Existují nějaké školky, kam vemou dítě bez očkování?

danka2013
17. pro 2014

Dobrý den,

nechci očkovat dceru vůbec ničím. Zatím to odkládáme....Pokud nebudeme očkovat hrozí, že nám dítě nevezmou do školky..
Existuje nějaké jiné řešení? Školka kde děti vezmou bez očkování? Dá se s někým domluvit?? 😖
Díky Dana

romantika
18. pro 2014

@katyxq ano az to odskace, nebo ma duvody jiz na zacatku. Jak pisu, todle je systém obecne prospesne cinnosti, nepredpokalda se vaha jednotlivce, ale prospěch spolecnosti. jenze tech pripadu kdy to nedopadne je relativne malo k mase naroda. Jinak Cesi jsou obecne desni mastihuby takze se tu muzeme hadat dokola a nikdo nebude resit realne informace. Když to clovek cte, tak se tu resi porad dokola to same, a stejnak nikdo vlastne nevi proc by nemel ci mel ockovat.
A ockuje se opravdu proto, ze ockovanim se snizuje nemocnost te dane nemoci a jeji vyskyt se snizuje a tim se min ohrozuje opeta a zase statni forma daného státu, která stoji na lidech, ekonomice apod.. Ale stat nemůže upřednostňovat to mizerne minimum deti, které na to mohou az zemřít, ale vychazet z ochrany vetsiny. Takze pokud ti co nechteji ockovat, mají pravo neockovat, tak je to super. Porad tu tu volbu mame a to je spravne.

elana
18. pro 2014

@kajalka
@lu777 bohužel ta vakcína (vakcinační složka) proti pertusi je v Hexe skutečně nejméně účinná, to se ví a ví to i pediatři, v poslední době skoro všechny nemocné děti černým kašlem byly očkované. Třeba to taky zruší jako s tou TBC...ale asi to bude trvat, než kdyžtak vyvinou lepší.

katyxq
18. pro 2014

@romantika jenže to je právě to - že prospěsnost očkování, natož teorie kolektivní imunity, nikdy nebyla dostatečně prokázána 😉. Mám přijmout reálná jistá rizika (podhodnocená), možná získat benefity, ale když to dítě odskáče, stát nmi nedá nic, nepomůže (doktoři neví jak) a nedá ani odškodnění ... a to mě štve. Když se rozhodnu neočkovat, tak tmi stát navíc ještě komllikuje život, dr. na mě zkouší manipulačky a zastrašovačky.

elana
18. pro 2014

doplnění: "za nás" byla ta vakcína proti pertusi mnohem účinnější, ale velmi nešetrná, proto se zrušilo očkování Di-Te-Pe. Ale zas prostě nebyl černý kašel. Teď je a děti na něj nemocní (naštěstí neumírají).

ale nemůžete dávat za příklad zrovna tuhle složku Hexy, když o té se ví obecně (nebo minimálně mezi odbornou veřejností) že je s účinností na štíru.

terezapetrova
18. pro 2014

@bunny123 fakt je asi lepší připadne nereagovat, tady totiž nemůžeš mít odlišnéj názor 🙂

ikarkulka
18. pro 2014

@terezapetrova Vůbec nejlepší se nevyjadřovat, když k danému tématu nemám co říct.

terezapetrova
18. pro 2014

@ikarkulka ještě jsem nestihla odpovědět ale jasné Ty víš vsechno a ja nic
To je jasny

skirt
18. pro 2014

@danka2013 Zdravim, tady muzu doporucit skupinu, kde maminky nabizeji hlidani deti po skupinkach, proste vzajemne si vypomahaji, pokud jim dite z nejakeho duvodu nevzali do skolky. Je to tam rozdelene na kraje .. tak treba tohle jako zadni vratka neni vubec spatne 🙂 https://www.facebook.com/groups/140005767021918... snad poslouzi 🙂 .. je to teda skupinka na fb.

k ostatnim prispevkum se ani nevyjadruju. Otazka zaznela jasne, a opet je tu debata uplne o necem jinem. A nepouci se a nepouci. Stejne ty debaty nikdy nic nevyresi. Tak si to proste nechte pro sebe a je to 🙂

terezapetrova
18. pro 2014

@hojda to je dobrý chytání za slovo ale líbí se mi jak uvazujes 🙂 ok to samozřejmě není ale nevim jestli to se dá nějak preventivně řešit... Měj se hezky ja v teto diskuzi končím
, nepanuje tady zrovna klid a ten ja vyhledavǎm, tak se tady dal.. 🙂

marecekavendulka
18. pro 2014

@terezapetrova promin,ale nedá mi to nereagovat,poper se s tím,jak chceš. První,kdo tady udělal slovní "výpad" jsi byla ty,když jsi z neočkující maminky udělala někoho,kdo záměrně ohrožuje jiné děti ("jinak jestli chceš ohrožovat většinu děti tak směle do toho "). Tvá skrytá agresivita opravdu není potřeba. Všechny tě tady respektujeme,že očkuješ a všimni si-já očkuji (částečně) také,ale s komunikací s odpůrci očkování problém nemám.
To samé @bunny123 : napíšeš svůj názor a vzápětí si ho sama shodíš :"ukamenuje mě" a to nemluvím o tom,že předem předpokládáš,že nebudeš mít protiargumenty,tak raději "nebudu na vaše výpady reagovat". Smutné.

marecekavendulka
18. pro 2014

@skirt ajaj to je škoda,nemám fb..no asi si ho založím,díky za odkaz

skirt
18. pro 2014

@marecekavendulka ja myslim, ze to za to stoji 🙂 ...

tulikiss
18. pro 2014

ja se vazne bavim..... nevim co mate porad potrebu resit, je dano ze je ockovani povinne, ok najdou se takove ktere sve deti ockovat nechteji, je jedno jaky maji duvod je to jejich rozhodnuti...ale porusuji zakon a pak strasne vyrvavaji ze je stat diskriminuje, protoze nemuzou dat dite do skolky, protoze je zastrasuje doktorka a nevim co jeste..ale to bylo vase vlastni svobodne rozhodnuti, ze nesplnite svoji povinnost, tak se nerozcilujte, ze nekdo dalsi si svoje povinnosti plni...do skolky se ma prijimat plne ockovane dite, vase neni, tak neni co resit. Bohuzel pro vas zijeme v pravnim state a ten udava pravidla, ktera je treba dodrzovat, v pripade ze se nedodrzuji prijde trest(nevezmou vam dite do skolky, i kdyz v tomto pripade jde o trest zastupny, ne primo trest za nesplneni povinnosti). Je spousta lidi kterym vadi urcite pravidlo a nejradsi by ho zrusily, obesly, to ale neznamena ze to tak delaji. Pokud chcete neco zmenit mate tlacit tam kde se to zmenit muze, ne tim ze proste na to kaslete vy ockovat nebudete a at se prizpusobi ostatni a prijmou to.

katyxq
18. pro 2014

@tulikiss jenže to vše @danka2013 ví a proto se tu ptá na alternativy 😉 (poslala jsem jí pozvánku do skupiny Nesouhlas s povinným očkováním, tam se spíš dočká odpovědí na svůj dotaz 🙂).

ikarkulka
18. pro 2014

@tulikiss Takže až ti stát nařídí, aby sis uřízla obě nohy, jinak nesmíš třeba do knihovny, tak se budeš taky bavit?
Ono jde totiž o to, že stát nařizuje něco, za co nepřebírá zodpovědnost a co je navíc velmi rizikové. Navíc nebylo prokázáno, že by to mělo nějaký význam.
Viz třeba to, že do školky musí být dítě kompletně naočkované, ale do školy (cca o dva tři roky později) už takové potvrzení nevyžadují (zatím), protože školní docházka je povinná. To samé nevyžadují po dětech v jiném kolektivu - na hřišti, na táborech, ve veřejném bazénu atd.
Je to prostě holý nesmysl a je jen dobře, že se proti tomu lidé ozývají, že si nenechají všechno líbit pod heslem "stát to nařídil, tak se buď podřídím, nebo si musím pomoci sama". Ne vše, co stát nařídí, je správné, a ne vždy je nutné sklopit hlavu a uši a zařadit se do stáda.

romantika
18. pro 2014

@katyxq ano to je pravda, ale také vychazite z toho, ze vam to v hlave pali, jste zodpovedna apod.. Ale jsou lide kteří na tohle nemaji nebo jsou jinak nezodpovednia pod. a proste aby se nasel zlaty stred, který by vyhovoval vsem neexistuje. Muzeme jen byt radi, ze mame moznost všechna rizika zvážit a ještě si rozhodnout zda chceme ci ne. Je to jak u voleb, tech osvicenych je vždy menšina a nikdy to nikam nedotahnou. Masa vždycky rozhoduje a slozeni masy je obvykle prece jen na jiné urovni. ALe to uz zabředáme hluboko do vseho.
Je to proste smutne, ze jsou pripady, kdy to nedopadne dobře a vic se nedba na prevenci. Obvykle jiste příznaky ud eti jsou patrne ale it ak od narozeni, zvysene marodeni a tak. Ale psousta pediatru ockuje rymicka nerymicka, to je spatne. My jsme třeba pripad, kdy ockovani je prekazkou, ale od prvnipediatry jsem odchazela, protože chtěla mermomoci ockovat ikdyz uz zdravotni problémy byli patrne.
Tak hlavne at se každý rozhodne dle svého svedomi a tech postizenych deti je co nejmene.

mysonek
18. pro 2014

@terezapetrova nemá cenu se tady rozčilovat nad tím, že někdo neočkuje. Tyto matky totiž stejně o ničem nepřesvědčíš. Sice nemají většinou zdravotnické vzdělání, ale očkování rozumí nejlépe ze všech (zřejmě poté co si poslechli nějakou přednášku MUDr. Elekové, která přednáší pěkné nesmysly). Nedávno tu byla podobná diskuze a nějaká maminka psala jak jsou všechny ty nemoci dobře léčitelné, takže je to zbytečné. Když jsem se jí zeptala jak by léčila spalničky nebo dětskou obrnu, tak odpověděla, že antibiotiky 🙂 Takže k tomu opravdu není co dodat. A to že se ty nemoci v současné době nevyskytují je dané pouze tím, že se očkuje. A těch pár jedinců co neočkuje těží z té proočkovanosti, protože jejich děti ty nemoci opravdu nechytnou, nebudou mít kde. Teda zatím, dokud takových fanatiků není moc.

valik
18. pro 2014

@ikarkulka Moc hezky napsáno... Navíc školka není od toho, aby umožnila rodičům dítěte jít do práce nebo aby ho zaopatřila na dobu, kdy rodiče dělají něco jiného. Školka je tady pro dítě, protože dítě má právo na předškolní vzdělávání.... Odmítnutí neočkovaného dítěte je způsob diskriminace a nátlaku.

tulikiss
18. pro 2014

@ikarkulka me se libi jak vezmes jenom cast meho prispevku a zbytek ignorujes a pak se ze me snazis delat stadovou ovci co jde s davem....ja sem prece psala, ze pokud se to nekomu nelibi ma proto neco delat, existuje moznost to zmenit, ale to se musi neco delat ne jenom kafrat na koni jak je to hrozne a nebezpecne a pak nic nedelat. jsme pravni stat takze jsou moznosti jak zakony zmenit a vyvolat verejnou diskuzi v teto zalezitosti. K poznamce ze ve skolce to povinne je a ve skole ne, stat je zrizovatel a stat urcuje pravidla. Nejspis vychazel z toho ze 3-6 let jsou male deti a tak by pro ne nakaza tema chorobama byla rizokovejsi nez pro deti starsi...duvod toho neznam, pouze predpokladam. Ale je jedno z jakeho duvodu je to tak nastavene, je to tak dane a pokud se nekdo rozhodne neockovat tak s tim musi proste pocitat. A stat narizuje spoustu veci za ktere pak neprebira zodpovednost, stat vzdy rozhoduje ve verejnem zajmu, a ne vzdy je verejny zajem v zajmu jednotlivce, ale bohuzel tak to funguje.
na poznamku o nohach nebudu reagovat protoze sama moc dobre vis ze to byla blbost a naprosto blbej priklad.

katyxq
18. pro 2014

@mysonek ony to spíš často jsou matky, co u svého dítěte nebo v blízkém okolí dost nehezkou reakci zažily (já mezi nimi, vystudovanou mám chemii). Ale tady jsi se svými výlevy mimo naprosto téma, doporučuju ti skupinu Povinné očkování a jeho smysl.

valik
18. pro 2014

@mysonek To byste se divila, kolik lékařek a dalších maminek s nelékařskou profesí neočkuje své děti... 🙂

valik
18. pro 2014

@mysonek Nelékařskou zdravotnickou profesí... 😉

mysonek
18. pro 2014

@valik myslím, že jich zas tak moc nebude. Já jsem lékařka a z mých kolegů neznám nikoho kdo by neočkoval. Já neříkám očkovat vše co je na trhu, spousta toho je zbytečné, ale třeba neočkovat proti tetanu už mi přijde docela hazard. A málokdo si uvědomuje že třeba u priorixu ta nežádoucí reakce není reakce na nějakou látku v očkování, ale je to něco co by se v případě epidemie např. spalniček vyskytovalo daleko častěji než v případě očkování.

elana
18. pro 2014

@valik tak to si troufnu nesouhlasit (s tím smyslem školky)-školky se začaly zřizovat v 50. a 60. letech proto, aby se matky mohly zapojit do pracovního procesu a nemusely už zůstávat v domácnosti, kde se do té doby na full time staraly i o děti a "předškolně je vzdělávaly". Když musely/chtěly do práce, kam s dětma...tak se zřídily školky. A funguje to tak víceméně dosud, to, že s úderem 3. roku putuje 95% dětí do školky se "vzdělávat", ačkoli matka zůstává doma s mladším sourozencem, je prostě fakt, ale s nějakým vzděláváním to moc nesouvisí (spíš je to pohodlné pro ty školky, že mají většinu dětí s matkami na rodičáku, pže takový školky se snadno zavírají před prázdniny atd., prostě řeknou "zavřeno a nazdar", kdyby většina žen chodila do práce, tak by se jinak bouřily). Ale to je mimo téma samozřejmě.

jen jsem reagovala na to, že to není o právu dítěte na předškolní vzdělávání, to právo má, ale nemusí ho zajišťovat nutně stát, naučit dítě o ročních obdobích, částech těla, svátcích, běhu roku atd. atd. ho nemusí školka, může se mu věnovat kdokoli doma.......pakliže doma je. Pakliže není, pak "musí" dítě do školky, takže opět od začátku, školky by měly být primárně pro ty, jejichž matky pracují. Tudíž ty pak po státu něco chtějí (aby se jim postaral o děti). A pak by měly hrát podle jeho pravidel nebo si hledat alternativu (tu možnost mají, to jim nikdo nebere a doufám že brát nebude).

tulikiss
18. pro 2014

@elana je to sice uz uplne mimo tema, ale skolka je vzdelavaci zariceni..aspon to je primarni ucel...ale hlavne skolka uz nesmi rozlisovat jestli je matka v praci nebo doma na rodicovske..bohuzel je to tak, takze se casto dostane dite zeny co je doma nez te co potrebuje do prace, jenom protoze je starsi...a bohuzel nejvic rvou ze je skolka v lete zavrena prave zenske co jsou doma na rodicovske..dokonce jsem jednou slysela takovou matku rikat...proboha co ja s nim jako budu doma 5 tydnu delat, staci ze mam doma jedno ale dve no at uz je zari to pujdou do skolky obe a bude klid... 😖

ikarkulka
18. pro 2014

@tulikiss Ne nebyl to blbý příklad, byl to příklad další absurdity.
Tvůj příspěvek jsem vzala jako celek. A nenapsala jsem, že ty konkrétně jsi stádová ovce. Ale to už je slovíčkaření 🙂

misulka84
18. pro 2014

@mysonek plně souhlasim

elana
18. pro 2014

@tulikiss já vím že nesmí rozlišovat, tohle osobně mi přijde na hlavu postavené, ale to je opravdu mimo téma, nemá cenu to tu řešit. Jsou tu prostě tři skupiny: školky, matky na mateřské a matky jdoucí do práce a toto "řešení" rádoby "nediskriminující" vyhovuje dvěma z nich, takže ta třetí prostě oblízne prst a nazdar, poraď si sám. Zákon silnějšího.

lenkavd
18. pro 2014

@mysonek já tedy musím říct, že znám dost kolegů a kolegyň (tedy lékaři), co má s očkováním problémy.
Já osobně s tím jak je to nastaveno a čím se očkuje tak patřím mezi ně. Nejsem zastáncem neočkování, ale na druhé straně jsem odpůrce současného očkovacího kalendáře a očkovacích látek, které se na to používají, přitom se dávno ví, že jsou zastaralé a špatné.
Takže mé děti částečně očkované jsou, ale jindy a něčím jiným a ne proti všemu, než je standart.

lenkavd
18. pro 2014

@elana co se týče těch školek, jako máš pravdu. Ale není to přeci jenom o rádoby vzdělávání, hlídání, ale i socializaci dítěte. Za mne nemůžeš třeba 4 leté dítě selektovat od kolektivu jenom proto, že má mladší sourozence. Ono ten kolektiv potřebuje a ať chceš nebo nechceš, to jim doma prostě poskytnout nemůžeš...
Jinak u nás ve školce ať je to protizákonné, ředitelka bere jako hlavní zda matka pracuje či nikoliv, věk dítěte je někde na poslední koleji, když to není předškolák....