Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

zuzau2
29. lis 2010

Ahoj,záleží podle věku a to ti řekne doktor. Já mám holky roční a rozpustím 5 granulek v malém množství vody....akorát na lžičku. Nebo můžeš rozpustit 5 granulek ve větším množství vody a dávat na lžičce během dne. Já dávám vždy akorát před večerním spaním a nám to fakt pomáhá. Přes den jsou holky většinou v poho. Zuza

ined77
29. lis 2010

@hancazivocich 🙂 ..taky radost, vidím, že je to s dělníkama všude stejné 😖 .
jj, seznámili 😅 , ale teda 😅 ...
k těhulím..noo, ono toho v bundě není moc vidět..tipla bych, že tak 80% z mého okolí vůbec netuší, že čekáme další mimi 😅 😀 .budu se muset začít víc břišit 😀 .

ještě že mi aspoň už jede ten net 😉 ..a musím se pochválit 😔 !pc i net jsem si zprovoznila sama! 😕 😀 léty se člověk učí 😀 .
ale jo, jak už mám chviličku na relax, tak je líp 😉 .člověka to hned pozitivněji naladí 🙂 .

hancazivocich
29. lis 2010

@ined77 - člověk se učí? Spíš závislost z člověka udělá počítačovýho technika 😀 😀 😀 😀 😀

anta
29. lis 2010

@ined77 - holka, to bude dobrý, špatnou náladu chápeme, obzvlášť když víme, v jakém "prostředí" se nacházíš a ještě s bříškem a divočákem na krku sama 😒 . To je v poho. Tohle přesně čeká mojí ségru 😉

ined77
29. lis 2010

@hancazivocich 🙂 ..tak to fakt ne, nebo jako že takhle to nebylo..já měla umyté okna a musela čekat(v sobotu), tak jsem začala vybalovat elektro krabice a na ředu přišel pc 😀 .včera jsem dala dohromady domácí kino s videem a tv 😝 ...dřina, ale stres z toho, že matýnek bude bez pohádek vyvádět mě posilnil k podání nevídaného výkonu 😀 .
já jak jsem nas....tak dokážu i nemožné 😅 .

ined77
29. lis 2010

@anta 🙂 ...děkuji 🙂 .no upřímně sestru lituji už teď. 😅 .už chápu pořekadlo, že je lepší vyhořet než se stěhovat 😅 .ale ne..o stěhování nešlo..kdyby byly práce hotové tak jak být měly, všechno by bylo v pohodě 😒 ...sice ono se vždycky něco najde no...zvlášť u nás..my máme v takových věcech fakt smůlu 😝 .na poserinkáneho i hajzlík spadne 😅 ...to je život 😝 .

ined77
29. lis 2010

krásné ''modré'' fotečky 😵 .
taky přihodím 😀.

javurkovi
29. lis 2010

@zuzau2 No, právě já četla v tom letáčku s dávkováním, že rozpustit 5granulí tuším, že v 1dc vody a dávat. Malému je 6 měsíců, tak bych ho nerada předávkovala... No tak asi dnes večer vydržíme s nurofenem a zítra se poradím s doktorkou. Děkuji moc za informaci...

zuzau2
29. lis 2010

@javurkovi nemáš zač, poraď se s doktorkou, já vlastně od třetího měsíce dávkuju stejně. Homeopatiky nemůžeš předávkovat, toho bych se nebála. Tak ať vám zaberou. Zuza

kaja73
29. lis 2010

@zuzau2
@javurkovi Pri homeopatii sa davkovanie nerozdeluje na deti a dospely.Ono v podstate stači 1 gulička,tam je ta ista informacia ako v 10,je to skor o pocite,že som si niečo dal.Ja napr roztopim 10 guličiek do 5 ml striekačky a podavam postupne počas dna ,vždy ked krpec nervači.Niektore druhy ,respektive pri niektorych indikaciach stači davat raz za tyžden,alebo raz za den,inokedy viackrat denne podla priznakov.Na zubky sa ide podla priznakov,nemala by to byt prevencia,ale až ked je problem,tak podam.Pretože napr pri chamomile možeš vyvolat dane priznaky,ked ich nema.Ale ked priznaky ma tak ich podanim odstraniš.Neboj sa predavkovania.To nie je ako pri napr ibalgine alebo hociktorom normalnom lieku,kde sa učinok sčitava.Tu ide len o informaciu.Ked ti raz poviem,že" nepridem",tak to možem zopakovat aj 100 krat,zmysel sa nemeni.A tak je to pri homeopatii.V 20 guličkach je to iste ako v jednej.

sherry28
29. lis 2010

@ined 🙂 ale ne 😨 takové starosti 😠 přeju ať co nejdřív je to v pořádku a do Vánoc, ať bydlíte a máš radost z nového bydlení 😵
taky přidám fotečky 😉 Elio, Mára a Luky(za ním Mára)

anta
29. lis 2010

@ined77 - super fotka. Ono, jak píšeš, nejde o stěhování, ale spíš o to zařizování, člověk by nejraději mávnul kouzelným proutkem, aby se to samo umístilo, jojo chápu. Člověk je z krabic a z toho vybalování za chvíli unavený (v tvém stavu obzvlášť), no a ono to pořád nekončí viď?

anta
29. lis 2010

Jo a jinak jsem teda slušně strhlá, byla jsem s klukem venku v kočárku, tý vole, já si dala do těla, "jezdila" jsem 15 minut a zahlásila jsem si polohlasně, že na tohle teda z vysoka se*u, nedá se v tom vůbec jezdit, je to na pytel 😝 Sousedka mi ještě slavnostně oznámila, že nehodlá odhrabávat před barákem sníh, takže výborně výborně 😠

anta
29. lis 2010

@sherry28 - no to je krásná sbírka dětí 😀 😀 😀

prchalka
autor
29. lis 2010

Ahojky,
přijela babička, odjel tatínek už poo. Já kupodivu i pak uspala, ale kašlem stále. Dneska už jsem koupila i Sinecod kapky, včera jsem četla diskuzi a jedna holčina to tam chválila, že jen to jim pomohlo. Nezkoušeli jste je někdy někdo, sím??? Začnu kdyžtak až zítra, abych viděla, jestli třeba na to poo spaní to zabere, dneska na noc se je dát ještě bojím, když jsme doteď brali něco jiného. Jinak už fakt nevím. Lékárnice mě potěšila, prej: "No to bude až do jara" 🙄
@ined77 No já už se chtěla dneska zeptat, kdypak asi dorazíš? Už aby byly vánočky a měli jste klídek 😎
@hancazivocich Díky za všechny odkazy! Též hledám sem tam, ale nestíhám to číst a už na to nějak nemám sílu stále odhadovat co a jak nám vlastně je a kdy to přestane, už mi z toho začíná být lehce blbě taky 😒

anta
29. lis 2010

@prchalka - já to zkoušela a povím ti, jsou bezkonkurenční, Honzíkovi hned zabraly a fakt super, doporučuji

sherry28
29. lis 2010

@anta 🙂 spíš kluků 😀

anta
29. lis 2010

@prchalka klidně jí ty kapičky dneska dej, když pomůžou - pomůžou, ale určitě neublíží, jsou volně v prodeji v lékárnách. Jen jde o to, aby jí to zabralo v tomto stádiu, my to Honzíkovi ordinovali v počátcích, tak to holt zkus, tonoucí se stébla chytá 😉

anta
29. lis 2010

@sherry28 ale pěknýýýých a roztomilých 🙂 To tě fakt obdivuji, jak to zvládáš, tvé příspěvky jsou takové plné pohody 😉

prchalka
autor
29. lis 2010

@anta Díky. Oni ale na nich píšou: Prosím, neužívejte současně jiné léky na léčbu kašle, neboť to může vést k hromadění hlenu ve vašich plících.
A my ještě dneska brali ten Sinupret a tak, takže nevím.. No a na noc stále dávám Fenistil, tak ten už asi taky vysadím, když budu zkoušet tohle, že? I tohle prý může uspávat.
No když by mi ještě stihl někdo odpovědět, tak bych to zvážila 😉

ludka140281
29. lis 2010

@sherry28 krasavci 😀
ukazka nasich zubadiel 😀

anta
29. lis 2010

@prchalka - tak jí dej ještě ten fenistil a ráno jí dej ten Sinecod a nic jiného 😉

anta
29. lis 2010

@ludka140281 - to je super 😀 😀
@prchalka - já bych jí ten fenistil dala a ráno nic jiného než ten Sinecod bych nedala, pokud by se to pak nezlepšilo, tak nevím, jaký postup navrhovala dr.?

gina333
29. lis 2010

@sherry28 : krasna zostavicka tvojich drobcov. 🙂

@ined77 : presne som dnes na teba myslela, ze ako to zvladas. 😝 Len si setri sily, nie, ze si ti nieco stane, hlavne sa nerozculuj. 😉

U nas je tak vela snehu, ze je ho aj skoda, ved do Vianoc urcite nevydrzi. 😒 Dnes som presla vsetky obchody v meste koli kombineze pre Sophi, samozrejme nic pekne som nenasla 😠 tak som sa nas.ala a objednala si z MMB. Len dufam, ze my ta dotycna cim skor posle lebo bez nej veru valat sa v snehu neda. 🙂

gina333
29. lis 2010

Sophi spinka, ideme si dat s MM cervne vinko. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
30. lis 2010

dobre rano 🙂

Noc elkom v norme, nadranom sa zacala motat, to bolo este iba 5:20, ja som uz samozrejme nezaspala 😲 ale vstvala so mno o 6:15. To bude zase dlhy den. 😝 😉

anta
30. lis 2010

Ahoj holčiny. No mně dneska jde mm do hospy, venku se s kočárem jezdit fakt nedá, takže odpoledne půjdeme na boby, aby si hároš aspoň povozil prdku. Taky to bude dlouhý den 😝 😉

lehna
30. lis 2010

dobré ránko,

u nás noc dobrá, hurá budíček výjmečně 6.15 🙂.

Sněhu máme taky fůru, včera jsme byli odpo venku, Štěpi byl nadšený, na bobách jsme ho svezli, odhazovali sníh, no ani domů nechtěl. tak dneska musíme zase 🙂.
Taky jsem mu včera ještě přiobjednala z MMB oteplovačky, sněhule a rukavičky 😀.

gina333
30. lis 2010

Ja nemam otplovacky, takze s bobovanim musime pockat. 😒

anta
30. lis 2010

My máme už asi rok pěkný zimní kalhoty, které Honzovi stále jsou 🙂