Dávkování Nurofen čípků - jak dlouho při podávání na noc?

petra_prvic
13. pro 2016

Dobrý den, Nurofen na bolest zubů u kojenců je všude probírán, nemůžu se však dočíst jednu konkrétní věc. Můj syn, 5 měsíců, má v noci bolesti při prořezávání prvních zubů (rovnou stoličky). Doslova prořve několik hodin. Jediné, co ho uklidní a uspí je Nurofen čípek. Usne na 4 hodiny. Dala jsem mu ho párkrát před spaním. Přes den ne, to tolik nebrečí a dá se to v pohodě zvládnout - jen jeden před spaním. Vím, že je ho možné dávat max.3 dny a dávkovat po 6ti hodinách, ale jak je to, když dám čípek jen na noc? Platí také ty tři dny? Bez něj se nevyspí on ani my. A druhá věc, je šetrnější čípek nebo sirup? Po Paralen sirup měl velký průjem a noc byla ještě horší. Moc děkuji

lv
13. pro 2016

Léková forma, tedy sirup nebo čípek je myslím jedno, spíš co je snažší pro vás na podání. Na tu noc bych dala i déle než 3dny, mám dojem, že to spíš značí u horečky, že by měl dítě vyšetřit lékař, ne stále jen den za dnem srazit teplotu a vlastně ji neřešit. Ať je brzy lépe, špičáky si pamatuju já i sousedi.

petra_prvic
autor
13. pro 2016

@lv Děkuji, nechci mít malého závisláčka, ale když už se fakt nevyspí nikdo.... Zítra jdu k doktorce, tak se poradím i s ní, ale co píšete vy mi přijde také logické. Možná se taky nemá dávat déle kvůli vzniku závislosti...., aby pak neusínal jen po Nurofenu 🙂 🙂