Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
2. črc 2010

ještě tady straším čekám jak dopadne aukce, hraju Márovi kalhoty 😉

smardik
2. črc 2010

já se odsávám a jdu spát

sherry28
2. črc 2010

@smardik no z mé zkušenosti spíme všichni krásně, když oba spějí se mnou 😉 Mára spát sám, tak nevím nevím, při každém vzbuzení by kňoural a hledal mě, takhle se doplazí ke mně a spíme dál, u nás to tak funguje a ani ho nutit spát jinde nechci, akorát teď kupujeme z ikei rozkládací pohovku za 1.500,- do pokojíku kde bude spát s MM, Luky nad ním na své, kvůli mimču 🙂

smardik
2. črc 2010

já chci aby spal jinde než u mě, spal tak tak nevím co zas vyvádí, navíc on se hlavně vzteká jak je v postýlce a v tomhle mu ustupovat prostě nechci, kdyby měl nějaký důvod beru to ale vztekání fakt ne. Naštěstí Honzík spí v postýlce sám, usne +- ve 20 a vstává v 5 na kojo a pak mezi 7-8 ho vzbudí Tomáš jak se vzteká

sherry28
2. črc 2010

@smardik třeba se cítí odstrčený mladším dítkem, i když ty to tak cítit nemusíš 😒 chce tě mít třeba v noci u sebe 😕

sherry28
2. črc 2010

@smardik těžko říct co se jim v hlavinkách děje 😉

sherry28
2. črc 2010

tak všem dobrou noc 😉

matova
2. črc 2010

smradík: my máme veľkú posteľ priloženú k našej- už sa to nedalo s chrbticou...vôbec som sa nevyspala a mala som pocit že ani malý už nie, lebo sa budil pri každom zavadení o mňa. Ale v postieľke proste už nezniesol byť a radšej ako 2h uspávania- kedy už nám obom s mm nervy tiekli, zrazu začal oveľa spokojnejšie zaspávať pri mne (nie v strede). Len teraz ho už od seba nedostanem z tej veľkej tak ľahko, on ma vnoci hľadá...ale mne to nevadí, len postieľku pre bábätko budem musieť priložiť z druhej strany a mm pôjde úplne na okraj z druhej str. postieľky 😀 .

matova
2. črc 2010

Šimonko spal cez obed 2h, do 14 a od takej 17 sme boli vonku do 20:30, behal po záhrade, polieval kvety, zbieral jahody...aj na ulici bol okukávať autá...a my s mm sme sa striedali pri ňom a zároveň kosili záhradu. Večera, vaňa, a spí od 21:30. Zajtra máme návštevu- môj strýko- dorazí akurát o 12:30- v časeke´d sa budem snažiť malého uspať 🙄, a keďže išiel spať neskoro tak ak vstane po 7h ráno, tak nevie neviem....uvidíme 😉

katzi: ja tiež musím vkuse za malým behať, stále sa pohybuje a záhrada u nás to je samý zraz a nástrahy 😉
ined 🙂: ja už som pri prebaľovaní skúšala takmer všetko 😀, milióny blbostí tam musel mať aj predtým...spievam mu asi od 3 mes...Dnes sa pokakal vo vani 😀- ale čosi predtým aj naznačoval- aj ma to napadlo že asi už to na neho ide, doniesla som nočník no keď ho zbadal tak začal kývať hlavou že nie, tak som dala na bok a už tlačil...tak nazad..ale do nočníku už to nepadlo 😝 😀, no som aj tak rada že si to aspoň uvedomoval 😅, a evidentne bol rád že som ho priúlila, pomojkala, tak sa ukľudnil 😵. Teada ale ja som mŕtva, celý zadok aj predok už je samá svalovka...

matova
2. črc 2010

ined 🙂 : dnes mi na internom brali krv- ale neviem na aké testy, výsledky nabudúce...na glukózový test mám ešte len ísť, tiež na interné len do nemocnice...vraj 3h to bude trvať- no chudák šimonko, keď zarátam hodinu cesty pred a po...
musím predtým také 2-3 dni podiétovať...už to vidím ako mám na všetko nezdravé chuť 😝

prchalka
autor
3. črc 2010

Dobré ráno,
tak u nás už se brečelo po půl hodině ☹ a za 15 minut znova ☹ Čekala jsem teda hroznou noc,ale pak vydržela až do těch obvyklých 23h, MM si jí vzal a já teda konečně jednou zase spala 😉 Tentokrát měla jen bodyno s krátkým a v pracovně je otevřené okno, tak snad nebude jak ledovka, měli tam připravený kalhoty, ale jak jsem nakoukla, nemá je.
K ránu jsem jí slyšela, jak křičí "otočit" - to má z té motorky 😅 😅 A asi 3x jsem slyšela nějaký zabékání. Jinak asi ještě spí, já jsem šla dát prát peřinu..
Abyste si nemyslely, že přednáší básně!! 😅 Mluví a opakuje teda všechno, já jí rozumím, snad asi až na 2 případy, doteď opravdu nevím, co tím myslí 😅 Pak písnu nějaké příklady našeho žvatlání.
A komolení mě napadá teď: čoko je kočo, kečup je kepuč a včera se naučila říkat Fiona a říká jí Finoa 😀

prchalka
autor
3. črc 2010

@smardik U nás je to se spaním tak, že usne ve své postýlce, jsem tam s ní a hladím. Když se vzbudí za hodinu, tak jí tam ještě uspím, ale když kolem té 23h a už tam stojí a řve, tak si ji jeden z nás (teď teda hodně MM) vezme na letiště do pracovny. Já s ní mám zkušenost takovou, že ani tak nespí klidně a je schopná třeba celou noc proválet sudy sem a tam. Je to hrůza, ale je to tak ☹ Kdyby chtěla "jen" mámu a byla vysírka, tak pak bude spát v pohodě, když tam s ní budu, ale ty zuby a nebo sny, teď už fakt nevím, jí nedají pokoj ☹
U nás by to možná zachránila mega postel, co by byla velká jako celý pokoj, protože pak by mě tam třeba na celé té ploše nenašla a mohla by se válet, jak by se jí zlíbilo 😅 Už třeba teď vím, že jsme měli mít asi tak 3x větší postýlku, protože tahle "klasika" je pro ní moc malá 😅

sherry28
3. črc 2010

dobré ráno
mám doma sluníčko a měsíček sluníčko(Mára) už vstalo, celou noc krásně spinkalo, měsíček(Lukas)ještě spí vstane nejspíš až večer (včera byl venku do 21:30 )

dnes máme v plánu ten koupák, ale až se Marda po O vyspí dopoledne je s dědou pošlu na nákup a něco dobrého uvařím

katzi
3. črc 2010

dobré ránko,

po strašně dlouhé době jsme měli komplet prospanou noc - uložena v 19.30, vyzvedávala jsem si ji v 6h. Krááása 😵 Ach jo, já se teď zas namlsám a za chvíli poleze ta poslední trojka, tak si budu zas těžce zvykat 😝

smardik: Adeli spí sama v pokojíčku ve své dětské postýlce. Mívala jsem ji taky u sebe v posteli, ale u nás to bývala katastrofa. Spala se mnou strašně špatně, lozila po mě, nevyspaly jsme se ani jedna. Takže jsem zavedla, že spí sama a já za ní chodím když brečí. Někdy tam chodím i třeba 5x za noc, ale pořád je to tak pro mě lepší, než když spávala se mnou.

my taky dnes odpol. ten koupák, už se těším 😵

pěknou sobotu všem 😵

sherry28
3. črc 2010

tak u nás jsme po O, řízek, brambor, salát.okurka 😉 a Mára už chrní, než jsem uvařila, tak je děda vzal na zahrádku, Mára dělal čvachty v bazénku 😉

prchalka
autor
3. črc 2010

My už jsme doma, ještěže nemusím dočítat. Cestou tam spala 45 minut a zpátky asi 30 minut - ale probrala se v 16h, no tak nevím, jak to projde večer.. 😖
U babičky zamířila rovnou do ložnice, kde má zásoby sladkostí a... pořád něco nosila, bonbony, 2 čokolády a pak i takový ty dortíky, tak samo nechtěla ani oběd (a to doma snědla ráno jen 4 kolečka rohlíku a před jízdou malou přesnídávku).. všechno chtěla rozdělat. Babička jí dala jíst lipo a jen jsem si odskočila na 5 minut na půdu, tak i lentilky 😠 Trošku oběda nakonec dala a pak jí babička chtěla cpát buchout. Pak přijela návštěva se dvěma dětma a dostaly celý kýbl těch bílých krekrů, do toho měla ještě cucavej bonbon... Jako fakt jsem z toho jídelníčku dneska nemohla!! 😠 Samotný mi z toho bylo zle! Proč to někdo nepochopí?!
Doma taky do jídla jen dloubala.. je to s tím teď nalevačku, spíš než vedro to bude všechno dohromady a hlavně asi ty zuby ☹ Tak zas jdu..

luthien.k
3. črc 2010

Ahoj holky, já vám sem na chvíli vpadnu a zeptám se, jak vysoké teploty měly vaše děti, když jim rostly zoubky? My máme už tři neděle nateklé místo, kde mají být čtyřky (kromě jedné dvojky má všechny jedničky a dvojky), před těmi třemi nedělemi měl zvýšenou teplotu, průjem, opruzený byl (podle doktorky od zubů). Dnes náhle dostal teplotu 39 a spodní čtyřky mi připadají ještě naběhnutější, co myslíte, může to být od nich? Myslím, že od sluníčka to nemá, nikde jsme dnes nebyli a doma a venku pod lípou je příjemně... Nechci plašit, ale možná raději na pohotovost zavolám... Tak prosím, dejte vědět, jestli vaše dítka měla také takovou horečku od zubů. Díky.

hancazivocich
3. črc 2010

@luthien.k - Kika měla u prvního zubu tři dny skoro 39 😝 To dr. říkala, že k zubům je normální teplota do 38,5 - po odečtu. Ale každý dítě je jiný, podle mě je to možný. Taky bacha na šestou - tu už máme taky za sebou. Jinak pokud je ukŇouranější, cpe si pořád něco do pusy, tak je to možný

luthien.k
3. črc 2010

@hancazivocich, díky, šestou už jsme měli... To už by neměl dostat znova, ne? Právě mm hlásí, že když mazal gelem, že tam jsou cítit tvrdé špičky pod dásněmi nahoře, tak to asi fakt bude ono. No kdyžtak zítra sjedeme na pohotovost...

hancazivocich
3. črc 2010

to máš fajn, já když mažu gelem, tak necítím skoro nic, páč mi krokouš dycky málem ten prst ucvakne - tudíž v něm není žádný cit 😠

sherry28
3. črc 2010

tak Mára dneska spí od 21:00 byli jsme na tom koupáku, pak na novém velkém hřišti ve městě a nakonec jsme ještě na zahrádce rozdělali ohýnek a opekli buřty, kde do osmi lítal, já sesbírala jahody a rozdala je všem dětem co tu byly😉 pak snědl buřta a doma vypil na ex dvě plný flašky, vana a šel spát usnul do 2 minut 😀

@luthien.k tak Lukášek měl při posledních zubech 40°C, byli jsme v nemocnici, aby mu vyloučili záněty a tak, nakonec teploty byly k zubům, nic jného nenašli, shledali ho jako naprosto zdravého 😉 pustili nás z nemocky domů a opět mu teploty vyskočily, byly to zuby, lezlo mu jich 6 najednou 😅 takže i vysoké teploty mohou k zubům být, ale obvyklé to není, takže nepodceňovat a radši nechat vyšetřit 😕

matova
3. črc 2010

Ahojte, môj expert dnes na obed mietol ísť spať 😕 (pritom vnoci bol hore na mlieko ale aj sa vkuse motal po posteli...), uspávala som ho na trikrát, o 13:30 som to vzdala, došiel strýko- malý happy ťahal ho po dvore...o 15:30 h sme aj s mm vyrazili do lesa, malý zalomil v kočíku na 45 min...prebudil sa s plačom...okamžite sa zorientoval a hneď potreboval ísť na kolotoč a hojdačky pri chate. Nazad išiel podstatnú časť cesty pešo, domov som ho ťahala horko ťažko (chlapi sa zatiaľ stratili u suseda vo vínnej pivnici). Kúpanie, a uspávanie napriek turistike 30 min, zaspal o 21h. 😢 Ja som mŕtva, už fakt nevládzem.

katzi 🙂 : super noc 🙂 , aspoň raz za čas 😉
prchalka 🙂 : extra jedálniček 😝 . Mňa včera dostala suseda, dala malému lízatko keď bol práce v ulici s mm a ja som kosila- (strašne už som sa chcela nachvíľu vymeniť 😉). A hlavne- mm povedala, že o čokoláde vie že nesmie kôli ekzému ale že sulríky som dovolila- no chápeš? to je už sila 😠 , ale mm tiež mohol povedať že nedovolí, zobral to a došiel za mnou- no jasne- furt musím byť ja tá zlá čo nedovolí 😒 . Inak neapká sa ani u nás nejak...dnes len 1 malý knedlík s mrkvovoomliečnou omáčkou, inak ´dobe do všetkého...potom je o chvíľu hladný ale zas len trochu zje....
luthien 🙂 : moj malý mával okolo 39Ć pri jednotkách a dvojkách

matova
3. črc 2010

prchalka: kopu preklepov tam je, dúfam že sa tro dá aspoň pochopiť 😀,...mm bol práve, nie práce.... nie surlíky ale cukríky... nepapká sa, nie neapká 😀
sherry 🙂 : konečne som si kukla tvoje fotky, veru ako zrazu ti vyskočilo bruško 😵 . Tak teda nebudete zisťovať či chlapček či dievčatko? 😅 . Ja už len teraz dúfam aby mali dr. pravdu, lebo keby zrazu chlapec tak zas by to bol šok 😀 .

a už idem do prčic, ale spať sa mi nechce, asi to z malého prešlo na mňa 😝
všetkým pokojnú noc 😎

sherry28
4. črc 2010

dobré ráno 🙂
opět jsme spali až do rána 🙂
@matova jojo bříško hodně vyrostlo a stejně tak nějak vím, že to bude kluk 😉 a pokud se pletu, tak jedině dobře 😉

prchalka
autor
4. črc 2010

Dobré ráno,
my usnuly v limitu kolem 20.25 a ani se nemlela, usínala v klidu 😉 A vydržela až do 23 něco bez buzení, tak to bylo docela gut. No a v noci několikrát bečení, ale MM ani neví, co a kdy vlastně. Vstávala v 6h.
Ještě jsem zapomněla zmínit, že krom všeho, co jsem popsala jí mamka ještě dala dojíst posyp na buchtu - vždyť je to moc dobrý, samý máslo a cukr! Mně by neva, kdyby si dala "něco", ale všechno dohromady a všechno sladký - to bylo na vraždu! A když jsem chtěla, aby snědla kousek polívky a ona u toho dělala cirkus, tak mi táta řekl - necpěte jí 😠 Fakt mi je pak do breku, vypadám jak blbec, co chce přes moc futrovat dítě obědem a jinak jí nic navíc nedovolím.
I tchýně naposledy do telefonu MM říkala - "Jiná babička by dítě nacpala vším možným, ale my né, my jedem podle vás"! Ale vždyť mi jí nic nezakazujem a neupíráme, jen prostě chcem, aby si nevymýšlela, že to a to nebude nebo že bude jíst jen něco - např. buřtík jo, ale chleba ne, ale když je to možný, tak chcem, aby jedla aspoň trochu normálně.
Bůhví, co by si o mě asi všichni mysleli, kdybych jí nedávala např. maso nebo všechno jen BIO. To by mě odepsali 😖
Všichni jsou dospělí, ale chovaj se hůř, jak malý děti a hlavně vůbec nás nerespektujou jako rodiče. Nj, jsme mladí a blbí asi 🙄
A ještě jsem zapomněla, že čorí dostala od návštěvy krásný tričko a sukýnku, oblíkla jsem jí to a byla z ní krásná holčička, fakt vypadala úžasně. Někdy jí v tom vyfotím, foťák jsem sice měla, ale ani jsem ho nevytáhla.
Byla tam malá holčička, které v únoru byly 2 roky, taky krásně mluví, ale nám nic říct nechtěla a je bez plínek - šikulka, spí celou noc, jen odpol už asi od 1,5 roku nechodí. A nechá si na hlavě i sponečky! My měly včera culíky - asi 4 vteřiny, ale byla v tom úplně k sežrání, slušely by jí 😉
Doperu a asi pojedem mrknout na nějaké sandály pro MM, jedny mu opět křuply už i po zašití 😖

@luthien.k My jsme měly tak kolem 38 a kousek, ani se nenechá změřit, ale vždycky jen, když se zub opravdu aktivně prořezával a bylo to červené a nateklé, teplota trvala max. 2 dny!

prchalka
autor
4. črc 2010

Culíčky za křupky 😀

prchalka
autor
4. črc 2010

Ještě jsem zapomněla, že jsme větší a těžší, než ta skoro 2,5 letá holčička 😀 😀 Což je u nás naprosto normální. Jen v tom porovnání dětí to pak vyzní docela děsivě 😀

lehna
4. črc 2010

ahojky,

třetí noc máme skvělou 😵 😵 . dneska spal celou noc, ani jednou jsme tam nebyli 😕 . až v 5.50 vstával. Ženy já se cítím i vyspaná konečně 🙂.

jinak omlouvám se, nedočítám, nějak není čas, od rána do večera jsme venku, večer s manželem hrajem deskovky, dneska budu jukat na nějaký film na Barandově,tak mrknu co tady nového 😉 .

Štěpi má konečně už dovezený písek do pískoviště, tak se v něm rochní. střídá bazén a písek, ale bazén má pořád větší úspěch, jak ho večer vypouštíme, to je řevu, že néééé, že chce ještě čachat. je to vodník. včera ráno jsme napouštěli a on do té ledové vody normálně vlezl a čachal se!. a bylo mu to jedno.

sherry28
4. črc 2010

@prchalka strašně jí to sluší, když je učesaná(tak jako každý ženský 😉 )😵 já jsem zase minulý víkend česala Káju 🙂 hezky držela celou dobu a podávala sponky a vydrželo jí to až do večera 😉 a i zapózovala, tady fotky(naušnice z gumiček jí udělal Luky 🙂 )

sherry28
4. črc 2010

@lehna tak konečně i vy už spíte, ale pšš, ať se nic nezakřikne 😉