Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
13. říj 2010

@hancazivocich : tak to som este nejdla. 😉 Ani neviem ci by som dokazala spravit bramborovy knedlik 😲 Kralicie maso este Sophi nepapala. u nas sa to nikde neda kupit.

hancazivocich
13. říj 2010

@gina333 - pro mě je bramborový knedlík lehčí než houskový... A dá se i koupit... Jo - fakt nedá? Nemáte ani hypernovu, žádný supráč nebo někoho známého, co je pěstuje? Odtud máme my.. Sháníme přes známé - malé moc chutná a nám vlastně taky..

hancazivocich
13. říj 2010

@gina333 - ale někomu nechutná, někdo k tomu má odpor... Já nemusím krůtí - od doby, co jsem byla donucená škubat - strašně mi smrdí - měla jsem pocit, že ať meju jak meju, pořád to cítím.. 😝

ined77
13. říj 2010

ahojky 🙂 ,
jdu jen pozdravit, právě čekám na kamaráda, budeme se domlouvat ohledně té kuchyně, tak jen doufám, že se matýnek nevzbudí brzy 😅 .
myslela jsem že se staví dopolko, ale bohužel..tož mám dnes po poobědním klidu dnes 😅 .
ale oběti musí být 😉 .myslím ale že okolo 13h musí odjet do práce, tak když matýnek a pánbůh dá, ještě za vámi nakuknu 😉 .
jinak noc celkem v pohodě, budík dnes v 6.30 🙂 .sice jednou matýnek plakal, ale nic velkého, uklidnil se poměrně záhy 🙂 ...však jsem s ním taky chodila a chovala ho 😝 ..je těžký jako pařez 😀 .
tak všem pěkný den 🙂 .

ined77
13. říj 2010

jo a mám super příhodu jak matýnkovi sežral pes koblih 😅 ...už to vám to píšu 2 dny 😀 ..teda chci napsat, tak pak už si vzpomenu.
prozradím jen, že to udělal vodící pes! 😕 😅 ..jako nic se nestalo, byla to spíš sranda 😉 .
tak zbytek až pak 😉 .

sherry28
13. říj 2010

@hancazivocich jasný, taky mě občas napadá myšlenka jako, že kdyby mě někdo vyšetřil byla bych klidnější 😉 ale já včera byla na křivce a na utz, tak si myslím, že kdyby něco, že to poznají 😉 a při Lukym jsem měla nejdřív kontrakce v osm večer, jela jsem k mamce, tam mi ve dvanáct v noci odešla zátka, ještě jsem si tam dala kapučíno a brácha mě vezl do porodnice, tam jsem dorazila kolem druhé ráno, muže poslali domů a mě spát, ale to se už v těch bolestech nedalo 😅 nejsilnější byly v šest ráno, na porodním stole kolem půl osmé mi praskla voda a o půl deváté 8:23 se narodi Luky 😉 u Máry nejdřív právě praskla ta voda, no těžko říct co je lepší, bolesti jsou stejně hnusné všechny, ale když praskne ta voda, tak aspoň člověk ví, že už rodí 😉

gina333
13. říj 2010

@ined77 : len nam ten pribeh nezabudni napisat. 🙂

@hancazivocich : kralicie maso som zhanala este ked Sophi bola malinka, byvame v dost velkom meste ale nikde som to nezohnala. Nasi ich chovali , ked sme boli deti tak nam to mamina varila dost casto, ale sama by som to neurobila, mne to maso tak sladko vonia takze mam k tomu taky mensi odpor. 😕

Sophi spinka, zajtra pride ku mne na navstevu mama, tak idem pohladat nejaky dory receptik na obed. 🙂

hancazivocich
13. říj 2010

Takže jen hlásím, že se u nás nespalo - jen asi 15minut, děsně odpočinutá, řádí jak černá ruka - pevně doufám, že se nezařadíme mezi nespavce... No, mý nervy!!! Nicméně v postýlce statečně chvilku pobyla, tak jdu vymýšlet program - nebo mě šmejkne... Mějte se zatím krásně..

prchalka
autor
13. říj 2010

Hmm, u nás zdoláno po 20 minutách a jednom plesknutí. Už si na mě i klekala a ryla mi hlavou v obličeji..! A dost! Vymáčkla 2 slzy a za 2 minuty spala!
Jsem zvědavá, jak Štěpi a postel a jak Šimi a jeho hlídači, tam to asi musí vypadat... 😕
Králíka nejím od svého vegetariánskéh období, to bych si snad radši nechala useknout ruku 😝 Odpor k masu mám obecně 😝

prchalka
autor
13. říj 2010

Jdu sepisovat švagrové manuál na dítě - pátek se blíží... Teda, je mi z toho dost těžko 😖

lehna
13. říj 2010

ahoj holky,

moc nestíhám, o víkendu tady místí chovatelé zvířectva(králíci, slepice,holubi) pořádají výstavu. taťka jako člen českého svazu chovatelů dělá tombolu,tak mu s tím pomáhám vše sepisovat na papírky. pakárna, o lízátkách a prupiskách a jiných kravinkách se mi bude asi zdát.

Naše noc - no docela se to dalo, jen od 1.00 do 2.00 jsme se u něj s MM střídali, nějak nechtěl pořádně zabrat. Pak spal do 6, kdy už vstával.
Teďka po o usnul v pohodě ve své posteli, tak jsem zvědavá jak dlouho ještě pospí 🙂,když tam má prostor jak u nás v posteli.

prolítávám.
Králíka jím jen já a taťka,ale Štěpi je má taky rád 🙂

prchalka- a kam že to jdete v ten pátek?? koncert,či co?

sherry- však ty to poznáš moc dobře zda rodíš nebo ne 🙂. taky nevím co je lepší zda jet do porodky s kontrakcema nebo prdlou vodou. Mě praskla voda v před 7 ráno, a Štěpi se narodil v 19.21. nějaké kontrakce jsem měla někdy kolem poledne.

ined77
13. říj 2010

tak teda to je mazec..netušila jsem že vybrat kuchyň je taková vyšší dívčí 😅 ..nechal mi tu asi 4 katalogy vzorníků, dvířek a já nevím čeho ještě, prý a´t se do pátku rozmyslím a něco vymyslím 😀 ..už teď netuším co k čemu patří 😀.
tak jsem si prostě nakreslila představu, všechno to nechám udělat v buku a nazdar 😀..na tohle fakt nemám..a hlavně ani čas...dnes musím jet odpoledne pryč a zítra je mm v práci a mates už volá, chjo 😀

gina333
13. říj 2010

Vidim, ze cele poo tu nebolo nikoho. 😉 My sme tiez uzivali krasny slnecny den 😵 😵 , Sophi uz spinka, idem k TV, urcite mam pred sebou zase o nicom noc. 😒

Prajem pokojnu noc. 😔 😔

prchalka
autor
13. říj 2010

My byli odpolko všichni venku, drak pouštět nešel, tak na hřiště, tak se trošku vyblbla. A já jsem taky zralá do peřin.
Dobrou.. 😉

gina333
14. říj 2010

dobre rano 🙂

Nasa noc bola tentokrat bez vacsich motanic. 🙂 Rano si pospala do 6:30, neviem ci sa z toho mam teraz tesit, lebo pride moja mama, autobus tu ma okolo 11- tej, to vtedy obedujeme, takze bude cela roztatarena kym ju dam spat. 😲 😉

prchalka
autor
14. říj 2010

Dobré ráno,
u nás se přenášela už za 3/4h 🙄 to já už skoro usínala. Pak dobrý, ale já fakt tak od 3.h nemůžu pokaždé normálně spát a jinak sny... na mašli! Dneska o tom, že jsem těhotná a na ten sen jsem si vzpomněla na wc, když jsem šla budit MM a docela mi trvalo, než jsem si uvědomila, že to není pravda 😝 😝 Ještě teď jsem z toho mimo!

bufina
14. říj 2010

Dobré ráno 🙂 U nás byla dnes pohodová noc. Malej se vzbudil poprvé někdy kolem 11 té, tak sem si ho vzala k sobě a pak v noci ještě asi 3x. Ale vždycky si jen cucnul trochu mlíka a hned spal. Spinkal pěkně v klidu, vůbec se nepřevaloval jak předchozí noci a ráno vydržel do sedmi. Snad mu to takhle chvílu vydrží.

lehna
14. říj 2010

ahojky,
u nás celá noc prospaná🙂, budíček zase v 6. no taky by si to mohl trochu protáhnout,ať mi za 14dní nevstává v 5 😅 .

Včera jsem u Štěpiho ve vaně udělala objev. Zdá se mi ,že se klubou dolní pětky!. Když jsem přejížděla prstem po vrchních dásnech,tak nic, ale na spodních se mi zdály docela hrbolaté a trochu špičky 🙂

venku je zas mlha a zima. no půjdem na chvíli se projít aspoň do obchodu pro rohlíky 🙂

prchalka-Ip později,ted mě nenechá, se po mě sápe.

gina333
14. říj 2010

@lehna : tak vy uz riadne dlho spinkate tak paradne 🙂 🙂 super, ze tie patky si uz zacitila, u nas je to stale v nedohladne. 😵

Masko uz mam upecene, polievka sa vari, este musim dat piect zemiaky, ale tie maju cas nech su ku masku teplucke. 🙂

lehna
14. říj 2010

@gina333 - jj, už jsou u nás noci čím dál lepší🙂. bylo na čase 🙂. jak se vzbudí 2-3x za noc, je to pořád dobré,než když jsem k němu vstávala každou hodinu 🙂.
Jééé vy miáte dneska takovou mňamku 🙂.
já dělám kuřecí křidýlka s rýží, jsme je nestihli upéct na grilu,tak to udělám v troubě 🙂

katzi
14. říj 2010

ahojte,

včera jsem sem vůbec nestihla zajít: dopol.: cvíčo, pak u kamarádky, pak ve městě,a večer jsem byla KO 😝 🙂 Dnes od rána zase hektický: byli jsme celá rodina na velkým ultrazvuku na vývojový vady a vše OK 😵 Teda ještě mi budou volat odpoledne výsledky krve. Jen mě trochu mrzí, že nám neřekli ani tip, co to bude až to bude 🙂 U Adélky nám to doktor už v tom 12tt řekl. Teď říkal, že tam ještě nic nevidí 😒 Tak to bude ještě chvilku napínavý 🙂

lehna
14. říj 2010

@katzi - gratuluji k výsledkům 😵 . Už ve 12tt vám řekli,že to bude Adélka? to nám dr. taky ještě nedokázali říct, co to bude. Nám to řekli poprvé ve 20tt,že to bude holka 😀. Však se vám to taky za chvíli ukáže co to bude 🙂

ined77
14. říj 2010

ahojky 🙂 ,
tak já byla včera podepsat tu kupní smouvu a barák je teda prodaný..akorát úřední šiml opět zabodoval, jmenovitě katastr....a peníze nám realitka uvolní tak do 14 dnů..čímž se nám vše zpozdí 😖 ..čeká se na schválení vkladu či co.chjo....s takovou budeme bydlet tak v půlce prosince až ☹ .no ale nebudu sýčkovat, třeba se všechno potřebné zvládne rychle 😉 .
tatínek si s matýnkem jaksi poradil, usnul mu dokonce už v 19.40...spát šli prý v 19.15.já chodila venku kolem baráku, protože jsem dojela nějak 19.20 a nechtěla jsem matýnka rozdovádět 😉 .matýnek prý pořád maminka maminka, tatínek mu říkal, že maminka není 😝 😅 , tak prý zavelel vypnout pohádku a spinkat 😀 .
tak jsem si lebedila večerní procházkou, doma pěkně večeře a sprška...a matýnek ve 21h začal volat 😕 ..to už se dlouho nestalo. tak tam šel MM, půl hodiny se nevracel, tak jsem tam šla...teda hlavně kvůli tomu, že matýnek zjevně nespal 😅 .no uviděl mě, tak prý spinkat s maminkou a taťkovi řekl ahoj 😀 a za chvilku spal jako dudek, ale lepil se na mě jako klíště 😅 .
ráno úklid, pak procházka s nákupem zimních botků...my tu měli ráno pořád -2 st 😕 .nákup teda proběhl jakžtakž, akorát měření nožky stálo opět za to 😅 .
tak máme tyhle 🙂
http://www.detskeboty.cz/detske-zimni-boty/essi...

pak klasicky menší nákup a pomalá cesta domů.byli jsme bez kočárku, jen na motorce, takže nám jenom tohle v klidu sežralo 1,5h 😅 .
doma obídek téměř v klidu a spinká se od 11.50 🙂 .
akorát je teda dnes řádně ukńouraný 😒 ..takže jsem už mírně znavená 🙄 ..slušně řečeno.taťku máme opět v práci, zítra musí jet odpoledne dodělat na barák ten kotec...neboť..nevím jestli jsem to psala, ale pokazila se rozbrušovačka 😖 ..takže to budeme zase opět sami 😝 .
no aspoń že sobota a neděle by mohla být poklidná 😅 .

@katzi 🙂 ...moc gratuluji k výsledkům! 🙂 .z toho pohlaví si nic nedělej, za chvilku půjdeš ve 20tt a tam už vám určitě něco poví 😉 .teď by to stejně ještě nemuselo být 100% 😉 .hlavně že je mimísek v pořádku 😵 .
my tento týden kroužek nakonec neměli, neboť nám onemocněla teta pavla ☹ .a to se matýnek tak těšil 😅 .

tak si říkám co matova 🙂 ..už by je měli pomalu pustit domů holky jedny šikovné 😵 .

a sherry 🙂 ?stále 2v1? 🙂 ..ale to bych už asi věděla 😉 .

lehna 🙂 ..já si už taky říkám, že by vše těm 5 u nás odpovídalo, ale zatím jsem nic nahmátnout nestihla, vždy mě matýnek dříve hryznul 😅 .
každopádně u vás super..jestli tak krásně spinká i u 5 tak klobouk dolů 🙂 .

prchalka 🙂 ..tak že by? 😀
máš nějaké divoké sny..tohle není první o těhu že? 😀
třeba to něco věští 😕 😀

gina333
14. říj 2010

@katzi : hlavne ze mimco je v poriadku. 🙂

@ined77 : krasne botky. Pre Sophi doniesla moja mamina snehulky, su krasne ruzove, takze jej uz nemusim zhanat. 😵 Len nech TM pekne trenuje s Matym aj uspavanie, ved ked pojdes pre mimiska budu to musiet zvladat bez teba. 😉 Veru, matova sa neozyva a podla mna uz musi byt doma, dnes tu ani sherry nebola. 😵 😲

U nas sa spi, sice bola trocha roztatarena koli babke ale nastastie zaspala. 🙂 Obedik sa my vydaril, mama doniesla suprovy gastanovy kolacik tak idem spravit kavicku. 😵 😵

ined77
14. říj 2010

@gina333 🙂 ..děkujeme 🙂 .no já stejně přemýšlím ještě o nějakých taky sněhulkách nebo nečem vyloženě na lítačku, na boby ven 😉 .ale ty essi už máme tuším třetí a jsou fajn, loni je měl matýnek také a ani jednou nepromokly a to v nich dělal věci 😀.no já ani nevím kdy se pouští z porodnice domů u vás na SK 😨..rodila 10. večer.u nás by je pustili dnes, kdyby bylo vše o.k. 😉.
sherry..no myslím, že by mi písla sms, kdyby něco 😉.pokud by to teda nebyl nějaký fofr 😀.
kafíčko si také dám, už se na něj těším 🙂.a zítra ráno budeme péct s matýnkem bábovku 😀.
kaštanový koláč???? 😕..neznám 😅

já se teď 20 minut mořila s pc...vzbouřila se mi opět klávesnice do erroru 😠 .jako bych měla 3 h čas 😠 😅 .

prchalka
autor
14. říj 2010

I u nás se spí 12.45, naštěstí rychle. Dopolko jsme se poflakovaly doma, ven ani nejde jít a když, tak kolem 11h a to už je pozdě, než se trochu oteplí a zmizí ta mlha - fuj! Pak se tu stavil jeden malý kamarád, tomu byly v září 2roky, tak se trochu poprali o hračky 😅 jak jinak, tenhle si ale nedá všechno líbit a tolik se jí nebál, jako ostatní.
Až se vyspí, má slíbený busík, pojedem na minisrazík s holkama z práce, a jelikož je tatínek zase pracovně až v Brně, tak jedem spolu.

prchalka
autor
14. říj 2010

@gina333 Koláčik bych si taky dala - zní to božsky! Jak to chutná?
@ined77 Mně se strašně líbí designově botičky od Essi, mám teď z MMB jedny nošené a vešla se, ale tu špičku má ta botka dost teda splácnutou, ale snad nám to na nějaký přejití poslouží a vejdem se tam ještě v zimě!

gina333
14. říj 2010

@ined77 : babovku mam naplanovanu na buduci tyzden. Kupila som novu silikonovu formu, este som taku nemala tak som zvedava ako sa v tom pecie. 😉 🙂 Nemate s tym skusenost? Z porodky sa aj u nas chodi domov na 4 den, zvlast ked neide o prvorodicku a ked je vsetko ok tak pustaju aj na 3. 😉

@prchalka : aj u nas je cele doo hmla, ale teraz uz je slniecko tak pojdeme von ked sa certica zobudi. 😉 Uzite si stretavku. 😵 Kolacik je dobrotka, je to vlastne rolada, vo vnutri je krem a banany. Mnam.

lehna
14. říj 2010

tak u nás se spalo 1,15 ☹. tak já zas jdu, jsem zas ani nestihla počíst.

mějte se hezky, u nás začíná svítíit sluníčko,tak půjdem ven jak se nají.

sherry28
14. říj 2010

ahojky 🙂 ,
ženy nebojte jsem stále ještě kinder 🙂 byla jsem si dát teplou koupel 😉 u nás se z porodky pouštělo pátý den(den porodu se nepočítá)a od ledna je to nově čtvrtý den 😉 my měli k obědu br. knedlík s dušenými kuř.křidélky na másle 😉 hned jsem 20 knedlíků šoupla do mrazáku a svíčkovou taky, aby mi tady neumřeli hlady 😀 ještě chci udělat zítra koprovku a polévku, půl toho dám do mrazáku a budu klidnější až tu nebudu 😉