Vchod so škôlky je cez veterinárnu ambulanciu

cta
13. kvě 2014

Ahojte dievčence. Chcela by som vedieť Váš nazor na túto situáciu. Sestrin syn ma nastúpiť do novej škôlky. ALE škôlka ktorá by bola ochotná malého vziať lebo všetky ostatne sú plné, je v jednej budove spolu s veterinárnou ambulanciou. To znamená...jeden spoločný vchod ráno otvorený okolo 8 hodiny kedy aj ambulancia do ktorej chodia ľudia s chorými zvieratami a vchod do triedy je cez ambulanciu. Ja aj naši sú proti tomu lebo si myslím, že to nie je vhodné pre malé dieťa, ale rodičia manžela sestry sú za. Je normálne aby to hygiena vôbec schválila aby v jednej budove boli 2 odlišné prostredia???
Aký je Váš názor???

jamia
13. kvě 2014

Nezlob se, ale vytváříš problém, kde neexistuje. Prašivinu ani žádnou jinou chorobu dítě nechytne průchodem společnou chodbou, navíc většina zvířat není u veterináře s infekční chorobou, ale jdou si třeba nechat ošetřit zlomenou tlapu nebo se očkovat. Nežijeme ve vakuu, cestou do školky děcko potká mnohem víc škodlivých faktorů a předpokládám, že po příchodu do školky si umyje ruce. Jen ať si malej trénuje imunitu a získává kladný vztah ke zvířatům.

banitram
13. kvě 2014

Společný vstup do budovy a chodba by asi nebyl problém, jsou i horší společnosti, se kterými by školka mohla sousedit - ale vstup do školky přes ambulanci ? Jste si tím jistá ? To by snad ani nemohli schválit ....

odavika
13. kvě 2014

Hele, když je to jediná školka, kam malého chtějí vzít tak si nejspíš sestra moc vybírat nemůže, ne? Nebo jí ho každý den budeš hlídat ty? Nebo vaši rodiče, aby mohla do práce? Je to věc, kterou musí rozhodnout rodiče dítěte. Žádný z příbuzných do toho nemá co mluvit, ať se mu to nelíbí sebevíc.

marcinek
13. kvě 2014

taky si myslim, ze skolka s veterinarem neni problem. Deti muzou chytnout cokoliv kdekoliv. Spis bych se pozastavila jak muze byt vchod do skolky pres ambulanci? to snad nejde, ne? to tam bude veterinar operovat zvire a presto se mu tam budou trousit deti na prochazku???? spis bych to videla obracene -ty zvirata z tech deti musi byt vystresovana i tak, ne jen to, ze uz musi k veterinari 😕 😕

daniela1983
14. kvě 2014

nie, je to uplne nevhodne a myslim ze by ani s dietatom nemali cestovat MHD, navstevovat obchody atd 😀

hojda
14. kvě 2014

Se divím, že tam ta veterinární ordinace vydrží, ty dějí mají tolik bacilů pořád, že tam ty psy a kočky můžou ještě leccos chytnout 😀 😀 😀

curdibilka
14. kvě 2014

Já bych to brala z té pozitivní stránky - dítko každé ráno uvidí spoustu rozličných zvířátek. 🙂 Naopak pro něj to bude atrakce. 🙂 Já bych se toho nebála, však tam dítě nic olizovat nebude ne? Prostě projde do šatny a nazdar. 🙂

domca89
14. kvě 2014

Podle mě to problém není, na veterině jsem pracovala nějakou dobu, dneska jsou psi skoro proti všemu očkovaní, stejně jako děti, žijí s námi, nemohou mít choroby pro nás nakažlivé. A pak většina zvířat chodí na veterinu s úrazy z vycházek, na očkování, odčervení a dost často na injekce proti cukrovce, selhání ledvin a nebo jen na zvážení, zjištění krmné dávky speciálních granulí, které tam majitelé rovnou i zakoupí. Pak taky na operace jako je kastrace, nádory a podobně a ani tak to není nakažlivé. Jinak přes ambulanci se chodit nesmí, tudíž to už bude jen nějaký omyl. Jinak děti by se měli zcelovat se zvířaty, dokonce zjistili, že děti, které jsou v kontaktu se zvířaty jsou o 50% méně náchylné na alergie než děti separované od zvířat. Takže si myslím, že mu to rozhodně neublíží.

lucyanek
14. kvě 2014

I s nějakými názory souhlasím, ale až tam někdo ponese rozsekanýho psa po nehodě, ze kterýho teče krev, tak to asi pro děti nebude hezké podívání... 😖 A to já viděla u veterinářa několikrát (máme víc psů takže jsem tam jako doma). Takže teda určitě není pravda, že k veterinářovi se chodí jen na očkování a na vážení!

mon_88017
14. kvě 2014

@lucyanek podle mě dětem kontakt se "syrovostí života" neublíží, spousta nás vyrůstala na vsích a takový výjevy jako domácí porážka ať už drůbeže, králíků nebo prasete anebo kočka či pes sraženej ve škarpě na nás následky nezanechaly, aspoň víme, jaký je ten životní koloběh 😎

lucyanek
14. kvě 2014

@mon_88017 Jj, to je fakt 😀

banitram
14. kvě 2014

Podstata není to , jestli zvířátka pozitivně působí na dítko nebo jestli můžou děti něco chytnout ... ale není možné, aby po ordinaci plné nebezpečných léků a drahého zařízení pobíhaly děti - ... nebo doktor bude zrovna pitvat roztomilého pejska a děti kolem něj půjdou s kyblíčkama na pískoviště ? To je prostě nesmysl

anushka111
23. kvě 2014

Ideálná mi to nepřijde, ale pokud je to jediná školka, kam můžou malého dát, tak tu není co řešit.

petrusew
23. kvě 2014

pochybuji, že by byl vchod přes ambulanci.