Vyzvedávání ze školky a spánek mladšího sourozence. Jak logisticky vyřešit?

31. led 2023

Naše situace: do školky jezdím autem, vyzvedávám cca kolem půl 1 a mladší dítko mi chodí v tu dobu spát.
Dá se to nějak logistiky vyřešit?😁
Ještě nevýhoda je, že třída je v patře, takže je to vždycky akce minimálně na 10 minut (někdy i déle).
Budu ráda, jestli jste někdo našel řešení, na které já jsem zatím nepřišla🙂.

vladienka
31. led 2023

Nevydržal by mladší súrodenec počkať so spaním?
My sme to vyriešili jednoducho tak, že staršia ostáva v školke aj na spanie

eviicka
31. led 2023

Na řešení jsem nepřišla, staršího vyzvedávám až po spaní. Když měl mladší spanky dva, tak jsem před odjezdem nachystala oběd co to šlo (připravené v troubě, oloupané brambory v hrnci...). Hned po příjezdu začala ohřívat, vařit a stejně chodil mladší spát až k půl druhé nejdříve.

ivis_b
31. led 2023

Starsi zustal ve skolce do odpoledne proste, ted zase zustava v druzine, co je ve skole. Nebudu kvuli tomu male bourat denni rezim. Skolkove dite podle me uz musi zvladat byt ve skolce cely den - jak to budete delat s mladsim, az pujdete do prace? Ne kazdy ma moznost pul uvazku, aby vyzvedaval dite po obede. Za me proste zvyknout starsi, ze ve skolce se spinka.

zuzita15
31. led 2023

Proste jsem jela. Bud usla mladsi v aute, prenesla jsem ji pak po prijezdu domu do kocaru a spala dal, nebo neusla, tim to bylo lepsi. Nekdy se stalo, ze presun do kocaru neprosel, tak pak usla pozdeji odpoledne jeste jednou. Starsi dcera (2 a ctvrt roku rozdil) poprve spala ve skolce az ve 4 letech. Neprislo mi, ze bych mladsi dceri nejak nabouravala rezim

martinka_33
31. led 2023

To se vyřešit m9c nedá, bud muze spát v aute nebo starší ve školce.

makovice88
31. led 2023

Ja sla takhle jednou pro starsi do skolky v dobe spanku mladsiho a pak doma byl teror. Mladsi usnul cestou v kocarku (10 minut chuze), pak se probudil ve skolce, pak usnul zase cestou domu. Takze nevyspale batole, hruza. Uz to tak nedelam a pro starsi chodim az odpoledne, kdyz je mladsi vyspany (po 14 hodine).
Jinak se to vymyslet neda. Mladsi ma preci narok na neruseny spanek!

goovana
31. led 2023

Ano máme to stejně
Prostě starší spinká ve školce a vyzvedávam po třetí hodině

merope
31. led 2023

Dítě čas spánku různě mění, tzn. ještě chvilku a vydrží bez větších problémů třeba do jedné - já jako větší problém vidím to, že nejpraktičtější je dát dítěti oběd a hned poté spát. Tzn. spíše bych zkusila posunout i oběd mladšího. Alternativou je, že by starší ve školce i spal a vyzvedávat hned po spaní (dokud bude odpolední spánek potřebovat).

gdpr
31. led 2023

U nas podobna situacia (maly do 12 v DS) znamenala koniec denneho spanku ako par krat v aute zaspal ale cim dalej tym spal menej. Ale na druhej strane zacal skor chodit spat vecer 😂. Ale tak jedine do ma napada tak bud skor ist do skolky alebo skusit posunut spanok.

autor
31. led 2023

Děkuju za rady, posunout vyzvedavani staršího se samozrejme nabízí, ale on tam prostě na odpočinek být nechce. Nebudu to lámat přes koleno, samozřejmě ho zpracovavam, ale je to hodně zive dítě a má trauma z toho, že by tam musel být. Školka je perfektní a vstřícná, tou to není, ale syn prostě i tak není "skolkovy typ" a jsem ráda, že tam chodí aspoň takhle vcelku rad (i když občas pláč ráno je) a nebudu ho tam nechávat. Tak prosím to nemusíte nějak negativně hodnotit, za tímhle si stojím, že každé dítě je jiné a potřebuje jiný přístup.

autor
31. led 2023

@zuzita15 děkuju za konstruktivní a milou odpověď

autor
31. led 2023

@ivis_b zatím do práce nechodím, budu to řešit, až to přijde🙂

autor
31. led 2023

@vladienka bylo by to super, ale jakmile to zmíním, začne syn chytat úplně hysterické záchvaty, že to ne...☹ Snažíme se (i s paní ucitelkami) ho postupně zpracovat, ale je v tomhle prostě jiný...

rennni
31. led 2023

Syn 4 roky, dcera 1 rok... syn ve školce spí jen úterky a čtvrtky (a to až teď od ledna), to je fajn a dcera usíná doma ve 12hod. V ostatní dny prostě musí vydržet a jde spát až když přijdeme že školky, tj. okolo 13:15....

hanahana
31. led 2023

U nás se vyzvedava 12:15. Nez jsem vyrazila do školky pro starší, tak už byl mladší naobedvany, přišli jsme domu a šel spát. Někdy samozřejmě vytuhl, to jsem ho nechala samotného doma a rychle frkla do školky.

ivis_b
31. led 2023

Nevim, kolik je synovi let, ale nektere deti proste nejsou skolkove, syn se se skolkou smiril az jako predskolak - a to chodil od 2 let. Prvni rok jsem mela pul uvazek, pak uz ale cely a proste tam spal. Dcera pujde v zari taky, budou ji necele 3 a bude tam spat rovnou, cely tyden, protoze jdu zpatky do prace.
Ted chodi dcera spat ve 12 (spi asi tak 1,5h) a i tak mi vecer usina ve 21:30. Kdyz pujde spat v pul druhe (syna muzu vyzvednout nejdriv ve 12:45), tak tu bude vecer troubit do pulnoci. A to odmitam.
Mate na vyber - bud mladsimu rozhodite rezim (pokud v dobe vyzvedavani normalne spi), nebo starsiho naucite ve skolce spat, nic mezi tim neni.

surikata131
31. led 2023

Není školkový typ? Je to o zvyku, dcera taky nechtěla ve školce spávat, nejdřív jsem ji teda brávala po obědě, ale to jsem lítala jak blázen (do školky, nákup/úklid, uvařit oběd, hodit to do sebe, rychle do školky), postupně tam začla spát 1-2x týdně a teď po 4 měsících už tam chce spát úplně automaticky, někdy ani nechce, ať ji v pátek beru po obědě…zkusila bych to…jinak pokud to není v pěší vzdálenosti, že by mladší spal na kočáře, tak prostě usne v autě, časem se mu možná spánek posune na později

lauriak
31. led 2023

A ako to mate daleko? Co tak hodit dieta do kocarku a cestou si pospi? Alebo proste dat spinkat ked pridete zo skolky?

autor
31. led 2023

@lauriak zkusím, je to trošku nadyl (v 11 vyrazit a doma cca ve 2), ale plánuju to... jen jsem chtěla počkat aspoň na jaro...

autor
31. led 2023

@surikata131 syn si prostě nezvykne, v tomhle ho znám... já spíš myslela jak to vymyslet s mladším ditkem 🙂

autor
31. led 2023

@ivis_b mladšímu režim nerozhodim, on ho má každý den jinak 🙂. Záleží dost na tom, jaká je noc - teď třeba rostou zuby, tak sli špatně a usne mi už klidně v 11. Když zase sli déle ráno, usne mi třeba až ve 2... obě moje děti nikdy nebyly na režim na minutu, tak to prostě mají a já to respektuji. Jakékoli tlačeni do režimu nikdy nepřineslo dobre výsledky... takže "rozhozenim rezimu" se netrapim...

autor
31. led 2023

@surikata131 jinak psala jsem, že na tom pracujeme i za spolupráce učitelek. Chci toho samozřejmě docílit a zkusit to, ale teď ještě na to není ta správná doba, chci začít tak v březnu, dubnu...momentálně jsem ráda, že je v té školce aspoň trošku rád, byl to velký boj. Chápu, že někdy člověk nemá na výběr, ale já zatím vcelku mám, tak se snažím najít řešení, kdy budeme spokojeni všichni.

ivis_b
31. led 2023

Tak pak nevim, v cem je problem😃Proste bud usne driv a vzbudis ho, nebo neusne a pujde spat pak. Pokud to vsem vyhovuje…🤷‍♀️

kubesovaadelka
31. led 2023

Pokud není problém spinkání v kočárku tak nechodí s vámi ještě nějaká maminka takhle vyzvedávat dítko? Že by vyzvedla i to vaše a vy čekala s mimcem dole nebo naopak, maminka chvíli počkala u kočárku a vy si vyzvedla starší?😊

eiliko
31. led 2023

Já mladší dceru prostě dám spát později, ale mám asi jednodušší situaci a mladší dcera už hlavně není miminko, aby to nevydržela. manžel totiž dělá na směny, takže se nás to týká jen 1-2x do týdne, když má ranní. Jinak vyzvedává on, nebo naopak je doma s mladší

me_druhe_ja
31. led 2023

Jak je mladší malá? Nevydržela by prostě o 20-30min později? Pokud jí nevadí spaní v kočárku, tak kočárek no.... starší dítě ještě po obědě spí? Pokud ne, tak můžete na procházku hned ze školky, aby se mladší vypsalo. Ale jinak to asi nemá žádný jiný řešení, pokud tam staršího nechceš nechávat na spaní....

guliii
31. led 2023

A co nosítko pro mladší?

lenerka1
31. led 2023

Já právě byla ráda, že to vyzvedávání vychází na spánek, malou jsem dala do kočárku nebo nositka, krásně se prospala a já prošla, navíc jsem měla cestou ze školky klid věnovat se staršímu a poslouchat, co ve školce zažil. Také tam nechtěl spát, tak prostě chodí po o doteď.

vitezove
31. led 2023

A v autě usne, když jedete tam? Vzbudí se když zastavíš? Pokud ne, kup si buď chůvičku do auta, nebo prostě třeba druhý mobil/tablet a přidělat dítěti, pustit aplikaci na hlídání. Můžeš pro staršího dojít, vidět pořád na mladšího jestli spí (akorát bych nenechávala v létě, až bude v autě teplo, ale do té doby může být spánek úplně jinak). Pokud jde o 10 minut tak to zvládnete s chůvičkou a pak může spát zbytek cesty domů.
Já pak nechávám v autě i takhle dospat před barákem a prostě koukám na chůvičku. Když byla ve vajíčku, vyndala jsem vajíčko a strčila ho někam do chodby a spala dál.

A pokud to nepůjde, tak bych se (s prominutím) na mladšího vyprdla. Ať spí jak to půjde. Pokud ne v autě, tak prostě až po návratu. Však se prd stane.

lizzie02
31. led 2023

Já bych to asi neřešila, buď mladší usne nebo ne, případně bych vzala ve vajíčku spící a pak přenesla, pokud už ve vajíčku není, tak do nosítka🙂 určitě bych nenutila spát staršího ve školce, kór když nemusí 🙂 můj starší do školky nechce vůbec, neřeším, když jsem doma, ale dá se říci, že od miminka se mladší přizpůsoboval našemu režimu a prostě si usnul když potřeboval 🙂 on se ten spánek stejně často mění, tak třeba to zachvili bude jinak 🙂 jinak u nás se po obědě může vyzvednout už ve 12h🙂