Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
27. srp 2010

@hancazivocich nechápu 😅 😕 😉

sherry28
27. srp 2010

@gina333 to Luky takhle může spát furt 😉 tomu je jedno jestli je škola nebo prázdniny 😀

@hancazivocich teď skutečně nemám nohy na židli, jenom prolítávám 😅 to by mi děti nedovolily si sednout k PC 😕

lehna
27. srp 2010

ahojky,

noc celklem dobrá, byla jsem tam až 3.40, strávila jsem tam zase půl hodiny. Vstával v 5.15 😠 , vzala jsem si ho k sobě a naštěstí ještě usnul a vstával 6.40 🙂.

A te´dka pořád nespí, takže dočtu až bude spát, teda doufám,že bude spát. V postýlce opět nechce být 😠

katzi
27. srp 2010

Tak jenom co jsem nás vybalila a vyprala po návratu od mamky, tak nás už zase balím -tentokrát na dovolenou 🙂 Jedeme v sobotu kolem poledne. Ale nějak se netěším, myslím, že nám to celý proprší 😖

gina333
27. srp 2010

@katzi : neboj, bude pekne pocasie. A keby aj nie, ved vas tam bude dost, urcite sa nudit nebudete. 😉 🙂

Sophi uz je v kociku, vonku je krasne tak nech MM kocikuje. 😵 😵 😵 😵 A ja sa idem pustit do zehlenia. 😝

sherry28
27. srp 2010

@gina333 žehlení mám za sebou 😝 už i vysáto, uvařeno, otřený prach a ještě zbývá vytřít a pak uspat Máru 😉
@katzi užijte si dovču, pršet má místy celý týden, ale teploty tak zlé nebudou 😉 kolem 20°C průměrně, s dětma to bude sranda 😀

ined77
27. srp 2010

ahojky 🙂 ,
už mám i dočteno...nejdřív jsem obědvala 😉 .
včera večeře fajn, i časově jsme stíhali v pohodě a dali jsme si argentinský steak, ale za ty prachy naposled
😅 ...polhreich by asi řekl, že to bylo maso upečené k smrti 😀 .no neberte to za 250 kč že 😝
u nás noc hrozná.. ☹ .kdesi v noci strašný řev, kopání a vztekání...pomohlo až nošení a mluvení 😔 .pak celkem spal a vzbudila mě rána..matýnek žuchl s postele 😖 ...další křik, pak nějaké vrcení atd, kňučení a budík teda ''až'' v 6.50.
asi dozvuk úplňku nebo nevím 😅 .
dnes jsme byli dopol doma..vařila jsem, prala a žehlila..pak jsme si hráli, obídek atd. spinká od 11.50 🙂 .
odpol se ale půjde ven na 100% 😉 .ono tu ráno pršelo a bylo vše mokré, ale už to vysychá 😉 .

@sherry28 🙂 ...kampaň je to 10/2010...toaletní voda jet femme holliday 50 ml 1555 2,speciální zaváděcí cena 499,-.novinka.datum by bylo fajn, já to nemusím mít doma přesně na svátek 😉 .

@matova 🙂 ...kočenko moje 😨 😢 , to mě moc mrzí..no každopádně se s julinkou moc držte 😵 ...aspoň ještě ty tři týdny vydržet a bude to určitě v pořádku 😵 .pomoc TM bude teď už opravdu nezbytná, doufám, že to chápe 😨 .

jinak jste mě docela vyděsily..teda ne vy, ale onen holý fakt ☹ ...protože když si uvědomím, že matýnek se narodil v 37tt a já už byla otevřená na 3 cm 😕 , tak začínám mít celkem strach jak to bude teď 😨 .
a šetřit se...to bych musela najmout asi chůvu 😅 .
no nebudu sýčkovat, uvidíme 😔 .

katzi 🙂 ...i já dostala MS , ale jen takovou slaboučkou dvoudennku..spíš špinění.a stejně jsem to měla i s matýnkem 🙂 .já myslím, že těhu jsi na 100% 😉 .a kdy že jdeš k dr.?budeme držet palečky 😵 .
kadeřník-gynekolog 😀 ...

@hancazivocich 🙂 ...udělala jsi určitě dobře, že jsi tchýni brnkla 😉 .aspoń máš čisté svědomí a vědomí 😉 .je to minimálně slušnost 😉 .
super že jsi po sváči celá 😀
drn 😀 ..no nějak si to představit umím, ale nevěřím, že ho máš na hlavě 😀
a slivovicí se vypaluje červ ne? ne těhu 😀.ale už 🤐..jsem tě myslím nakazila dost 😝 😀.

@holesov 🙂 ...ahojky 🙂 .tak moc držím palečky ať příčinu(zoubek)brzy objevíte a spaní se zlepší 😉 .
u nás je to stejné a i já s matýnkem spím, takže tě naprosto chápu...ráno bývám jako přejetá parním válcem 😔 😅 .

@gina333 🙂 ...super že natali nepotřebuje brýlečky 🙂 .a ty nebo TM má nebo měl problémy s očima?
já myslím, že matýnek časem brýlky bude muset nosit ☹ , ale zase se uklidňuju, že dnes je velký výběr a hlavně to dětem sluší ne jako za nás 🙄 ...já jsem po laseru a MM brýle má, takže předpoklad je tam velký, ale zatím je to také dobré 😉 .
no si myslím, že takový šatník mladé slečny musí stát hromadu peněz 😅 ...možná to zažiju i sama že 😀 .

@prchalka 🙂 ...tak to vypadá, že budeš muset ztropit asi opravdu nějaký kravál, jinak nikdo nic s tím jídlem a pitominama nepochopí 😒 .jak do duba mlet 😠 .
díky za raciolky 😀 , brum brum bez polevy 😀 ..mrknu na ně 🙂 .
je to fajn pocit cítit na hlavě změnu a zdárnou že 🙂 , jenže....u mě se to trošku pokazilo...dnes jsem to umyla a jasně že se mi to začalo vlnit 😠 ..takže buď potřebuju koupit žehličku na vlasy nebo nevím 😒 ..akorát teda netuším, kdy bych ty vlasy asi žehlila že 😖 .nebo nějaký gel?vím já ☹ .

lehna 🙂 ..no však uvidíte jak si to s dalším mimčem rozmyslíte 🙂 .
a jinak teda přiznávám, že jsem zapomněla co jsi psala, budu se muset vrátit 😅 .

ined77
27. srp 2010

@katzi 🙂 ...nekecej, se netěšíš že nemůžeš pít 😝 😀 .
teda ale vy jste fakt cestovatelé, to by mě jistě zabilo 😀 .ale určitě si to moc užijte 😵


@gina333 🙂 ...to je moc dobře, že TM tak pomáhá 🙂 .
a žehlení ať ti rychle uteče 🙂

@sherry28 🙂 ...držím palečky ať marýsek brzy zalomí, když tak dnes vyspával 😉 .

@lehna 🙂 ..vidím, že pipa pěkně lumpačí s tou postýlkou 😒 ...no snad ti usne ať máš chvilku relax 😉 🙂 .

hanca 🙂 ...ještě k těm jménům...mně se katka celkem líbí...ono každé jméno jde říct hezky i nehezky že jo 😅 ..bude to katy a maty 😀 ...ale na toho chlapečka fakt nevím 😅 ...a štve mě to 😀
jinak u nás už je celkem dětí dost a jména rozebraná 😒 ..máme kubu, filípka, vojtu, šárku, adélku, aničku...to je pak výběr těžší 😒 ...i ten lukáš se mi celkem líbí...ale neumím se prostě nějak rozhodnout..asi musím dozrát 😀

gina333
27. srp 2010

@ined77 : mnam taky steak by som veru neodmietla. 🙂 Co sa tyka oci, tak MM ma orli zrak, ja mam operovane oci, nosila som okuliare od 10-ich rokov, mala som astigmatizmus, a pre 5 rokmi som bola laserovej operacii, odvtedy nemam okuliare. Len dufam, ze obidve deti budu po MM. 🙂 😉

Ja som doo stihla utriet prach, byt som zmyvala vcera, nastastie navarena som mala odvcera, takze uz len zehlim. Nemam toho vela, tak to zvladnem rychlo. 🙂

lehna
27. srp 2010

my jdem ven, pořád nespí. tak se s vámi loučím ☹ a přeji všem hezký víkend 🙂 . Papa

katzi
27. srp 2010

gino: jj, nuda s osmi dětma rozhodně nebude 😀

sherry: děkuju. Berem sebou pláštěnky a gumáky, tak v krizi budem s děckama chodit ven kdyžtak i v dešti 🙂

ined: já u Adélky taky špinila, a to dokonce víc a déle. Ve 12tt jsem i krvácela a ležela týden v nemocnici. A přes to, tam Adeli byla a zdravá se narodila. Tak snad no. Asi k tomu mám sklony. K Dr. jdu 15. 9., ještě docela za dlouho. Kdy že to bývá už srdíčko? V té době budu už v 8tt, tak třeba už bude 😕 S těma jménama : jsem na tom stejně, ty hezký jsou už kolem nás hodně rozebraný, nebo se nám nehodí k příjmení. My nemůžeme mít třeba u kluka nic, co končí na "š", ptotože příjmení začíná na "Ž" a bylo by to nevyslovitelný 🙂 Líbí se mi teď na kluka hodně Sam (Samuel), ale mají ho známí. Navíc ti stejní známí mají i holčičku Adélku, tak to bysme se už moc opičili 🙂

sherry28
27. srp 2010

tak už spí 😝 obědvám a jdu vás číst 😉
@hancazivocich pozor.....dávám si nohy na židli 😀 😀

sherry28
27. srp 2010

@ined77 tak to tě moc nepotěším s tím avonem ☹ kampaň 10 už je stará platnost toho katologu co ti dali do schránky byla do července 😅 teď je aktuální kampaň 12 a 13 😉 a tam už ten parfémek za tu zaváděcí cenu není 😢 je tam za 549,-, ale je to furt sleva on normálně stojí 699,- 😨 jediné co ti můžu poradit je, zkus si zadat ve vyhledávač tenhle parfém, třeba tě to hodí na nějakou aukci nebo odkaz, kde si ho budeš moc koupit za tuto cenu(někdo ho může mít doma za tuto cenu)mě ho už bohužel za tu zaváděčku neprodají ☹ 😉

sherry28
27. srp 2010

@ined tak jsem pro tebe našla super cenu toho parfému 😉 za 348,- poštovné 55,- pokud budeš platit předem na účet, pokud chceš dobírku tak 95,-k ceně, takže furt tě to vyjde na 443,-(nejdražší varianta) 😉 😵 http://www.krasnadama.cz/damske-parfemy--toalet...

sherry28
27. srp 2010

tady je ještě levnější a je to nejlevnější cena toho parfému 😉 http://www.avon-hanka.cz/avon-hanka/eshop/3-1-V...

ined77
27. srp 2010

@sherry28 🙂 ...aha, ale ani nevadí, ten rozdíl zase není nějak velký 😉 .700 bych za něj nedala, ale takhle je to myslím pořád celkem slušná cena 😉 .tak mi ho prosím objednáš? 🙂


@katzi 🙂 ..určitě to bude v pořádku i tentokrát 🙂 .
pěkných jmen je hodně, jen jeak se rozhodnout že 😀

matýnek spinkal 1.15, pak ještě asi 30 minut u mě, ale je teď tak protivný, že mě normálně začala z něj třeštit hlava 🙄
a to máme osamocený víkend před sebou, chjo ☹
no končím a loučím, vříská mi tu 😠 , tak pááa všem pěkný zbytek dne a fajn noc 🙂 .

sherry28
27. srp 2010

@ined77 jestli ho chceš objednat ode mě, tak klidně objednám za těch 549,-😉 ale nechceš ušetřit 100,- 😕 jestli neva, tak objednám u mě a pošlu ti to 13.9. přivezou mi objednávku večer 10.9.(to je pátek) 😉 a do toho 15.9. by jsi to měla mít 😉 pokud teda nechceš si ho objednat sama na těch odkazech 😉 🙂

matova
27. srp 2010

ahojte,
ďakujem všetkým za podporu, mňa tu včera celkom ukľudnila sherry 😉 , a dnes volám so švagrinou a tá ma tak naľakala že to stále rozdýchavam, brucho mi každú chvíľu tvrdne napriek magnéziu...Vraj u nich sa hospitalizuje žena otvorená na 2cm, ak je to pred ukončeným 36tt. Len ležať a nič nerobiť 😒 Fakt mám dosť...
Noc dobrá, hore bol len raz o 4 na mlieko a vstal výnimočne o 8h, ale zaspal až o 14:05 a to ž som mala fakt nervy, lebo celý deň sme sa hrali, aj svokra prišla-bláznila sa s ním a aj vonku sme boli na 1:30 a nestačilo mu 😠,. Hlavne že doma som neurobila pri ňom zhola nič 😔.
Normálne sa mi ani ľahnúť nechce, tal som sa vytočila že nechcel spať a furt sa smial...aj z toho že takým spôsobom mamu odvezú do nemocnice a bude tam aj cez noc 😒. Už ho pripravujem...ale smial sa 😀

lehna: Štepi fakt blbo spí, na to aké má zlé noci by mohol fakt zalomiť aj skôr cez deň, držte sa 😉

gina, ined: svokra začala pomáhať 😉, príde doobedu ak môže a hrá sa s ním, aj vonku s nami ide, a k večeruaj mm vyženiem...ja sa tam niekedy tmolím alebo sedím pri nich za domom, niekedy idem žehliť...a malý asi pochopil že má zaangažovať aj iné osoby tak ich ťahá kade tade za ruku... 😉

gina: držím palce aby prehliadka u očného dopadla dobre 😉

hanza: 😀 😀 😀. Mne ottiekla voda pri záchvate smiechu- hrali sme s mm a strýčkom chúvičkom Dostihy-hrozne dlhú dobu nemohol nikto hodiť šestku, až ja-a zároveň prásk a bolo po smiechu 😀

ined: teeeda vaša noc 😢 , dúfam fakt že sú za tým zuby a nakoniec sa predsalen Maty naučí spinkať 😉 . Na 3cm? a ako dlho pred pôrodom-? a to ťa normálne nechali zatiaľ doma?? 😕

sherry: ty si veľmi šikovná žienka, toľko toho postíhaš aj v takom stave...a ty sa asi nebojíš ani? u ž si zvyknutá na to otvorenie? dr. ťa nestraší???

prchalka:ahojky 🙂 vedľa nás je ulica vedúca na lúky a do lesa a tiež tam každú chvíľu niekto jazdí na motorke- najlepšie bez tlmičov alebo na tých motorových štvorkolkách 😠

katzi: teda ty si poriadne akčná s tými výletíkmi...A aj podľa mňa si na 100% tehu 😉

prchalka
autor
27. srp 2010

Nééééstihnu reagovat na vše ☹
Tatínek přijel už dopol, dokonce nás přepadl na silnici 😅 Chrupkaly jsme přes 2h!
Střih mých vlasů bude asi fakt dobrej, dneska tady zase 3 chlapi u lékárny čuměli a jeden popelář mě dokonce pozdravil - a myslím, že nikdo z nich nebyl opilý 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No ono je to samo takový uhlazený a upravený, že to vypadá kulturně, ani se o nic nemusím snažit, předtím jsem vypadala jak štětináč z roští 😝 😅 Foto snad nějak hodím, když se povede 😅
Já mám jmen v zásobě asi pro 8 dětí, musím to ještě udat. Z čorí je teď nějaká taková dospělácká holčička, tak třeba jednou...

hancazivocich: Jéé, s tou motorkou si to vůbec nevztahuju 😅 😀 Taky jsem mu nadávala, že nemá dělat kravál před barákem, protože jedno mimčo u sousedů je a další 2 se co nevidět narodí, tak aby mu za to někdo taky nerozbil potom hubu! Známe to, když nám je někdo probudí, já bych vraždila! Ale on se tím prý zahřívá motor, tak to proto, chlubit se tím nechtěl. Teď prostě jen nastaruje a odjede, už to tady neřve 10 minut!!

holesov: Buď ráda, že to přišlo až teď, už budete se zoubky na konci, to uteče! Nám to trvá od 11 měsíců 😖 😝 A ještě jich 6 musím(e) přežít 🙄

sherry28
27. srp 2010

@matova nějak nemám čas se bát 😀 né, dr. řekla, že je to normální v tomhle týdnu jako vícerodička, nikam mě nežene a ani nestraší jenom si zkontrolovala čípek a ten drží nezkrátil se ani nezměnil tuhost 😉 takže na porod to nevypadá, ale mám strach, aby nenastala komplikace a já musela ležet v nemocnici 😅 to teda nevim jak by to tady bylo, ale já bych jim z nemocnice zdrhla na revers 😝 😀 ne snažím se šetřit co to dá, ale takový ty domácí práce za mě nikdo neudělá a ty se dělat musí 😎 ale dělám si pomalu všechno v klidu, nějak se nedřu 😉 u Máry jsem to měla podobný a nakonec jak říkám jsem přenášela, narodil se šest dní po termínu 😀 ale je jasný u každého to je jiný ten průběh, hlavně se nestresuj to je ještě horší ☹ a tobě čípek drží?nebo ho máš zkrácený 😕 a jak psala katzi samotné otevření není známka porodu, jsem toho živým příkladem 😉

gina333
27. srp 2010

@prchalka : prosim ta hned sa odfot aby sme aj my videli na aky uces letia popelari 🙂 😉

@matova : fajn s tou svokrou, uvidis cochvila si na nu Simonko uplne zvykne, nebude ta stale potrebovat, a bude to pre teba lahsie. 😉 😵 😵

Sophi v kociku spi iba taku hodinku a daco, ale jej to uplne staci aspon vecer nemame problem s uspavanim. 🙂 Dnes mala svagrinej dcerka meniny, tak sme trocha oslavovali, teraz sme uz doma, chceli sme este vecer na pivko, ale sa tak zatiahlo, asi ide liat, takze pivo si musime otvorit doma, capak nebude. 😵 😵

prchalka
autor
27. srp 2010

Teď jsem měřila, kolik máme a cca 93 cm 😉

sherry28
27. srp 2010

MM nikam neodjíždí musí zítra do lesa na zásoby dřeva 😉 a přijel v pět děda, tak jsem ho hned vypravila s Lukym do cirkusu 😉 ať ještě má hezké zakončení prázdnin 😵

gina333
27. srp 2010

@sherry28 : tak to je parada pre Lukyho. 🙂

U nas uz leje 😠 takze o peknom weekende mozme len snivat.

@prchalka : pekna vyska 🙂 my sme krpci, je jej dobre aj 86. oblecenie. 😉

sherry28
27. srp 2010

@gina333 my máme 86cm, teda myslím aspoň, měřila jsem ho v červenci na začátku 😉oblečení je trošku problém 86 je nám malá a 92 velká 😅

sherry28
27. srp 2010

už jsou zpět z cirkusu 😉 a Mára se nemá k tomu, aby spal 😕 je jako u vytržení, staví si, hraje 😀

hancazivocich
27. srp 2010

@sherry28 - já si to prostě jen u sebe nedokážu dost dobře představit - sedět u pc s bubnem a nohama na stole - to mi ... Dlouhý nohy, velký tělo 😀 😀
Jo a máš můj obdiv - s 2,5 dětma uklízet atd... Já zkoušela s Kikoušem párkrát vytírat, ale bylo to velmi rychlý a velmi .. mokrý 😠 😀 Kiky jak vidí vodu, tak se v tom jde máchat a klopí mi kýblík..... Jak u vodníků. Nebo já na jedný straně vytírám a na druhý straně mi to ... rozšlapává hrozny na vytřený straně 😠 😠 😠

Jinak moc všem děkuji - jste čekaly, co se mi zase stane, co? 😕
No, Kiky má 90 cm a má velikosti - 92/98-104 - jak co.........
Dneska už spí - huráá, že by ta trojka? Chvíli byla u našich - dělala jsem velký nákup, jen jsem přišla, tak protifka protivnááá, děda se ji snažil zabavit a šplíchli si vůni do oka - no, řev...........

Jinak - odpuzovač komárů je v zásuvce! Je to Raid, nebo Catch - ten mají v Tescu - ten jsme sháněli původně.Musím MP pochválit - že to sehnal. Tak uvidíme..

Matova 😖 : takhle tě děsit - fuj, co to je za osobu? Věř Sherry - ta to bude mít po 3., ne? To miluju - takovýhle strašení - naše PA v kurzu na to říkala, když jí tam brečela žaba v kurzu, jak jí vyděsila nějaká dobrá kamarádka - slušně pozdravit, odejít a navštívit až po porodu 😀 😀 😀

ineed 😎 teda - babo jedna 😀 😀 prostě drn a neřeš to - takový vzdušný to je - sice se nikdo po mně neotáčí, ale co - je to pohoda...

Jo - dělníci se za MNOU otáčeli akorát jednou - když MP jezdil s kamionem, vraceli jsme se z Anglie, na český pumpě na hranicích jsem chtěla MP udělat radost, slézt jako člověk (páč tak jak jsem slézala ze sedačky předtím - pro to tenkrát ani pojmenování neměl)... No a jak jsem chtěla člověčit, tak ztuhlý nohy, krok do prostoru a najednou ležím na papuli, žeru trávu, nade mnou modrá obloha a slunce, přede mnou dělníci, co pokládají chodník, ...Mp mě ze svýho místa vidět nemoh, celej zoufalej přeběhl kolem auta - kde to jako jsem a kam jsem to jako zmizela 😀 😀 Dělníci .... no - mám pocit, že tam část stojí ještě dnes a ta druhá se ještě dnes tlemí 😠 😀 😀 Ani se mi moc nechtělo jít na nákup........

gina333
27. srp 2010

@hancazivocich : ty mas ale prihody. 🙂 🙂 Ale clovek aspon ma na daco spominat, no nie? 😉

@sherry28 : dnes je asi nieco vo vzduchu, ani Sophi sa nechcelo ist spat, skakala po gauci, valala sa vsade, normalne bola mokra ked som ju davala spat. 😝 Asi som zakrikla to rychle uspanie, dnes my to trvalo skoro 40 minut, uz som necitila chrbat ani ruky ale uz nastastie spi. 😲

Idem k telke aspon si narovnat nohy, som akasi zlamana z toho pocasia. 😵

Prajem prijemnu noc. 😔 😔

hancazivocich
27. srp 2010

Jinak já sice nešpinila, ale bolelo mě břicho a prsa, měla jsem dobrou náladu a hrozně unavená - o noční bych to nejradši zapíchla už v devět.. Taky jsem se divila, proč jsem si v práci narazila v práci tohle jídlo, když na něj nemám vůbec chuť, pak jsme byli se známejma v hospodě - něco se slavilo a mně nechutnal džus s vodkou - tak jsem už nepila - normálně tomu teda taky moc nedám, ale tohle bylo divný... Bylo to dost dlouho před očekávanou MS, pak mi dva dny před těhu testem přivezl chlap ochutnat kus prasete a málem jsem mu to poslala k nohám.......

Jo - těhu testování - to u mě bylo taky zajímavý 😀 😀

sherry28
27. srp 2010

tak Mára usnul teď 😝 😉
@hancazivocich já nemám nohy na stole 😀 tam bych je nedala 😉 mám vedle sebe štokrle 🙂 a vytírání je právě výhoda dvou dětí 😉 Luky ho vždycky sebere a jdou do pokojíku a tam si hrajou, občas Mára přijde šáhnout do kýblíčku pro pěnu, ale pak zase maže zpátky a na mokrý mi nechodí, to už dostal vynadáno, tak se drží zpátky 😉

@gina333 no vidíš my usli až teď 😨 😉 a jsme tak unavená, že jdu rovnou spát 😉 🙂 😔

tak všem pěkný páteční večer 😔 😔 😔