Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
28. lis 2010

ahojte babenky 🙂

velmi pekne vam dakujem za gratulacie. 😵 😵 Dnes vobec nestiham, mali sme krasnu oslavu, torta bola super, bola ovocna - tiramisu, robila som jednohubky, boli aj zakusky takze sme sa najedli dosyta. 😉 😵 Sophi si nechcela dat krasnu suknicku co som jej kupila, ani celenku, to ma trocha zarmutilo, chcela som aby na oslave bola za dievcatko ale ona odmietla. 😉 Dostala krasny kocik, knizky, kuchynku, riady, domcek pre babiky a kopu sladkosti. 🙂 Fotky nahodim zajtra.

Prijmnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
29. lis 2010

dobre rano 🙂

@anta : samozrjme aj ja gratulujem Honzikovi. 😵

@matova : chudatko moje, vobec to nemas lahke a verim, ze si aj poplaces. 😒 Veru materska dovolenka by takto vyzerat nemala, si obdivuhodna, ze to zvladas, ale nic ine ti neostava. 😲

@sherry28 : ja si myslim, ze vy ste dve, 😀 ved pri troch malych detoch stihat adventny veniec aj pernicky, 🙂 🙂 to je fakt sila.

U nas noc v pohode, o 3:00 sla k nam a vstavala so mnou samozrejme o 6:15. Vonku je ako u Mrazika, vela snehu a stale snezi. 🙂 🙂

hancazivocich
29. lis 2010

Dobré ránko,

@gina333 - to musela být parádní oslava! A těch dárků.. 😵 U nás je vždy problém - co dostane k Vánocům a co ,,schovat" k narozeninám.

Jinak se chci zeptat - neporadily byste mi náhodou? Máme babičku za Humpolcem - kritický úsek D1 - 86. kilometr. MP chce v prosinci koupit dálniční známku - já pořád váhám......... Jezdíme tam sice jednou za tři týdny, někdy i víc..Ale od té doby, co malou máme, se s ní v tomhle (celkově) bojím jezdit ven........ Teda autem.. Asi je to i tou nehodou, co MP měl, i tou pohotovostí, co jsme kdysi v práci měli - když byla dálnice zacpaná na dlouhé hodiny. Jak má nové auto, tak známku nekupoval, jezdili jsme po ,,staré".. Víte jak to je - sice silnice já nevím kolikáté třídy, ale jezdí tam i busy - v zimě se udržuje. Asi mě vyplašila loňská cesta zpět - když ještě neměl auto v ruce, náhon na zadek, pořád mu ulítával zadek. A s redukcema se učil za pochodu.. Takže jsme dojeli, ale.. Bylo to na pampers. Ale viděli jsme - počasí cestou tam bylo ok, jakmile se po návštěvě začlo kazit, zvedli jsme se - nejsme hazardéři, ale tam je to v několika minutách .....
Po dálnici se nebojím (on čtyři roky jezdil s kamionem, jezdí vlastně hodně i v práci, tahá vleky), boural ne vlastní vinou!!
Ale - dálnice je zas bl** v tom, že jakmile se něco stane, tak to stojí dlouhé hodiny.. Na druhou stranu - sleduje a poslouchá rádio, před cestou pouští aktuální situaci, když přejíždíme most nad dálnicí, tak je vidět, jestli se to hýbe nebo ne... Je vidět i povrch...
No - dálnice nebo silnice? Na dálnici známe i sjezdy, které se dají v případě popojíždění prostě sjet -máme terénní auto, takže projedem - je to vyzkoušený..
A co sebou vozíte v autě ? Pro nejhorší situace? Deku?
Jsem plašan - co se týká cestování, viděla jsem, že zvládl horší situace - i v Německu, kdy to bylo o chlup, cestou na chatu, kdy nám vletěl do cesty další motorista - očesali jsme co šlo, hupsli do meze, aby se mu vyhnul - v tomhle se nebojím, ale.... Stejně - je něco jinýho jezdit sami a něco jinýho mít sebou ,,rádio" v autosedačce 😅
Vím, že
98% cest bude v poho - protože i když babička chce, abysme přijeli, tak v případě, že je hnusně, sama volá, ať nejezdíme..
Takže jezdíte radši po dálnici, nebo po silnici?

gina333
29. lis 2010

@hancazivocich : jednoznacne dialnica. 😉 A to bez debaty, ja tiez so dost poserko, ale s MM sa nebojim nikdy, so Sophi cestujeme od malicka, zvladli sme Chorvatsko, chodime k mojej mame, co je cca 200km od nas, teraz ta Bratislava, tiez vyse 200km, chodime na nakupy do vacsich miest co tiez su vyse hodiny od nas. Nikdy ma ani nenapadlo, ze by som koli cestam nesla, ved cestari funguju vsade. 😵 Dialnice su krasne udrziavane, zazili sme aj kolony ale nikdy sme necakali dlhsie ako hodinu. Netreba mysliet na zle veci, ved nieco strasne sa ti moze prihodit aj doma za dverami. 😲 Do auta nosim pre Sophi pitie, vseliake dobroty na jedenie, knizky, tabulku na kreslenie, ale na dlhsich cestach si aj pospi. 😵 Takze prosim ta kludne cestuj a negativne myslienky pekne nechaj doma. 🙂

anta
29. lis 2010

Dobré ranko, holčiny. Tady je sněhu, že mám sto chutí ozdobit stromek a udělat si vánoce už teď 😀 😀 😀

hancazivocich
29. lis 2010

@gina333 - ono se to strašně špatně vysvětluje, ale já mám nějaký šestý smysl a o těch nehodách co měl, jsem tak nějak věděla dopředu... Prostě jsem si doma takhle vesele spala a najednou... Hrozná panika a viděla jsem, jak ho z boku smetlo auto... Bylo to hrozný - od té doby se fakt bojím..Viděla jsem to pár dní předtím, než se to stalo, věděla jsem, že půjde o náraz z boku, který ho ,,odsune" o kus dál...
I o jeho nehodě předtím jsem věděla - bavila jsem se s kamarádkou, co u nás byla na návštěvě, najednou prej jsem zbělela jak stěna a udělalo se mi hrozně zle.....Do 15 minut telefon - že sletěl s dodávkou ze silnice. Za tu nehodu tenkrát mohl - šéf je nutil blbnout s kolečkama, odolával, tak ho za ,,odměnu" poslal s dodávkou - dva dny před Štědrým dnem. Po dvou hod spánku za 24 hod. No a někde u Klatov najel do zatáčky a předběhl ho zadek dodávky - dostal smyk a sletěl ze srázu - šel 4x přes střechu - dodávka pak vypadala jako sešlápnutá plechovka..
Já vím, že mě může u baráku přejet trolejbus, upeču si ruku v troubě - cokoliv.........
Dálnice tady - tenkrát stála opravdu asi 15 hodin.. Byl to masakr. Jinak vím, že se udržuje, tak by to mělo být v klidu..
Jinak k tomu udržování - gina - tady je průjezdný jeden, max dva pruhy, fakt.. Je to ten kritickej úsek - když začne sněžit nebo pršet, tak je to, jako když to začaruješ - najednou tma... Hrozně mě to dycky bavilo - to pozorovat!
Jinak ti moc děkuji!!
Jo - nějaký hračky budem muset asi začít vozit - ale znám ji, poletí pryč a bude chlapovi dál kecat do řízení - bacha! z pava dobý, čevená... No - jeď..Co to je - todle to... Atd..

hancazivocich
29. lis 2010

@anta - u nás je to taky na sáňky a pořád padá 😀

prchalka
autor
29. lis 2010

Dobré ráno, no i když 😅
celou noc zůstala ve své posteli, ale byla jsem u ní 4x, tzn. tak po dvou hodinách vždycky, no a já než usnu, tak už zase vstávám 🙄 Sice asi zas 3x kašlala, ale už lehčeji, nebylo to velké dušení 😉 Občas už i něco málo vykašle.
Naposled se probudila pár minut před 6h, šla jsem k ní.. a ona to ještě zapíchla, až do 7h a já určitě před 7h na chvilku taky, protože už mě šla hledat až na chodbě 😅
MM jsem dneska nechala odpočívat, chudák potřebuje hodně sil na příští 3 dny, kdy nás opouští a bude se veselit na vánočním setkání. Naštěstí mi přijede mamka, protože to bych sama nedala, navíc s tím jejím kašlem a občasnou náladou.
Včera už jsem se lekla ještě víc - měla červenou druhou tvář a chvíli to vypadalo, že snad poleze ta druhá stolička, ale pak úplně večer se to srovnalo 😝
@hancazivocich Já jsem tak napůl. Jak dálnice, tak silnice. Jsem z pod hor, takže snížek taky znám. Ze silnice mám bobky, když je nasněženo, dálnice jsou udržovaný, ale MM tam pak jezdí 150, což taky není nic na mě 😖 navíc odsud dálnice do Prahy, to je pěkná masáž uší 😖 dálnici moc ráda nemám, ale když pojedete opatrně, tak je to asi lepší, než na těch silničkách 😉

hancazivocich
29. lis 2010

http://www.novinky.cz/domaci/218103-cesko-zasah... a všichni jsou zase zaskočení 😀 😀

prchalka
autor
29. lis 2010

@sherry28 Ty jsi vážně torpédo, klobouk dolů! 😨
Před chvíli mi dítě oznámilo: "Udělám bobeš a dostanu čokoládu" 😀

hancazivocich
29. lis 2010

@prchalka - 150? 😲 😲 I s vámi? Trošku drsný, ne? Tak to jsem v tom případě fakt klidnější - páč MP jezdí opatrně 😀

gina333
29. lis 2010

@hancazivocich : tak je to trochu ine u teba, asi mas tretie oko ked vidis niektore veci dopredu. 😉 To neber prosim ta ako vysmech, ja na take veci verim. Ale aj tak cestovat by som sa nebala, samozrejme, ze sa nevyberieme na cesty ked je vonku fujavica, snezi. 😲

@prchalka : MM tiez jazdi rychlo, ale mame velke a bezpecne auto a ja mu akosi stale verim, ma najazdenych kopu km aj v zahranici, viem, ze by nas nikdy neohrozil. 😉

anta
29. lis 2010

Už jsem udělalal malou vánoční výzdobu, kuk 😉

gina333
29. lis 2010

@anta : krasna 🙂

anta
29. lis 2010

@gina333 - jé díky moc. 🙂

sherry28
29. lis 2010

dobré ráno 🙂
@gina ne nejsme dvě, jsme tři 🙂 (Elíka nepočítám, ten nepomáhá, ale zatím zdržuje) 😀 😉

@prchalka no nejdřív jsem si říkala, že se na vše vykvajznu 😝 ale nedalo mi to, nemohla bych mít vánoce bez umytých oken, čistých záclon a domácího cukroví a nikdo by to za mě neudělal 🙄 jak jsem tady měla předtím mamku tak vařila to jo, ale to bylo tak všechno, jinak pomáhala slovně, říkala mi co mám dělat, abych na něco nezapoměla 😀

jinak u nás teda sněhu hafo, tak jsem ani dnes nikam nejela, pojedu zítra a vezmu všechno jedním vrzem, mám MM doma, takže pomůže s hlídáním 😉

anta
29. lis 2010

No holky, my byli venku a povím vám, udělali nám tak bezva schody, že Honzík by hodil hubu, kdybych ho samozřejmě nedržela za ruku, což o to, ale já ho nemohla zvednout, panč jsem se do toho všeho ještě smát a to vysiluje 😀 😀 . No je to hrozný 😖

hancazivocich
29. lis 2010

@anta - jojo - zima, zima tu je - snižek poletuje... 😀 😀
A stavěli jste huhuláha? Tý brďo - ty pády, to zas bude 😖 😝 A nejvíc se zas budu válet já... 😀

hancazivocich
29. lis 2010

Jinak mám dotaz - znáte někoho, kdo měl nejdřív horní špičáky a pak teprve ty dolní? Není to tutovka, ale dnes - při zkoumání se mi zdálo, že jsem zahlídla nahoře bílou špičku a v mikrosekundě, kdy jsem na ono inkriminované místo sáhla (ještě s citem v prstě), tak se mi zazdálo, že je to tvrdé a ostré. V další mikrosekundě se mi to zahryzlo tak do prstu, že již jakýkoliv cit a chuť pro další zkoumání zmizel 😖 😝 😅 😅
Spíme - huráá..
Jo - jinak - holky - mně se povedl šílený kiks - píšu, že jsem si zasloužila tu klidnější noc a ehm místo zasloužila jsem napsala...zaso*ložila 😖 😖 😖 😖 😖 😲 😲 😲 😲 😝 😅 😔 😕 🙄

gina333
29. lis 2010

@hancazivocich : paradny kiks 😉 😀 Kamoskinej malej ako prve zuby vysli horne spicaky, vyzera ako upirka, takze vsetko je mozne. 😵

@sherry28 : jaj tak, takze ty mas aj pomocnikov ? 😵 😵

@anta : no u nas je tak vela snehu, ze ked spadne aspon do makkeho. 😉

Sophi uz spi, MM isiel zaviezt moju mamu na stanicu, dufam, ze s nou autobus niekde nezapadne. 😲 Idem sa pustit do upratania bytu, mam toho az ponad hlavu. 😝

hancazivocich
29. lis 2010

@gina333 - díky! Já právě byla pořád v přesvědčení, že Musí být první ty spodní a ty zatím pořád spí... Ale ten dudel před spaním - jak ho hryže - to jsou zvuky 😝 😝 I to tak vypadá - i se klidně kouše sama - jak ji to tam zlobí
No, když jsem ten mail pak po sobě četla, tak mě mínilo...... Psala jsem ho tetě - ta z toho byla vysmátá, já už míň 😅
Musíte mít krásný zimy!
Já radši sníh než ty vedra, teda..
Jo a od kdy jste učili Naty na lyžích?

gina333
29. lis 2010

@hancazivocich : to je tak, my sice byvame v horach ale zimnym sportom sa nevenujeme. MM je celu zimu prec, mna lyze nebavia, takze Nati nelyzuje. 😉

ined77
29. lis 2010

ahojky 🙂 ,.
tak se v rychlosti hlásím, sice starší asi o 150 let, leč přece 😅 .
net jsem musela přednostně zprovoznit proto, abych mohla najít nějakého instalatéra..naší super firmě 🙄 , co dělala rekonstrukci už se podařilo 3x vytopit souseda pod námi 😢 .to jste snad nezažily 😔 ...já teda nic tak hrozného už hodně dlouho ☹ .
no jinak teda ''bydlíme''..samozřejmě je ještě spousta práce, MM je ovšem celý týden v práci od rána do noci, takže tak 😒 .já jsem na tom s nervama asi tak zralá fakt na nějaké antidepresiva a to vážně něpřeháním 😢 .do toho rozdivočený matýnek z hlídání přes víkend...vzdoruje, neposlouchá a dělá naschvály... 😢 .no je mi fakt bezva ☹ ..už jsem dnes na něj 2x fakt vyjela 😢 ..chuďátko malé moje ☹ ..no nic.snad už to bude lepší a lepší 😔 ☹ .
dnes odpo by se tu měl ten instalatér stavit a kuknout na to...já se bojím i umýt nádobí 😖 .
zkusím kuknout jak se máte vy a snad už tu budu zítra s lepší náladou 😅 .

sophince přejeme vše nej nej nej k 2. narozeninkám!!! 😵 😵 😵

mějte se všechny moc krásně a opatrujte se! 🙂

PS: vymoženost jménem sníh dnes dorazila přes noc i k nám 🙂 .matýnek je samozřejmě nadšený 🙂 .

hancazivocich
29. lis 2010

@ined77 - jejda - to mě moc mrzí! Já byla na zařizování taky sama, ale to ještě ani Kikča nebyla v plánu.. A i tak mě to zmáhalo - hádat se s firmama...
Tak přeju, ať už je vše na jedničku... A vytopili jste ty sousedy ..... ehm jako komplet?

zuzau2
29. lis 2010

Ahoj, nečetla jsem odpovědi přede mnou, ale nám se hodně osvědčila homeopatika na zoubky. Dáváme buď chamomilla vulgaris 9ch a nebo aconitum napellus 9 ch. Co se týče toho spánku, je to až neuvěřitelné, že toho tak málo naspí a přes den to nedohání, takže jí to asi opravdu musí bolet. No počkala bych až se jí zoubky proříznou a jestli bude nějaká změna. Taky mě napadá, že se teď hodně mluví o patogenních zónách a četla jsem jeden případ, kde se rodiče nevyspali 4 roky až když jim naměřili špatné zóny v pokoji a holčičce přstěhovali postýlku. Pak konečně spali.Řidší stolice u růstu zoubků je normální. Tak spaní zdar a ať se to brzy zlepší. Zuzka

ined77
29. lis 2010

@hancazivocich 🙂 ..díky 🙂 .
no ne durch, ale stropem jim kapala voda, teda kouskem stropu, z koupelny 😒 .jako chlapík a i paní naštěstí celkem v pohodě..že to jako chápou, ale i tak ☹ ...potřebuju prát a normálně fungovat že jo..zvlášť s malým 😒 .
jako věděla jsem, že to bude masakr, ale tohle jsem fakt nečekala 😔 .zatím nemám lautr z ničeho radost..jsem jen unavená, nevyspalá (matýnek ještě ke všemu vstává teď v 5.30), ohýbat se už moc nemůžu..prostě na hoví*ko 😖 .

javurkovi
29. lis 2010

@zuzau2 Ahoj, jak prosímtě dávkuješ ty homeopatika chamomilla? Já z toho nejsem nějak moudrá......
Děkuji za radu

hancazivocich
29. lis 2010

@ined77 - vydržet, vydržet - ono se mi to mluví, viď? My vyplavili sousedy - crčela jim ze stropu voda v koupelně, neboť naši dělňasové odflákli sprcháč, tímpádem propouštěl. A dost.. No, tak jsme se taky seznámili - se sousedy!
A klid - lidi jsou k těhulím mírnější 😀 😉

kaja73
29. lis 2010

@hancazivocich Moj starši syn mal tiež prve horne rezaky,druhy syn zas dolne.Ale teraz napr ešte nema horne dvojky a už mu idu stoličky.Ach-jaj.

ined77
29. lis 2010

jo a to nám tady ještě v sobotu, v den kdy se stěhovalo, lepili 3 chlapi lino a do 17h běhal elektrikář..celkový skluz s pracemi 3 dny 😠 a ještě ke všemu tak 70% z toho stojí opravdu za kulové!a to nepřeháním 😖 ..no ale hlavně ta voda ☹ ..snad se to už vyřeší.
jediné fakt pěkné je matýnkův pokojíček..ve velké posteli je jako robátko 😵 .no a jasně, že válendy jsem nakonec spojila 😅 ...zprvu kvůli místu a zadruhé proto, že bych to stejně hned druhou noc dělala 😝 😀 .
časem hodím foto 😉 .jo a i kuchyně je pěkná, to zase jo 😉 .dnes nám přijdou ještě přidělat dvířka...zůstaly někde trčet 😅 ..