• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

30. března 2017 
@katkabg - je to velké neštěstí, jsi určitě dobrou oporou TM :frowning2: Na vánoce se těšíme moc i Honzík ví, že na vánoce chodí Ježíšek, ale je fakt, že pořád z legrace říká, že přijde ježeček :slight_smile:
4. pro 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sherry28 : podobne boticky som kupila aj ja pre Sophi, ma este snehulky takze sme vyzbrojene do velkej zimy. :slight_smile:

@katkabg : Boze, tvoja svokra bola len par rokov starsia ako ja :astonished: fajn, ze sa drzite, verim, ze mala vam doda sily. :wink:

Sophi spinka, Nati s MM sli k svokre na obed, robi bryndzove halusky, asi najlepsie na svete, ja sa na nu nechytam :grinning: takze ked sa chceme riadne napraskat vzdy navari ona. :slight_smile: :slight_smile:
4. pro 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: ,
tak dnes zatím spinkáme normálně :sweat_smile: .
noc teda opět hrozná...už 3 po sobě :frowning2: .dávám to těm 5, ale nevím no :unamused: ...dnes mu asi lupnu už nurofen ať se oba trošku vyspíme.ještě že máme sražené ty postele, matýnek rotoval jako jupiter :cry: .
včera to ustál statečně, sice byl večer už pěkně protivný, ale usnul během 10 minut :slight_smile: .kdyby ho nevzbudil ve 21h nějaký poblbaný ohňostroj :angry: , tak by to bylo fajn. naštěstí ale hned potom usnul znovu :slight_smile: .
no a dnes jsem ještě tak různě poklízela, pořád je co dělat :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pak se šlo s bobama ven :slight_smile: .na nákup a za kočkou :sweat_smile: , dát jí piškotky :grinning: .matýnek se tak různě poválel a házel sníh, tak myslím, že ho to i pěkně unavilo :wink: .od rána si ale stěžuje na bolest bříška :confused: , dokonce už i kakal trošku řidčeji..tak uvidíme :unamused: .pak chtěl bříško mazat a nakonec že namazat i uunka :grinning: ...ten ho ale prý nebolí :grinning: .
no a odpoledne půjdeme na chvilku zase ven a pak k babi a dědovi na čajík :wink: .chci ještě i vyžehlit, ale uvidíme kdy se maťulka vzbudí :wink: .
tak a jdu dočíst konečně, snad mi to už dnes vyjde :sweat_smile: .
4. pro 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak opět asi ani nedočtu, natož reagovat...zase někdo vrtá :confounded: ..no comment :angry: .
tak se loučím a všem přejeme krásný víkend :slight_smile:
4. pro 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás se spinkalo navzdory vrtání 1.15 :confused: :sweat_smile: .tak aspoń tak :wink: .
jdu trošku vánočně zdobit a žehlit než půjdeme do terénu, matýnek kuká na krtka :slight_smile: .
tak všem pěknou sobotu a pá :slight_smile:
4. pro 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer,
my měli dnes trošku hektický a návštěvní den, ale zvládlo se. Taťka šel na pivko - doufám, že si nemyslí, že ho budu zítra moc šetřít :astonished: :sunglasses: :grinning: :grinning: :sweat_smile: :confused:
Dopo jsme se byli podívat za tchánovci na chatu - měli tam úžasných půl stupně.. Takže masakr. Přijeli chvíli před námi, než jsme odjížděli, bylo tam asi sedm st. Po o (byl králíček) - mňam, jsme jeli k babičce na chalupu - po dálnici. MP jí přivezl půl tuny briket na topení z baumaxu. Nakládal to s kolegou v Táboře. Překládali jsme u nás do druhýho auta a na chalupě vykládali.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Štěstí, že s naším Traktorem projedem všude - vyjel i do zasněženýho dvora :confused: :dizzy_face: A přímo před místo složení. Do toho akorát přijel strejda, takže jsme vykládali ve třech. A to už bylo znát.. Jinak - včera, když mu to pomáhal přeložit můj táta, tak .... máma nechala na kraji stolu vařící kafe a nůž!! Zvedla se a šla pryč, kafe tam zůstalo horký, malá po něm skočila a já skočila po ní.. Vyrazila jsem jí ho z ruky do topení. řev - naštěstí řvala, protože se lekla - celou jsem jí prohlídla, jestli nikde nic nemá. Neměla.. Ale já zeď, topení - vše od kafe a hrnek na kusy... Jak jsem byla na zemi, tak se začla dobejvat po tom noži... Holky - pomoc - já už prostě fakt nemůžu. Říkám jim to stokrát - pozor na kafe - prosím pozor na kafe, hlídám a hlídám, když upozorním, dostanu sprostě vynadáno. Pořád dokola. Jak je mám donutit, aby si dávali pozor? Už i tchánovci to hlídají - musím pochválit tchána.... Já se kafe klidně vzdám...
Když to pak mámě řeknu, tak mi řekne, abysme se taky z tý holky nepotento... že je hrozně divoká.....
No, nicméně jsme dostali od tchánovců Ježíška ve formě obálky... Budou chtít vidět, co jsme koupili. Sobě i malé - takže se táži - co když si za to koupíme setobox? Není to blbý? potřebujeme ho... A pro malou boby a to kolo-odrážedlo?
4. pro 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
vidim ze sobotu ste stravili vsetci mimo domu. :wink: U nas teda bola poriadna zima, ale poo sme nalozili Sophi na sanky a sli sme von. Boli sme este na jarmoku, kupili sme hriate, nech nas aspon nieco ohreje. :dizzy_face: :dizzy_face: Sophi sa na sankach naramne pacilo, sedela ako grofka, normalne som bola z nej prekvapena. :slight_smile: Idem nahodit narodeninove fotecky, ak sa vste zvedave pozrite. :slight_smile: :slight_smile:

Peknu noc vsetkym. :pensive: :pensive:
4. pro 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
nedaju sa my pridat fotky, stale vypisuje, ze chyba pri nahravani. :angry:
4. pro 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka - ještě něco o kašli - http://www.mucosolvan.cz/jnp/cz/faq/kasel_a_prevence.html
Víš, mě ti teď napadlo - nevím, jestli momentálně kašle i přes den, atd... Já už bych z těch kapek měla strach. Hlen je normálně v malé míře v plicích. A i já - když se rozkašlu (lilie a prach), tak po delší době ze sebe něco dostanu (nepočítám moč :sweat_smile: :sweat_smile: ).. Nemůžeš se prostě mýlit a čorí se tím kašlem dusí tak, že to, co vykašle je .... reakce na ten dávivý kašel? Poslechově byla ok,ne?
Mám jenom strach, abys to nepřekombinovala - ty kapky...
4. pro 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hancazivocich kup si co potřebujete, však jste proto ty peníze dostali ne? :wink: Taky jsme si ho před měsícem pořizovali, ten starý odešel :confused:

@gina333 tak snad se povede, už se těším :dizzy_face:

4. pro 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak všem klidnou noc bez kašle a bolesti zubů, bez teplot atd. :pensive: :pensive: :pensive:
4. pro 2010 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano :slight_smile:

@hancazivocich : ja na kazdy sviatok dostavam peniaze, takisto aj deti, je to ovela lepsie pre nas, lebo mozem kupit to co sa paci mne, a hlavne co potrebujeme. Potom to rodine vzdy ukazem a je pokoj na oboch stranach. :wink:

Noc v celku dobre, motala sa o 5:00, ale do 6:00 este nastastie spala. :slight_smile: Fotky sa my stale nedaju pridat, neviem preco, ved ich nepridavam prvykrat. :astonished: Momentalne je u nas -18°C, pekna kosa, co ? :wink:
5. pro 2010 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta takže to funguje ten vs kočárek jo :slight_smile: hoď foto :wink:
5. pro 2010 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jinak my měli teda při růstu zoubků vždy vysoké horečky, takže dostával sirupek Nurofen a ten mu vlastně pomáhal i na bolest a tak v noci spinkal klidně a přes den, když ho to taky trápilo, tak jsme mu taky dala, sice menší dávečku, ale bylo mu hej :slight_smile:
5. pro 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ať zoubky rychle vyrostou a je klid :wink:
5. pro 2010 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranecko vsetkym...uf moja malinka ma prvky krat sopliky a ja teraz neviem mam letiet k doktorovi(to dnes je nedela)ale staci ak jej budem striekat taky sprej sterimar...neviem z coho to moze byt ale vcera bolo uplne oki a vecer ked som ju okupala bola dost chladna kupelna(sme na dedine)zeby z toho tie sopliky???mam sa niak stresovat???Lebo ja som z toho hotova sopliky mala len raz ked mala 3 mesiace a od vtedy zdrava ako ryba tak neviem co robit teraz:DDDinak cez den v poho ale v noci sa upchava nostek a vteddy je to :confounded:
5. pro 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkabg : ked nema teploty alebo ine potiaze k doktorovi nemusis. Sophi velmi pomaha ked jej na noc natriem hrud takou mentolovou mastickou, u nas sa to vola Koalka, alebo zapalim aroma lampu. Teraz sopliky budu castejsie, zima je vzdy o chorobach. :astonished:
5. pro 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkabg jojo, to může mít z toho, teď jak je zima, tak to hodně řádí :frowning2: já Ladíkovi dávala od mala libenar, byl na čistění nosánku i na rýmečku a byla jsem sním moc spokojená a pak v lékárně časem, nevím jestli od dvou :confounded: bych kecala, mu už kupuju nosní sprej olynth a fakt super :slight_smile: tak ať se rýmečky rychle zbavíte
5. pro 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkabg jinak při ležení jí zvedni víc matraci, aby se jí dobře dýchalo, ale to asi znáš :slight_smile: píšu jen kdyby náhodou :slight_smile:
5. pro 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many dakujem praveze to ma nenapadlo stym vankusom kedze katuska nespava na vankusi :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak tuto noc to tak urobim :grinning: inak okrem soplikov jej nic neni...vyvadza ako nezbednica :D
5. pro 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 no mi tu v bulharsku taku masticku nemame ale mam taku zelenu alpu snou by som nemohla trosku potriet?Nad tym som rozmyslala.No a asi to bude fakt tym,sak mi tu cez den mame 17 stupnov a vecer ked sa vraciam napriklad z prechadzky tak zrazu vetrisko a ledva 2 stupne...pocasiu sibe potom aj deticky su preto take nachylnejsie...katuske nic ine neni len sopliky,sak tu poletuje ako sarkan a rozhadzuje hracky,len v noci plackala trosku lebo nevedela spokojne hajat...tak hadam ze stoho spreju to cimskor prejde...a dakujem za raduuuu :sweat_smile:
5. pro 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ráno,
tentokrát noc ok, klidná, až na pár zakašlání a budíček až ve 3.40! Akorát má poslední dobou novej móres, jak k ní přijde tatínek (já to beru ještě přes wc), tak začně řvát jak když jí trhaj nožičky, že chce maminkůůůůůů :rolling_eyes:
A pak jsem u ní byla hodinu, než se uvelebila, odcházím kolem 4.40, ještě jí položím výš na polštář, je tuhá, jdu k sobě do postele.... a ona za 10 minut zase slejzá s brekem, tak jsem jí šoupla zpátky se slovy, že postýlku má tady a bude se ležet, v 5 si vymyslela, že chce pitíno. Takže jsme asi tak 1,5h bděly :rolling_eyes: Pak už jsem u ní zase zůstala, ale v 7 jsem se zvedla a ona zas v 7.10 maminkóóóó! :angry:
@sherry28 Díky za ty odkazy, taky jsem si uložila tuhle paní minule. Ty botky by šly, třeba to nakonec tak dopadne. Vy máte teprve objednáno? Pak dej vědět, jaký jsou :wink:
@hancazivocich S tím kašlem je to fakt tak, jak jsem předpokládala. Už konečně něco málo vykašle, začná se jí to pomalu trhat - i přes den a má trošku chrapot. Prostě to tam jen sedělo hrozně dlouho (dneska je to cca 10 dní, co začala mít příznaky)! No jak jsem psala - stejně jako já, pokud já někdy něco vykašlávám, je to zázrak :confused: :confounded:
5. pro 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkabg : neviem ci alpa je dobry napad, ale skus to spravit tak, ze alpu nakvapkaj na plienku alebo na vreckovku a daj jej ku hlaviceke do postielky. :wink:

@prchalka : skusala si daat fotky z Mikulasa? lebo ja sa s tym babrem od vcera a stale my vypisuje chyba pri nahravani fotiek. :astonished:
5. pro 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno
@prchalka no normálně jsem dřív ty boty nestihla koupit :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale tak od doby co mrzne a napadnul sníh, jsme zavřený doma, včera to bylo 14 dní a ještě Mára minimálně 14 dní bude :sweat_smile: on ty neštovice odpískal nejvíc :frowning2:
5. pro 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkabg nebo bych jí tou alpou potřela pyžámko :confused:
5. pro 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja tak teda susim niaku tu vreckovku ku hlavicke alebo som myslela aj na to ze ju potrem trosku za uskami :confused: chuda moje teraz neviem ci ju hrdielko boli bo kasle sem tam ale to asi z tych soplikoch jak ich stale smrka spat a dnu a spat a dnu,ci???
5. pro 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem chtěla hodit fotky, ale ani mě to nejde :unamused: tak asi mají nějakou poruchu tady na MK :confused: jdu vařit, tak pa :wink:
5. pro 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčinky, ahoj. Já chtěla dát fotky včera večer a nešlo to, takže mají asi nějakou poruchu či co :unamused:
5. pro 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: ,
u nás se v noci opět víc mrčkalo než spalo, chjo...do toho se mi nějak opět kously záda a začalo mě bolet pěkně v krku :confounded: .MM už je taky pěkně nachcípaný, tak čekám, kdy to složí matýnka :frowning2: .
včera jsme odpolko venku už nebyli..teda šli jsme jen na 1,5h k babi a dědovi na kafčo.dnes tam jdeme ještě pro mikúláše, ale odpoledne nám tu jezdí nějaký pekelný bus :sweat_smile: , tak pokud se stihneme nějak solidně vypravit a dopravit, tak to možná stihneme. vyjíždí ve 14.20 :wink: .dopolko jsme venku taky nebyli, bylo tu -11C :confused: .tak jsem to zavrhla, dělala nějakou práci, matýnek si hrál, střídavě ''pomáhal'' a kukal na krtka :slight_smile: .
obídku dnes moc nedal ani pod pohrůžkou čerta :grinning: , za to čokokádku tu by si prý dal :angry: ..je teď po těch mikuláších neskutečně rozmlsaný :confounded: ...ještě že už to končí :sweat_smile: .zítra dostane ještě od nás, ale kokin malinko, jako hlavní dárek je velký traktor s vozíkem..myslím, že se mu bude mooc líbit :wink: .

@sherry28 :slight_smile: ...tak hlavně ať už to máte brzy za sebou :frowning2: .to je pěkné potvorstvo ty neštovice :unamused: ... :frowning2: .

katzi :slight_smile: ...člověče, nezdálo se mi první noc nic..byla jsem tak k.o., že jsem byla tuhá jako peň :grinning: .

@prchalka :slight_smile: ..já to s tím kašlem mívám podobně..hrozně dlouho suchý a dráždivý..hlavně v leže a nakonec pár dní ze mě cosi občas jde :stuck_out_tongue_closed_eyes: .myslím že tak za 2-3 dny to bude aktuální :confounded: .
tak snad už už budete mít pokoj :slight_smile: .

@hancazivocich :slight_smile: ..tak to by mě fakt čerti vzali s tím kafem :angry: ..já to teda u babi musím taky zdůrazňovat...kafe teda ani ne, ale třeba přijdeme, nebo tam má matýnek zůstat a ona má rozvařeno na předních plotnách :confounded: ..to je hned že, když stačí vztáhnout ruku :pensive: ...já od začátku vařím jenom na zadních, vyjímečně když je doma MM a spěchám, pustím i přední, ale nehnu se odtamtud a matýnek je jinde.opaření a spálení se opravdu bojím....tohle nepochopím, takovou nezodpovědnost :cry: .o horkých nápojích nemluvě..ty jsou vždycky až vzadu u zdi a už teď vidím kam až už dosáhne :confused: .
ty penízky..určitě si pořiďte co potřebujete :wink: ...všechno jsou to věci, které jsou potřebné :wink: .

@gina333 :slight_smile: ..na fotečky se těším :slight_smile: .
jarmark tu budeme mít od pátku, taky se těším, ale hlavně pak na ten velký ve zlíně... :slight_smile: já tyhle akce miluju :dizzy_face: .
vidíš, ještě sáňky musíme pořídit
:wink: ...fakt je, že v takhle velké zimě těm dětem na bobech musí promrznout rychle prcka :confused: ..na těch saních jsou přeci jen výš a dají se zachumlat do deky :wink: .

@katkabg :slight_smile: ..k dr. bych s rýmou nechodila :wink: .pokud se nepřidají teploty které by neustupovaly, tak si s tím myslím poradíš i sama.spreje do nosíku jsou až od 2 let...já kapala vždy libenar+ sterimar nebo physiomer..to je to samé :wink: .a taky je důležité hodně odsávat ať se to nenacpe do oušek :fearful: .
určitě to zvládnete :wink: .

omlouvám se, že reaguju jen tak krajně...už si zase ze včera nic moc nepamatuju :sweat_smile: .musím se tu zase nějak dostat do obrazu :grinning: .

co matova :slight_smile: ? :confused: ..psala, nepsala? :confused: ..ty fotečky mluvily opravdu samy za sebe :frowning2: .
a dnes jsem se dozvěděla že porodila kamarádka :slight_smile: ..holčička 4550 g :confused: :sweat_smile: , ale prý porod od první kontrakce za 40 minut :confused: :slight_smile: ..to je bomba :wink: .ona si ale zase hrozně moc zažila s prvním chlapečkem :frowning2: ,tak to byla odměna :slight_smile: .

no jdu se mrknout ještě do bazárku..potřebuji akutně těhu kalhoty..teda další..mám jen jedny rifle a jedny pláťáky, které teď jaksi moc nepřicházejí v úvahu že :grinning: ..ale zimní boty už mám! :grinning: .

tak snad ještě nakuknu, jinak všem přejeme krásnou neděli a pozor na čertiska :slight_smile: !
5. pro 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta :slight_smile: ..co ty přemyslavo podlahová? :grinning: funguje to? :confused: :slight_smile:
5. pro 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek