Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
8. čer 2010

@matova to bylo foceno koncem března 😅 Jo, vypadá starší. To je i tím hárem, co má na hlavě 😀 😀

Pch - k těm nočníkům - u každý babičky je doma jeden, noo a dopadlo to tak, že po pátém posazení na nočník - protože tlačí, na nočníku se vykadí líp to tchyně vzdala a šla ven... Něco hudrala - ať si to teda dělám podle svýho... Naše madam totiž na nočníku trůní, čte a blbne... Občas se vykaká, ale když nekadí jeden, dva dni, tak jí do toho nezasahuju a nechám jí do plíny, páč jak jí to přetrhnu, tak se pak nemůže ..... No a tchyně to nemůže pochopit - minule to do mně hustily jak tchyně, tak prababička najednou, naštěstí zasáhl tchán (se fakt divím) - nejspíš viděl, jak mi začlo cukat oko - to je známka nervů. A jak chytnu nerv, tak bych s ní šla klidně na stopa..........

No a moje máti od jistý doby začíná nočník schovávat - páč je to děsná procedura ji zesvlíct, posadit, pak zas obléct... Teda podle ní... Jo a když odběhne do kuchyně, tak je to jistojistě průšvih, tam se vyčůrá určitě .... Na zem 😀 😀

No, s těma jeslema - to taky, ale chlap šel do jeslí v roce, jeho brácha v půl roce - oba s plínkama, tudíž si na to dycky vzpomenu, když pěním - když mi radí, jak vychovávat 😀 😀

sherry28
8. čer 2010

tak jsme byli venku 😉 dokonce jsme se i na dešti osprchovali 😀 to se líbilo Márovi jak na něj prší 😵

ivanulienka81
8. čer 2010

ahojte maminy... chcela by som sa opytat, ci je mozne, aby dieta bolo cely den nervozne a prejavovalo sa to ako vzdorovanie, neposluchanie? som z toho nestastna ze ma maly neposlucha, ale teraz som zistila, ze nam idu dve stolicky naraz na lavej aj pravej strane.. moze byt z toho taky? ked je vsetko ok, tak v noci spi celu noc, ale teraz sa budi tak 1-2x cez noc a zvykne sa prebudit aj cez den ked buva... predstava, ze mam doma zle dieta ma desi, tak sa to pokusam zvalit na zubky 😖

hancazivocich
8. čer 2010

@ivanulienka81 ahoj, nám teď jdou minimálně tři zuby a najednou máme doma hryzajícího, štípajícího agresora 😔 😔 Takže já zvedám ruku, že je to možné. Je plačtivější, větší hrouda - spadne i na rovině, normálně lítá jak blázen, visí na mně a hlavně - jak už jsem psala - vymejšlí kraviny a snaží se mě dohnat buď k sebevraždě, nebo k vraždě 😠

ivanulienka81
8. čer 2010

@hancazivocich u nas je to nieco podobne, tiez hryzie, je mu jedno ci ma uhryzne do kolena alebo ruky, aj muza hryzie, ten bol vcera z toho cely hotovy, co nie sme na taketo spravanie zvyknuty zeby nas hryzol... dokonca si pcha nepricetne ruky do pusy uplne dozadu a slinta ako buldog. Misko je zase taky, ze ked je zaujaty, je celkom v poriadku, ale ako nahle nieco od neho chcem, zurka, vzpiera sa... doslova robi hanbu aj vonka ked sme dnes boli.... snad su to zubky a prejde to a nie povestny vzdor, lebo potom budeme mat co robit ☹

sherry28
8. čer 2010

jinak jsme druhý den bez plínky odpo venku a pak doma na večer už mu ji nedávám 😒 pokaždý mu řeknu, aby si řekl až bude chtít a on vždycky zavolá mamííí 🙂 když už mu to teče po nohách 😀 😀 ale to vychytáme, už jsem i vychytala dneska když tlačil, tak jsem ho čapla a šup na záchod, tak tam seděl a strašně se smál, že se tam vykadil 😀 a poprvé jsem ho utřela papírem 😵 jelikož měl zadeček čistej a neměl to nikde rozsezený 😉 tak se cítil jako velký 😀 no snad nám to půjde i nadále, spíš je to o tom jestli já ho stihnu včas nebo ho často dávám čůrat asi každých pět minut ho vezmu a jdeme 😅 je to síla 😝

sherry28
8. čer 2010

ivanulienka: nám když lezly trojky, tak z Máry anarchisty a teroristy byl hotovej šílenec 😅 kterej o sobě ani chvílema nevěděl 😲 on je vzdorovitější povahy a nenechá si jen tak diktovat, ale co předváděl při trojkách bylo nepopsatelný, myslela jsem si, že se zbláznil,, ale jak vylezly, ta zase je to náš Mára neposeda 😀

ivanulienka81
8. čer 2010

@sherry28 tak to ste moc sikovni 😉
my teraz trenujeme na nocnik, ale to Misko si nechce nan ani sadnut...

sherry28
8. čer 2010

ivanulienka: a koukám, že ty budeš mít holčičku a máš to za pár 😉 tak ať se daří a vše bez problémů 😉 já si počkám o něco dýl 😀 ale co to bude je ve hvězdách 😉

ivanulienka81
8. čer 2010

@sherry28 dakujem... vsak 5 tyzdnov hore dole 😀
este jedna otazka.... davate aj pravidelne nieco proti bolesti? .... ja davam cez den homeopatika, ale uz rozmyslam, ze dam teraz aj sirupcek od bolesti, je na zaklade ibuprofenu

sherry28
8. čer 2010

ivanulienka: no já bych to s tím záchodem ani tak nehrotila 🙂 ale představa, že budu kupovat dvoje plínky mě děsí ☹ je to spousta zbytečnejch peněz a ještě nevíme jestli nám to půjde 😉 musím říct, že díky jeho staršímu bráškovi se záchodu nebrání, snaží se mu ve všem vyrovnat(i v tom co nesmí), ale abych tě uklidnila, tak Lukášek o nočníku nechtěl ani slyšet a a při každém posazení na něj řval jak kdybych ho týrala 😅 takže jsem nočník úplně vypustila a při každém počůrán a pokakání do plínky mu to jen slovně připomenula, že do plínky je to ee, že se to dělá na noční a mile mě překvapil, když si po druhých narozeninách v červenci zničehonic přinesl sám nočník a chtěl svléci, sednul si tam a poprvé se tam vyčůral a od té doby už chodil jenom na nočník 😉 ono to má svůj čas ani na Máru nějak netlačím, ale jemu to vyhovuje, že kadí na záchodě 😵 tak proč ho v tom nepodpořit 😉

sherry28
8. čer 2010

ivanulienka: já jsem proti lékům podávaným preventivně 😕 ale když opravdu vidím, že brečí a je neklidný, tak bez váhání dám paralenový čípek(má rychlý účinek)při trojkách jsem taky dávala asi tři večery za sebou(neměl teplotu, ale měl bolesti)a spal mi po tom dobře 😉 takže pokud vidíš, že ho to bolí, tak za sebe bych klidně dala 😉

ivanulienka81
8. čer 2010

@sherry28 ano vsak samozrejme, ani ja Miska netlacim nasilu, on sice neplace ked ho chcem posadit ale sa vzpiera a vystiera, proste nechce, ale hrat sa s nim hra, nauklada si do neho hracky a prenasa ich a vyklada a znova nauklada 😀 tiez si myslim, ze to pride samo, ze to pochopi ze si tam ma sadnut... som citala taky clanok, ze najskor sa musi dieta s nocnikom skamaratit a v ziadnom pripade nenutit dieta tam sediet, moze sa mu to znepacit a moze byt este vacsi problem s naucanim sa na nocnik 😀
ale ked vam to tak skvele ide, tak to je parada 😉

gina333
8. čer 2010

@ivanulienka81 : jej, konecne dalsia slovenka 🙂 🙂 vitam ta tu 😵

Konecne sme doma, galaprogram bol perfektny, Sophi tam samozrejme vydrzala 5 minut, okamzite chcela vyliezt na podium 😀 behala hore dole po schodoch, tak s nou musela ist svokra domov. 😉 Dnes asi 3x prsalo, stale taky husty 5 minutovy lejak, vsak je Medarda. 😉 V nedelu som Sophi umyvala vlasy a chytila taky hysak, ze aj dnes aj vcera jacala ako tur vo vani, ani tam nechce ist ☹ ☹ tak neviem co mam s nou robit. Nasilu som ju okupala, neviem ale co zajtra. 😖 Idem jej dat mlieko a dufam, ze skoro zaspi. 😉 Este vas docitam. 😉

sherry28
8. čer 2010

tak my už spíme, dneska byl hodně přetažený spal po O jen hoďku 😒

prchalka
autor
8. čer 2010

My usnuly jak Budulínek, snad jí to vydrží. Byli jsme odpol všichni u švagrové na zahrádce, ráchala se ve škopku celá nahatá, ale když jsme jí tahali ven, jak už byla studená - megařev a vztek největší, to byla naprosto bez sebe, zítra šoupnu fotku z té lepší půlky 😖 😝 Chvíli běhala i bez plínky, vrátili jsme se akorát na koupání.. Všem dobrou, já už to tu nestíhám 😅 😔

gina333
8. čer 2010

Aj u nas sa spi, idem konecne pokecat s Natali. 😉

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

mmprchalky
8. čer 2010

a já budu spát jak Růženka 🙂

sherry28
9. čer 2010

včera jsem ani nestihla popřát dobrou noc 😒 tak teď všem přeji krásné středeční ráno 😉

Lukyho ještě dneska nechám doma pro jistotu, je na dietě 😉

jinak noc byla super 😉 připadám si hodně vyspalá 🙂 Luky spal u sebe v pokojíku do rána, dnes nepřišel a Mára spal taky až do rána jendou udělal hm hm ze spaní, ale jinak nic 😵 tak mám hodně energie, můžu klidně nějakou rozdat 😉 🙂

gina333
9. čer 2010

dobre rano 🙂

teda, tu sa vecer zilo 😉

Mali sme dobru noc s jednym budenim o 00:30, pomrvila sa este o 4:30, som sa trochu bala, ci sa nezobudi ale spinkala do 6:40. Slnko svieti, co este mozme chciet. 😉 🙂

prchalka
autor
9. čer 2010

Ahoj,
u nás noc dobrá, ve 22 něco dudlík, byla zpocená, vlasy mokrý, no 2 overaly už jsou fakt moc, máme šíleně vyhřátej barák 😅 😅 😀 Tak už dáme jen ten tenký! A po půlnoci šla ke mně a pak už spala snad úplně v klidu, ani na dudlík nekníkla 😉 Vstávačka v 6.
Já jí včera vzala na MMB dohromady 5 triček, knížku zdarma a ještě mi tam paní přihodila zdarma třičko s dlouhým rukávem, vše za 163 i s poštou, ale to poštovný dělá třetinu ceny.. Jinak jen ty věci jsou za 109 🙂 Už jsem totiž zkusila jí nedat bodyno, i když jí to líp drží plínku, s krátkým mám jen tak max. 3 kousky a asi jiný ani pořizovat nebudu, to radši větrací tričko 😀
Nám taky nevadí v bazénku nebo venku mokrá hlava, ale ve vaně jo, asi jako u giny, naprosto to samé! No a pak jen usušit to háro 😖 Včera to měla jeden prstýnek 😀
lehna: Nech toho s těma pětkama!! 😠
ined: 3.10 zase 😅 😝 To bych měla pěknej vítr z večera 😝

prchalka
autor
9. čer 2010

@ivanulienka81 Ahoj, taky se mi třeba byla malá schopná probudit za 30-40 minut, když šla po obědě spát a s hrozným brekem! Když je problém akutní, tak jí to trápí jak ve dne, tak v noci, to už jsem potom byla opravdu na prášky, znova uspávat ☹ 😢 To už vám lezou stoličky?? Taky je každý fakt napřed. Myslím, že tuto diskuzi budu jak otvírat, tak zavírat já 😖 Jinak každý, kdo malou vidí říká - ta má zubů!! Tak to si jen vzdychnu... To jo, těch zubů 😀 😀
A obdivujem tvoje další těhu s ročním dítětem!
Matovu a sherry samozřejmě taky 😅 🙂 😀
@sherry28 Je super vědět, že se to po těch šílených dnech a nocích dá zase dokupy, to bude úleva 😉 Jo a taky říkám po každým bobku v plíně, že je to blé, sama to i řekne a já jí říkám, kam se to dělá, že do nočníku - zopakuje nočník... no.. 😅 No tak aspoň tam teda docela sedíme a čůráme 😉

prchalka
autor
9. čer 2010

Náš vodouch na návštěvě včera 😅 😀 😎

gina333
9. čer 2010

@prchalka : zlata je a ako sustredene sa tvari 🙂 Sophi v noci ma iba jeden overal, aj je celu nocc odkopana, ale myslim si, ze jej neni zima. 😉 Citam, ze si objednala 109 velkost, no my mame iba 86, niektore tricka 92. Ja som tiez objednala pak 7 triciek, je to dost velky cenovy rozdie, v obchode som za jedno triko dala 8 EUR, a na MMB za 7 kusov 6 EUR. 🙂

sherry28
9. čer 2010

jinak Mára spí už jen v pyžamku bez bodíčka asi třetí noc 😉 (předtím měl body a na tom pyžamko) měl sice během noci vykasané záda ale neměl je nijak studený, máme tam 24°C, takže si myslím, že v poho, vždycky na něj hodím jen lehkou deku(kterou během spánku stejně sundá) a spinkal až do rána bez buzení 😉

gina333
9. čer 2010

@sherry28 : to ma pod pyzamkom este body?

sherry28
9. čer 2010

to jo čorí vypadá velmi důležitě 😉

jinak jsem volala do školky, abych omluvila Lukyho, tak prý si to mysleli, že má průjem, protože jim lehla půlka třídy 😅 tak snad bude do pátku dobrej 😕 jedou na výlet se školkou na hrad, kde budou opíkat buřty a bude tam pohádka v kostýmech, který si pak můžou zkusit 😵 tak se těší 😉 no dneska zatím nekadil, tak to musím zaklepat a budu se modlit, aby se to vyhlo mě a Márovi

gina: ještě k těm vším, to ti teda věřím, že to muselo být náročný u Natálky vlasů ☹ já jsem se modlila, aby to nedones domů, kluky bych vzala když tak do hola, ale bála jsem se o sebe, mě by to neměl kdo vyčesat 😝 asi bych šla na krátko 😀 no snad je to za námi, ale to si mě moc s tou školou nepotěšila, já se uklidňuju celou dobu, že ve škole už to nebude takový(ty nemoci), že ve školce jsou v užším kontaktu 😅 no aspoň mě uklidnia dr., že Mára už nebude tak náchylný, že všechno odmarodí s Lukym, tak bude odolnější 😉

sherry28
9. čer 2010

gina:jojo, měl body(přes zimu) a na tom pyžamko, ale on nemá overaly, on nosí od 6 měsíců klasické (triko + kalhoty), takže by byl vykasaný v noci(takhle měl krytý záda), ale teď tři dny už spí jen v tom pyžamě 😉

gina333
9. čer 2010

Baby, Sophi je trocha zachripnuta, neviem z coho. 😒 Neviete my poradit nejaky sirup, predsa nepojdem koli tomu k dokine, ale bo mam jej zavolat aby my poradila ona? 😒 Nic ine som na nej nespozorovala, len ten hlas ma taky zachripnuty.

lehna
9. čer 2010

ahojky,

tak u nás noc celkem dobrá. My jsme šli spát ve 23,00, Štěpi se poprvé ozval v 23,05,ale jem ze spaní, protože tam byl potom klid,tak jsme za ním ani nešli, pak 23,30, to už tam MM šel. usnula jsem nějako kolem půlnoci. Štěpi podruhé 2,30 a do 3,45 jsem zas u něho seděla ,protože pořádně nezabral. 3,45 jsem mu dala ještě mlíko, a to už pak kolem 4 usnul a spal do 6,30, uf aspoň že tak.
a dali jsme včera po dlouhé době chamomillu 🙄