Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
21. črc 2010

@ined77 ne úplně normální botasky, myslela jsem jako, že když prší, tak nemá na sebe do města boty(krom holinek) 😉

sherry28
21. črc 2010

@ined77 jojo sprcha u nás taky zabírá, ale tu dávám až nad 39°C a výš 😉

ined77
21. črc 2010

@sherry28 🙂 ..jj, já to myslela až při horečce 😉
aha...já že je zase nějaká novinka 😀 ...no ale fakt...my co máme zavřené botky, tak to jsou 22 a to bude pasé..vidím to podle papuček, takže nějaké tenisky budeme potřebovat taky brzy 😨 .na podzim jsem dostala od jedné paní do dochození celokožené kotníčkové 24, ale to by mu teď bylo ještě velké.
máme ještě od toho deichmana botky...to jsou takové polozavřené botky, po bokách to má větrání 😅 ...ale do mokra to není 😉 .no vidíš...zase další výdaje 😀 .
pyžamka jsem kupovala včera 🙂 ..bývá u nás vždy jednou za čas takový výprodej...jsou to nějací slováci a mají všechno možné za pakatel.tak jsem matýnkovi koupila 2 pyžamka á 49 kč a pro sebe a mm za 120 kč 😉 .chtěla jsem i nátělníčky , ale neměli 😒 .měli i krásné bodýnka na mimi, ale nechtěla jsem raději kupovat zatím nic 😉 .

prchalka
autor
21. črc 2010

No když to sečtu, tak spí teď už 2.20, takže spí, ale asi povrchně nebo nevím. Fakt i já jsem usnula a jen jsem se probrala a odběhla, už tady klečela ☹
Po třech hodinách se můžou střídat plné dávky sirupu? Mám oba a už jsem i střídala, ale dělala jsem větší pauzy, třeba po 4-5 hodinách. Dostala v 10.30, tak bych jí ho dala max. tak v 15h a pak ve 20 na spaní.
Teď se zase přibatolila ke mně, je zas jak hadráček, no teplota vyšťavuje, ale myslím, že už vstává.. 😕

katzi
21. črc 2010

ahojte,

my jsme dnes ve skluzu. Ráno jsme "zaspaly" 🙂 Prubudily jsme se až v 7.30, což je na Aduš fakt výkon (normálně vstává kolem 6h), jenže tím pádem ještě v 12h byla ready 😒 Naštěstí jsem ji kolem 12.30 zlomila 😉

Noc dobrá, sice vzhůru 2x, ale jen zakňourala a spalo se dál. Dopol. jsme byly na nákupech v Litovli, tak jsme zas viděli trochu ruch města a lidi 🙂 Tady trochu poustevničíme. Myslím, že Adélce už trochu chybí děti.

prchalko: držím palec, ať teplota ustoupí a zub vystoupí 🙂

ined: to věřím, že těžce pociťuješ ten deficit odpočinku, když matýnek stávkuje s delším spaním po o 😖 A pořád je ti špatně? Ó jéé, já to těhu myslím ještě zvážím 😀 😀 Néé, rozhodla jsem se, tak už to nebudu měnit, ale jak mě se tohle nechce absolvovat 🙂 A k zubaři bysme taky měly s Adu zajít - obě. Já jsem tam nebyla leta a Adu ještě nikdy
😒

katzi
21. črc 2010

prchalko: jj, po 3 hodinách se může střídat plná dávka Nurofenu a Panadolu. Říkali mi to na pohotovosti, když Adeli teplotovala s šestou nemocí. Držte se.

sherry28
21. črc 2010

@katzi no vidíš úplně si mě připoměla, že jsme na někdy objednaný k zubaři a teď nevím na kdy 😕

gina333
21. črc 2010

Tak spalo sa 1:30, ideme trocha von, sice sa zatahuje, len dufam, ze nebude prsat ako vcera. 😒

sherry28
21. črc 2010

jé to je hodin, musím jít vzbudit máru, aby jsme to stihli 😉 🙂

ined77
21. črc 2010

tak se mi splnil sen...spánek 3h 😀 ...vzbudil se po 1.40, pak byl chvilku u mě a jak vytuhnul znovu, přestěhovala jsem nás do postele 😎 .
akorát budíček byl divoký 😅 ...začalo lít jako z konve a já měla plný balkon prádla 😲 , tak to bylo svižné 😀 .

@prchalka 🙂 ..jj, můžou, při neklesající horečce ano.mám to od dr. 😉

@katzi 🙂 ...my už jdeme podruhé 🙂 .matýnkovi došla připomínka k objednání 😀

holky, končím,matýnek se mě dožaduje, všem pěkný zbytek dne, papa 😵

prchalka
autor
21. črc 2010

Kuk do alba, vložila jsem ještě fotky, jak jsem jí jednou objevila jezdit na králíčkovi - na stole a jak si dávala dneska obklady 😅 Malátná není, teplá jo, sváču jedla, tak to zatím jde!

sherry28
21. črc 2010

tak Mára překvapil, držela jsem ho na klíně a poslušně poslouchal rozkazy, kadeřnice ho moc chválila, byla to mladá holčina a řekla bych, že se Márovi líbila 😉 otáčel se na strany jak chtěla a ještě se na ní usmíval 😀 já z toho měla stres jak to bude a on byl těžkej pohodář 😀 teď je strašně krásnej, asi ho sežeru a Lukymu to taky sluší 😉

gina333
21. črc 2010

@prchalka : kukla som fotky, krasna je Cori s tymi culikmi, a TM je riadny robocop 😀

@sherry28: ved ich odfot, aby sme sa aj my pokochali. 🙂

Akurat sme prisli domov, vonku sa pustil lejak, len neviem z coho, lebo je krasna modra obloha a prazi slnko. Bola som na zahrade obrat egrese a ribezle, svokra ich vecer zavari. Ach jo, zlata to zena. 🙂

sherry28
21. črc 2010

tak tady jsou fota ostříhaných hochů 😉 🙂

sherry28
21. črc 2010

Mára jak měl moré vlasy, tak toho moc vidět není 😒

gina333
21. črc 2010

@sherry28 : zlatucky su, pristane im to. 🙂

lehna
21. črc 2010

Ahoj holky,

nějak tady zas nestíhám, malý mi zase spí kolem oběda jen 1h 😠 , takže něco doma poklidím, umyju, najím , sednu k PC, něco přečtu a už ho slyším v chůvičce ☹ . pak je protivný jak nevím co, takže PC vypínám a večer už ani pořádně nezapínám. Ráno vstává kolem 5.30 a po o kurňa spí hodinu. moje nééérvy. v noci spí ale docela dobře,naštěstí. tak maximálně 3x tam jdu a někdy ani to ne. Snad mu to vydrží a spánek přes den se zas o něco protáhne.

takže vůůůůbec nevím co je u vás nového atd.
ale vítám Ginu ze Španělska, jukla jsem i na fotky, mooooooc vám to holky sluší🙂. hned bych jela taky ,ale radši bych se vedle tebe ani do plavek nesvlíkla 😀.

Jo a jinak cvičit chodím i v tom hicu, teďka cvičíme venku na fotbalovém hřišti, ne teda přímo na něm, ale na tenisových kurtech,co jsou vedle něho. Tělocvična je přes prázdniny zavřená, tak se cvičí venku. no a jak to bývá,tak na hřišti je hospoda,tak vždycky po cvíču dáme jedno pivko a jedem domů🙂. Mňam,to vždycky bodne v tom vedru 🙂,teda ta která dělá řidiče dává birella, se střídáme 🙂

No jinak, nočník u nás vůbec zatím nehrozí, nějak ho to nebere do něj čůrat,natož kadit. tak čůrá a kadí kam se dá 😀. Včera jsme oslavili 18M 🙂, v pondělí jdeme na vážení a taky očkování,tak se bojím co bude vyrvajz.
Pořád se teďka vzetká bezdůvodně, z ničeho nic začne házet věcmi, vztekat se, rozčilovat. no mě asi trefí brzo☹.

mějte se krááásně, dobrou noc všem 😔

sherry28
21. črc 2010

tak u nás spánek od 20:00, Lukas lítá venku 😉 a pozor lehna je tady 😀

sherry28
21. črc 2010

no a já jsem hodila nové fota bříška a ještě nové album věciček, co kupujeme mimčovi(jen to co chybí) 😉

prchalka
autor
21. črc 2010

Tak zprávy od nás: v hospůdce jsme byly, za chvilku tam byl venku stín, tak to bylo fajn, nic na ní vidět nebylo, krom toho, že byla teplá, řádila tam, lítala s jednou holčičkou nahoru a dolů po skluzavce, udělala 2x bobše, koketovala se servírkama - no prostě nemocné dítě 😅 Ale to je dobře, minule byla opravdu mimo, malátná a pak zvracela, tak jsem ráda, jak to je.
Odpol ještě dostala Nurofen a na noc Panadol čípek. Ale mlíka mi vypila tak 10tku, jen cucla a konec, to jediný mě trochu mrzí 😖
Tak se pakuju do peřin.. dobrou všem! 😔

sherry28
21. črc 2010

@prchalka to je nejlepší, když nemocné děti se chovají jako by jim nic nebylo 😉 to je fajn, že je jí líp 🙂

gina333
21. črc 2010

@prchalka : super, ze Cori uz je lepsie. 🙂

@lehna: u nas sa necvici, ja by som v tom teple asi ani nesla, ale to je fajn, ze cvicite vonku. 😉

@sherry28: idem mrknut na fotky. 🙂

U nas sa spi, este musim pozmyvat podlahy a trocha k telke. Tak pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
21. črc 2010

ahojte,
u nás noc blbá, asi 2 h sme od 2h vôbec nespali- ležal, prevaľoval sa, nespal, ale ani neplakal, tak som tam bdela s ním a nedala mu nič od bolesti. Odkedy idú päťky tak vlastne ešte nemal ani raz nič od bolesti. Neviem načo varím vnoci, aj tak tamer nič neje...ale snažím sa ponúkať mu vždy čosi iné...Cez obed spal 1:30, zobudil sa o 13:45 a to bolo dlhé než konečne zalomil -t.j. o 20:45, zaspával 1:15, nie žeby sa mu nechcelo, ale bol totálne preťažený- bola tu švagriná s rodinou- v jednom kuse pobehoval, vonku horúco..aj bazénik bol...večer im zakýval a vybral sa dnu, teda ale to zaspávanie, normálne blúznil už, vypil mlieko, dostal nejaký záchvat smiechu či čo- úplný ošiaľ- vybral sa dolu z postele, dala som ho na nočník (- nič), bežal zas za hračkami, tak som nakázala nech sa rozlúči...ďalšiu dávku mlieka vypil, a metal sa a metal sa, zaspal až keď bolo už prítmie aj za závesami... 🙄.
Blíži sa asi búrka, len dúfam že sa nezobudí 😒
Dočítala som vás, všetkým pokojnú noc 😎

sherry28
21. črc 2010

tak všem tichou noc a ne s očima dokořán(matova ☹ 🙂 )

matova
21. črc 2010

sherry: no stihla som sa osprchovať a už som letelôa za malým- plakal 😢 , snažím sa vyvetrať tu nejak ale striehnuť pri okne a zatvárať zakaždým keď pes zabreše.... 😝

sherry28
22. črc 2010

dobré ráno 🙂 tak Mára v šest nula tři zase:"mamííí, mňam, mňam, mňam, mňam" 😀 je to jeho pravidelný buzení mě, on ví jak na mě, protože na tohle já skáču hned z postele a běžím mu dát jídlo 😉 kdyby tam jen tak seděl, budu ještě ležet 😀

prchalka
autor
22. črc 2010

Dobré ráno, cítím se zas jak mumie 🙄 Moc jsem toho nenaspala.
Ve 21.30 volá tchýně několikrát na všechny telefony, chce řešit rodinné problémy - pak nemůžu usnout - pak se vzbudí mládě, jsem tam asi 20 minut - za dalších 30 minut znova - bere ji MM a říkám mu, ať je s ní, jinak už neusnu vůbec - ve 3.15 střídám, brečí, ptám se ho, jestli není teplá, prý dobrý, sáhnu na ní a je jak kamna, tak sirup, pití, plínka a pak od těch 3.15 usnula až 4.45 🙄 😖 Mezitím si sedala, mluvila, válela se, spinkat nééé 🙄 nepřestala mlet rukama, stahovala si plínu a už ani nevím co. Takže teď ještě samozřejmě spí! Jelikož nebudem moct ven, tak to bude dneska ponorka. Doufám, že bude brzo protivná a zralá zase na spaní, páč já bych šla hned!

zuzanka26
22. črc 2010

Ahoj, já jsem taky jak chodící mrtvola, jen s tím rozdílem, že nemám nemocné dítě . ☹ Ale taky jsme to včera přepískli, jeli jsme bez kočárku přes celou Prahu k ségře tam a zpět, takže zážitků hromada, hrála si pak s dětma venku v bazénku, lezla obráceně na klouzačku, byla úplně ledová a špinavá, ale líbilo se jí to. Ale večer nemohla hodinu usnout, pořád mě volala a pak buzení každou hod a půl!!!! šílený. Teď už ale má zase super náladičku.

@prchalka já to mám taky tak s tím spaním, kolikrát se převaluju, i když malá výjimečně spí. 😕
ale u vás to bylo určitě tím, že jí nebylo úplně dobře.

Dnes bude zase šílený vedro, tak tu noc potom nechci vidět.

gina333
22. črc 2010

dobre rano 🙂

chcela som napisat, ze sme mali o nocom noc, ale ked som precitala ako vyvadzali tie vase zlaticka tak sa nemam preco stazovat. 😉 Do polnoci asi 3x plakala, musela som ju zobrat na ruky, zas postielka, ale spala az do 4:50, dala som trocha mlieka a spali sme do 8:00.

@matova : ja mam celu noc otvorene okna v celom byte, okrem spalne, tam otvorim dvere a tak nam pefukuje perfektne, nastastie je ticho, auta ani nepocujeme. 😉

sherry28
22. črc 2010

tak já měla noc v poho, taky spíme při otevřených oknech, jestli někdy nesnáším přílišné teplo, tak na spaní 😉 takže štěkající sousedův pes naštěstí v pohodě, sice štěká, ale Mára je už na něj od narození zvyklý 😉 🙂