Splachování WC ve školce. Jak to mají ve školce vaše děti?

simona0506
7. led 2023

Zajímá mě jak to je v jiných školkách. U nás totiž děti (ani předškoláci) nesmí po sobě spláchnout záchod. Pro ten daný týden to má na starosti hospodář - vylosované dítě, jemuž je svěřena tato funkce a s ní spojené povinnosti včetně splachování záchodu. Kdykoliv třeba při příchodu nebo při odchodu ze školky nakouknu na ony záchody, tak lituju ty děti.... Přemýšlela jsem, že bych si o tom s ředitelkou promluvila, protože mi to přijde všechno možné jenom né normální... Jak to mají vaše děti ve školce? Děkuji.

michaela666
7. led 2023

Pak se můžu divit proč ženské záchody všude vypadají jak ve chlévě 🤦, když je tohle schopná vymyslet učitelka v MŠ.

klokanka31
7. led 2023

@michaela666 Přesně, já jsem někdy znechucená a říkám si jak ženy můžou být taková prasata 🤢

alpakovo
7. led 2023

@simona0506 u nás jsou kluci ze školky pravdu už chvilku,ale vím že po malé se nesplachovalo, až když šlo některé dítě na velkou. Nebo před vycházkou splachovaly až ten poslední. Prý kvůli šetření

pratensis
7. led 2023

Já bych se proti tomu taky ohradila. Prostírat, držet vchodové dveře při odchodu na procházku a podobné úkoly pro hospodáře ano, toto fakt ne.

ajja87
7. led 2023

Tak ted jsem se taky dcery musela zeptat, protože ještě nedávno taky nesplachovaly, jelikoz ještě měly ty staré zachody, kdy se tahalo za šňůrku a na tu děti nedosáhly, ale ted mají zachody po rekonstrukci, tak uz pry splachuji po sobě normálně. Ja kdyz jsem jeden rok, delalal asistentku ve skolce, tak kdyz se slo,,hromadně,, na zachod (pred procházkou, spaním, jidlem), tak jsem tam chodila s nimi a to většinou děti splachoval samy, kdyztak jsem je upozornila, ale většinou po malé splachoval ten poslední... Jinak během dne buď my nebo uklizecka sla a zachody jsme kontrolovali a splachli, jelikož někdy ty deti prostě,, zapomnely,,

meronym
7. led 2023

Teprve nedavno jsem se dozvedela, ze v synove skolce splachuje jenom pani ucitelka, az se vycura nekolik deti. Celkem chapu, ze 5-10 splachnuti misto 25-30, a to denne, je vyznamny rozdil. Dal jsem to neresila.

malsinka
7. led 2023

Nevidím důvod proč by mělo např. moje dítě splachovat cizí bobky 🤷🏼‍♀️ Ještě chybí, aby je ještě muselo všechny umýt 🙄

marge_s
7. led 2023

Je to nechutny. I to setreni po maly. Pri splachnuti jdou do vzduchu z misy vsechny aerosoly, takze dite inhaluje cizi hov.a. Kor kdyz si vezmu, jak jsou deti nizke a maji hlavu blizko mise. Na pobliti. normalne se mi u te diskuze zvednul kufr.
Btw ad setreni: jak byste se tvarily, kdyby vam v praci nakazali, ze splachovat bude jen posledni, aby firma usetrila. Brrr

klokanka31
7. led 2023

@marge_s Mě by zajímalo, když musí šetřit na splachování, jestli si teda aspoň může každý zvlášť umýt ručičky?

martiina_k
7. led 2023

@meronym mě se to ekluje i tak... jako mě třeba vadí jít na záchod i po manželovi, nebo po synovi. Prostě ani v rámci úspor se mi to nelíbí. Chci jít čůrat na čistý záchod, ne na záchod, kde je načůráno (o hovínku teda ani nemluvím).

barmil
7. led 2023

@michaela666 navic to je nehygienicky. Je fuj splachnout po sobe a nezavrit prkynko,natoz po cizich. To je hnus. At chodí reditelka splachnout po ucitelkach.

michaela666
7. led 2023

@barmil Souhlas, jak může s tímhle přístupem pracovat s dětma, kterým se do hlavy mají vštěpovat nějaké základní návyky. Když si vezmu, že to tam leží třeba hodinu/ dvě, než si služba dohraje/posvačí/ dodělá výrobek? Přijít mi holka domů s tím, že chodí splachovat po cizích dětech a je to důležitá funkce ve třídě, tak na učitelku fakt vlítnu.

jannym
7. led 2023

U nas si deti splachuji sami a to ve vsech skolkach co jsme si prosly (3), tenhle system mi prijde na hlavu postavenej a jakoze normalne skolskym zarizenim do pece me deti nekecam (tak tady bych se ozvala)

marge_s
7. led 2023

@klokanka31 svata pravda, mozna jen kazdy druhy a studenou bez mydla
@barmil to by byla lekce ☝️

ivivi
7. led 2023

Ve skolce jsem pracovala rok. Tam jsme splachovaly my ucitelky. Ale bylo to proto, ze to byly ty nejmensi deti (2,5-3,5 az mozna 4). A taky splachovadla byly vys.Ale splachovaly jsme hned. Ty starsi si normalne po sobe splachovaly.

peprik1
8. led 2023

Bože... !!!! Učím učitelky MŠ.. děkuji za další příklad nesmyslné praxe

teate
8. led 2023

@simona0506 To bych teda chtěla, aby moje dítě splachovalo hovna po cizích dětech jako nějaký sluha. 🤢🥴🤣 To bych určitě třeba já řešila, kdybych o tom věděla.

rickym
9. led 2023

To je teda funkce za trest, no fuj 🤢

sebinka123
9. led 2023

@simona0506 nepřijde mi to rozhodně normální, ale zajímalo by mě, co je tím myšleno, jaký to má význam?co to má dítěti dát? Jestli to zjistíte, napište nám to, mě by to hodně zajímalo, děkuji

klokanka31
9. led 2023

Když vidím ty metody školek, jsem ráda že dcera do školky nemusí 🙄

zuzurox
9. led 2023

@simona0506 tak to mi neprijde vůbec normálni 😳a měla bych s tím velký problém

margaret88
9. led 2023

V naší školce si po sobě děti úplně normálně splachují tak jako každý normální člověk. Nechutný tohle. To je přece základ hygienických návyků.

hojda
9. led 2023

Tak to fakt ne, to je hnus. Bych se zeptala, jestli nemají strach, že se to jednou dozví někdo na Nově a mají o zábavu postaráno.

upuska
9. led 2023

Já jsem bohužel slyšela, ze se něco podobného děje i u nás. Bez hospodářů. Sama to ověřené nemám, syn prý splachuje a moc se od něj na tohle téma nedozvím. Ale jiné děti to prý říkaly doma.🤷‍♀️ moc mi to hlava nebere🤦‍♀️

klokanka31
9. led 2023

@hojda Ono by se měli takový věci dostat do médií, jinak se nikdy nic nezmění. Člověk se může modlit aby se jednou nedělo ve školkách to co v cizině (mám na mysli jak učitelka strašila děti v masce) 😡

izz76
9. led 2023

@simona0506 To je fakt nechutný,myslím že důvod je šetření vody. Takhle spláchne hospodář jednou za den,místo toho aby každé dítě splachlo x krát. Každopádně by mi to vadilo a nechtěla bych aby moje dite muselo po nekom splachovat ho.na a naopak.

rejalin
9. led 2023

Pamatuji si, že když sourozenci chodili do školky (cca 2011), tak měli zakázáno splachovat. Bylo to dost na prd, oba byly z domova naučení a úplně se to odnaučili.

rotkapchen
9. led 2023

Řekla bych, ze to odporuje nejen zdravemu rozumu, ale i hygienickým normam. Resila bych.

olga_
9. led 2023

@klokanka31 Pro strašení dětí některé učitelky asi masku ani nepotřebují, bohužel...

olga_
9. led 2023

@marge_s Tak tak, je třeba si neustále připomínat, že děti jsou taky lidi. Splachování jsou náklady, se kterými ta školka (zřizovatel) musí prostě počítat. Je k neuvěření, co si k dětem dospělí dovolí a kolika dospělým (a dokonce rodičům) stačí vysvětlení, že tak školka šetří vodu...