Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
1. zář 2010

@ined77 takže beru tě za slovo a dneska přihodím, nechám to zatím jen na 2.000,- a pak se uvidí, přihazovala bych
v poslední minutě, aby zbytečně nestoupala cena kočárku 😉takže poud vyhraji, kočárek bude tvůj 😉platit by se mělo do týdne 😉

ined77
1. zář 2010

@sherry28 🙂 ..jsi strašně moc hodná 😵 super, mockrát děkuji!!! 😵 penízky bych poslala včas, o to se bát nemusíš 😉 .
jejda, možná bude kočárek 😀 😀 😀 , držím palečky!!!! 😀 😀 😀

sherry28
1. zář 2010

@ined77 ten kočárek po Márovi byl lehý z hliníové konstrukce 😉 sama jsem si ho skládala do kufru u auta 😉 akorát mě nebavily sundavat furt kola, tak šel pryč, ale jinak bych neměnila, byl naprosto úžasnej a novej za 5.000- česká výroba s polskem 😉

ined77
1. zář 2010

@sherry28 🙂 ..aha, tak to jo 😉 .ten nás tako byl hodně těžký, ale jezdilo se s ním celkem dobře.je to o zvyku 😉 .pravdou je, že skládat by ho bylo asi o nervy 😀 .na tohle je super náš sporťák..baby design 😉 ,to je šup šup a z kočárku je kufřík 😀 .
ježiš, já bych byla tak ráda kdyby to vyšlo 😅 ...teď jsem si psala s MM že je sice ještě asi brzo, ale než pak někde lítat a něco shánět 😉 .a tenhle mě fakt uchvátil 😀 .
jééé, matýnek křičí 😲

sherry28
1. zář 2010

@ined77 tak když se ti líbí 😉 tak proč ne? 😵 na co čekat 🙂

prchalka
autor
1. zář 2010

@ined77 No, něco jako karburátor 😀 😀 😀 😀 Ale tatínek to neposlouchá, jen jsme jí to naučili drsně říkat!! Ten tvůj kočárek se mi líbí moc, tak jako komplexně, měla jsem takový konstrukčně podobný, já jsem pro 😀

prchalka
autor
1. zář 2010

@lehna Já taky byla na klasiku, chtěla jsem nejdřív Roan Marita a nakonec zvítězil Implast Bolder 😀 Jen ty tvoje barvy nemají nic moc.. 😖

ined77
1. zář 2010

@prchalka 🙂 ...dík 😀 .mně se na něm líbí že je takový unisex a barva je praktická 😉.a teda ten sporťák je fakt hezký 😵.

@sherry28 🙂 ...že jo 😉 🙂 .co je doma to se počítá 😀 .

my jsme vzhůru, matýnek dnes dal 2h...šikulka 🙂 .teď svačí tvarohový šáteček a kouká na autobusy 🙂 .a vaříme si čajík 🙂 .
a už mě volá, žárlifka 😀

sherry28
1. zář 2010

@ined77 tak bohužel z kočárku nebude nic ☹ pán tam má napsáno osobní převzetí 😠 zkoušela jsem mu napsat zda by to neposlal tak uvidím co napíše, jinak je z Kostomlat pod Milešovkou 😕 nevím vůbec kde to je 😒

ined77
1. zář 2010

@sherry28 🙂 ...aha ☹ ...tak to je blbé ☹ 😢 .taky netuším kde to může být..někde na horách asi 😅.milešovka je hora ne? 😨

já se loučím, odcházíme ven 🙂 .
mějte se všichni moc fajn a opatrujte se!!! 🙂

matova
1. zář 2010

ahojky, malý spí od 13h, vstával o 7h, nejak sa mu nechcelo, vymýšľal- no vidno- doo dnes nebol von- leje tu ako z konvy a fúka severák a čo bude poo-až sa bojím, lebo vonku sa dožaduje ale dnes sa už fakt nedá 😒 .

matova
1. zář 2010

Kočík- my máme ešte ten prvý- ale nechápem ako som v ňom mohlav mrazoch s bábätkom chodiť, je to taký letný typ 😕 😒, fakt je že malý však nemal ani kašeľ ešte 😕. Nepredali sme ho a necháme si ho aj terza, ale vôbec sa nehodí tu do tých terénov, nevadí, zas budem mať svalnaté ruky- kým to pretlačím snehom 😀. Nám by sa zišiel s nafukovacími teréénymi kolesami a pérovaním, toto čo máme je vyslovene do mesta, fotky nemám.
ined 🙂 : zabudla som zaželať, aby ste ten domček strelili a bytík sa teda nejaký ešte iný vhodný našiel, pokiaľ ten pán teda ten čo ste chceli nakoniec vezme. Matýnek je šikulka s nočníkovaním 😵. Škoda že ten kočiarik z aukra asi nebude, snáď sa nájde nejaký ešte šikovný 😉
gina 🙂 : u nás krúžok bohužiaľ žiaden, škôlka najskôr od 3 rokov- a dieťa musí byť bez plienky 😢
sherry 🙂 : aha, tak predaný, a už kupuješ nejaký nový kočiarik tiež? Gratulujem Lukymu k prvému dňu v škole 😉
lehna: tiež sa mi páči ten kočík 😉

matova
1. zář 2010

ined: akú tortu plánuješ? budeš robiť sama???ja sa bojím kde vtedy akurát budem, narodky mu vychádzajú na 28.9. a julinka má termín 18.10, pri prognózach skoršieho pôrodu....asi bude mať piškóty s jogurtom v miske 😀. Alebo poriadnu maslovo- Palmarinovú tortu od svokry 😝 😀

matova
1. zář 2010

aha, tak tu je ten náš kočík- je to trojkombinácia- skôr teda na jar až jeseň ako na zimu...na druhej fotke je na konštrukcii nasadené vajíčko, čo sme nosili do auta. A farebne máme presne to isté, akurát bez tých bedečiek okolo striešky.
http://kociky.keys.sk/files/big_laguna-kombi-ke...

sherry28
1. zář 2010

@ined77 hora to je, ale pěkně daleká, ten název města nebo obce slyším prvně 😕

sherry28
1. zář 2010

@matova zatím kočárek nekupuji 😉 já spíš koupím jen konstrukci a k tomu autosedačku 😉 a starý kočárek po dvou dětech by mi měla dát známá, na to vození tady po té prdelce mi to bude stačit a do města budu mít tu autosedačku na konstrukci, potřebuji něco rychle skladného a frknu na to spící mimčo v autosedačce a žádné přendavání 😀 koupím to ale až po porodu, zase se vyřádím v barvách 😉 😵

gina333
1. zář 2010

@matova :svalnate ruky a sneh to poznam aj ja 🙂 🙂 🙂 nazabudnem ako som Sophi tlacila cez zaveje a Natalka od zadu tlacila mna. 😀 😀 Vzdy sme sa nasmiali. Neviem tuto zimu ako budem chodit s kocikom, lebo co mam tu trojkolku tak to ma iba take hrackarske koleso, nie moc vhodne na Liptov. 😉 🙂

U nas neprestava liat, 😠 😠 boli sme na tom zapise, od pondelka su treningy, dufam, ze basketbal bude mat trening ine dni aby nam to vyslo tak ako vlani. 😉

@ined77 : Nati chodi na tanecnu a na basket. 😉

prchalka
autor
1. zář 2010

Koukám do pasů, že máte všichni všechny trojky venku a my ještě nemáme ty horní, zase jsme poslední 😠 ☹ No a u matovů dokonce i 5tky 😝 Ale to je dobře, oni si to zaslouží 😉
Venku jsme byly, už to bylo ucházející, aspoň trochu svítilo, ale vítr je stále, zítra bude snad ještě líp, jen ten bobík zas nebyl, tak už se děsím, že jí to zase probudí v noci. Proč?
Tak dobrou noc, dneska to prý bere zase MM 😔

hancazivocich
1. zář 2010

dobrý večer - v rychlosti pro Prchalku - my nemáme ani trojky, ani pětky - chybí osm zubů

gina333
1. zář 2010

@hancazivocich : akurat som sa chystala napisat, z mas absenciu 🙂 Co je s vami?

U nas sa spinka, chcem naucit Sophi chodit spat tak ako pred letom, cize aby spala uz o tej 20:10, dufam, ze sa my to postupne podari. 😉 Idem kuk telku.

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
1. zář 2010

tak tady už to spí a já jdu také 😉zase vstávám o půl šesté 😅
@ined tak mám dobré zprávy, kočárek mi paní zašle poštou (nebo teda tobě)pokud ho vyhraji, poštovné do 200,- 😉 takže jdu přihodit 🙂 doufám, že sis to nerozmyslela 😀 😉

všem klidnou noc 😉 😔

matova
1. zář 2010

gina: 😀 na našom sú tie hračkárske kolesá už poriadne rozhegané. Máme aj z bazáru- veľký kočík s nafukovacími kolesami a pérovaním, ale vyzerá dosť blbo, špice má zhrdzavené...možno ešte poslúži, šimonkovi sme ho kupovali asi keď mal 9mesiacov a nezmestil sa už do prvého 😀, tak na to spanie po vonku...

sherry: jj, to bude pre vás asi najpraktickejšie 🙂

prchalka: 😀 😉 . Čorí si so zubami dáva načas 😒, ale ten môj si dáva zas načas s nočníkom a rozprávaním 😀.
dobre robíš, že dáš malú spať k tm, veď už to máte odskúšané, tak prečo nie 🙂

hanza: fakt ani trojky, ani náznak? och, tak sa ešte vytrápite 😢 😲 . Možno to vezme šupom a vylezú rýchlo, u nás tie päťky ani cítiť nebolo a zrazu čumík a dolná už presvitala, a zrazu začali liezť všetky 😅

matova
1. zář 2010

a zaspal mi po hodine zas 🙄 , no, vidno že je nevybehaný, stále leje a zajtra vraj bude zas 😔

všetkým pokojnú nôcku 😎

matova
1. zář 2010

a zaspal mi po hodine zas 🙄 , o 21:40 - no, vidno že je nevybehaný, stále leje a zajtra vraj bude zas 😔

všetkým pokojnú nôcku 😎

sherry28
2. zář 2010

dobré ráno 🙂
já už od pěti šiju Lukymu speciál přihrádky na deskách, vymyslela si to na nás učitelka 😉 a ještě jsem mu přišívala úchytku k ručníku a vyšívala jméno na ručník a ponožky 😉 teď dovyplním dotazník co jim dala a půjdu chystat snídaně a pomalu ho vzbudit 😕 už jsem slyšela Márovo mamí, ale zatím bez odezvy, tak třeba ještě zabral 😉

gina333
2. zář 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : teda tie ucitelky vymyslaju vsak, uz sa tesim co vsetko este musim dokupit, zohnat kym vsetko bude kompletne . 😉 😉 😉

Noc v pohode, Sophi uz som tiez zacula pred chvilkou ale akosi stichla. Idem pomaly zobudit Nati, ona pojde s kamoskou do skoly a my so Sophi a s MM za nou, nenecham si ujst predsa prvy skolsky den. 🙂 🙂

prchalka
autor
2. zář 2010

Dobré ráno,
budíček ve 23.30 - vytrhla nás z hlubokýho spaní ☹ a co byste řekly? Měla ho tam ☹ Já to věděla ☹
Pak byla samozřejmě probuzená, ale riskla jsem dát jí spát opět jen s MM a v pohodě až do rána 😉
@hancazivocich Jo vás já jsem vynechala, vy jste přeci jen mladší od ostatních.. Vždyť nám dolní trojky vylezly až teď 😝
@matova Tééééda, vy máte doma luxusní kočárek 😕 Ale na ty vaše kotáry nic-moc, to je fakt 😅
@ined77 Jéé super, kočárek pošlou, tak ať vyhraješ 😉 Třeba ostatní odradí to osobní převzetí 😉

lehna
2. zář 2010

dobré ráno 🙂 ,

u nás budíček 5.30, to mu to spaní do 7 dlouho nevydrželo☹. Jinak poprvé 21.30 do 22.30 jsme se u něj s MM střídali. Malý totiž pokaždé hrozně řval mama,když u něho MM byl, takže tam byl chvíli on a chvíli já. Hráli jsme totiž deskovku🙂, tak jsme šli celkem pozdě spát 😖 . Pak jsem tam byla kolem 1 a pak neví, spala jsem jak špalek, probudil mě až v těch půl 6.

Jdem se oblíkat a do obchodu, konečně nepší 🙂

hancazivocich
2. zář 2010

Dobré ráno,

@prchalka -no dovol, jen o necelý měsíc mladší, než Mareček od Sherry 😀 ale prosím.....
@gina333 - v pondělí mi vrátila článek k předělání - pár oprav a k autorizaci, tudíž musím makat na tom... Navíc je dítě pár dní na ránu - podle toho soudím, že trojky se blíží - snad.... 😅 Tak jsem byla předevčírem ráda, že si tak krásně sama hraje s autíčkem, ale ono to nebylo autí, ale dělala brm brm se zubní pastou, páč kdyby mi hlásila, že má mašt, tak jí to zabavím hned... Nooo - tak mi udělala cestičku ze zubní pasty přes kuchyň, tak jsem to zkusila flegmatickým přístupem - no nic, šla jsem to uklidit, mezitím mi roztomilé batole odmotalo novou roli toaleťáku.....
Navíc má období Šaba - jako sama - sama chce jíst, pít, bezva... Jen ten jogurt tou lžičkou.... No, ale i to se daří
Navíc se rozhodla, že v tom nejhorším lijáku půjdem ven - prej páštěnu a dem... Hm - deště a bouřky se bojí, pláštěnku na kočárku nemusí, ale včera a předevčírem.... Paráda.... Akorát v tom větru u mě deštník teda nehrozil, tak mi zmokl drn, doufám, že to moc neporoste 😀 😀
Přiznávám bez mučení, že vůbec nestíhám - visí mi přes den na noze jako koule, uřvaná, ukňučená - to samé v noci, ani nepočítám, kolikrát k ní vstávám... Ale co........ Naštěstí to už znám........

@matova - naznak... ja nevím - pořád mi ukazuje, že ji to tam bolí, hryže i dudel, trojky pod dásní jasně prosvítají, ale já nevím... Na pohmat mi to nepřijde - ale jsou tam bílý čárky pod dásní, ale obávám se, že to bude chvíli ještě trvat....

Jinak včera jsem potkala kámošku - 31. týden - objevily se jí křečáky na pipce - jak tomu ona říká + je po operaci štítné žlázy a na kontrole jí dr. řekla, že se jí zhoršily výsledky a při porodu jí hrozí křeče.. Má hrozný strach a pořád brečí - protože říkala, že ty křeče zažila dvakrát - po operaci ji vezli sanitkou a že už to znovu zažit nechce... Navíc nervama blindí, přibrala jen 3,5 kg a dr. ji chce šoupnout do nem. Má manžela kamioňáka - je doma jen na víkend. Navíc mají dvouletýho chlapečka, takže má nejspíš i nervy kvůli tomu...
Říkala jsem jí, ať se zkusí zeptat gyndaře, jestli to není indikace na císaře? Myslím, že velké varixy dole jsou ..... Minule měla strach, aby ji dr. neměl za sraba - že nechce rodit klasicky... TeĎ už je jí to jedno a chce císaře. Má strach o malou....

sherry28
2. zář 2010

tak my jsem zpět 🙂 už jsem stihla uklidit a připravit věci na vaření a peru 😉 a az chvíli se budeme šikovat pro Lukyho, ten den utíká 😅 jo a Mára má prořezanou první spodní levou pětku 😵 takže ještě tři zuby a jsme komplet 😉 a zubařka mi hlásila, že mu lezou všechny pětky, akorát ty ostatní prý ještě nevidím 😕