Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
26. lis 2010

Ahojte 🙂 😅
tu je teda mini sumárik od nás:
Malý proste už vôbec cez deň nespí 😲 , ťahá 13-14 hodinovky denne- fakt. Nedonútim ho nijak raz, ani podobrom ani po zlom, ani mi už sám o seba nezaspal, len vtedy dvakrát na zemi, tak už to nechávam tak...Dostal lieky od neurologičky- proti úzskosti, papaá ich asi 6 deň, ale spať teda nechce a každý večer sa končí bohužiaľ záchvatom plaču. To už ho dávame nasilu, však na oči nevidí, motá to s ním, ale snaží sa pritom ešte vymýšľať. Asi už je to taký problém ako pri starších deťoch- oddiaľujú proste spánok za každú cenu.
A malinká, zlatučká to je, opatrujem ju stále nosením inak plače, do toho veľmi málo na svoj vek spí, ešteže si akotak zvykla na rozlíšenie dňa od nocí- vnoci už toľko nekukučkuje, a cez dň? niekedy jeden 3 h spánok, niekedy dva dvojhodinové a to je všetko 😒 . Pripadám si ako blbec s nespavými deťmi. Šimon by aj spal ale nevie zaspať a malá asi ani veľmi nechce, alebo je taká kľudná že jej stačí nosiť a podriemkavať,...neviem, ale v porodnici už sa moje spolubývajúce smiali že ako ona čumákuje stále a nespí 😕 😲. Spomínam si keď mi ju raz tam doniesli o hodinu skôr na izbu, že si s ňou nevedia rady, a to oni sa nekašlú s tým že deti nechajú vyrevať. Tak je to aj u nás doma, kým šimona neuspím, ona plače hoci je u muža na rukách, keď mi ju vráti na ruky tak stíchne. Na jednej stramne je to krásne, na druhej toto som nechcela, lebo takto je človek ako otrok, nevládzem už. Aby to nebolo až také čierne, mama moja mi na to povedala: čo chceš, včšak malá ti aspoň raz cez deň spí, mne rasťo (brat) nespal od bábatka celý deň 😀 😀 😀 tak je to , človek už aby sa len zasmial, treba vydržať, len silu a nervy potrebujem nové. A teraz si predstavte moju domácnosť 🙄 😝 😝 😝 🙄 No comment 😀 😀 😀 😀 .
Prosím vás, nedali by ste mi tu tiež nejaký súhrn ako sa máte??? 😉 čo nového, ako zuby??? nájdem tu ešte niekoho keď pôjdu zubáky Julke? asi už nie však? 😀 😎 Rada si prídem prečítať, inak nemám už šancu. Všetkým želám krásny večer ešte a detičky nech všetky počúvajú 😉 😎

matova
26. lis 2010

zdavím kočky 🙂

matova
26. lis 2010

a moju fotku nechcite 😀 , bolo by to čosi ako 🙄
😀 😀 😀
pááááááááááááááááááááááááááááááááá

hancazivocich
27. lis 2010

Dobré ránko,
malá jakž takž spala - včera nespala celý den - vynechává odpo spaní... Takže též tahne v klidu dvanáctku. A nevím, jestli je to k očkování či věku či špatné výchově, ale začíná se vztekat tak, že si prostě kecne a nepokračuje... Teda kecne a zem - klidně v půlce chodníku, sedí a čučí.. No, tak já ji překročím a jdu dál...

@matova - u nás zuby v nedohledu, chybí pořád trojky a pětky. Též občas nespí a pokud usne přes den, tak usíná velmi pozdě v noci... Je divoška, ale na Šimonka nemá - teda... Hlavně dělá průsery s mluvením - je drzá... Když s ní někdo chce mluvit a ona nechce, tak mu řekne - Mi pokoj! A hotovo.... Dnes jdeme na oslavu k tchánovcům, tak jsem z toho divná...
Přiznám se, že mi je z toho už pár dní značně blivno....

No, jestli chceš souhrn, tak by se mohla vybrat konkrétní osoba, který každá z nás napíše hlavní výcuc, pošle jí to a dotyčná to formou slohovky vloží sem nebo ti pošle IP? Co ostatní na to? Jsou pro?

Dnes na mě myslete - buď bouchnu, nebo to přežiju ve zdraví

Krásnou sobotu všem..
Papa

sherry28
27. lis 2010

dobré odpoledne 🙂

@matova Eli mi přes den naspí tři hodinky a to ještě ne v kuse 😨 ale tak různě někdy hodinu, někdy po 10 minutách atd., vstává ráno kolem osmé jak teď nikam nejezdíme 😖 a pak jde spát až se mnou v deset večer, přes den víc jak tři hoďky nedá, ale za to v noci se napije jen 2x a spí, ale přes den se s ním nic moc neudělá, dělám vše v rychlíku a chvíli ho nosím, chvíli je v nosítku, chvíli leží, ale nejčastěji je u prsa 😕 na noci si nemůžu stěžovat, ale taky si myslím, že na tak malé mimi by mohl přes den víc spát, hlavně delší spánek mít, ale on se rád nosí a pozoruje 😀 😀 😀

sherry28
27. lis 2010

@matova tvoji fotku dej dám pak svojí 😉 🙂

prchalka
autor
27. lis 2010

Čauky,
u nás vstávačka v asi 6.20, dopolko nám skoro usnula cestou z krámu v autě - cesta ani ne 10 minut, to bylo něco kolem 11.15 a...... ve 13.20 jsem jí teprve zdolala! 😝
Odpolko jdem jakože na oslavu všech těch našich výročí. Balila jsem dárky, uspávala a na sebe čas neměla, takže vypadám jak když prolítnu roští. Už to asi nedoženu, páč jí hlídám nahoře, kdyby kašlala 😝 No zřejmě budu za hvězdu dneska 😅 😀

prchalka
autor
27. lis 2010

Vkládám podobnou fotku jako matova 😀 😀 😀 😀 😀

gina333
27. lis 2010

ahojte dievcata, 🙂

uz sme doma, dam taky kratky sumar: Sophi je v zasade uplne poriadku, tu prepazku ma este stale nedotrastenu,ale je to v norme, KO o 2 roky potom sa uvidi. Zrast to asi uz nezrastie, takze maly zakrok bude nutny. 😲 U doktora ani moc nerevala, dala som jej homeo, to ju ukludnilo tak, ze ako sme odchadzali z nemocnice zaspala v aute, prelozili sme ju do kocika a sli do nakupneho centra. V tom hluku spala 3 hodiny, tolko este v kuse nespala cez den nikdy. 😉 🙂 To ju muselo to homeo utlmit, takze sme v pohode nakupili, dali si obedik bez stresov. 😉 Dve noci co sme boli prec z domu spala perfektne, no zda sa ze ona sa vyspi hocikde, len doma nie. 😀 Mam tu maninu, zajtra je oslava, torta je objednana, rano dorobim jednohubky a budem sa snazit vsetko pofotit. 😉 Idem vas docitat.

anta
27. lis 2010

Ahojky holčinky, u nás pohodička, sehnala jsem pár dárečků a teď si užívám slivovičky a mm 😀 😀 😀

prchalka
autor
27. lis 2010

@gina333 Šálí mě zrak nebo co?? Sofí je 27.11.?? Píše vám to přesně 2 roky! Já myslela, že jste prosinec... 😕
@anta Ono vám dítě už asi spí.. že 😉
My jsme teď taky přijeli z těch oslav, bylo to fajn 😉

anta
27. lis 2010

@prchalka - to víš, chrápe jak zařezanej. Dnes má Honzík 2 roky a 5. měsíčků, takže Sofinko, vše nejlepší 🙂 😉

gina333
27. lis 2010

@prchalka : stihla som precitat, ze Cori nezistili nic vazne, tak dufam, ze kasel jej uz presiel a uz je zdravucka. 🙂

@matova : tak moj sumar zubov je taky, ze patky ani nevidiet takze u nas to bude na dlhsiu trat. 😉 Citam, ze u vas sa to moc nezlepsuje 😒 Julinka je nadherna, ale ja som uz nesmierne rada, ze Sophi ma to miminkovske obdobie za sebou. 😉 🙂

@anta : dakujem, veru moja babika ma dnes 2 rocky 🙂 🙂

U nas sa uz spinka, idem k telke, pokecam si s mamou a spravime si taky babsky vecer, MM totiz isiel s kamosmi von. 😵 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
27. lis 2010

Holky, jste mě nakazily, tak já taky jednu přidávám 😀 😀

prchalka
autor
27. lis 2010

@gina333 Tak to máte super krásný datum - jako já 😀 Všechno nejlepší, hlavně zdravíčko a ať o 5tkách ani nevíte 🙂 🙂 Nic moc nám nezjistili, snad jen tu laryngitidu a dusíme se a kašlem vleže stále 🙄
@anta Ááááá, další bejby v modrých dupkách - ovšem u vás to tak nějak chlapsky sedí 😅 😀 To jsou mimina všechny na jedno brdo 😀 Tak kdo má další takovou fotku? Vsadím se, že u giny tohle určitě nééé 😀
Dobrou noc 😵

prchalka
autor
27. lis 2010

@anta Honzíkovi též gratuly gratuly 🙂

anta
27. lis 2010

@prchalka - díky díky 😉 . Nechtěla jsem trhat partu 😀 😀 😀 to víš, modrá je dobrá 😀 😀 😀

hancazivocich
27. lis 2010

trošku je to nepodobný, ale zkusím..

hancazivocich
27. lis 2010

Jinak vše nej - Sophi a Honzíkovi...
Taky brou noc
Oslavu jsme přežili ve zdraví..

matova
27. lis 2010

ahojte, ste zlaté s tými fotkami bábatiek v modrých dupkách 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gina: všetko najlepšie slečne sofinke ku krásnym narodeninkám, hlavne veľa zdravíčka 😵 😵 😵
sherry: tak sa mi zdá že všetky ženy čo porodili v podobnom termíne ako my majú nejaké nespavé deti alebo čo 😕 😅 😒u nás je to najhoršie k večeru, malú neviem uspať a zdá sa mi že by aj chcela, preplače nám a dve hodiny chudinka, absolútne si s tým nevieme dať rady... Cez deň - situáciu nám komplikuje dvojpodlažný dom s kuchyňou dole...aj predtým bol problém ťahať tam Monka...a kúpila si si tú sedačku Fischer Price od 0-18kg? ja stále váham, mám pocit že Monk by ju tam prisadol 😕
prchalka:čorí želáme skoré uzdravenie 😉
anta: všetko najlepšie Honzíkovi k 2 a 5 mes.- to už je riadny fešák 😅.
hanza: no, nič moc keď také skvosty vypúšťa z pusy...ale čo narobíš, len to prežiť nejak... 😲 asi ako v revolúcii: vydržať, vydržať, vydržať 😀 . Super že ste tú oslavu prežili 😉 , nás zajtra čaká 2-3h u mojej babičky-mám bobky z toho ako vydrží malý v byte s 2 izbami nabitom ľuďmi a bez balkónu...malá aj tak spať nebude tak o ňu sa nebojím že nemá kde.A ten sumár, to by som ja takto tiež brala 😉

inak konečne vám napíšem niečo pozitívne- Šimonko síce cez obed nespí, odpadáva od únavy, záchvaty ho chytajú...ale cez to všetko sa veľmi snaží, zlatý je, treba s ním jednať len podobrom, inak horor, ale keď sa snažím ja, tak mi to krásne vracia, nieje agresívny, veľa vecí chápe, jeˇmi vďačný aj za každý kúštik času čo sa mu venujem. Vkuse chodí s náradím a všetko "opravuje", veľmi chce sa so mnou hrať ako dovtedy a spinkať tiež, stále ukazuje že ja mám spať s ním 😔koľkokrát si poplačem že sme boli nútení takto sa "odstrihnúť" zrazu.

dobrú nôcku 😎

matova
27. lis 2010

a ešte som zbudla, že sa snaží hatlať- rozpráva slovátakou hatlaninou že sa zapotím aby som došla na to čo chce ale zlaté je to 😀 . artikulácia 0 bodov- kôli cumíku- pripadá mi často ako taká fajka-tak mu visí z úst, už ho cez deeň až tak nepotreboval, ale keď sa Juli narodila tak ho proste nedá...ale aj to bude 😉

a sherry: dám jednu fotku ale mm to má u seba zatiaľ 😉

matova
27. lis 2010

ps: u zubára s malým sme stále neboli- vraj netreba, že by aj tak nespolupracoval- v tomto má zubár naozaj pravdu 😀

sherry: vybrala som len tie, kde vyzerám ešte k svetu 😀 😝 🙄 🙄 🙄 😀 😀 😀 🙄 🙄 🙄 😉 😉 😉
Včera 21:30 po neúspešných pokusoch o uspatie oboch, ja som dostala migrénu a mm už bol tiež hotofka, napadlo ho potom vytiahnuť foťák 😀

anta
28. lis 2010

@matova - děkujeme za přání. Na fotkách tedy vypadáte oba velmi velmi zdrchaně 😎 Chudáci, si užíváte, viď? 😒 To víš, chtěli jsme tě podpořit s těmi fotkami 🙂

prchalka
autor
28. lis 2010

Čauky ženy,
dnes noc docela dobrá 😉 Já teda sice nemohla spát, ale čorízo vydržela celou noc u sebe 😅 😉 Poprvé jí tam uspal MM a pak jsem u ní byla asi 2-3x já. Ale to jen proto, že se ozvala, protože se skulila z toho svýho vysokýho polštáře, ale nebyla vzhůru. Asi 3x za noc pokašlávala a pak zas dobrý, ale už jí to nebudilo a tolik nenatahovalo 😉
Dopolko jí chtěl MM vytáhnout ven, i když já moc pro nebyla, mrzlo, takže 10 minut strojení, pak v garáži stávkovala, že chce kolo a né motorku, za 15minut byli doma, že chce čůrat a pak mi na wc začala ječet, že ven už nechce. Mezitím jsem se snažila něco žehlit 😅

lehna
28. lis 2010

ahojky 🙂

jéé takové samé miminka tady 🙂, to já musím přihodit taky, jen my jsme nenosili modré dupačky, jelikož jsme byli nachystaní na Sašenku 😀.

Gina- vše nej nej nej Sophi k druhým narozeninkám, hlavně hodně zdravíčka a pětky ať ji moc netrápí a hezky spinká 😉

Matova- k těm fotkám - konečně sis oddychla jak usnuli,že? moje zlatá, nemáš vůbec jednoduché ☹. a nezkoušela si Monkovi dát nějaké homeo,ať spinká, nebo se zklidní? já bych vypadala ještě hůř na těch fotkách. stačí jeden nespavec, který vstává kolem 5h ráno 😖 .

Včera a dneska jsem u něho byla v noci 3x během hodiny. tak já nevím co mu zas je 😒 a ráno budík 5.30 😒.

tak tady jedna fotka miminka 🙂

sherry28
28. lis 2010

ahojky 🙂
tak nějak sem nestíhám chodit a jen jsem viděla, že už i prchalka porodila druhé 😉 😀
a koukám, že nebyla sama 😕
já teď mám pauzu mezi mytím oken( kojím)ještě mi zbývá ložnice a je to, pak zapnu pračku se záclonama a potom konečně slíbená vánoční výzdoba(blikačky, andílci a hvězdy do oken, atd.)na tu se kluci těší, jinak mi včera pomohli kluci upéct 200 perníčků(tedy hlavně Luky, Mára ten ujídal 😀 )a po šesté(po véče) chceme zasednout k advetnímu věnci, tak mizm, ať to stihnu 😅 😕 😉

sherry28
28. lis 2010

@gina Sophince vše nej posíláme hodně lásky a velkou pusinku od Lukyho, Máry a Elíka 😉

https://www.youtube.com/watch?v=kTIyiZPyXzQ
bufina
28. lis 2010

Ahojky, tak nám skoro po čtyřech dnech teploty ustoupily, už má jen lehce zvýšenou a našla jsem mu dole zoubek.... Jestli to několikadenní trápení bylo právě kvůli tomu zubu, tak potěš, je to teprve pátej a ještě toho máme hooodně před sebou.... ☹

hancazivocich
28. lis 2010

@prchalka - mrkni na tohle : https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/co-na-su...

@bufina - to není pravidlo - že u každýho zubu to tak bude. My to máme tak ob zub - tuším.. I u jedniček byly horečky 😉

bufina
28. lis 2010

@hancazivocich No u nás byly první 4 zuby bez problémů, maximálně se teda v noci častěji budil, ale neměl teploty a nebrečel.