Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
26. srp 2010

vlasy- jj- asi som písala že ja už mám zostrih za sebou. pred pár dňami- zadarmo-samovýroba 😀 😝, copík musí byť, takže aj tak vyzerám rovnako, ale aspoň výživa ide pre Julinku a nie až do koncov pačesov...

prchalka: teda babí je fakt nepoučiteľná 😒
lehna 🙂 : mne šimon tak začal po trokách chodiť spať- nomálne o 13-13:30- som nechápala čo to má byť a večer neskoro....ako mu idú päťky tak chodiva okolo 12-12:30 (budí sa o 6-7h), ale večer furtneskoro- chodil o 21-21:30, teraz posledných pár dní sa mi zdá že ako vidí skôr tmu tak ide do postele okolo 20h, zaspáva okolo 21.
ined 🙂 : Honzík sa mi páči- Ján- keď sa u nás povie Jančo už to nieje pekné ale Ján...A strýko je Ján, no neznáša keď mu hovoria Jendo 😕. Super nákup- blúzky- ja mám jednu novú a veľmi sa mi páči, vkuse ju vláčim 😀
hanza 🙂 : gina ti poradila myslím veľmi dobre. a ty si tiež dobrá osôbka keď si to tak aj chcela urobiť- že najskôr zavolať...mňa teda napadlo ani sa neozvať. 😔 😝 😀 😉 Tebe ako pomohli keď si sa dorezala? 😔 A pripálená ruka? 😒 ...ja zas vkuse niečo vylievam, alebo rozbíjam...MM len komentuje- kľúúúúúd- sa mu hovorí- malý sa mi na nohu škrabe, ja zatiaľ tri veci naraz robím a on si v kľude sedí za stolom a raňajkuje 😠
gina 🙂 : fíha, ty si toho dnes ale varila 😕 , a veru, čo všetko by matka pre dieťa neurobila...švagriná má dve dcéry a teraz si pochvaľuje ke´d už sp saršie že chodia oblečenie nakupovať všetky spolu ako kamošky 😉
sherry 🙂 : tyvsi teraz otvorená? či máš skrátený krčok? 😕neviem to nájsť dozadu...

sherry28
26. srp 2010

@matova otevřená 😉 mám dilataci děložního hrdla(otevřená)čípek zatím drží a nezrkátil se 😕

matova
26. srp 2010

holesov: vitaj 😉

aha, tak než som dočítala vy ste boli tu 😅
lehna, sherry: díky 😉 .
sherry: U MArka si bola od 35tt na 2cm? jj, ja už sa snažím sadť si oveľa viac hoci na chvíľku- predtým som ani nechcela že sa mi na pár sekúnd neoplatí...
Budem musieť už menej na pc a viac do postele, alebo k žehleniu sadnúť- ale tak sa fakt blbo žehlí, asi 3x už som žehlila v sede..

sherry28
26. srp 2010

@matova u Máry jsem byla více otevřená, kritická hodnota byla na 2 (což je asi 3,5cm)

matova
26. srp 2010

sherry: nemá predstavu ako dlho sa takto dá vydržať...Dr ma dosť vystrašil- že keď malý sa narosil v 38tt a bola som pár týždňov predtým na 1cm otvorená, tak že asi tam je taká predispozícia a teraz to môže byť ešte skôr- však aj otvorenie je väčšie..A ako sa cítič? aj ťa niečo bolí? mňa dole tie svallíky asi všetky 😝

sherry28
26. srp 2010

@matova já taky v sedě nežehlím 😒 ale u Pc si dávám nohy nahoru 😀

matova
26. srp 2010

no teda to ale robím preklepy, sorry 😔

sherry28
26. srp 2010

@matova mě bolí celý spodek 😝 hlavně pipka a stydké kosti 😀 ani už nechci moc sexovat 🙄

sherry28
26. srp 2010

jo a ještě mě berou bolesti do zad do kříže(dolů)a při každým pohybu cítím bolest 🙄 no prostě mimčo cítím každým pohybem a moc příjemný mi to není 😝 😉

sherry28
26. srp 2010

mám pocit, že do 2.11. nevydržím 😅

matova
26. srp 2010

sherry: aj mňa - tá pipka 😀 od 5 mesiaca už- až som nechápala- u šimona až od 7mes. A triesla- úpony bočné od kostí na stehná- to sa nedá takto ležať...paradoxne ma to bolí viac keď ležím ako keď stojím 😅
Sex? čo to je??? 😀 😀 😀

sherry28
26. srp 2010

@matova taky se už MM ozýval, ale když viděl jak se valím do obýváku, tak ho přešla chuť 😀 😀

sherry28
26. srp 2010

taky mě bolí víc všechno v leže, když jsem v klidu, než ve stoje 🙂 to je právě tím, že přes den běháme a potom jsme v klidu, tak se všechno namáhané ozývá 😕

sherry28
26. srp 2010

no nic ženy já se loučím jdu spinkat 😉 tak přeji všem bezproblémovou noc 😔 😔 😔 😔

@matova ty jdi taky spinkat nebo si dej vedle stolu židli, kam si můžeš odložit nohy 😉 😔 😔 😔

matova
26. srp 2010

sherry: jj, dobrú nocku, idem pustiť na net aj mm nech si užije trošku 😀 pááá

sherry28
27. srp 2010

dobré ráno 🙂
dneska MM zaspal 😝 budila jsem ho já, že tady na něj čeká auto 😅je to tím, že Mára opět zase spinká, to brzy se naučil spinkat ráno dýl, za týden mu to skončí 😅

prchalka
autor
27. srp 2010

Dobré ráno,
jak jsme doma samy, tak nespím, zas jen takový 5ti minutovky, ale nevadí, nejsem zatím ani vyřízená, ani unavená, a celkem dobrá nálada - asi z těch zkrácených vlasů 😅 A ještě jsem se pobavila u pár vašich příšpěvků 😅
Jinak začátek noci fakt nic-moc ☹ 20.10-jdu od ní, 21 - kolem se prohnala - u nás ve slepé ulici!!! - myslela jsem, že motorka tam a zpátky, já byla vzteky bez sebe a hned brečela 😠 😠 😠 uklidnila jsem jí v postýlce a ve 21.15 ten blbec znova projel tam a zpět, ale už jsem pochopila, že to bylo auto! Opět brečela! Mít dlažebku, tak to po nich z okna metnu! Být doma MM, tak na ně vylítnu ven.
A ve 23h už jsem jí měla u sebe. Ale po zbytek noci, jak se pak uvelebila, tak spala v klidu. Jen ráno jsem jí zase chtěla přikrýt jen lehkou dekou - a od té doby 5.30 se mlela a mlela.. No příště si to radši rozmyslím a nechám jí tak! 😅

gina333
27. srp 2010

dobre rano 🙂

@matova : moja, tak som na teba myslela ako si dopadla a ty napises toto 😕 ☹ je my luto, ze si otvorena, ale to zas nie je moc ako aj sherry pise. skoda, ze popri Simonkovi na oddych moc nepomyslis. ale mozno MM ti teraz pomoze viac. Chlapov treba vystrasit aby sa prebrali, mozno aj svokra ti na maleho castejsie dohliadne. 😉 Hlavne aby si do nemocky nemusela, silno ti budem drzat paste.

U nas historicka druha cela prespata noc, spinkala skoro do 7:00, a to som ju zobudila ja ako som vstavala. 😀 Ideme k tej ocnej, tak na mna myslite. 😉

prchalka
autor
27. srp 2010

@lehna Tak do necelých 2,5 let dětí máme ještě čas si to rozmyslet... 😅

@hancazivocich Nějaká fotka drnu v pasu nebude?? 😕

@matova Ještě min. ty 4 týdny, to dáte! Moc držím palec! Jinak čokoládky a jiný somáriny.. nou koment 😠 😠 Asi už se budu muset opravdu nasr... a všechny seřvat důkladně!

@holesov Víme o čem mluvíš ☹ U nás to bylo to samé, intenzivně tak 8 měsíců, už to bylo opravdu na mašli. Teď už lepší! U vás se to objevilo teprv teď, dřív spala dobře?

sherry28
27. srp 2010

tak já je oba musela vytáhnout z postele o čtvrt na devět, jinak by spali ještě do teď 😨

prchalka
autor
27. srp 2010

@sherry28
@matova Mně taky celej spodek bolel, jak už jsem psala, nakonec jsem se na porod už i těšila, že se pak vyspím, lehnu normálně a nebudu se jen plazit... blááááázen! 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sherry28
27. srp 2010

@prchalka a kde ty máš foto nového sestřihu 😕 😉 🙂

holesov
27. srp 2010

@prchalka trvá to už tak dva možná tři měsíce no,,, tak snad to brzo přejde u první dcerky jsem ani nezaregistrovala že by jí zoubky rostli tak nikolka nám to vynahradí za obě asi,,, 🙂

holesov
27. srp 2010

@lehna přesně no taky je to tak u nás,přes den ale v pohodě to mi malá spinká jedině venku v kočárku tam se jí spinká dobře spí mi tam třeba 3 hodky dám ji spinkat kolem oběda a 3 hodky spí,,,,pokud jí někdo nezbudí,,,

katzi
27. srp 2010

Dobré ránko,

u nás noc fajn, byla vzhůru jen 1x kolem půlnoci. Ovšem chytla nějakej hysterák, kopala a vztekala se ze spaní. Chvilku trvalo, než jsem ji zklidnila 😝 Pak už spala až do rána, tak aspoň že tak.

gino: děkuju 😵 Natali bude první den ve škole kočka, budeš na ni pyšná, to za ty peníze stojí 🙂

lehna: taky děkuju 😵 Tak ať se Štěpi s tím spaním zas brzo srovná.

matova: to je mi líto, že máš takový problémy v těhu 😒 Ale neboj, to otevření nemusí ještě nic znamenat - mě tím taky s Adeli strašili a já jsem tehdy psala do jedné internetové poradny doktorovi z pražšké nemocnice a ten mi napsal něco v duchu, že se nemám stresovat, že samotný porod nezpůsobí to otevření, že musí být spuštěný nějaký hormonální signál (laicky to překládám, už přesně nevím jak to napsat) a ten teprve rozjede porod. Takže prý můžu chodit otevřená jak chci, ale dokud tělo nezpustí ten signál, tak že to nezačne.

prchalko: fajn, že jsi spokojená s vlasama. Chlapi prý stříhají líp. Já jsem k jednomu taky chtěla jít, ale pak jsem jaksi vyměkkla, nějak jsem se styděla nebo co. Přece jen u ženské jsem tak nějak zvyklejší. No hlavně že na gyndu třeba chodím v pohodě k chlapovi, že 😀

gina333
27. srp 2010

ahojte, tak sme naspat od ocnej. Natali okuliare zatial nepotrebuje. 😉 🙂 Zilky jej praskaju lebo ma svetlu pokozku, ide do puberty, tak my dala len kvapky, keby ich mala moc cervene tak ln nakvapkat. 🙂 .

@holesov : presne ako pises, u prvej dcerky som ani nevedela ako vysli zuby a mola z nej selma, zato pri Sophi si to pamatam velmi dobre. 😉

@sherry28 : tak Luky vie kedy ma spat dlho, ved zachvilu je skola. 😵 😉

@prchalka : veru chyba fotka noveho looku. 😉 😀

hancazivocich
27. srp 2010

@prchalka - do pasu jsi chtěla info o zubech, tak si nevymejšlej 😀 😀 😀 Foto drnu nebude a nebudeeee

Jo - to znám - štěkající čokli, ožralové pějící odu pod otevřenými okny, maníci sekající trávu pod okny, debílek, co tůruje motorku 25 minut pod okny - na toho mám obzvlášť pifku 😠 😠 😠 Fakt nechápu, jak může někdo nastartovat motorku, nechat ten křáp řvát, přidávat otáčky, teprve se oblíkat atd... Asi aby každej viděl, že na to má...
Následkem toho zřejmě budou muset opravit chodník tady... sbírám dlažební kostky 😅 😅 😅 😅 To byl vtip

Včera večer při Ordinaci šílený brekot - letím tam - máma mlíko, čaj, ťávu, choej, pikejt... No - mazec - nebyla k utišení a teprve ráno jsem zjistila, že má tři nový štípance - dva na ručičce a jeden na tvářičce - dořvala jsem chlapa po tel, - že jako házím bobek na to, jestli RAid není tak dobrej jako ten hajzlík do zásuvky, co má JEHO maminka, ale jestli večer tady něco z toho nebude, tak má smůlu a nevařím - ať si i svačiny kupuje a pustím malou do JEHO autíček 😅 😅 😠 😲 Tak uvidíme - jestli se lekl...
Jinak mě odpo čeká velký nákup - asi s mým taťkou - protože MP jezdí domů až po 21., tudíž ho dítko celý týden nezažilo a má nerv... A já už taky - protože tu dochází uplně vše a on o víkendu nebude doma, tak musím nakoupit dnes - s Kikou nelze...
Dobrá - není doma přes týden, ale @prchalka - chápu tě, on se teĎ Zamiloval do toho svýho auta - na nás prdíí...

Jinak - tchýni jsem zavolala - byla RÁDA 😅 , chvíli si povídala s malou, tak jsem jí politovala - že nemůže spát a bolí ji to... 😔 😔 😅 😅 Ona si to pamatovat stejně nebude

lehna : a níc se mi při dělání svačiny nestalo - abys věděla!!! 😀 😀

Matova + Sherry - abyste nakonec nepřenášely 😉 Nám se prcek narodil v 38. - na základě hormonálního impulzu 😀 - jsem se děsně rozčílila na MP, vzteky jsem zarvala za špunt v umývadle a urval se mi i špunt ,,dole"

Jo - jinak mě bolely kyčle a vazy, záda taky, ale ne tak hrozně...

Ještě dotaz - měl někdo kontrakce spíš jako do stehen? Mně totiž tvrdily, že není možný je mít takhle divně... Chjo, ale snad vím, co mě bolí - ne? Sranda je, že když to vezmu zpětně, tak mě ty třísla braly večer předtím docela dost...

hancazivocich
27. srp 2010

šmankote - prchalka - s tou motorkou - to nebylo na tvýho MM - ty jo, já občas nepřemýšlím!!! 😔 😅 😕

sherry28
27. srp 2010

tak mě nějak blbne net, připojení je dobrý, ale nechce mi to načíst vůbec žádnou stránku, pak to načte(jako zrovna teď)a pak zase ne 😅 nevim co to je 😕

hancazivocich
27. srp 2010

@sherry28 - nooooo, nevím..... jestli do toho blbě neťukáš - když máš nohy na židli 😔 😅