Kdy jste nechaly dítě poprvé samo doma?

poah
25. říj 2017

Kdy jste nechaly dite poprve samo doma,kdyz jste na chvili odbehly? Mam na mysli napr. vynest kos,jit povesit pradlo apod.,proste kdyz jste byly tak do peti minut zpatky? Nemyslim spici miminko v postylce,ale vetsi dite,ktere bylo vzhuru a hralo si.

iva27
26. říj 2017

@poah dobře,otázka byla,kdy jste nechali dítě doma samotné atd.necetla jsem všechny komentáře,proto jsem jen odpověděla na otazku dle sebe..

iva27
26. říj 2017

Taky už nemám to spici miminko,ale roční skoro chodící dítě,podle toho jsem to tak psala..

konidana
26. říj 2017

@poah Jako jo, je to o nervy, nemysli si, že jsem celou tu půlhodinu nebo hodinu nestresovala, a letěla jsem co nejrychlejc domů s katastrofickými scénáři před očima 😅 Ale prostě jsem to tak chtěla🙂 Od 4 let děti začaly chvíli zůstávat samy venku před barákem, pár minut nebo do půl hodiny - od té doby co dosáhly na zvonek. V 7 letech chodily samy přes město do školy, ze školy a na kroužky, a doma zvládnou zůstat v pohodě půl dne (už jsem se odvážila je nechat i oba spolu:D) od 8 let i celý můj pracovní den, když jim není dobře a nejdou do školy. Když jsou zdraví, pohybují se samostatně po našem městě, dojdou mi nakoupit, ...

odula
26. říj 2017

@poah no,presne. Taky ja si myslim ze je To o povaze ditete. Syna jsem mohla nechat doma na par minut uz ve 4,dceru bych nenechala jeste v 8. Pak to plynule prejde do puberty kdy ji UZ samotnou doma nenecham 😀 jinak jestli se boji a neciti se na to,tak bych to urcite netlacila.

ivet1987
26. říj 2017

Nečetla jsem zatím komentáře, ale uplně bez problémů klidně od 1,5 roku, 2 let, pouštíme ho i samotného na zahradu. Na delší dobu, třeba hodinu, myslím že bude v pohodě tak od 6, uvidíme, je to za dlouho.

ojo
26. říj 2017

Musela jsem chodit ven s pejskem, když jsme bydleli v bytě, takže vlastně od narození na těch cca 5-10minut, bylo jedno jestli spali nebo se plazili po bytě, věděla jsem, že se jim nic nestane, starším jsem pouštěla pohádku...cca od těch tří let už jsem si skočila i do obchodu na těch 15minut...pak se dloho báli být sami doma déle něž těch 15minut, ale časem se to zlepšlovalo, když byl jeden nemocný a musela jsem dojet pro druhého syna do školky, tak čekali i půl hodiny a teď od těch šesti už vydrží hoďku i dvě, udělají si jídlo, pití, takže v pohodě...

verinikki
26. říj 2017

Jako malé tak spící s chůvičkou, kamkoliv dosáhl signál, pak jsem dala s chůvičkou do ohrádky - dokud si hrálo, k popelnici nebo s poštou před barák - máme parapet nad postelí a petličky na oknech - tak si vylezla a koukala cca od roka, jinak od dvou let je klidně sama na ohrazeném dvorku, co ji to baví - ale máme francouzské okno, tak kdykoliv vidím nebo si zaťuká. Doma sama k pohádce - to sedí jako zařezaná, přestavujem barák, tak jsme toho využívali, pokud přivezli materiál nebo bylo něco potřeba.
Že bych ji nechala uplně samotnou a šla třeba do obchodu si netroufám ani teď ve třech letech - je hodně živá, takže počítám že k tomu se dopracujeme podle aktuálních schopností a taky okolností a prostředí.

mr_falko
26. říj 2017

nechavam uz ted, je ji rok.....v postylce s hrackama, kdyz musim se psem nebo pro postu

pajula123
26. říj 2017

Necele dva roky a nenechavam,resp. nechat nemuzu. Tohle je fakt hodne o povaze a temperamentu ditete...

japona
26. říj 2017

@poah Vynést koš před dům, převzít poštu apod. od narození - posadit k hračkám/ k televizi. A sebrat jídlo - jednou se nám dítě málem udusilo pri veceri, když jsme tam byli všichni.
Jet někam autem nebo jít dál od domova, ac na par minut, s tím, že děti jsou doma samy, lze az od doby, co se domluvi a umějí obsluhovat telefon.

japona
26. říj 2017

Nechat doma samotné batole a jet někam autem mi přijde nebezpečné, že se může něco přihodit a nikdo neví, že je doma dítě samo.. ale jsem asi uzkostna matka a deti tahám všude s sebou🙂

prcekverunka
26. říj 2017

@odula Anoooo, tak to u nás při úklidu taky funguje. A v zásadě vždy je tam zaručeně větší bordel, než když šly uklízet 😀

veeeraf
26. říj 2017

@drakenn dceři teď bude 5 a nějak si nedokážu představit, že jde sama pro mléko. Měla bych to vyzkoušet 👍. Spíš ale k sousedům pro něco do domácnosti :D

poah
autor
26. říj 2017

@iva27 no hlavne,ze jsme si to ujasnily, chtela jsem to naspat co nejstrucneji,nekdy to holt vyzni jinak,nez to clovek myslel.

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz