Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
5. črc 2010

ahojte, malý spal dnes celú noc, zobudil sa až nad ránom, vypil mlieko a ešte zalomil do 8:30-spali sme obaja ako polená 😀 . Takže mi bolo jasné že nemý´á zmysel ani ho skúšať uspávať skôr....Zaspal o 14:15. Tiež mi je jasné že o 21 asi ešte spať nebude 😒 .
prchalka: dávala som čaje Hipp- to vypil za celý deň asi 20ml, tak som prestala, donedávna pil vodu so sirupom YO- má celkom prijateľné zloženie bez éčiek...ale už nejak mu to nejde. Kubíka nechce. A čistú vodu nechcel nikdy- veď s tým som začínala, čaje bylinné tiež nechce...asi fakt už len tú vodu napršanú z vedra 😀 😉

matova
5. črc 2010

prchalka, sherry: ke´d ideme von, vždy so sebou beriem aj vodu a snažím sa ponúkať...ale on si radšej vezme jablko (porežem vopred na kúsky do misky). Fakt je to na nervy, stále treba niečo chystať a nemôžem sa spoľahnúť že po ceste napr. v meste mu niečo už len kúpim 😢 .
sherry: teda cigaretku sa mu zachcelo? 😅 😝 😉
katzi: užite si priehradu, joj ako rada by som tam bola tiež, výlet parníčkom, obedík...ale bez malého 😀

sherry28
5. črc 2010

@matova no já jsem zvědavá co všechno si strčí do pusy až budu v porodnici 😅 budu jenom doufat, že to ve zdraví přežije 😉

sherry28
5. črc 2010

tak u nás spánek od půl 😉 byl hodně unavený, šel po O dřív kvůi nedospané noci, tak zase usnul i večer dřív, jen doufám, že v posteli vydrží aspoň do rána do šesti 😅

ivanulienka81
5. črc 2010

ahojte dievcata... tak nam iba teraz vysiel zubok po dlhom vyckavani, aj to tomu predchadzalo zdurene a opuchnute dasno ako keby tam mal pluzgier, ale je vonka... cakame na dalsie, nadalej slintame, zuzleme a zurime 😝

hancazivocich
5. črc 2010

ahoj, takže my jezdíme tedy od soboty na chatu - na spaní domů. Pískoviště už dneska máme velký - tchán se kvůli tomu pohádal s tchyní - kam ho dají..... Jinak kolínko - mazec... Koupila jsem hojivé náplasti a všechno možný, aby se to krucinál brzy spravilo. Zajímavý, že když je přelepený, tak jí nevadí, ale jakmile je vidět strup, tak mazec...Chjo. Rýma konečně přestala, tak huráá. Teď si vyčítám, že jsme nešly dřív. Jinak na chatě vyráběli dělňasové domek na nářadí, tak se uspávalo v lese v kočáře a včera nechtěla spát vůbec, tak cestou k babičce v autosedačce 😅 Jinak dneska jsem vymyslela zlepšovák - hlavičku měla pod řídítky u kočárku a nožičky jí čouhaly z boudičky - odendala jsem větrání. Děsně spokojená 😀 😀 I dudla jsme ztratili, ale vůbec jí to nevadilo a chrněla

katzi
5. črc 2010

tak nám se výlet na přehradu povedl, ale jeho závěr ne 😖 Adélka už cestou zpět na parníku nebyla ve své kůži, myslela jsem, že jí je špatně z toho houpání. Taky že se v autě potom hned pozvracela. Jenže po návratu domů zvracela ještě 3x a teď ještě 2x ze spaní 😖 Tohle jsme ještě neměli, je mi jí u toho zvracení hrozně líto. A taky nevím z čeho to má, z parníku to nebude 😒 Buď úpal, nebo něco špatnýho snědla. Ale teda nevím co by to bylo 😕 Dnes moc spát asi nebudem - budu jí pořád hlídat jestli neblindí zas ze spaní 😔

Vůbec nevím co jí mám dát zítra jíst? Poraďte jaký jí mám zítra udělat jídelníček?

Všem pohodovější noc 😔

matova
5. črc 2010

katzi: ach to je mi ľúto ☹ to bude nejaká viróza, alebio jej niečo nesadlo, jedlôa niečo iné ako normálne doma??
nám na telefonickej pohotovosti radili pri zvracaní vnoci dávať Hylak a piť čierny čaj- len tak narýchlo namočený do horúcej vody aby pustil farbu...lenže keď už bolo lepšie a čaju vypil veľa tak aj z neho sa dozvracal...
Myslím na Vás nech je Adelka čím skôr fit 😉
Hlavne nedávať mlieko pri zvracaní ani po ňom, začať s jedlom len ak bude mať hlad- varená ryža, mrkva, banán, ak rada chrúme tak aj sucháre, al. maces, varené zemiaky...proste ľahké veci, bez tuku, oleja, masla

sherry28
6. črc 2010

tak spal až do rána, ale mrčel každu chvilku a probudil se s velkou rýmou ☹ takže to budou zase promrčený noci, to jsou ty teplotní skoky 😠 no asi budeme muset odsávat 😒 jinak spal do 6:05 😉

sherry28
6. črc 2010

@katzi já bych to tipovala na přehřátí, Mareček nám taky zvracel asi 6x během hodiny a po jídle to nebude 😕 tipické příznaky přehřátí jsou: bledá tvář vypadající ospale, nevolnost, zvracení, může být teplota, studená pokožka, třesavka, zimnice, Mára měl všechno a druhý den dobrý, hlavně jí nechávat ve studené místnosti a chladit hlavu, dávat pít spíš teplé nápoje po troškách 😉 uvidíš co se z toho vyklube, Mareček druhý den jedl normálně, takže jsem ho neomezovala(průjem nemá), ale jinak na dietu bych udělala brambory s mrkví, suchý rohlík, loupák, vše bez tuků a tučných mas 😕

katzi
6. črc 2010

Dobré ránko,

matova, sherry:děkuju

naše noc: naštěstí už neblindila, ale pro změnu to šlo spodem - 4x v noci kakala s pláčem. Asi ji bolelo bříško 😖 Teď ráno, ale je to už nový člověk, vypadá OK. Takže myslím spíš, že něco snědla, když byl i ten průjem. Ale opravdu nevím co, včera ani nejedla žádný blbiny, nebyl na to nějak čas. A jedli jsme pořád všichni všechn stejný, i na oběd a nám s MM nic nebylo.

Dnes tady prší a je zataženo, tak nás ani nemusí mrzet, že budeme mít dnes sanitární den doma.

Užívejte si všechny ještě volný den 😵

prchalka
autor
6. črc 2010

Ahoj,
tak já spala jak polínko. Spát jsme šli až kolem 22, ještě tu byli známí. Budíček kolem 23.20, možná jsme jí dýl neslyšeli, protože ječela šíleně. MM se s ní vyspal, já taky, takže fajn, ale stejně jsem nějaká přejetá a nic se mi nechce 😅
Teda ale poprchávalo a je asi o 10 st. míň najednou 😝 Ty skoky jsou hrozný!

@katzi Ať je vám brzy líp 😢 😉

sherry28
6. črc 2010

@katzi tak jí třeba něco jenom nesedlo, oni jsou děti mnohem víc citlivější než my 😉 kluci taky kolem mě v květnu průjmovali o sto šest a já nic 🙂 uvidíš co z toho bude, radši jí nech dneska na dietě 😉

sherry28
6. črc 2010

tak Mára spí 😔 já běžím do sprchy 😉 na to, že má rýmu docela i baštil 😅a vyčůraný Lukášek seděl za stolem a říkám mu, že tu polévku sní a odcházím a Marek se dere na jeho místo k polévce a Luky mu nejdřív říká to je moje polévka, tak z chodby volám "Marečku to je Lukáška" 😉 a už jenom slyším jak mu Luky říká "pojď, tady si hačni a papej na" a podává mu lžičku 😀 . Tak jsem naběhla, že toto teda ne 😠 teď ještě sedí za stolem nad polévkou, řekla jsem mu, že dokud to nesní, tak nepůjde ven a nesmí se hnout 😠 jdu zkontrolovat jak je na tom 😉

katzi
6. črc 2010

sherry: chytrá hlavička je Luky 😀

Adu taky spí. Celý dopol. byla fajn, čekala jsem to daleko horší - na to, že v noci pořádně nespala, často jsme přebalovali atd. Je dnes úplně v pohodě, na oběd měla suchý brambory s mrkví, zůstalo to v ní, takže dobrý.

Odpoledne se půjdem prosmradit tady jen nějak okolo baráku, žádný větší výlety neplánujem.

sherry28
6. črc 2010

tak Luky se chystá ven, polévku nakonec zbaštil téměř celou 😉 já jsem byla ve sprše, půjdu si lehnout, potom až Mára vstane pojedeme k babičce 🙂 tak všem hezký den 😵

sherry28
6. črc 2010

@katzi tak snad už to bude dobré 😉

matova
6. črc 2010

katzi: super že je už lepšie 🙂. Vy máte dnes nejaký ešte sviatok? voľno? 😕u nás je pracovný deň.
sherry: Lukášek 😀 😀 😀
prchalka: u nás je ešte horúco, ešteže sem tam ide mrak 😉
ined 🙂: kde si? 😕

Môj spí od 12:15, noc fajn, bol hore len raz o 3:30, doo sme boli vonku, a div divúci- malý bol asi 45 min na jednom mieste- svokor totiž muruje tak tam pobehoval a skúšal všetko náradie, len som tŕpla kedy si klepne po prstoch 😒, ale nič 😉. Obed: šampión. omáčka- malý chce jesť nielen omáčku, on chce aj huby a pýta si 😕.

gina333
6. črc 2010

ahojte baby 🙂
hlasim sa vam z horuceho Spanielska, vsetko je tu super. Je sice hrozne teplo ale stale pofukuje prijemny vietor. Sophi to znasa perfektne, cez den spi dve hodky od tej pol druhej, vecer chodi spat po deviatej a vstava po osmej. 🙂 🙂 S jedenim ako kedy, moc ju nenutim hlavne aby pila. Cely den sme pri vode, doo na bazene a poo pri mori. Vecer chodime na prechadzky a do polnoci sedime na terase, opekame, hrame karty. Dufam, ze sa mate dobre, ze ste vsetci zdravy. Tehulky drzkajte sa a som zvedava ci nejake nepribudla. 😀 Dolne trojky sa my zdaju prerezane, horne zatial nikde. Tak vam prajem krasne slnecne dni a nezabudnite na mna. 😀 😀 😀

scandya
6. črc 2010

ahojte, ked isli vasim detickam zubky-stolicky a ocne zubky naraz, mali ste niekto krvicku v stolici? Moja ma hnacky, ide jej asi 6 zubkov naraz a to uz 8mame, vo stvrtok sme sa vratili po 4 dnoch z nemocnice kvoli tej krvicke v stolici. Malinku dali do narkozy a sondou pozerali do konecnika, NASTASTIE tam sme to mali v poriadku. mala to len jeden den ale bali sme sa. Ma niekto podobnu skusenost? dakujem velmi pekne

matova
6. črc 2010

Gina: paráda, len si to užívajte, je to super že Sofinka to zvláda tak pekne 😵

matova
6. črc 2010

scandya: nie, my takú skúsenosť nemáme 😕

prchalka
autor
6. črc 2010

U nás se poo spí teď nějak dlouho... 😅 Dneska od 11.20 - 13.45 - s meziuspáním samože 😅 A to jsem si myslela, že je to hlavně čípkama, jak jsme dávali předtím... tak asi ne 😕 😅
Dneska přijedou zas tcháni na gril atd., tak nebude nuda.. Už jsem dopol i žehlila! A máme tu bouřku a semtam prší a vítr, no dneska počásko nic-moc, ale má se to zase lepšit..

@matova My tu máme svátky pondělí-úterý a i ve ST mám MM doma, akorát půjde asi pomáhat s bouráním garáže ke švagrové.. Ale snad ten ČT a PÁ uteče a bude zas volno 😀

@gina333 Tak super, zvládáte 😉 O nových těhulích fakt nic nevíme 😀

@scandya Ahoj, myslím, že nikdo z nás neměl takovou zkušenost 😖 Tak snad už to u vás bude dobré!!

sherry28
6. črc 2010

@scandya takovou zkušenost nemám, ale já bych to tipla na žilku, pokud to bylo jen jednou 😒 přeci jenom už je tvé malé něco přes rok a při kakání musí někdy víc zatlačit 😀 tak je možné, že prostě jenom praskla žilka, hlavně, že jí dr. viděli a vyšetřili 😉 ale myslím, že se zubami to nemá nic společného 😕

hancazivocich
6. črc 2010

@scandya
ahoj - pokud je červená, tak je ze spodní části zažívací soustavy. Naše to má při zubech - protože má zácpu, musí tlačit, občas - asi dvakrát mělo hovínko krvavý - praskla jí žilka nebo kůžička. Ptala jsem se i dr... Může se to stát, kdyby se to opakovalo - třeba při každým kadění, tak máme přijít...
Kdyby krvácely zoubky, tak bude krev natrávená

sherry28
6. črc 2010

tak Mára spí od 19.15 jsem zvědavá jak douho, ta rýma ho nenechá, přes oběd spal jen hoďku, což u něj není zvykem ☹ ale nevím jestli jí nemá k zubům, protže je vodová a teče mu jak z kohoutku, no uvidíme 😉
@gina333 je fajn, že Sophi najela na letní režim 😉 a zvládá to v poho 🙂 a neboj nezapoměly jsme na tebe 😵 docela tu chybíš, je tu po O tak prázdno 😉ale ono je t i tím počasím, každý je od rána u vody 🙂 nám se tu počasí lehce zkazilo na dva dny, ještě zítra nebude nic moc, ale pak už zase tropy i příští týden až 36°C 😀

prchalka
autor
6. črc 2010

Jak tcháni odjeli, šli jsme ven na vláčky, ale teda kosáááá mi byla i v mikině 😝
Jdu jen popřát dobrou noc, jinak se nic neděje - krom neustálého motání pod nohy a bečení pro každou blbost 😝

@sherry28 Tak tu poslední větu radši zapomenu, to snad ne!! Já to sleduju na idnes, ale tak moc jsem zatím ani radši neviděla 😝 fuj!

katzi
6. črc 2010

ještě tu dnes straším, mám jakýsi plonkovní večer- MM šel za borcama koukat na fotbal, Adeli spí, v TV nic není... 🙂

holky, kdy byste jí po tom blinkání a průjmování daly nejdřív mlíko? Dnes byla dieta, ale samozřejmě hned ráno se začala dožadoval, že chce mlíko. Nedostala ho. Trochu se bojím dnes noci, včera jsem jí dávala napít čaje, dnes jsem čaj už nedělala, ale mlíko se jí taky ještě bojím dát. Tak doufám, že nebude řvát někdy nad ránem, že ho chce 😖

matova:jj jak píše prchalka -po, út jsme měli v ČR svátky. Pěkně to letos vyšlo, že byl prodloužený víkend 😵 Co znamená "muruje"? To by měl svokor dělat častěji, abys měla oddech 😉 😀

gina: jéééj, u vás je idylka. Vy se máte 😵 Pěkně si to ještě užívejte.

prchalko: ty si taky užívej to dlouhý po o spaní. Nikdy nevíš, kdy to skončí 😀 Adu dnes spala 2,5 hodiny a skoro hodinu jsem ji večer uspávala 😝 No jo no, nebyla vylítaná. Celý odpol. jsme knedlili doma. Taky pila jen černej čaj, je tam sice málo kofeinu v tom dětským, ale asi ji to nějak nakoplo 🙂

sherry: 36C? Tak to bude teda mazec 😕 To přežijem jedině u vody 🙂

matova
6. črc 2010

ahojte,šimonko spal 1:30 a nejak mu to nestačilo, bol poobede nejaký nesvoj a večer nabehol na terajší režim prchalkinej čorí- uplakaný chvostík 😒 . Jak prišiel mm domov večer z práce- keď ho zbadal, spustil plač 😕 😔 .
Bol veľmi unavený, tak som išla uspávať, trvalo mu to zas vyše hodiny ako včera, hoci bol fakt hotovson, nakoniec zaspal o 20:45.
sherry: tak ja som si pri tvojej úposlednej vete fakt pomyslela to isté čo napísala prchalka, to ma šľahne keď bude takto vonku, dúfam že búrky to aspoň osviežia 😀
katzi: muruje- on staval taký múrik- zedníčí ?? 😲
ined 🙂 :ako sa máte, kde si? 😕

matova
6. črc 2010

a čo ste mali dnes za sviatok? 😅 , u nás včera Cyril a Metod ale dnes nič (mm bol aj tak v práci 🙄