Náprstek na zoubky - stojí ho za to pořídit ano či ne?

agnes_123
9. srp 2020

Hezký den,
zvažuji nákup tohoto náprstku, ale váhám z několika důvodů:
1) Je to vůbec potřeba?
2) Zase další věc ke sterilizaci? ☹
3) Čistí se prý i gázou. Tak nějaké gázové naprstky? Jaké?
4) Nebude mě akorát hryzat? Nemám se na to vykašlat a pak až kartáček?

Jaké máte zkušenosti s masírováním dásní miminka a s čištěním prvních zoubků?

https://www.mall.cz/kosmeticke-pomucky-deti/nuk...

areh
9. srp 2020

@agnes_123 já jsem ho na první prořezávajícï se zoubky používala. Značku už nevím. Nesterilizovala jsem ho, myla jsem jen čistou vodou. Když synovi vyrostly zuby i nahoře, tak začal kousat a to se nedalo a přešla jsem na kartáček. Ale na první, spodní je to fajn 😉

amazonkajanik
9. srp 2020

@agnes_123 koupila jsem,když už měl všechny řezáky,páč tím gumovym kartackem to nešlo podle mě tak dobře. Ale je fakt,že mi kluk tak nafnul,že ho nandavam na avent lžičku,dokud se nenauci nekousat. Byla k němu i pasta,takže ho to baví víc. Gazou se čistit dá,ale tu si musíš koupit a na prst namotat. Rozhodně čistit od prvního zoubku.

monaluza
9. srp 2020

Ano, JE potreba deti zvykat na pravidelnou zubni hygienu. Jeden gumovy kartacek je uplne minimalni investice proti vsemu ostatnimu, co se pro deti kupuje. Myla jsem vodou, obcas prelila v hrnku horkou z konvice. Ne, zadne gazove naprstky, klasicke ctverecky z lekarny. Dite nema zas takovy skus, aby vas zranilo, neni to krokodyl...

elencze
9. srp 2020

Rozhodně je to potřeba. Nesterelizovala jsem pokaždé, opláchla pod tekoucí vodou, sterilizovala jednou za čas. Do hrnce jsem naházela všechny dudlíky, kousátka, prstový kartáček a prostě to povařila, Občas mě zoubky chytil, ale není to nic hrozného. Měl to hrozně rád, asi mu ta masáž dělala dobře, vždycky se krásně nastavoval. Určitě k němu kup i pastu, pro začátek bez floru.

martiniquest
9. srp 2020

Jestli jde o kartacek tzv. prstacek, tak ten se svymi silikonovymi vystupky plak ze zubu rozhodne neodstrani. Cistit je potreba od prvniho zubu. Lze to i latkovou plenou a nebo rovnou kartackem. Tepe dela malinkate kartacky. Cistim s ni zuby dceri od 3,5 mesicu. A je potreba to delat denne. Dite si uplne bez problemu zvykne. Je to daleko jednodussi, nez zvykat dite na kartacek pozdeji - to jsem udelala u syna a bylo to peklo.
Co se tyce masaze dasni, mame z DMka masazni kartacek s bodlinami. Dcera ho ma moc rada, neustale ho zvyka.

jancabr
9. srp 2020

Dceři vyrostlo prvních osm zoubků relativně rychle a naráz mezi sedmým a devátým měsícem. Byla v tu dobu ještě dost kojená a do pusy si nenechala moc sáhnout. Ráda kousala ty gumové “kartáčky” z DM. Potom už jsem hned koupila curaprox kids a začala jí zvykat na pravidelnou večerní hygienu zoubků. Teď je jí přes rok a půl, má 18 zubů a stále čistíme jen kartáčkem a vodou

zelenaesmolda
9. srp 2020

@agnes_123
za me zbytecnost,koupila jsem v DM takovy gumovy kartacek,dcera si myje zuby klidne desetkrat denne,uplne ho miluje :D

malenka3
9. srp 2020

Za mě super věc. Ne nezbytná, ale velmi šikovná.
Na čištění zoubků jako takové je to absolutně nevhodné, nezvládne to setřít plak ze zubů.
Ale super je to na masírování dásní a když dcerám rostly /rostou zoubky, nasadím na prst a nechám si okusovat prst. A pak se s tím taky dobře dávkuje calgel, dám na kartáček a nechám ožužlat dásničkami. Za mě super pomocník při růstu zoubků.

la_amanita
9. srp 2020

Prsťáček je fajn na masáž dásní, když zoubky rostou. Náš malý si ho rád i sám žvýká. Na čištění zubů ale rozhodně používej normální kartáček, ve velikosti pro miminka, dělá je třeba TePe. A pastu používat nemusíš.

agnes_123
autor
10. srp 2020

Děkuji. Mám jasno. 👍 DM kartáček s bodlinkami na kousání a pak kartáček TePe. A zubní pastu uvidím.

zelenaesmolda
10. srp 2020

@agnes_123
ano,ty mam i ja

martiniquest
10. srp 2020

@agnes_123 Zubni pasta neni treba. Do roka urcite ne, a pak bez fluoru (Weleda, Jack&Jill,...). Jde o mechanicke odstraneni plaku 😉

martiniquest
10. srp 2020

@agnes_123 ano, to je ono