• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zrušení logopedie v mateřské školce dle zákona, poraďte

6. listopadu 2013 
Dobrý den maminky,

řeším problém syn dochází do školky, kde byla spolupráce s logopedkou. V září nám oznámily, že logopedická péče dle nějakého zákona nemůže být vykonávána v mateřské škole. Zákon nemůžu najít, poradíte?
4. lis 2013 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Se zákonem ti neporadím, ale v naší školce je pořád logopedická třída a děti vesele logopedují dál, žádná změna se nekonala :unamused:
4. lis 2013 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@unka7 V naší MŠ taky logopedii zrušili. Holt jezdíme jinam. Je to komplikovanější (se 3 prckama, půl hodiny MHD, ...), ale co naděláš :wink:
4. lis 2013 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@llluckaaa děkuji


@veruska007 Ono ani tak mi nejde o to dojíždění, ale mi třeba dostali termín, až na leden 2014, což jako mi přijde dost krutý.
4. lis 2013 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@unka7 Tak zkus jinde :wink:. Já si napsala na ZP a spokojenost.
4. lis 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, je nové nařízení, že učitelky v MŠ nemůžou napravovat dětem řeč. V logopedii však mohou pokračovat, pokud na to mají kurz, školu nebo nějaké školení, ale mohou pouze procvičovat s dětmi to, co je učí na logopedii jako takové. U nás v MŠ to tak je. Děti, které chodí na logopedii si měly donést papíry z logopedie a ve školce to s nima 2x v týdnu procvičují podle těch papírů. Můžou procvičovat, ale nesmí řeč napravovat. Jinak u nás na logopedii chtěli doporučení od dětské doktorky. Termíny jsou narvané asi všude. My se objednávali v červnu a poprvé jsme byli v říjnu (a to ještě z protekce, protože naše paní logopedka má dceru ve školce ve které pracuji, jinak jsme byli objednaní na listopad :grinning: )
4. lis 2013 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@andy80 Takže mi rozumíš, co jsem tím myslela. Super, alespoň někdo. A přesné znění náhodou nevíš, kde bych našla toho nařízení? Děkuji
5. lis 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@unka7 Nevím jistě souvislosti, ale koukám, že ve vyhlášce č. 317/2005, o dalším vzdělávání pedagogických pracovníků, v § 9 (studium k výkonu specializovaných činností) přibyla od 1.11.2013 položka "specializovaná činnost speciálního pedagoga v oblasti školské logopedie"... nemám čas studovat to v návaznosti na související předpisy, ale možná v tom bude zakopaný pes...???
6. lis 2013 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek