní z těch 5%, tak je to ok? Čas mě naučil být v oblasti očkování opravdu dost opatrná. Načetla jsem hodně, pro i proti a dodnes pořádně nevím, na kterou z těch dvou stran se přiklonit☹.

romantika
18. pro 2014

Tak jako matka dítěte, které nesmí byt ockovane kvuli zdravotnimu stavu bych upozornila, ze ockovani nechrani proti chytnuti nemoci, ale proti těžkému prubehu. Tot vse. Ockovani je jakasi forma verejne prospesne cinnosti, predpoklada se, ze se rodíme všichni zdravi a snažíme se co nejmíň zatezovat okoli, sebe stat, socialni systém. Proto se ockuje. Takova zlata stredni cesta. Jinak ano ockovani skodi a ockovani chrani. Obe jsou spravne. ted jen zalezi do jake skupiny se vase dite dostane, bud ockujeme a jdeme, nemame reakce, nebo doktori naridi neockovat, nesmí se ockovat. Takze všichni kdo tu vedete diskuzi a boj zda\ je ockovani prospesne ci není tak mate pravdu obe strany. Nicmene ockovani je jen cesta jak v jiste statni a socialni forme udrzet co nejjednodussi a nejmíň ohrozeny stav obyvatel.
Nemluve o tom, ze většina ockovani chrani jen po určitou dobu, proto se preockovava. Cili male deti se ockuji, aby to sve detstvi tak nejak prolezli s co nejmenšími následky.
At uz doprcic někdo rekne pravdu, To je fakt jak u blbejch.
Takze ano ockovani skodi, ale pokud k tomu je zdravotni důvod a to muze byt i blbina, chybička v imunite a tak. Ale to se zavcas pozna. Nicmene pak je logicke, ze někdo to neche, protože nechce riskovat, ze zrovna ta chybička je nekde schovana v jeho ditku a ockovanim spusti jeho destrukci.
Mam starsi plne ockovanou, mladsi ani jedno. Vse jen a jen z narizeni doktoru. Tak prosim vas,kdyz někdo nechce ockovat, ponechte ho v klidu a vy kdo ockujete , se radujte, ze mate zdrave deti.
A ano ockovani oslabuje imunitu, coz znamena ze když ockujeme, dite se s nemoc setka a imunitu si oslabi a vytvari si jakesi protilátky. Kazde opet a zase podle toho, jak uz to priroda zaridila. NEkoho ochrani, nekoho ne. Vyplajzla jsem tezke prachy za rotaviry a stejne je mala po 3 letech od ockovani chytla, tezky prubeh a ještě z toho dostala astma. Do te doby absolutne zdrave dite.
Myslim, ze se tak i tak bavime o necem, do ceho ani my ani doktori nevidi, lidske telo je unikum a je nahoda, jak se to v kazdem tele umi a neumi poprat.
A se skolkou je to tak, ze se snad mělo teprve zavadet, ze ockovani bude povinne k prijeti. Zatím snad nemá byt.

bunny123
18. pro 2014

Klidně mě ukamenujte, stejně nebudu na vaše výpady reagovat, ale to, že je většina závažných onemocnění v Evropě vymýcena a neumírá se na ně, je zásluhou plošného očkování. Pokračujte v neočkování a za 30 let je tady máme zpátky. Vždycky se dá nají nějaké východisko v očkovacím plánu.

katyxq
18. pro 2014

@romantika Pozná? Jak. Obvykle až to dítě odskáče a to je už pozdě ☹, nebo má dispozice k alergiím, autoimunitě a ty se spustí. Děkuju, už nechci.

Školka nebo jiné možnosti se už nějak zařídí, alternativy jsou dnes různé 🙂.

katyxq
18. pro 2014

@bunny123 A to soudíš na základě čeho? Protože z grafů nemocnosti a úmrtnosti to zrovna průkazné není 😉.