Školka - doporučení na psychologickou poradnu

soda365
11. říj 2018

dobrý den, mám chlapečka - 5.10.2018 mu byly 3 roky, měsíc chodí do školky. Včera si na něj paní učitelka stěžovala s tím, že si přeje, abych ho vzala do poradny.. Občas se jim tam počůral (hlavně protože vstane ze záchodu dřív než je všechno hotovo), ale s tím se prý počítá.. Hlavně učitelkám vadí, že se nechce sám oblékat, říká si se vším o pomoc a když ho nutí, aby se oblékl sám tak mu to trvá třeba i 20 minut - myslela jsem, že u takhle malých dětí je dopomoc s oblékáním naprosto běžná - ony tvrdí, že ne.. Také na ně prý nereaguje ohledně povelů - přines mi, podej mi apod.. na moji žádost mi před nimi podal věc a uklidil autíčko na místo.. Také toho příliš nenamluví.

My s manželem za ten měsíc posun rozhodně vidíme - ony ne.

Mám maličko pocit, že to nafukujou, ale protože nechci mít problémy tak jsem hned napsala přes kontaktní formulář do poradny, aby mi dali termín.. Ony prý chtějí potvrzení, že moje dítě potřebuje asistentku, aby s ním prý neměli tolik práce a měl ho někdo jiný celé dopoledne na starost.. Ve školce jedno dítě asistentku má, ale to dítě má downův syndrom a tak se mi to zdá trochu přitažené za vlasy, když mám zdravé dítě..

Mají paní učitelky pravdu?? Možná se na to jen nedokážu dívat objektivně a potřebuji ještě jiný úhel pohledu. Umí se skutečně všechny tříleté děti kompletně obléct a obout si boty?? Prosím o radu a názor ať učitelkám zbytečně nekřivdím..

MOC A MOC DĚKUJI...

klea81
11. říj 2018

Naše děti se dobrovolně nepřevlékaly do 4 let a později, já jsem je ale do mš nedávala, takže jsem to neřešila. Povely jsou pro zvířata nikoliv pro malé děti :/ Jsem obecně proti mš...

betelgeuzz
11. říj 2018

Že se 3leté dítě samo nepřevleče mi příjde normální, takových dětí byla plná školka. Když se maloši chystaly ven, naběhla do šatny i uklizečka a provozní, aby pomohly děti vypravit. Ve školce bylo spousta dětí, které ze začátku nekomunikovaly, nebo nejedly, ale učitelky by se měly snažit pomoci to dítěti překonat, zapojit ho a ne hned posílat do PPP. Nevím, od kdy se dává na tohle asistent. Ale do poradny bych klidně šla, nejspíš vám řeknou, že je to úplně normální dítě. A pak bych to asi učitelkám omlátila o hlavu a možná se v PPP zeptala, jestli jim z této školky neposílají těch dětí víc a pak to nějak řešila.

bayt
11. říj 2018

@soda365 Spíš se nechce učitelkám moc makat, že....

na druhou stranu, kdo ví, jak vypadá to, že neposlechne pokyny - ve třech letech už by měl být opravdu schopný učitelku poslechnout (nejen vás) a něco v té školce udělat dle pokynu....jinak si těžko představit, že by ho tam měly

zmrzlinka
11. říj 2018

U syna ve školce pomáhali s oblikanim a kdyz byl nejakej problém spíš se to snažili řešit než aby posílali děti do poradny. Spíš jsou líné to řešit.

barbara04
11. říj 2018

@soda365 tak synovi jsou 4 a stejne se obléká 20 minut 🙂 a jo objednej se do PPP a pak jim omlat o hlavu ze je to normalni 3 lete dite. a idealne -jinou školku. malou, soukromou, s par detmi....pokud to tedy jde

gruyerre
11. říj 2018

@soda365 Mně nepřijde Tvoje dítě zralé na poradnu, je to normální. Spíš možná ještě neni zralé na školku... nepřemýšlela jsi, že bys ho ješte na pár měsíců nechala doma? Koukám, že máš ještě miminko, tak jsi asi doma. Každopádně z toho, co píšeš, nechápu, proč byste měli jít do PPP.

1miska
11. říj 2018

nam ve skolce před dvěma lety taky dali doporučení do PP, ale z jiného důvodu - ac jsem si o tom myslela své, objednali jsme se (mimochodem jsme dostali termin cca za pet mesicu) a byla jsem rada, pan psycholog byl moc fajn, mala si s nim popovídala, něco nakreslila a ja hlavne mela pak klid v dusi když byl zaver je ze uplne normalni 🙂 Jinak druha dcerka bude mit za tyden tri roky a ano komplet se cele oblece a obuje, pak jen ceka (ve skolce vi ze musí poprosit pani učitelku) aby ji zavazala tkaničky a zapla bundu. Starsi to ve trech letech neumela (naši chybou, doma jsme ji oblekali aby to bylo vse rychleji když k ni bylo ještě miminko), ale u druhé jsme zapracovali a šlo to. Ja bych se PPP nebránila, aspoň pro váš klid.

soda365
autor
11. říj 2018

@gruyerre já byla ráda, když ho přijali do školky, protože se moc mezi jiné děti nedostaneme a tak jsem mu to chtěla dopřát.. samozřejmě jsem byla šťastná i z představy, že stráví dopoledne ve školce a já se budu moct víc věnovat mladšímu - staršího si vždy vyzvedávám po obědě a vyspinká se doma - po poledni ho už ve školce nechávat nechci..

tulikiss
11. říj 2018

@soda365 normalne bych se objednala do PPP aby byl klid. ono to hned taky nebude, ja objednavala dceru pred 3 tydny a dnes prisel termin na 10.12.. dost lidi vnima PPP jako neco spatneho, ze tam chodi jen "hloupe a problemove" deti, ale tak to neni. je to normalni vysetreni jako kazde druhe. dcera je narozena v zari, ale chceme aby sla uz pristi rok do skoly a tak tam taky musi. alespon syna zhodnoti nekdo nezaujaty a vy budete mit jistotu kde je pravda.

denny27
11. říj 2018

Hned posílat do poradny? Koukám, že některý učitelky asi nemají žádnou trpělivost s těmi dětmi...😏😏

bonulinka
11. říj 2018

@soda365 Mám stejně starého kluka. Obléká se sice sám, ale není to žádná rychlost. Jeho starší sestry tedy byly daleko rychlejší, hodně samostatné ( ve 3 letech jedly příborem, zavazovaly si tkaničky, oblečené byly během chvilky...), takže nám naopak on přijde pomalejší. Do školky nechodí, jsem s jeho mladší sestřičkou doma. Ale co si tak pamatuji, tak holky patřily ve školce spíš k té menšině, která se o sebe dokázala postarat, většinou tam děti tu dopomoc ještě potřebovaly.
A máte ve školce smíšené oddělení, anebo jen pro 3-4 leté ? Pokud je tam 25 dětí ve věku 3-4 roky, tak je to asi pro učitelky dost náročné a spíš by jim měly pomoct s oblékáním dětí i uklízečky.

ariadna12
11. říj 2018

@soda365 chteji si ulehcit praci. Co kdyz Vami (ne jimi!!!) vybrana poradna rekne, ze zadnou asistentku nepotrebuje? Ja bych do poradny sla, ale urcite ne do te, co pripadne doporucily.

soda365
autor
11. říj 2018

Byla jsem u naší pediatričky a říkala jí to - dala mi žádanku do PPP a napsala tam, že je to na žádost MŠ a že syn je šikovný, paličatý a zdravý.. Sama se na mě podívala a řekla, že nejsem první po kom to místní školka chce a že ať tam jdeme a přijdeme s papírem, že je v pořádku.. Taky řekla (doslova cituji), že ty místní učitelky jsou čím dál línější.. Zítra tam zavolám a objednám nás ať to máme co nejdříve za sebou
@ariadna12
@bonulinka má tam jen děti 3-4 roky - náš syn je tam nejmladší

@denny27
@gruyerre
@betelgeuzz
@klea81