Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
5. pro 2010

@ined77 - čusky fusky, no funguje to, ale lepší je to na kolečkách 😀 😀 Děkuji za přezdívku 🙂
No to s tím kafem mě taky dodělalo, panebože a ještě nůž, by mě trefilo a ještě mají kecy, aby se z holky nepotento, jsou fakt drzí a nevím, jak už bych na toto reagovala, asi bych natáhla hubu 😀 anebo bych jim fakt dost nahlas vynadala 😠 😠

ined77
5. pro 2010

@anta 🙂 ..to mě jen tak napadlo 😅 ..nebudu ti tak říkat , neboj 😀 .já už tahám raději jen boby..je to menší dřina 😀.a v buse skladnější 😀.
jj, fakt no comment ☹ ...dokážu toho přejít dost, ale tohle teda... 😠 ...a ty průpovídky 😕 ...jako jen ať se opaří, příště si dá pozor??? 😲 ...možná by nebylo odvěci vzít milou maminku na exkurzi někam na popáleninové 😢 .
nůž mi matýnek už taky 2x čmajznul 😲 ..naštěstí jsem ho hned zmerčila a to jsem stála vedle něj...ty děcka jsou fakt rychlovky 😨 .

jééé, já vám nenapsala náš zážitek ze čtvrtka 😕 ...
bylo to nějak navečer, já jsem chystala večeři...zkrátka byla jsem v kuchyni a matýnek s MM v pokojíku. matýnek si chvilku před tím odnesl svou lžičku..už se chystal večeřet 😅 ...v tom řev jak cosi, MM jen zařval panebože...no milý matýnek skákal po posteli se lžičkou v puse a ta se zlomila 😕 .já tam doběhla, malý celý rudý se dusil..měl v krku tu naběračku....tu naštěstí MM hned vytáhnul a asi ho to i někde škráblo, protože měl v pusence krev 😨 .no mně se udělalo hned tak strašně blbě 😔 ...ale vzala jsem ho, uklidnila a dala mu napít vody a za chvilku byl v pohodě. i v pohodě papkal, takže se v tom krčku asi moc nezranil..no ale teda zážitek hrozný 😢 .

gina333
5. pro 2010

@ined77 : veru sanky su paradna vec, dala som jej pod ritulku hrubu deku a sedela ako daka pani na koci 😀 😀 a od Tatika sa drzte dalej, aby ste neochoreli. 😉

@anta : s tymi fotkami ste ma ukludnili, uz som si myslela, ze len u mna to hapruje. Snad to rychlo opravia. 😕

Sophi este spinka, stihla som pozehlit, pojdem na obed ked sa zobudi a sup na sane. Dlho nemozme byt vonku lebo stale je okolo -10°C ale aspon na chvilu sa treba vyvetrat. 🙂 🙂

hancazivocich
5. pro 2010

@ined77
@anta
- já jsem taky opravdu naštvaná. Nejhorší je, že ona to prostě neuzná a příště to udělá znovu. Malá se mi u nich zlila asi dvakrát - naštěstí studeným.. Zajímala ji lžička. Já to hlídám, ale když jdu na wc, tak oni ji nechají lítat a já prostě nevím. Na jednu stranu se snaží mi děsně dokázat, jak by ji sami zvládli pohlídat celý den a na druhou stranu mě vytáčí, jak jsou nezodpovědní.. Já jim ji kvůli tomu nechci nechat a pak se klepat, co se tam bude dít. A ty komentáře - fakt sprostý..
Ale mně se dnes poved taky solidní kiks... Jdu zandat věci do válendy, kouknu, malá blbne s chlapem - tak dobrý, uložím, rozložím, dávám dolů a řev... Skřípla jsem si dítko - byl to mžik..Nafackovala bych si.......

Ale já opravdu nevím, jak to s těma našima dělat. Když si to s ní vyříkám, nejdem tam, tak jim snad nevadí, že ji nevidí, čekají, až uznám svoji chybu a připlazím se s omluvou. Mně se to po delší době rozleží a kvůli malý udělám první krok. Máma je pak na koni - den, dva je klid a pak pořád útočí...Tohle prostě nikdy dobrý nebude. Takový to - že jen ona má dycky pravdu, vychovala ve zdraví dvě děti..... Bleble.....
A já se bez mučení přiznám, že už potom ,,startuju na první našlápnutí" - takže tak... Kvůli sobě ani ne, ale hlavně kvůli malý... Proč má dudel, proč má plíny, proč nenosí tohle, proč MP jezdí až večer, proč jsem na ni pořád sama....
Proč jedeme tam.....
Já si to před ní obhájím, ale tak mě otráví - na celý den, že i když nechci, tak nad něčím pak musím přemýšlet.. A brácha mi řekl nedávno to samý - že s ní to má stejné.

katkabg
5. pro 2010

no tak som nasla odsavacku hlienu otrivin ktoru mi raz sestra poslala zo slovenska taku ze jej jeden koncek dam do nosteka a druhy koncek dam do ust a taham hlieniky,no uz som kludnejsia...tak ideme na to,to je super vec,len to musim poriadne chytit ruky nohy 😠 ja nemozem kupit odsaavacku na visavac,bo mala sa ho boji ako certa 😅 veseleho mikulasa vam aj vasim detickaaaaaaaam 😅

katkabg
5. pro 2010

@ined77 ozaj ja pouzivam sprej sterima,no nas doktor je moj krsny teda manzelov,aj svedok z nasej svadby tak k nemu mozem ist kedykolvek 😀

katkabg
5. pro 2010

inak ani mne nejdu nahrat fotky..ozaj je tu niekto aj na facebooku?

gina333
5. pro 2010

@katkabg : ja som na FB, ak ma najdes kludne si ma pridaj. 😉 🙂

sherry28
5. pro 2010

@katkabg a nebyla by lepší ta balónková odsávačka, když nemůžete tu na vysavač? 😒 já jsem touhle hadičkovou nikdy nic nevytáhla a vždycky jsem se s nima musela prát 😨ale třeba tobě to s touhle jde 😉 u nás vyhrála ta na vysavač i Elíkovi, když vysávám, tak drží a ještě si přede 😀 a je to za pár vteřin 😉

katkabg
5. pro 2010

@gina333 pridaj ty mna ... Katuska Micuska Baycheva

anta
5. pro 2010

@hancazivocich - to už člověku nezbývá než to všechno jen odkývnout a mít svatý klid, koukám ☹ Do mě si rýpla moje máma jednou a litovala toho, protože zapomněla, že mám ostrý jazýček po ní 😀 😀 😀

anta
5. pro 2010

@ined77 - co se týče popálení, tak bych čapla milou matku a spálila bych jí, aby viděla, jak je to fajn 😝 😝 😝

katkabg
5. pro 2010

tak mi ideme do hajan...ozaj dnes chodi mikulas???inak toto zboznujem,umyjem malu,prebalim,nakrmim a ked uz idem ukladat do postele nehodi mi bobek do novej plienky???No to je teda vymyselnicka 😀

anta
5. pro 2010

@ined77 - klidně mi říkej Přemyslovno 😀 😀 😀 , dnes se mi vrátil kluk s naprosto umrzlýma ručičkama, protože manžel chytrolín ho vozil v kočárku v tom mrazu cca hodinu 😠 . Tak jsem čapla zbytky fleesové deky a našila je Honzíkovi na ty rukavičky, tak snad už bude líp 😉 Jo a taky jsem mu vyrobila fusak do kočárku,musím to vyblejsknout a hodit fotky, ale to až zítra 😉

gina333
5. pro 2010

ahojte 🙂

tak poo sme vydrzali vonku 30 minut, bola neskutocna zim, sneh pod nohami pukal ako sklo. 😉 Sophi si pochodila, sankovala sa trocha a rychlo domov. Teda na vinko ku svokre. 🙂 🙂 Dnes som stihla aj zumbu, tak som konecne spokojna. 😵

@katkabg : uz som si ta pridala, len ma potvrd. 😉

@anta : ty si fakt vynaliezava zena. 😵

anta
5. pro 2010

@gina333 - no kluk byl uvrčenej jak blázen, když se s tátou vrátili z venku, ani se mu nedivím, chudák ty zmrzlý ruce jak měl, jsem myslela, že mm fakt plácnu mokrou rybou přes prdku😝 😀 😀 😀 Ale donutilo mě to aspoň to nějak řešit 😉

gina333
5. pro 2010

Sophi spinka, fotky sa stale nedaju pridat 😲 uz ma to fakt stve. Idem k TV, dnes je na JOJ kreslena rozpravka tak si trocha oddychnem od reality. 😵 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
6. pro 2010

dobre rano 🙂

tak co, aj u vas bol Mikulas? Mne doniesol moju oblubenu horku cokoladu s chilli 😵 😵 Natalka uz tyzden ma na okne velku cervenu cizmu tak som do nej napratala kopu sladkosti, Sophi to bolo jedno, jej sa hlavne pacila ta cizma, teraz do nej uklada kocky. 🙂 🙂 Tato noc moc dobra nebola, dost sa vrtela, budila sa. 😲 Dnes idem na rocnu kontrolu s ocami, dufam, ze my este nepredpise okuliare.

anta
6. pro 2010

Ahoj holčinky 😉

prchalka
autor
6. pro 2010

Dobré ráno,
dnešní noc do 0.45 no a pak zas nemůže dobu zabrat 🙄 120tka postel je pro nás 2 fakt malá, já mám pro sebe tak 40cm a ona neustále naplácnutá na mě a chce ručičku a šmrdlat mě a rukama mě plácne do obličeje! No měla jsem toho už dneska dost! 🙄
@katkabg Tak vy na ten bobek máte ještě nárok. U nás je to taky tak, s tím rozdílem, že já jí uspím a jí to vzbudí třeba za 1,5h a to jak v noci, tak teď i při spaní poo 😠 Abychom toho neměly málo! Jinak já pořídila odsavačku na vysavač až teď ve 2 letech a nemá to chybu! Bála se od mala i té bateriové, ale nedá se nic dělat. Lepší použít chvíli násilí - samozřejmě že se jí to nelíbí, než jí nechat trápit hleny!
@gina333 Já chtěla vložit jen jednu fotku z mobilu do diskuze a bylo to myšleno ironicky. Mikuláše poslala babička a samozřejmě samé vhodné věci.. no vážně jsem zas byla nadšená! 🙄
@anta Tak on měl nebo neměl rukavičky? To jsem nepochopila. My byli včera na hodinové procházce, jen jsme ji vezli na sáňkách a měla tlusté "nepromokavé" palčáky a stejně byla jak ledovka, když jsme přišli domů. Já teda to samé a to jsem měla tlusté prsťáky a zima mi byla od začátku do konce. 😒
@hancazivocich No to nemám slov!! ☹ Tchýně to u nás zase zdůvodňuje tím, že si to kafe hlídá. Aha - v hrnečku, který sotva stojí rovně, ještě na nějaký pitomý podložce a s její obratností, když pořád musí od toho stolu odbíhat..! Naprosto tě chápu! Asi to bude chtít sehrát nějakej hysterickej záchvat. Taky se na něj chystám (já zase z důvodu těch čoko kravin a nekvalitních věcí, co jí pořád kupujou)! 🙄
@ined77 Ježiši fuj! Občas se i nás běhá s věcma v puse a je nepoučitelná. Už jí vidím, jak poběží a zarazí si to do krku o nábytek. A můžu se zlobit a není to nic platné! Hlavně, že to u vás dobře dopadlo! Snad už si dá Maty pozor! 😒

katkabg
6. pro 2010

breee ranko tak si predstavte ze aj u nas v bulharsku bol mikulas :D hihi mali ste tedaaa plne cizmicky:D noc ako taka ked som vitahovala sopliky bol rev hadam pocut az ku babke ktora zije na konci dediny :Dinak v poho to je asi normalne ze tak place kd ona neni zviknuta kedze chora nebola takto...ale inak je uplne v pohode...myslim ze aj ten prejos pomohol...
@prchalka fuuu tak to mi odlahlo alebo aj katuska chvilu place ale uz po 3 krat co som jej ich sla tak uz bola kludnejsia asi vedela ze jej chcem dobre.Tak a tie bobase...to to je teda :D
@gina333 jeeejo uz som si ta pridala a pptom okukam fotoooo :D pjekna blondata rodinka ste :D

anta
6. pro 2010

@prchalka - on je měl, ale i tak měl pěkně zmrzlé ručičky, chudák, tak jsem mu je pěkně upravila. Jinak teď Honzík nakrájel ptáčkům chlebíček, je to šikula, krájel nejdřív dřevěnou stavebnici a dával mi jí ochutnat, no moc mi teda nejela, tak jsem mu zkusila dát chleba, aby ho nakrájel a povedlo se 🙂

prchalka
autor
6. pro 2010

@katkabg Já se té odsavačky 2 roky bála. A když jsem na podzim zjistila, že hadičkou nemám šanci (navíc mě z toho bolelo vždycky v krku), tak jsem se rozhodla jí koupit a nelituju, měla jsem jí mít dávno. Sice jí, pro dobrý výsledek, musí 2 držet, ale stojí to za to. Ona sice ví, že jí to pomůže, strká i tu odsavačku do vysavače, zapne ho, ale pak stejně řve jak blázen! Už mi to nevadí, říkám si, že jí pomáhám 😉
@anta No nevím, co by museli mít na sobě, aby jim bylo teplo, na velký mráz nepomáhaj ani palčáky a to včera bylo u nás tak -5! 🙄

gina333
6. pro 2010

@prchalka : tak som to asi s tou fotku nepochopila, nevadi. 😉

@katkabg : no my sme taka blondava rodina, aj tvoja mala je krasnucka, ale musim povedat, ze tebe pristali viac blond vlasy. 😵 😵

Uz som doma od ocnej, vidim ako orol 🙂 🙂 KO o rok.

anta
6. pro 2010

Byli jsme venku a super, akorát, že zase padá sníh 😝

anta
6. pro 2010

Takže holčiny, do albíčka mi to nějak nejde, tak to přidávám k textu. Na prvních třech fotkách je ten fusak, na druhé fotce je ten fusak vyfocen, jak je přivázán ke kočárku, aby dítě nesklouzávalo, no a na poslední fotce jsou ty rukavičky 😉

hancazivocich
6. pro 2010

@anta - ty jsi taááák šikovná 😵 ,

@prchalka - hysterická scéna... To už tu taky bylo - maximálně mi řekne, ať si s tím někam zajdu (jako na psychinu), že to není normální - že mám přehnané reakce a že se z holky potento...

@ined77 - ona strašně odsuzuje, když slyší o popálenejch dětech. Na druhou stranu teď o dosti věcech říká, že se to prostě uhlídat nedá...
Je fakt, že kombinace mě a mýho bráchy přiváděla veškeré příbuzenstvo na práh psych. ambulancí 😅 😅

hancazivocich
6. pro 2010

Bod peníze k Vánocům - teda, mý nervy - s MP je domluva... Podle mě jsou boby fajn - hlavně na rychlý přesun - z parkoviště na chatu a blbnutí na sněhu na chatě.... To kolo-odrážedlo - nevím... Je opravdu vysoká a v létě by prý mohla zkoušet kolo? No... haha - uvidíme...

Nevím, jak vy, ale já nesnáším nechávat dárky na poslední chvíli. Většinou už jsem měla touhle dobou i zabaleno.... Chjo.. Pro malou to tak nějak máme, pro MP mi chybí dárky, které obstarává někdo jiný (dvd), zbytek se dá do kupy...

gina333
6. pro 2010

@anta : veru si sikovna. 🙂

@hancazivocich : mne este chyba kopa veci, ale viem co chcem kupit, nastastie hned vedla nas je obchodne centrum kde maju vsetko co chcem. Len cas my treba najst, aby som to pokupila. 🙂 🙂 Sophi spinka, idem zehlit. 😝
Skusim nahodit par fotiek 🙂

gina333
6. pro 2010

Baby pridala som aj album z o Sophinkinych narodenin, konecne sa my to podarilo. 🙂