Syna nevzali do školky. Dá se to řešit během roku?

jasmina2
12. led 2021

Asi to bude boj s větrnými mlýny, ale treba mi nekdo poradíte. Synovi budou v dubnu tři roky a do místní školky ho od září nevzali z kapacitních důvodu - dvouleté děti normálně berou a i letos brali, ale tech rodičů, kteří tam mají známe v ucitelskem sboru. Syn tedy nakonec chodi do školky v jiné vesnici, kde mi cesta tam a zpet zabere hodinu, což je pro me dost náročné , když to mam absolvovat dvakrát denně tam zpet a to skloubit s praci a péči o mladšího syna. Zkoušela jsem se u nás ptát , zda se neuvolnilo místo, ale ředitelka me odpalkovala, ze to během roku neřeší. V bližších vesnicích se místa uvolnila, ale prijde mi blbost ho stěhovat mezi několika skolkami, když chci, aby nejpozdeji od zari chodil do te u nás. Nemáte nekdo nějaký tip, jak na pani ředitelku? Reálně vím, že místo mají, ale asi je pro ne pohodlnější mit deti min

jasmina2
autor
12. led 2021

@zelenaesmolda Jako, ze mam pani ředitelku přejet autem? 😂 řidičák mam jinak bych dítě nemohla vozit do školky 30 km daleko - bydlíme na konci světa takze tady bez auta nefunguje nikdo

daisymaminka
12. led 2021

@jasmina2 Já bych to nechala být. Buď si nech syna doma, nebo prostě do června vydrž to pendlování mezi vaší a sousední obcí, kam chodí do školky. Víš, já bych měla strach, když bych do toho vrtala, aby se pak na synovi nějak "nemstila"... Lidi jsou různí...

zelenaesmolda
12. led 2021

@jasmina2
Ty jedes 30km autem hodinu?
Ja jsem podle te hodiny predpokladala,ze jezdis mhd

martt
12. led 2021

@jasmina2 Hele hodně školek co vím nechce brát dvouleté děti během roku. Ať už z důvodu organizace školky, nechtějí víc dvouletych děti na starost apod... Měli jste zkusit dát odvolání hned. Ted si myslím, že během roku pokud není ředitelka ochotná s tím fakt nic neuděláš. Bohuzel není nikde povinnost aby ti ho během roku vzali. U nás, také během roku neberou. Max.jen děti, které se čerstvě přestěhuji do obce a jsou předškolní.

merope
12. led 2021

@jasmina2 Nemůžu si pomoci, ale pokud naznačuješ, že ta holčička, co ji vzali, je dcera paní ředitelky, tak jsem jediná, komu fakt nepřijde divné, že zaměsnanec školky prostě své dítě do školky dostane z mnoha důvodů i třeba z toho, že si ho školka chce udržet a potřebuje, aby byl flexibilní a ne zůstával doma s dítětem? Spousta firem buduje pro své zaměstnance firemní školky.

@zelenaesmolda Tak hodina bude 30 km tam a 30 km zpátky. Což je fakt divoký, že nejbližší volná školka je 30 km. I ty náklady na benzín - to už by se mělo vyplatit si sehnat někoho, kdo o to dítě bude doma pečovat, zatímco matka pracuje. Na druhou stranu vezmu-li si můj argument pro nestěhování se nastálo na chalupu, tak jeden z hlavních byl, že ve čtyřech letech se do školky snad dostane, dřív bez šance. A další školka bude asi 5 km, kdo ví, od kolika bere děti - a další pak dalších 5 km opět s kdovíjakým věkem. Takže to bude spíše o tom, že dvouleté děti se tak často do školek neberou - navíc dubnové, ty jsou v září ještě napůl mimina.

daisymaminka
12. led 2021

@merope Autorka je podle toho co jsem pochopila doma s mladším dítětem. A psala, že bydlí ve vesnici "na konci světa", pak těch 30 km chápu...

hojda
12. led 2021

@jasmina2 Protože je to služba občanům obce a nevidím důvod, když kapacita je ,aby nebyla využitá. Takže ověřit na OÚ kapacitu a pokud je volno, tak tlačit na obec jako na zřizovatele.

hojda
12. led 2021

@martt Nám ředitelka místo ve školce během roku sama nabídla, když jedno dítě přešlo jinam, protože jsme byli hned pod čarou.

hojda
12. led 2021

@daisymaminka Já zase pochopila, že potřebuje do práce, tak to doma není, ne?

merope
12. led 2021

@daisymaminka Píše: "jejichž deti do školky chodit chtějí a navíc rodiče musejí do prace" - nikde nepíše o druhém dítěti, na profilu má jedno. Tak usuzuji, že fakt chodí do práce a navíc dítě vozí kdovíkam.

Ale on je s těmi dvouletými opravdu problém - donedávna to vůbec nešlo. Někde dítě nesmí mít plíny. Holt je to prostě komplikace navíc.

@jasmina2 Co se zkusit ptát v dubnu, až už mu budou 3?

daisymaminka
12. led 2021

@merope V úvodním příspěvku píše... skloubit to s prací a péčío mladšího....

@hojda omlouvám se, tu práci jsem přehlídla.

jasmina2
autor
12. led 2021

@merope Proboha není to dcera. Pani ředitelka je důchodová... je to proste příbuzná- bratr pani ředitelky je otec matky holcicky, ale to je naprosto nepodstatné. Syn zvládá vše, co má a školku miluje, není tu možnost , aby se jinak setkal se stejne starými dětmi. Ja s nim proste cely den jako Matyasek ze školky bagrovat nebudu . Teda budu, ale to nadšení jako Matyasek nedam 🤦‍♀️

zelenaesmolda
12. led 2021

@merope
Aha,ja to pochopila,ze hodinu tam a hodinu zpet 2x denne

jasmina2
autor
12. led 2021

@zelenaesmolda Jak je popsáno výše 30 minut tam a 30 minut zpet rano a pak odpoledne to samé. Mne i ty dvě hodiny denně přijdou dost. Už jen mladší tráví dvě hodiny ve vajíčku.

zelenaesmolda
12. led 2021

@jasmina2
Je to dost,to by se mozna vyplatila soukroma skolka

martt
12. led 2021

@hojda Právě záleží, jak, která skolka. Vy máte štěstí, že jste narazili na super přístup. Bohužel to není tak vždycky.

jasmina2
autor
12. led 2021

Mam šanci aktualne dat syna blíž, ale prijde mi blbost ho přesouvat , když by zase od zari měl jit jinam a hlavně, když vím, že místo je. Počkám do dubna jak mnohé radite a pak holt pokud pani ředitelka nebude svolna tak zkusim apelovat na obec jako zřizovatele.

daisymaminka
12. led 2021

@jasmina2 Jen vám napíšu, že máte můj obdiv. Já jako teprve rok a půl řídící auto vás obdivuji, že ještě s malým miminkem jezdíte tak daleko do školky. Já, kdyby dceru nevzali v místě bydliště, bych si ji nechala doma nebo zaúkolovala manžela.

jasmina2
autor
12. led 2021

@daisymaminka dekuji, ale obdiv asi není uplne na místě 😉 mam štěstí, ze mladší syn je extrémně hodný. Bohuzel manzel pracuje uplne na druhou stranu jinak bych s radosti jednu cestu hodila na nej. Ale to by syn vstaval okolo 5, aby byl v 6 ve skolce a manzel stihl svoji praci od 7. Jsem z toho zoufalá, ja pracovat proste musim a nejsem si jista, ze starší syn ocení, ze tu bude se mnou doma. Mame dokonce i babičku , která muze hlídat , ale starší fakt tu školku miluje- hlavně kvuli dětem . Mezi svátky se nás několikrát ptal, kdy už bude skolka. Nebo jestli už zitra rano pujde atd.

daisymaminka
12. led 2021

@jasmina2 Chápu, no. Některé děti jsou takoví milovníci kolektivu. Já to teda nemám, ani dcera, já spíš řeším, jak to udělat, abych ve 3 letech nemusela zpět do práce a dcera hned do školky. Úplně je mi zle z té představy, ale to není podstatné. 🙂 Tak zkuste vydržet do toho dubna a rovnou se zeptat zřizovatele. Je ředitelka nějaká nepříjemná? Nebo učitelky ve školce u vás v obci? Aby se tam pak po něm nevozily a vy nevzpomínala na školku 30 km daleko.....

maaaadlaaaaa
12. led 2021

@jasmina2 Jen otázka proč řešíte volné místo, když ze 14 dětí vzaly jen 6 a Váš syn je poslední na řadě?

jasmina2
autor
12. led 2021

@maaaadlaaaaa protože jsem jediná, co má zájem tam dítě dat. Stejne jako my i ostatní rodiče dávají více přihlášek po školkách v okolí. Většina jde do te spadove , ale našeho syna přeskočila věkem , který je hlavním kritériem v pořadí. Bude následovat otázka, jak to vím- informovala jsem se ve všech školkách v okolí a místní pani ředitelka mi potvrdila, ze ostatní deti v pořadí jsou umístěny jinde s z jejich strany není zájem takze nemusím mit obavy a od zari mi syna vezme, ale ted proste ne

maaaadlaaaaa
12. led 2021

@jasmina2 Žádná otázka už by asi nenasledovala. Je mi jedno, jak to víte. Byla bych, ale opatrná a moc ani na obci ani v té školce netlačila na pilu, aby jste ho nakonec kvůli přístupu vedení a učitelek nedávala zase jinam.

daisymaminka
12. led 2021

@maaaadlaaaaa No to je to, co jsem psala výše. Měla bych možná trochu strach, aby se mi pak po klukovi nevozili. ☹

gramar
12. led 2021

@jasmina2 No pokud je syn 13. ze 14. tak je ještě pár dětí před ním v řadě a jede se postupně dle získaných "bodů" ne? Také jsi psala že máš mladší dítě ještě a to ti na bodech ubírá (předpoklad rodičovské a nebo zajištění péče jinou osobou) a tedy kamarádky dcera má obratem více bodů, nemá mladšího sourozence - tedy rodiče pracují/hledají práci, a je o měsíc starší... Můj syn byl v řadě před holčičkou která byla pouze o den mladší než on a bodově jsem jí díky tomu přeskočili i s tím že jsem měla ještě mladší dítě...
Takže zde nejde o to zda je/není místo ale kolikátý byl syn pod čarou a kolik dětí by muselo ještě odpadnout, aby se dostalo na něj, když byl předposlední... ;)

maaaadlaaaaa
12. led 2021

@daisymaminka No taky bych se bála. Raději bych jezdila do vedlejší vesnice, kde vím, že k němu mají super přístup a nemá nálepku toho, co si to jeho maminka vydupala na obecním úřadě a u ředitelky.

jasmina2
autor
12. led 2021

@gramar je na řadě, ale to už jsem psala několikrát dříve. Řeším , jestli opravdu ředitelka nemusí brát deti během roku. Vsechno ostatní už mam vyřešené. A přesně jak jsem mi tu vsichni potvrdili spravedlnost žádná nebude a mam radši držet pusu, protože pani ředitelka by mohla akorat synovi zavarit🤷‍♀️

gramar
12. led 2021

@jasmina2 Nemyslím si že by mu měla zavařit, každopádně to zda doplňují kapacitu v průběhu roku a zvláště teď je na jejich rozhodnutí, právně to vymahatelné není. Otázkou pak je, zda ho v dubnu opravdu vezmou... Tam to bude záležet na tom kolik dětí bude odcházet a kolik se jich přihlásí, aby se nestalo že ho opět někdo přeskočí věkem... Navíc se obávám že mnoho dětí ne jen díky covidu bude mít odklad, takže místa ve školkách se budou vyvažovat zlatem a bohužel není relevantním argumentem že se tam mladému líbí. Je to školka od školky, každá si tvoří v nějakých mezích svá pravidla a jedním z nich je že nemusí přijímat děti mladší tří let.

jasmina2
autor
12. led 2021

@gramar Ja jsem věděla, ze se mam na tu diskuzi vykaslat, ale tak nejak jsem doufala v konstruktivní debatu. Argument není, ze se mu tam libi. Argument je, ze pracuju a odvadim daně ze svého příjmu . Pokud to místo bude mit nekdo se starším dítětem, kdo taky pracuje tak s tím nemam problem. Mam problem s tím, ze tam je volné místo, o které mam zájem a nikdo mi neřekl, žádný argument proč si pani učitelky drží podstav. To dělají samozrejme dlouhodobě a neberu si to osobně , ale v situaci, kdy se plati místa ve skolce zlatem mi to dost vadi

veruuu_kubesovic
12. led 2021

@jasmina2
zaráží mě jedna věc, buď jsi vědma a nebo jak dokážeš definovat registrační číslo dětí tvé sousedky, stejně tak jako čí dítě do školky vzali? a v lednu není nic jednoduššího než si počkat do začátku května na zápis, to už by mohlo mít tvé dítě větší šanci, když mu budou 3roky, ale během roku jaksi bohužel...
a jinak mi příjde, že děláš "mnoho povyku pro nic" a že projezdíš x hodin denně? to byl hlavně tvůj nápad dávat 2leté dítě do školky, když jsi doma s mladším dítkem, takže stěžovat si na ředitelku či kohokoliv je absolutně mimo, 2leté dítě bude vždycky na tom nejposlednějším místě v pořadí...