Syn 3 roky učůrává. Řešit to, nebo to přejde samo?

helko
9. zář 2019

Holky máte někdo problémy s čůráním dětí? I co se týče školky... Malej si hezky rikal nebo šel sám, teď mu musime připomínat skoro pořád a jeste ho tam pomale dotáhnout, stejně má z 90% už kolečko na trenkach, ve školce někdy jde někdy ne, dneska taky nebyl prej tak jsem s ním šla ještě ve školce sama, trenky suchý ale bylo vidět že si už předtím cvrkl a uschlo mu to... Oni jim řeknou běžte se vyčůrat a on prej vždycky řekne že nechce, takže stejně jako doma... No moje otázka, mám to řešit?-nadat mu ,vysvětlovat (to dělám a přijde mi že to fakt smysl nemá...) a nebo to mám nechat být a přijde si na to časem sám? Prostě jen další období co přejde si říkám, ale štve mě to.....jinak v noci vydrží to je v pohodě ale přes den bojujeme

jipe
9. zář 2019

@helko u nás to přešlo (snad) po 4. roce. Ve školce teda naštěstí v pohodě, to asi poslechl, když řekly učitelky, že se má jít vyčurat, ale doma "neměl čas". Nepomohlo nic

helko
autor
9. zář 2019

@jipe 😏😞 to je na nic Teda...Malej taky zaměstnaný hračkama a prostě nejde, řekne si až pozdě. Ale takto to nebylo, zvládal to hezky, sam si šel... začalo to až teď myslím květen/červen🤔

cilkat
10. zář 2019

U nás taky "nemá čas". Doma trochu funguje, že je nočník v obýváku, tudíž ho má furt na očích a zároveň ej to přerušení hry tak krátké, že mu to nevadí. Co maj kamarádky podobně staré děti, řeší to několik z nich taky, asi ej to v tomhle období časté.

helko
autor
10. zář 2019

@cilkat taky jsem o tom dost slyšela od mqminek co mají stejně staré děti, tak snad to bude za chvíli za náma. Syn chodí na velký záchod už, tak to má dál... Proto vždycky stěhuje půlku obýváku na záchod aby o hračky nepřišel nevím proč to dělá, je to jedináček zatím.

cilkat
10. zář 2019

@helko ten můj se zas bojí je dávat do krabic... Složí je na zem na hromádku, ale do krabice ne. Asi zjistili, že o hračku se dá přijít a bojej se o ně 😀. Zvláštní období.