Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
23. říj 2010

Krásnou sobotu 🙂
dnešní noc už nikdy nechci zažít 😅 Mára dneska spal v pokojíku a teda jako vůbec nechtěl spát celou noc jsme se s MM střídali v uspávání, když jsem kojila, tak uspával on 😕 nechtěl ani tak nutně spát v ložnici, když jsme spali vedle něj s MM, ale prostě nemohl zabrat, brečel, prudil, vztekal se, pořád něco chtěl, no usnul až kolem čtvrté ráno 🙄 a už v sedm pochodoval po bytě 😅 Elio se budil asi 2x za noc na kojení, jinak spinkal, zatím je to fakt andílek, nebrečí jen kníkne a když nedostane najíst hned, tak si tam strčí ručičku a usne 😵 včerejší koupání príma, cákal se a usmíval se na všechny strany 🙂 směje se hodně, když slyší kluky 😉 je to můj nejmenší z nejmenších 😵 a jsem za něj šťastná, že je zdravý a nádherný 😉 akorát musíme vychytat ty noci, aby se nebudili zároveň 😕

@ined děkujeme

ani nevim jak vy tady, ale snad vás stihnu aspoň číst a občas reagovat😉

ined77
23. říj 2010

@gina333 🙂 ..já myslím že bude, děkujeme 🙂 .chtěla jsem mu namazat dásínka před spaním, ale říkal, že nechce,že až večer 😀 .
jéé, pizza..příští týden si taky ''navaříme'' na oběd pizzu 😀 .
zumbu si užij 🙂 .a černocha nech černochem ju? 😎 😀

my už jsme nabalení na plavání, tak jak se vzbudí, jen dopapká obídek a frčíme 😉 .
jo s tím obídkem..včera jsem mu po spánku nabídla to nedojezené os oběda a že toho bylo 😠 ..tak nejřív že ne a pak že teda jo, ale že bude papat sám.pustila jsem mu krtka a světe div se, vše u toho dojedl 😵 .
tak to dnes zkusím zase, i když teda jedl o mnoho líp než včera..měl totiž své oblíbené 😉 ...brokolicovou krém a pangase s kaší 😉 .

@prchalka 🙂 ..to ti toho ten dr. moc neporadil 😒 ...u nás se začalo kakat výhradně jen do plenky v poslední době, když si to tak zpětně uvědomím 😒 ...včera teda kakal ne až před usnutím, ale těsně po vykoupání..aspoń že tak 😅 , ale dnes po o se do nočníku jen vyčurkal, nasadila jsem plenku už na spaní a za chvilku tam měl kulicha 😝 ...no neřeším to.třeba je to jen období 😅 .

lehna
23. říj 2010

Ahoj holky,

jdu vás po delší pauze pozdravit 🙂. Nám v týdnu 2 dny nešel proud,od rána do večera. Pak když šel, tak jsem tady skočila jen maličko dočíst, a těch meilů co jsem měla 😀. takže jsem na vás po očku koukla,ale napsat nestihla, protože mladý pán se naučil říkat "maminko pojďˇ" a maminka sedět prostě nikde nemůže 😅 . a když si tu sedne,tak jen něco přečte a nemá šanci napsat.
JInak u nás vcelku nic nového🙂. ve velké posteli spinká, jen občas v noci za námi přijde,tak ho odvedem zpátky. jeden den v týdnu,když přišel po třetí,tak rovnou si lehal k nám do postele, tak se MM odstěhoval k němu do postele a my spali do půl 7 🙂.
Dneska spinkal celou noc až do 6.30 🙂. já jsem i vyspaná 🙂.
Ined- kuchyň super cena. se těším na fotečky. Příští rok kámoše pošli k nám, takovou levnou kuchyň chci taky 🙂.

Matova- jéva holka naše, vy bojujete ☹. to je mi líto, že máš pořád takové starosti se Šimim a te´d i s Julinkou☹. jak vlastně Šimonek zvládal ty dny s TM ,když jsi byla v porodce?

Prchalka- no pěkná odpověď na bobek 😅 . však se to naučí. ono to určitě přejde samo zase,takjak to přišlo,tak to odejde. co postel? 🙂. ještě něco jsem ti chtěla a už nevím.....

Sherry- vííííítej doma🙂. Eli je krásňoučký 🙂. a super,že hezky papá a ty máš mlíko. a teda jsem zvědavá na pozdější zprávy,jak to zvládáš se třemi dětmi 😉 .

Gina- bábovka krásná. určitě byla i moc dobrá 🙂

Katzi-taky se mi zdá,že jsme teďka všichni v období pětek. U nás ty spodní jsou docela dost prořízlé. takže už nás čekají horní. a jídlo? no jako u vás. taky dost vybíravý a moc toho nepojí a hlavně mi moc nechce pít ☹.

MM nám odjel na sraz ze střední,mají 20let výročí školy,tak je tam den otevřených dveří a slet bývalých studentů a profesorů a pak že večer půjdou se spolužákama někam zapařit. no mám hrůzu kdy přijede a v jakém stavu. Spoje z HAvířova do Ostravy,respektive potom k nám do Kr.Pole děs běs,tak jsem fakt zvědavá 🙄 .
A dneska jsme byli ještě dopo u kadeřnice,tak mám zas o něco lehčí hlavu a trochu hnědé barvy s melírkem 🙂.

Jdu rychle ještě něco vařit, dokud Pipa spí 🙂, přijeli jsme po 12 a šel hned spát 🙂

tak papa a hezký víkend všem 🙂

ined77
23. říj 2010

já se loučím, matýnek už je vzhůru, ale jen co otevřel oči ječí 🙄 ..no snad ho to přejde 😒 .
tak všem pěknou sobotu a pááá 🙂

@sherry28 🙂 ..teda noc jste měli hroznou ☹ , ale držím palečky ať se vše poddá a bude líp 😵 .

gina333
23. říj 2010

@ined77 : uzite si kupanicko. 🙂

@lehna : bez prudu, tak to by som ani nevydrzala, asi by ma porazilo nemat doma net. 😉 Babovka chutila vsetkym, nech si MM uzije sraz, neboj, chlap sa nestrati. 😉

@sherry28 : tak prajem uz len lepsie noci. Eli musi byt anjelik podla toho ako pises zvladas vsetko na jednicku. 😵

prchalka
autor
23. říj 2010

Tak vám musím říct, že ani to auto už na ni dneska nezabralo! Cestou k našim nespala vůbec, až cestou zpátky ve 14h a to na necelých 30 minut a už čuměla, ještě jsme ani doma nebyli.. 😕 😖 😝
@lehna Postel se právě šroubuje.. ale ještě jí tam nedáme!
@sherry28 No, Mára byl zvyklý doteď u maminky a ne sám... taky by se mi to nelíbilo. Já nechtěla od maminky ani do školky 😅

sherry28
23. říj 2010

@prchalka jo jenže já tam spím s ním, dokud neusne, ale on usnout nechtěl ☹ a paradoxně ani nechtěl mě, ale MM, je na něj teď za ten týden zvyklý 😕 no uvidíme, i ložnici jsme v noci zkoušeli, ale nechtěl nebo spíš bych řekla, že nemoh zabrat 😕 byl takový rozhozený, tak je jasný, vnímá nového člena a už se všechno netočí jen kolem něj 😝 ale to se snad časem poddá 😉

gina333
23. říj 2010

@lehna : teda myslela som TM nie MM. 😉

@prchalka : mozno, ze vecer zalomi skor, ked poo malo spala. 😉

@sherry28 : moja kamoska tiez nedavno porodila, ma maleho syna vo veku ako su nasi drobci. Tiez ma s tym vacsim problemy, akosi nevie zvyknut na noveho sefa rodiny. 😉 Taky problem ma aj matova, ako tak citam aj ty, takze tymto dakujem Bohu za vekovy rozdiel u nas. 😉 😉 😉 Ale samozrejme vam vsetkym velmi fandim aby ste to zvladli aj vy aj vasi milackovia. 🙂 🙂 🙂

sherry28
23. říj 2010

@gina333 jojo, Mára a Luky, to bylo jinačí, Lukášek už byl takový čtyřletý šikovný klučík, hlavně hodně chápavý, takže spíše pomáhal než škodil 😉 je jasný, že Mára je taky ještě malý a to vypořádání je jiný, ale taky hodně závisí na povaze, jsou děti, který to berou jinak a rádi pomáhají, většinou holčičky nejsou takové maminčiné 🙂 ale to je individuální 😉 určitě z tohoto hlediska je věkový rozdíl lepší, ale tohle má i své výhody, jsou si k sobě hodně blízko 😵 no uvidíme jak budeme bojovat budu jsem psát 😉

lehna
23. říj 2010

@gina333 - jj, já pochopila, že MM 🙂. Já vím,že se neztratí. Jen on není zvyklý někam chodit pařit a pít, to spíš já 😀. tak čekám,kdy dorazí a v jakém stavu, protože ty jeho opilé stavy fakt stojí za to 😝 .

@prchalka -jen ji tam dejte, ať si zvyká 🙂. proč ji tam nechcete ještě dát? 😕

@sherry28 - určitě se to poddá a Mára bude vědět,že ten malinký človíček patří k vám 😉 .
v sobotu jsem potkala známou,co má teďka 3měsíční holčičku a k tomu kluka 7 let a říkala,že je to naprosto skvělé, že s to s manželem fajně užívají, že filip je už odrostlejší a teď mají větší klid na to miminko. alle zas je mezi nima 7let věkový rozdíl,tak asi k sobě nebudou mít blízko jako Luky s Márou a Elim 🙂. Ty jsi tady pro mě matka č.1 se třemi dětmi🙂. já nezvládám jedno, o druhé ani pomyslet a ty ? klobouk dolů 🙂 😉

prchalka
autor
23. říj 2010

@lehna No MM by jí tam vrz hned, ale je to jen smontovaný, není povlečeno, nemám na to prostěradlo, nejsou zábrany, prostě to chci mít připravený celý! 😕
Já vás ještě trošku uklidním ohledně dětí po sobě jdoucích 😅
Dneska mi mamka říkala, že u jedněch hodně vzdálených známých - manželé nemohli mít děti, šli na umělý, povedlo se až na podruhé. Mají 10m dvojčata kluky. A teď? Čekají někdy v únoru přirozeně dalšího, takže jako masakr. Nejdřív byli nešťastní, když mít nemohli a teď jsou z toho taky "nešťastní", že nevědí, jak to budou zvládat... ☹ No to věřím! 😒 😒

lehna
23. říj 2010

@prchalka - jo tak to ju, to chápu 😉 . no tak to je masakr, to bch taky nevěděla jak zvládat, takové malé dvojčata a další 😅 . teda nezávidím 😔

gina333
23. říj 2010

@prchalka : dvojcata, ano je to krasne, ale urcite na palicu, kazda vieme ake je to starat sa o jedno malinke babo, nieto este o dve, ale co tej chuderke matke ostava? 😝 Ja som rada, ze materstvo mozem vychutnat, tesit sa z malej, obcas si zanadavat takze dakujem, dvojicky neprosim. 😉

@lehna : tak vo vasej rodinke ty sa ta ktora rada paří? 🙂 No pekne, u nas je to asi tiez tak, preto chodi iba MM, aby som to ja niekde nahodou neprehnala. 😉 😉

@sherry28 : ty si v mojich ociach urcite supermama, zvladas vsetko a nikde som ta nepocula stazovat sa. Tvoji drobci mozu byt radi, ze maju taku maminu. 😵 😵

K tomu vekovemu rozdielu este tolko, ze podla mna je to o vychove a hlavne o vztahoch v rodine. Mam znamych ktory maju 3 synov s vekovym rozdielom 2-3 roky, su asi v mojom veku, ani sa spolu nerozpravaju, zavidia si, ich deti sa skoro nepoznaju a to byvaju v jednom meste. Na druhej strane mojej mamine sa narodil najmladsi brat ked mala 18 rokov 😲 dodnes maju nadherny super vztah. Ja verim, ze moje baby sa stale budu mat tak radi ako teraz a budu jedna druhej oporou, aspon ja spravim vsetko aby som ich k tomu viedla. 😵

lehna
23. říj 2010

@gina333 -jsem to já kdo chodí pařit více. MM se k nám přistěhoval z jiného města, a s kamarádama a spolužákama se nevídá. to já mám vše tady v dědině, tak je to jednodušší, že teda chodím já🙂. už se těším na 6.11. to tady budou "Legendy se vrací", to budem pařit zas ze spolužákama ze základky🙂. ukázka 🙂 http://hungama.ratedesi.com/video/bQn0Idj6K38/L...
s věkovým rozdílem s tebou souhlasím jak to je, já mám staršího bráchu o 1,5roku a pak mladšího o 6let. U nás to bylo tak,že se starším bráchou to bylo docela o.k., rozumněli jsme si, teď už několik let v kontaktu nejsme, rodinné problémy atd, nebudu to tady rozebírat. s mladším bráchou taky vše o.k., jen jemu přišlo,že mu dělám druhou mámu 😀. Starostlivá sestra🙂. ale jeden na druhého nedáme dopusit🙂

lehna
23. říj 2010

jinak všem doboru noc 😔 a já si jdu dělat nehty. Už na příští víkend jak jedem na tu šedesátku do sklípku, tak jdu něco vymýšlet 🙂

gina333
23. říj 2010

U nas sa spinka, my si kazdu sobotu robime popkorny, akoze mame doma kino. 🙂 🙂 🙂 , takze si ho idem uzit s Natalkou. 😵

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

lilianka851
23. říj 2010

Ahojte potrebujem pomôcť budem sa rozvádzať a chcem si ist po veci k manželovi ktorý býva aj s rodičmi lenže jeho otec sa mi vyhráža že keď tam pridem mi niečo uroby atď.bojím sa.môžem požiadať o nejakú policajnú ochranu alebo niečo take ďakujem za odpovede

matova
23. říj 2010

Ahojte 😉
sherry: kukla som si fotky, krásny je Eliášek, a má krásnučkú pusinku 😅. Super že tak spinká, u nás- prebalím, potom sa malá napije, zas pokadí, zas prebalím, nevie zaspať, chce cicu ale už asi nieje hladná ale hlavne že pije (cumlík nechce), pozvracia sa, potom začne štikútavka, plač...je to nekonečné ☹

U nás je to furt des 😔 , mali sme dosť podobnú noc ako sherry, akurát že u nás plakala aj malá v jednom kuse, nevedela som už ako ju uspať...šimonko sa budil tiež hoci spal v druhej izbe a stále len mama mama,plač, tak ho mm bral ku mne do druhej izby a sme mu vysvetľovali že nemožem k nemu lebo malá plače...no hr§za, nakoniec sme revali traja, ja som spala také 2-3h ani neviem...človek by povedal že keď už malý nespí cez obed tak bude ako drevo vnoci a on ma proste kontroluje aj vnoci 😢 . Dnes zas nespal cez obed, už asi ani nebude vôbec(aspoň trošku by som dospala aj ja), a vstával pritom o 5:30 🙄 , ani za nič sme ho nazad do postele už nedostali..no a zaspal až o 20:15, to už som fakt myslela že skolabuje na nohách (mm zatiaľ nosil malú revajúcu v druhej izbe).

ined, lehna: mm to zvládal keď som bola preč vraj fajn, malý že vobec neplakal- A na každý deň naplánoval cestu autom do mesta takže malý sa vyspal v aute.

no, a zas som bola teraz pri malom, už bol hore a plakal mammaaaaaaaaaaaaaaa 😔

matova
23. říj 2010

všetkým želám pekné jesenné dni ešte a čím menej starostí s drobcami 😉 aj s drobcami v bruškách 😉

gina333
24. říj 2010

dobre rano 🙂

@matova : to je dobre, ze TM to zvladol so Simonkom ked si bola v porodnici. 😉 Skoda, ze na maleho teraz nic neplati, asi bude potrebovat dlhsi cas aby si zvykol na Julinku. 🙂 Je to sila, ze na takeho maleho cloviecika je taky neunavny. 😝 Takze opat ti poprajem vela sil a trpezlivosti. 😵

@lilianka851 : k tvojmu problemu sa neviem vyjadrit, nastastie zijem v harmonickom vztahu, skus sa poradit s pravnickou. 😒

Noc opat pokojna, koli splnu sa nedalo spat mne, 😒 vkuse som sa prehadzovala a pozerala na Sophi ako krasne spinka. 😉

hancazivocich
24. říj 2010

dobré ránko, tak nějak nestíhám,

sherry - to je tak krásnýýý miminko!!!! Tři děti - ty bláho, to ještě stíháš chodit sem? No, teda...

matova - je mi tě moc líto... Snad se to poddá... Nemůže malou i bolet bříško? Ta naše malá příšera na to strašně trpěla, ale spala aspoň přes den...

@lilianka851 - nevím, jak na Slovenksu, ale pokud máš u manžela trvalé bydliště, tak ti musí umožnit přístup pro věci .. Na to je nějaký zákon. Informovala bych se být tebou na policii - nebo u právníka, případně bych poprosila pár urostlých kamarádů, kteří by ti pomohli se stěhováním - sama tam nelez!!!!! A pokud víš, že může mít zbraň, tak bych tam nelezla ani s těma kamarádama.... Ale ozvala se na policii. Pokud ti výhružky chodí jako sms, tak si je schovávej, nekomunikuj s nim bez svědků..
Je tu určitě i nějaký vhodnější diskuze, skus zapátrat...Poradí ti i tam. Popřípadě se zeptej v nějakém centru.

sherry28
24. říj 2010

dobré ráno 🙂 dnešní noc: Eliášek zprava přisátý, Mára zleva držící mě a vedle Máry Luky, držící Máru 😀 máme nějakou těsnou postel nebo co 😀

dnes jsme sami MM je v práci ☹ kluci jsou v pohodě, Mára je zlatý, nezlobí 🙂 když kojím, tak jde pomalinku potichounku ke mně, sedne si půl metru od miminka a šeptá 😵 🙂 je zlatý 😉 při přebalování podá plínku a připomene, že namazat zadeček a nese mastičku 😉 nečekala bych to od něj 😅

@matova musím říct, že bylo pro mne mnohem horší si zvykat na vě děti než na tři, řekla bych, že mnohem větší rozdíl je, mít jedno nebo dvě 😕 to třetí už je takový jiný, je to sice práce navíc, ale už to není takový rozdíl a ty dva(Luky a Mára)se spolu zabavěj, než když je dítě samo a ještě ke všemu malé jak Šimonek 😒 ale neboj zvykneš si, já se se dvěma sžívala asi půl roku(to bylo to nejhorší období)jak to všechno zkloubit, ty to máš těžší v tom, že Šimonek je taky ještě malý, ale hlavně neustále nabitý energií, ale ono to půjde uvidíš 😉 začátky jsou nejhorší

anta
24. říj 2010

Ahoj holčinky, hlavně matova - tobě bych ráda poslala nějakou energii ☹ , musíte to mít doma na pytel. Pošli mi Šimonka kurýrem a já se ti o něj postarám než malá trošku vyroste a Šimonek bude rozumnější 😉

sherry28
24. říj 2010

@hancazivocich děkujeme 🙂 a to jsme si ani nedali záležet 😀

sherry28
24. říj 2010

přemýšlím co k obědu..... 😕

sherry28
24. říj 2010

tak dobrý, Luky donesl špagety, tak to vymyslel za mě😉 🙂

gina333
24. říj 2010

@sherry28 : to je krasne, ze ti Mára tak pomaha, musia byt zlati ako chodia okolo Eliaska 😉 😉 My mame dnes pecenu kacku na obed, ale musim pockat kym sa Sophi zobudi, dnes vari svokra, takze obed mam neskor. 😉

Sophi zaspala rychlo, no jasne ked uz buntosila o 5:30. 😵

ined77
24. říj 2010

ahojky 🙂 ,
tak začnu nocí..no opět nic moc..kńourání, volání, ručičku ručičku 😅 .te´d má období kdy chce držet ručičky nebo popř. nožičky 😅 .
včera plavčo super, teda já celkem zmožená...hodinové chození v podřepu v dětském bazénu s pupíkem dalo zabrat, ale kačenaka to nesla pěkně...řekla bych že chrupkala 😵 .kopkat začala zase až večer 🙂 .
matýnek samozřejmě šťastný jako blecha 😵 .
akorát se mu teda přes noc trošku rozjela rýma a k mému zděšení i párkrát zakašlal 😨 ..ale od rána se to zdá v pohodě..tak snad to nic nebude, pro jistotu ale dostane na noc kapky 😉 .
já jsem ráno uklidila, pak jsme šli nakoupit a na procházku 🙂 .
odpol jedeme k babi a dědovi, tak už nám ten víkend pěkně uteče 😉 .
teď jsme chtěla jít matýnkovi stříhat nehtíky na nožkách, ale převalil se mi na bočík a tak pěkně spinkal 😵 , že mně ho bylo líto začít teď pižlat 😅 ..tak tedy zítra...včera mi to také nevyšlo, takže do třetice 😀 .
dočteno mám tak rovnou i písnu 😉 .

@sherry28 🙂 ..jsi zkrátka šikulka a marýsek je až obdivuhodný 😵 .
jen jsem si říkala, jak to asi děláš s ježděním pro lukáška do školy 😕 a ráno vlastně taky...to musí být děsné fofry 😅 .

@anta 🙂 ..myslím, že by jsi šimiho poslala expres nazpět 😀 .

@matova 🙂 ...posílám co nejvíce pozitivní energie a držím moc palečky ať se krásně zajedete a šimonek ať se se vším srovná rychle a co nejvíc v pohodě 😵 .

@prchalka 🙂 ...tak to se těm známým teda nedivím..to by mě asi opravdu kleplo 😕 .
já znám podobný příklad..taky první dvojčátka, holka a kluk a když se jim narodil sourozenec měli nějak těsně po 2 letech...i tohle musí být masakr a co teprve mít doma vlastně pak 3 miminka...co si budeme povídat...roční prcek je ještě mimčo 😨 .

já se u nás nejvíce bojím toho, že je MM často pryč..hlavně pak že chodí domů až pozdě v noci.pořád jsem tak nějak myslela, že naučím matýnka usínat samotného, ale asi to nedopadne..v novém bytě a čas se krátí, to by bylo na něj až příliš změn 😅 ..no ale nějak to bude muset jít že 😉 .asi je lepší nad tím moc nepřemýšlet 😔 😕 .stejně houby vymyslím 😝 .

co se týče věkového odstupu...to asi přijde na to, každé má své pro a proti 😉 .fakt je, že když jsou děti blízko sebe, budou spolu vyrůstat a mít jakžtakž společné zájmy, když jsou zase od sebe už pár let, za chvilku začne to mladší starší obtěžovat...asi je to u každého právě tak jak to má být 😉 🙂 .

rovnou všem popřeji krásnou neděli..kdyby náhodou 😉 🙂 .

@lilianka851 🙂 ...
naprosto souhlasím s @hancazivocich a držím moc place ať tuhle nemilou životní situaci ukončíš brzy a co nejklidněji!

ined77
24. říj 2010

@lehna 🙂 ...s tou kuchyní máme fakt štěstí 🙂 ...což je u nás co říct 😀 .my vše co koupíme tak je buď předražené nebo prostě nějak na pytel 😀 .říkáme tomu naše štěstí 😝 😀 .
no nevím jestli by vzal zakázku takhle z ruky, ale možná jo 🙂 ..on se tím ale neživí, jen přivydělává 😉 .ale je teda fakt zručný a šikovný...když jsem viděla tu jeho nabídku a nafocené věci co dělal...hmmm, klobouk dolů, fakt 🙂 .

sherry28
24. říj 2010

@ined77 no to je to co mě strašilo celou dobu 😉 zítra nám to začne, ale naštěstí jen do úterý, pak mají podzimní prázdniny 🙂 no bude to ráno trošku kvalt, chce to si to přesně naplánovat, před cestou nakojit Eliho a vyrazit, ale zatím nemám kočárek, stejně bych se s ním nezdržovala, skládání, rozkládání, tak ho ponesu v autosedačce, není to tak daleko, ale pronese se 😅 no koupím si tu klokanku 😉