Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
10. pro 2010

@katzi Jé Kájinka, gratuluju 🙂 🙂 🙂

gina333
10. pro 2010

@katzi : gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 babinec je super, Tatka bude rad, ze ma doma princeznicky 😀 😀 😀

@anta : zeby? 😉

katkabg
10. pro 2010

@katzi gratulujem k holcinke...neboj aj u nas je babinec...moj ocino ma 3 dcery a teraz aj 3 vnucky...od kazdej sestri jednu vnucku 😀

katkabg
10. pro 2010

dobre ranko vsetkym...no my sme zbytocne cakali sneh...iba velke studene vetrisko 😠 svieti slnko no je zima 😒 takze dnes von asi e-e.Aj nam sa spalo supis uz 3 noci perfektne spime,uz som zistila ze pokial ju zubky netrapia spi uplne krasne 2x zasuchoce v noci,dam cajik a spime dalej do 7;30 😅 uz sa tesime na slovensko,lebo tu akosi neni citit vian.atmosferu 😒

katzi
10. pro 2010

Děkuju všem za gratulace 😵

gino:jj, ten babinec - myslím,že taťka nakonec bude nejšťastnější, z Adélky je totál připos.... 😀 Ta druhá si ho taky otočí kolem prstu 🙂 On se trošku těšil na parťáka - fotbalistu. Tak jsem mu říkala - no co, tak třeba jednou budeš mít samý vnuky a užiješ si chlapských záležitostí s nima.

Dnes je prostě fajn den - zase bezvadná noc (v kuse do rána), dobré zprávy od doktorky, venku krásně svítí sluníčko, před náma víkend,.......Takových dní víc 🙂

hancazivocich
10. pro 2010

@katzi - jéé, to je hezký - holčička - tak to bude jednodušší s oblečky.. Gratulace! 😵
My se byly dopo v tý vánici podívat na miminko - vzít si mustr 😀 😀 Nějak mi to přišlo malilinkatý... Člověk těm pidi věcím nějak odvykl..
Jinak dnes opět velký hryzanec - až do krve a přímo na návštěvě... ☹ 😒

anta
10. pro 2010

@katzi - jů holčička, super. To se má tatínek nač těšit, hlavní je zdravíčko, super gratulace 🙂

ined77
10. pro 2010

@katzi 😵 ...holčička??????? 😵 moooc gratuluji!!!!!! 😵 😵 😵

a julinkám k dnešnímu svátečku vše nej nej nej!!!! 😵 😵 😵

ined77
10. pro 2010

jinak všem ahojky 🙂 ,
včera mi to tu vůbec po o nejelo 😠 😅 ...a zrovna mi matýnek tak pěkně spinkal...to je k vzteku že 😝 😀 .
u nás to celkem jde tak nějak normálně 😉 ....matýnek zlobí a neposlouchá, já jsem nerv, zítra pečeme, dnes nám dodělal kamarád kuchyň..teda ještě v pondělí přijde zapojit a nainstalovat digestoř a cosi zalištovat, ale už to vypadá výborně 🙂 .
odpoledne jedeme na vánoční trhy, tak se těším 🙂 .
matýnek je už daleko lepší, nakonec to nemělo nijak hrozný průběh, ale pořád ho držím zkrátka co se týče jídla..raději 😉 .včera na mně teda vydyndal jogurt, ale snesl to v pohodě 😅 .
já dnes vyžehlila první várku věcí pro kačenku 🙂 ..tak se tak nějak usidlujeme a zabydlujeme 🙂 .
no a jdu honem dočíst jak vy 🙂 .
spinkáme od 11.45..zateplují teď dole sklepy a vrtají celé dny jako o duši 😒 , naštěstí ale se mi vždy podaří matýnka šupnout spinkat do jejich přestávky 😉 .včera teda začali vrtat už ve 12.40, ale matýnek si mě jen zavolal, já mu přikryla rukou ouško a spalo se dál 😀 .akorát si tam musím nachystat nějakou knížku, usnout se mi nepovede a tak tam čučím do zdi 😀 .

katzi
10. pro 2010

hanca: jj, na oblečkách ušetřime. Mimčo má gardoróbu jasnou 😀 Já teď zas prohlížela fotky Adélky od narození - chystáme něco pro rodinu na vánoce a taky mi to přišlo neskutečný, ale hlavně jsem si to u těch fotek všechno konktétně vybavovala, úplně jsem ji skoro cítila v náručí 🙂

anta, ined: děkuju 😵

Taky se připojuju k přání všem Julinkám - hlavně ať jsou zdravý a pěkně rostou.

hancazivocich
10. pro 2010

@ined77 - už víš, jestli budete pořizovat to kolo nebo odrážedlo?
Jinak v bývalé hypernově mají parádní akci na pampers - naše 5tky vyjdou na 499 - tatínek veze až z Jind. Hradce - u nás už neměli 😅
Tchyně je na infekčním, já včera z alberta dotáhla dvě parádní knížky, tak jsme se domluvily, že zůstanou u nich - že jí je jako koupili oni..Takže teď buď odrážedlo nebo nevím.. A boby - asi...
Jinak je na to malá, ale strašně se mi líbí ty dřevěné domečky pro panenky, ale ty ceny - ty jsou 😕

Taky mě pěkně ,,žere" lupenka, zatím maskuju před okolím, ale to zas bude řečí..

Sherry - doufám, že u vás po neštovicích jizvy nezůstaly?

hancazivocich
10. pro 2010

A vše nejlepší Jůlinkám...
Za 14 dní Vánoce - teda, mý nervy!

gina333
10. pro 2010

Pripajam sa ku gratulantom, nech ziju Julinky 😀

@ined77 : uzite si vianocne trhy 😉

Ja som vyhnala MM s malou von, dala som ju spinkat do velkeho kocika lebo ten sportovy sa bohuzial v snehu tlacit neda. 😲 Len dufam, ze zaspi a nebude vyvadzat. Idem aspon povysavat a zotriet podlahy, poo mam kozmeticku, pred Vianocami sa uz k nej nedostanem, tak nech som pekna uz oddnes. 😉 🙂

ined77
10. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ...no, chtěla bych to kolo-oážedlo....švagrové švagr 😅 dělá v cyklosportu, tak se za ním chci jít zeptat, po netu už je to myslím passé 😝 .tak jestli to ještě půjde sehnat a bude to za rozumnou cenu, tak by to matýnek dostal jako hlavní dárek...babi a děda pro něj ještě nic nemají, tak by nám na to asi přispěli 😉 .
ježiš, už za 14 dní??? 😲 já nemám taky skoro nic ☹ ...no o to nejde, stačí vyjet, ale kdy že? 😒 MM je věčně v práci a babi než přijede z práce je taky tak 15.30 😒 .ale nějak se urvat musím 😉 .
MM dostane nové brýle, tomu pak koupím ještě nějakou mikču nebo triko a kosmetiku a hotovo.matýnkovi už něco máme, ale ještě se něco musí přikoupit...jedna návštěva hraček 😉 a babi a děda si včera řekli, že by rádi nějaké nové hrnce, tak se složíme se švagrovou..jako ne jasně za 15000, ale dá se určitě koupit i slušně za daleko méně 😉 .
ta tchýně zase ☹ ....no snad bude vše v pořádku 🙂 .
lupenka? ☹ to i ta´tku vždy trápilo jak začaly mrazy ☹ .

no teď tu někdo venku střílí nějaké petardy 😠 ...se zblázním 😠 .

@katzi 🙂 ..to máte super kvůli oblečkům 😉 .
já teď zjistila, že těch nejmenších mám tak v 90% vše neutrál, takže taky dobré.. 🙂 .
ale holčinka v modrém je o.k. 😉 .
a taky myslím že tatínek bude rád 🙂 .

@katkabg 🙂 ...krásné fotečky 🙂

sherry 🙂 ...tak to jsem moc ráda, že už finišujete 🙂 .
maminka 😅 ...jak se znám, taky by to nebylo pro mě to pravé ořechové 😒 ....naštěstí či naneštěstí...mně to nehrozí 😅 .

prchalka 🙂 ...augumentin jsme také měli, ale za jak dlouho to začalo působit ti už nepovím 😅 .ale určo to bude tak jak píše hanca 😉 .

gina 🙂 ...to je přesně náš problém s focením...jen vezmu fo´ták do ruky, matýnek se chce už podívat 😝 😅 ...celkem mě to fakt štve, rptože dřív jsme měli fotek hafo a teď je jich čím dál míň ☹ .
ale včera jsme ho fotila při koupání..zase se chtěl pogígat 😀 , ale řekla jsem mu, že až potom, že mu to ukážu až všechno dohromady a světe div se pochopil 😅 .tak to dnes na trzích vyzkouším znovu 😉 .

stejně vám dlužím fotky nového bytu, ale počkám až bude úplně hotová ta kuchyň a pak vše blejsknu najednou 😉 .

jéé, matýnek kašle 😕 .....a už volá 😝

anta
10. pro 2010

@gina333 - to máš dobrý, že můžeš vyhnat manžela, já budu muset vyhnat sebe do toho mrazu 😒

ined77
10. pro 2010

tak u nás spánek nakonec 1.45 i při vrtání, ale teda se mnou 😅 .no na poslední chvilku jsem čapla jen matýnkovu knížku, 3 vlasy děda vševěda, ale dobré čtení 😀 .
tatínek nám za chvilku snad dorazí, tak se jdeme pomalu chystat 🙂 .

@gina333 🙂 ..děkujeme 🙂 .ty si užij pěkně kosmetiku! 🙂
já se chystám ještě nějak po novém roce hned ke kadeřnici, pak to vidím, že se dostanu nejdřív tak za rok 😀 .

všem pěkný den 🙂

prchalka
autor
10. pro 2010

Ju všem děkuje 😉
1.foto z dneška
2.foto - moje zástěrka do školky, kterou jsem nosila v 5ti letech 😀 😀 😀

gina333
10. pro 2010

@anta : to vies, musim ho vyuzit kym je doma ved o tyzden uz odchadza. 😉 😲

@prchalka : ty koky, Cori je krasna slecna. 🙂 🙂 🙂 Ja mam takeho spuntika iba . 😵

hancazivocich
10. pro 2010

@ined77 - no-kolo-odrážedlo mají v akci v tescu a hypernově, tuším...
Jinak mě to nebaví - MP furt v práci, domluva s ním žádná, dárky všechny na mně.. 😠 Nemám zabaleno, dokonce půlka dárků je ještě na půdě u babičky..Grrrr.. Nemáme udělané kalendáře z fotek - fotky si neráčil ani stahnout z mobilu do počítače. Já ho zabi*u! Fakt - všechny babičky počítají opět s kalendářem - i se na něj ptají...

A dvd pro něj také zatím nedodány - dotyčná osoba prý má šílené dodací lhůty (na poslední chvíli - to mě nebaa....)

hancazivocich
10. pro 2010

@prchalka - dobrý fota, akorát ehm.... Mi říkala minule kamarádka, že horší dárek než tyhle míčky, nemohli dostat 😅 😅 Že jsou všude, jakmile na něj šlápneš, tak jedeš... 😅 😕 Ale ona má dvě děti a jedny ruce, ale i tak... Míčky jsem zatím škrtla 😉

kaja73
10. pro 2010

@hancazivocich my tie loptičky mame.Nasypala som ich do bazenika a maly sa v tom jaši.Ano hadže ich aj von odtial,ale potom ich spolu vraciame a ma z toho srandu.Ja som s nimi spokojna.Maly sa naučil sam vliezt aj vyliez z bazena,dobre ho premasiruju a aj sa vyšanti. 🙂

hancazivocich
10. pro 2010

@kaja73 - to poznáš, až bude malej větší - ty rizika, co sebou nesou ty malý míčky 😀 😀 😠 Když se ti pak ve dvoupokojáku prohání dvě batolata a jedno dítko samo si stoupající.. A všechny dítka s obrovskou radostí balonky metají kolem sebe, zavírají do mikrovlnky, trouby, pračky a pouští i s balonkem 😅 😕 😲 Do bazénku ano, ale do bytu - děkuji nee.. Tedy aspoň u nás 😉

kaja73
10. pro 2010

@hancazivocich my mame taky bazen aj v praci,kde sa v nom jaši aj 5 deti vo veku od 3 do 8 rokov naraz a nie je problem.A to su autisti.Proste sme ich naučili,čo možu a čo nie.Tam mame taky velky plastovy.Doma mam len maly nafukovaci.Maly prave začina chodit,všade sa stavia,ale fakt problem nevidim.Možno keby boli tak male detičky dve tri-tak by bol problem,ale takto nie je.Ma ho už od 4 mesiacov,vtedy ho guličky len masirovali,teraz v nom už blbne a je strašne stastny. 😉

hancazivocich
10. pro 2010

@kaja73 - aha - to nebylo nic proti tobě... My obě máme opravdu velmi velmi živé děti - a ty balonky u nich doma, to fakt byl hukot! Já osobně o nich uvažovala na chatu, ale když jsem to tam viděla...Uplně je vidím - narvaný ve výfuku buď u našeho auta nebo u tchánovýho 😠 😀 😀 😀 😀

prchalka
autor
10. pro 2010

Já mám strašně ukázněný dítě, takže balonky budou hezky srovnaný podle barev atp. 😀 😀 😀 😀
@hancazivocich Jsou jen z MMB. Já jí chtěla udělat radost, protože na cvíču se jí hrozně líběj. Budou v bazénku jen u ní v pokojíku, takže snad to nebude tak hrozný 😅 Však hned, jak je viděla, tak se rozzářila a ječela: "to je na cvíčo" 😀
Všem dobrou!

anta
11. pro 2010

Ahoj holčiny, tak dnes u Honzíka budíček už v půl šestý 😝 No trošku je to šok oproti včerejším 6,45 hodin. Dneska ho nechávám na pospas tátovi, ať si to užije 😉

prchalka
autor
11. pro 2010

Dobré ráno,
no noc.... super 😉 Chrchlala několikrát jen v té první hodině po uspání a pak - zázrak! Nevěděli jsme o ní až do 6h ráno, spala v klidu u sebe 🙂
Doufám, že to není JEN nějaká vlaštovka nebo omyl 😕
Dneska jedem k našim.

gina333
11. pro 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : to je super, ze sa to u Cori zlepsuje, ste na najlepsej ceste aby ste sa z toho uplne dostali. 😵

U nas noc dobra, zobudila sa pred 7:00. dnes mame perny den, ideme na krstiny, svagrina konecne daju pokrstit maleho a pozvali nas za krstnych. Takze dnes nas zase caka oslava. 🙂 🙂

ined77
11. pro 2010

ahojky 🙂 ,
já odběhla od pečení matýnka nakrmit a dát spinkat 🙂 .
noc celkem šla, až na 4h ráno,kdy chtěl matýnek šátat, pak čajík, pak chytit ručičku, pak nožičku, pak přikrýt, pak odkrýt 🙄 😀 a pak nakonec konečně usnul 😝 ..budík v 6.30 🙂 .
dnes nám tu krásně sněží, ale jsem asi jediná..teda plus asi děti kdo z toho má radost 😀 .akorát teda..nemám ty zimní boty zase...opravují je prý 🙄 , takže bruslím v botaskách 😅 .
pečení se daří, hned jak se matýnek vyspinká volám MM(zůstal tam, lepší než aby mi matýnka rozjařil a já ho pak uspávala 20 minut 😉 ) a jdu nazpět. kluci se nasvačí a mají nakázáno jít bobovat 😀 ..nee, ale trošku se vyvětrat to jo 😉 .

@gina333 🙂 ..užijte si křtiny 😵 !

@prchalka 🙂 ....super, že ty ATB zabírají.určitě to bude tím 😉 .
fotky krásné 😵 .čorí je fakt slečna 😵 .zástěrka je pěkná 🙂..no tak jsi holt byla moc drobounká asi 😀.třeba čorí taky ještě v pěti letech bude, co víš..třeba ji bude mít jen maličko kratší 😉 🙂.
co to čorí ještě dostala? 🙂


@hancazivocich 🙂 ...joo??? a viděla jsi to kolo-odrážedlo naživo? 😕
no do tesca se taky chystám, tak to musím okuknout..hypernovu tu nemáme, jen albert a tam je prd 😝 .
ty balónky.....jsem stejného názoru 😅 .jako máme je v kroužku a ten neustálý čurbes z nich je opravdu nekonečný 😝 .
takže pro našeho matýnka domů opravdu ne...v kroužku jsem ochotná to za něj 3x posbírat, ale doma bych nedělala nic jiného a ještě bych hodila i s kačkou pak určitě kopyta hore 😨 😀 .
z těch dárků si nic nedělej, to zvládneš, ještě je čas 😉.na kalendář mi zatím nikdy nezbyl čas..teda loni jsem ho začala dělat, ale pak se sesypal program..no škoda mluvit 😒.zabaleno nemám ani já nic...a vše co zatím máme..teda jen pro matýnka je taky u babi, takže tak 😅.ještě 2 týdny 😉.

jéééžiš, opět vrtají...to si jdu chystat nějakou knížku už 😖 .a to spinká matýnek jen 20 minut 😒 .no třeba ho to hned nevzbudí 😅 .

tak já se už pomalu raději loučím, kdybych musela zalehnout k malému 🙂 .
všem krásnou sobotu a pááá 🙂 .

@anta 🙂 ....jsi mi ušla jaksi 😀 ....ty si užij oddych a taťulda ať se činí 😉 🙂 .

hancazivocich
11. pro 2010

@ined77 - http://www.akcniceny.cz/zbozi/hledej/kolo+-+odr...
jen v rychlosti - noc strašná, byly jsme přes tři hod vzhůru - někdy po půlnoci to začlo a skončilo před čtvrtou... Takže špičáky se derou.. A čeká nás pár nocí na ho*ínko 😠