Má MŠ právo nařídit matce na MD dobu vyzvedávání dítěte?

makytka.f
3. zář 2013

Jde mi o to, že syn (4roky) chodí letos už druhým rokem do školky. A včera mi bylo řečeno, že když teď budu doma s mladším dítětem, bylo by dobré si syna vyzvedávat po obědě. Vůbec se mi to nelíbí a nesouhlasíms tím.
Má na to školka vůbec právo? Jak je to u vás?

ija1
19. pro 2013

u nas se to vubec neresi, jsem na rizikovem, a vyzvedavam 3x tydne po obede a 2x nechavam spat......... planuju to takhle delat i po narozeni druheho ditka.......... dcera skolku miluje, je spolecenska, ale chci taky byt s ni a venovat se ji. Pokud jsou nejake zmeny, nebo omezeny provoz, nenapadlo by me ji tam dat........ Co me zarazi, ze i v patek zustavaji deti maminek co jsou na RD ve skolce az temer do zaviracky....... ale to je jen muj postreh.......obecne si myslim, ze prednost by mely byt deti pracujicich matek, dcera je kvetnova a meli jsme problem aby ji vubec nekam vzali......, ale to uz je na jinou diskusi, pokud jsou pravidla nastavena takto, tak by to melo byt veci domluvy a ne se hadat stylem ja mam pravo, ja si to platim..., tohle ucitelka nesmi............ vzdycky se snazim vyjit ucitelkam vstric..........je to jen o vzajemne slusnosti........

kim
3. led 2014

Právo na to určitě školka nemá..ale vidím to taky jako pohodlnost maminek.Myslím, že maminky na MD mohou být vůbec rády, že jim straší dítko do školky vezmou (samozřejmě kromě předškolní povinné třídy) v dnešní době, kdy je dětí jako smetí a ve školkách je málo místa.