Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
23. pro 2010

dobre rano 🙂

@anta : no po mne Sophi zacala lozit tiez po 6:00, ja neviem co tie deti nespia dlhsie 😲 vonku tam a ona by uz vstavala. Ale robila som sa, ze spim a z postele sme vyliezli az ao 7:20: 🙂 🙂 A vonku prsi, takze o bielych Vianociach mozme iba snivat. 😒

prchalka
autor
23. pro 2010

Dobré ráno,
aspoň doufám, že u ostatních je, protože my si zase střihly super noc 😠
Motáky, válení, ruce a nohy na mý hlavě, žmoulání rukou, o půlnoci chtěla dolů 🙄 po hodině a půl jsem to nevydržela a šla pro sirup, no trošku lepší, ale uklidnila se zase až na poslední hodinu. Jako mám dost na té 120cm posteli 😠 🙄 😝 Jednu chvíli jsem se probrala a nohy, kyčle příšerně bolely 😝
MM se hned večer odstěhoval dolů a měl nakázáno si vzít kapky, takže naštěstí pak celou noc nekašlal, protože než si je vzal, tak byl slyšet stejně až nahoře. No nic, opět do růžova, že 😒
Leze jí ta druhá dolní 5tka, občas má červenější tvář, ale teplotu "zatím" ne, takže to máme asi zase opět tady.. 🙄

anta
23. pro 2010

@prchalka - teda, to je šílenost, jak to můžete vydržet? Chudinky moje malé. A Čorízo nespí u sebe?

anta
23. pro 2010

@gina333 - Honzík má na posteli zábrany, takže z ní nemůže slézt, kdyby mohl, tak nevím, jak by to vypadalo 😀 😀 😀 Ale hudlal už v pět ráno 😝 😉 Hlava mě bolí od včerejšího večera, to je síla! 😒

anta
23. pro 2010

Dávají nám Animáčka na Barrandově, zrovna je mašinka Tomáš a Honzík to ale celý prokecá, no nedá se s ním na nic koukat 😀 😀 😀

katzi
23. pro 2010

Dobré ráno,
noc fajn - byla jsem tam jen ve 3h dát dudel a vstávala v 7h. Což je na jednu stranu bezva, na druhou, po těchto skvělých nocích bývá fuška ji uspat po o 😖 A bez spaní to ještě až úplně do večera nedává. Jinak je tady šedo tma, po sněhu ani památky 😒

matova: ahoj 🙂 Děkujeme za přání a přejeme také klidné, pohodové vánoce s vašimi prcky 😵 U nás vše v poho, jen malá je řekla bych větši lenoch, než bývala Adeli v břichu. Takže čekám každý den kdy o sobě dá vědět nějakým pohybem. Adélka tam cestovala průběžně celý den 🙂

lehna: mám stejnou zkušenost - když mi Adu nespí přes den, jde spát kolem té 19h úplně mrtvá a noc pak stojí za prd -spí neklidně jak je přetažená 😝

@prchalka : to je teda hrozná kombinace kašel a lezoucí pětka k tomu 😖 Snad ti s ní aspoň přes den pomůže trochu TM.

gina333
23. pro 2010

@anta : u nas pozera Grinch 🙂 a od rana mele a mele, dve na tri. 😀

@katzi : to by som asi tiez nevydrzala keby vynechala obednajsi spanok, sice spi iba nieco vyse hodinky, viac jej ani nedovolim, to by som ju vecer neuspala, ale aj za tu hodinku kym spi si aspon trocha oddychnem aj ja. 😵 😵

anta
23. pro 2010

@gina333 - holka, dát ty dva dohromady, tak se těmi řečmi snad ubijou 😀 😀 😀 To by byl frmol 😀 😀 😀

anta
23. pro 2010

Tak máme kapříka 2,7 kg, je pěknej 🙂

lehna
23. pro 2010

ahojky,

tak naše noc fakt stála za prd. šla jsem spát kolem 22.30, do 1h jsem tam byla asi 4x, ale budil mě častěji, pořád volal maminko a plakal. v 1 jsem si ho vzala k sobě, pořád se převaloval, kňoural, v 3.30 chtěl mlíko, pak zabaral někdy po 4.30, vstával v 6.30 s pláčem a řevem maminko. tak já nevím jetli měl divoké sny,nebo co to bylo ☹

lehna
23. pro 2010

@matova - i my tobě přejeme krásné vánoce . a Šimonkovi k včerejšímu svátku vše nej 😉

prchalka
autor
23. pro 2010

@anta Ona spí u sebe a já s ní na její posteli, jakmile jsem se zmehla, že se natáhnu ve svý, tak hned řev nebo nejdýl za půl hodiny, tak ani nemělo cenu nikam chodit!
@katzi No ještěže to mají rozděleno, MM kašle a ona se motá, nemá obojí - naštěstí 😝 Co Adel a průjem, lepší?
Já se byla projít - vrátit zprávu k dr. v lékárně a v krámě. Koupila jsem jí sirup na imunitu. Dr.mi sice radila minnule Wobenzym, ale ten se musí polykat celý a to děti ještě nezvládnou, takže nic...tak aspoň siroupek dobrej 🙂

katzi
23. pro 2010

tak usnula uff 🙂 Celý dopol. byla zlatá, bez nervů jsem s ní udělala br. salát na zítra, uvařila oběd, trošku poklidila. MM mezitím koupil kapra, zbývá "jen" zabalit dárky, nazdobit stromek, udělat zítra rybí polívku, obalit kapry a může to vypuknout 😀

@gina333 : jj, je to zlatý mít tu hodinku jen pro sebe. Musím si to honem užívat, počítám od dubna se mi děti budou ve spaní střídat 😒

@prchalka : a jo, já myslela, že čorí kašle i jí roste zub 🙂 Tak aspoň že si to rozdělili 🙂 Adel dnes od rána kadila 3x, ale už to má tužší. Stejně je těžký jí držet nějakou dietu - včera jsme byly na návštěvě u kamarádky a samo že pochtívala všechno co jedl její syn. Jsem se to snažila korigovat, ale snědla ledasco 😝

gina333
23. pro 2010

U nas sa spi, doo som varila, poo idem zas ku svokre piect no su to fofry tie sviatky. 😉

ined77
23. pro 2010

ahojky 🙂 ,
tak začnu tím včerejškem...30 minut mi tady matýnek ječel a vztekal se 🙄 ...nakonec jsem na něj houkla ať toho okamžitě nechá a zahnala ho do pokojíku.sama jsem šla do koupelny, zavřela se tam a počítala asi do 1 000 000 006 😅 .matýnek samozřejmě mezitím vylezl z pokojíčku a počal mě hledat 😝 ..néé, fakt jsem tekla a nechtěla ho chvilku vidět..tak ječel maminko maminko a pátral...když vylezl i na hl.chodbu, tak se mi ho zželelo 😅.no a co myslíte?během minuty začal ječet zase 😠 ...tak jsem ho asi 10x nahnala k sobě do pokojíku a zavřela za ním...pořád dokola 😠 ...pak se teda za chvilku uklidnil, ale já měla na chvilku fakt totálně podělanou náladu 😖 .
no jinak pak odpolko už fajn, matýnek byl se sestřenkou a s bratránkem, tak si to užíval, váleli se ve sněhu a my postávaly se švagrovou u stánku s betlémským světlem 🙂 .pak jsme šli k babi, hromadně pak na kočárku odvezli nákup pro nás 😅 a večer jako vždy 😉 .nachystala jsem ještě kolekci na dnešek a dobalila poslední dárky 🙂 .
noc fajn..jeden menší kńučák, jinak se spalo 🙂 .jenže co já 😅 ....nečuměla jsem do 23.30 na lásku nebeskou 😅 ...ráno se mi vstávat opravdu nechtělo 😝 .naštěstí aspoň budík až v 7h 😉 ....MM jel dnes do práce ''až'' v 7.55 🙂 .
od rána jsem uklízela, vařila houbovou polévku na zítra, pak matýnkovi br. kaši a v 9.30 jsem se tak zadívala na ten stromek 😎 ...a ptám se matýnka jestli mi pomůže zdobit stromeček a prý jojo už už 😀 ....no, takže i stromeček už máme nastrojený, ale přiznávám, že jsem zpočátku trošku vzteklila, neboť....hned jak jsem ho přenesla z balkónu, vypadl mi ze stojanu 😠 ...takže znovu ho tam narvat 😝 ...pak jsem špekulovala kam a za co přivázat(raději) 😅 a nakonec má oblíbená lahůdka...žárovičky 🙄 a aby toho nebylo málo, přijel matýnek na motorce 😀 ..tak jsem ho hnala, že jestli ty žárovky přejede, že ho roztrhnu jak žabu 😅 ...pak jsem byla chvilku v pohodě, pak jsem zase nadávala, protože to nešlo rozmotat..tak matýnek jen chodil a pořád maminko a pusinku...chudáčkovi jsem mu musela pořád říkat, že se nezlobím na něj atd. 😀 .no ale jak už byly žárovky na stromečku, tak paráda..matýnek mi nosil baňky..fakt krásně pomáhal..až došlo na kolekci že 😅 ...pochopil hooodně rychle, že to nejsou baňky , ale skryté kokina 😀 ..naštěstí se dožadoval toho střechýlu či jak se tomu říká a ten mu nechutnal 😝 ..tak pak řekl že nechce a byl klid 😉 .dostrojili jsme a matýnek že prý chce strojit ještě 😅 ..pak že rozsvítit stromeček a zapálit svíčky 😔 ...a to už jsem ho přesouvala raději do kuchyně 😀 .stromeček ho popíchal, tak se mu zatím úspěšně vyhýbá...snad mu to vydrží 😎 .
tak a to je od nás asi vše...spinkáme od 12.15...vzhledem k budíčku a hodně práce, ale i tak vypadal, že by ještě spát vůbec nepotřeboval 😅 .naštěstí teda zabral, ale....slyším ho už poněkolikáté zakašlat ☹ ....to abych zase brzy nasadila nějaký ten sirup 😒 .
jejda, on snad vstává 😕

anta
23. pro 2010

@matova - krásné vánoce vám přejeme s celou rodinkou 🙂

gina333
23. pro 2010

@ined77 : Maty je teda riadne akcny 🙂 ja Sophi tiez necham nech sa vyjaci a ked sa ukludni si ju zoberim na ruky a je to. Neviem kde tolko zlosti sa v nich berie. 😲 Stromcek ju teda vobec neberie, len kazde rano musime zasvietit a je klud, vysvetlila som jej, ze tie svetilka su sviecky a nema ich chytat, len jej neide do hlavicky ze sa nedaju odfuknut ako na narodeninovej torte. 😀 Dnes nas caka zdobenie stromceka u babi, tak som zvedava ako bude asistovat. 🙂

ined77
23. pro 2010

matova 😵 ..i vám přejeme moc krásné vánoce a také hodně zdravíčka a štěstíčka v novém roce 😵 😵 😵 .
tak už i křtiny máte za sebou? 🙂
mně to letí no...až moc rychle člověče..nějak nejsem pořád ''připravená'' 😅 , ale zase už se fakt těším až budu bez toho bříška 😝 ..však co ti budu vykládat, máš to ještě určitě v živé paměti 😉 .
já ti už tolikrát chtěla napsat, ale vždy jsem to jaksi zazdzila 😔 ...celá já 😅 .tak se omlouvám, ale myslím na vás opravdu často 😵 .

@gina333 🙂 ...taky už si říkám, že snad stačilo 😅 ...takové bláznění kvůli třem dnům 😀 .
ale mám z toho taky radost že je vše čisťounké, krásné a sváteční 😉 .
dnes byly v tv dopolko chobotnice z 2.patra, tak mě to pěkně vánočně naladilo...konečně 😀.
letos jsem se do té nálady opravdu nemohla vpravit hrozně dlouho 😕.jinydy už jsem měsíc před vánocema slavnostně naladěná a tentokrát prdlačky 😅.asi mě to všechno zmohlo až moc 😅.

@prchalka 🙂 ...my chrbleme s MM pořád, ale fakt jako dva tuberáci 😒 ...mně už říkal i dr. ať se nebojím a dám si teď už jakékoliv kapky, ale mně se do toho pořád nějak nechce 😨 ....chci dnes ještě odpoledne zaběhnout do lékárny a koupit něco MM...no zkusím se zeptat i na něco šetrnějšího pro sebe.
u nás ty 5 člověče myslím nic 😝 ..teda jako chování hrozné, to jo, ale v papulce ani prd 😝 .s mým štěstím to matýnka chytne hned při návratu z porodnice 😝 😅 ...to pak bude maso 😀 .
noc jste teda měly fakt hroznou ☹ .já matýnka večer našla na své posteli, tak v půlce 😀 ...dojít později, tak ho najdu nejspíš na zemi 😅 .
jak se má činčila? 😕

@katzi 🙂 ...tak průjem byl dnes u nás 😕 ..teda jen po o a taky ani nevím z řeho...dopolko měl jen přesnídávku a pak křupky-jahelné jo a jeden perníček maličký 😒 ...no snad ho to prohnalo jen tak 😅 .
s tou dietou...to se tak fakt držet jen doma...i u nás jakmile se někam jde, tak je po dietce...ale taky se samozřejmě snažím 😅 .
adélka je šikulka, že tě tak nechala pracovat 😵 ...u nás se chvilku zkoušelo
😎...ale pak teda pochopil, že si dnes opravdu musí vyhrát sám 😅.
a jak ti vlastně je?rostete a máte se dobře?myslím po té těhu stránce 🙂.

@anta 🙂 ..jsem zapomněla reagovat včera na toho šéfa TM..to si teda vybrali dobrou dobu na výpovědi 😠 ...to už zavání až zlomyslností 😖 ...fakt děs ☹ .doufám, že se mu šprajcne v krku kost z kapra 😝 .
máte kapříka? živého? 😕 ...my to nejíme, ale plánuju si letos vzít dva kousky od babi, že to vyzkouším 😉 .já to jako dítě jedla vždycky, ale pak jsem byla jakési vánoce nemocná a bylo mi po tom hrozně blbě a od té doby jsem to nějak nemohla překonat 😅 .
právě jsem si říkala, že bychom ale kapříka koupili a šli ho pustit..jenže oni se prý pak akorát trápí a umřou 😨 ...
tak jsem do toho teda upustila, i když teda nevím jestli je to fakt pravda. 😕


@lehna 🙂 ...jejda, tak u vás taková noc? 😨
možná fakt, že byl přetažený ☹ .a teď jsem se dívala, že vy už máte horní 5 venku 😕 ...téda, tichá závist 🙂 .

sherry 🙂 ...a jakpak u vás? 😵
doufám, že neštovice už udělaly komplet pápá 😠 😵 .

ined77
23. pro 2010

@gina333 🙂 ...já hlavně kolikrát nechápu, co ho k tomu amoku vůbec vede 😕 .on se usmívá a ve vteřině se začne vztekat 😕 ...včera mi říkala jedna paní ať prý jsem ráda, že z něj roste osobnost 😀 ...hmmm, za to já asi skončím brzy v kroměříži 😀 (tam je blázinec)...nejbližší 😉 .
já si taky myslím,že ten stromek nebude pro matýnka až taková zábava..on má k dispozici zvonečky se kterýma si může hrát, tak doufám, že to tak zůstane 😅 😉 .

jéé a už pláče, tak jdu za ním ☹

ined77
23. pro 2010

tak u nás dospáno 😅 ...opět jen hodinka, ale...zase spí dobře v noci, no tak mu to asi stačí 😉 .
jako u nás je teď venku +10 ☹ ...sníh jde do háje..ale prý má od zítřka zase sněžit, tak snad napadne něco i u nás 😉 .
a vlastně....večer už tu určitě nebudu, takže 🙂 ...

všem přejeme moc krásné vánoce, plné pohody, klidu a lásky 😵 😵 😵 .
všichni si to moc krásně užijte 😵 !

sherry28
23. pro 2010

ahojky 🙂
u nás je veselo 😀 br. salát mám od včera v lednici a dnes jsme dodělávali vosí hnízda, povlékala jsem a úklid(prach, lux atd.)znáte to všechny 😉
@ined neštovice už jsou pryč jen ještě kluci mají pozůstatky(červené flíčky)a Mára teda má asi 4 jizvičky na obličeji 😨snad mu zmizí věkem, pokud ne, tak bych to potom řešila laserem 😉 aby neměl nějaký komplex 😕

akorát teda přemýšlím, kde vykoupeme, protože ve vaně nám plave kapr 😨 😀

sherry28
23. pro 2010

všem přejeme krásné Vánoce a úžasný celý nadcházející rok 😵

nevim jestli zítra budu mít čas přijít

anta
23. pro 2010

@ined77 - já kapříka papám moc ráda, mm na to nejni, panč je líný obírat kostičky, jak jinak 😉
Ministr je blbec a doufám, že mu ta kost proleze čelistí až do ucha, ať má zánět středního ucha a podobné nechutnosti 😀 😀 😀
@sherry28 - vám také krásné vánoce, ať se klukům a vám moc líbí dárky a do dalšího roku, ve kterém se jistě sejdeme, jen nejvíc zdravíčka, lásky a od toho odvíjící se pohody 🙂

gina333
23. pro 2010

Tak dufam, ze fofry uz mam za sebou. 🙂 Poo som bola na poslednom nakupe v potravinach, potom som sla ku svokre, dnes sme naplnili medove platy nech pekne zmaknu do zajtra. 😵 Zabalili sme so svagrinou darceky pre svokrovcov aj pre deti co sme predtym nestihli, a zistili sme, ze aj tento rok sme to prehnali a tych darckov je neurekom. 😵 😵 Sophi pomahala dievcatam vydobit stromcek, nosila im gulky,salonky no zlata bola. 😵 😵

Prajem kazdej z vas krasne sviatky, vela darcekov a hlavne rozziarene detske ocka pod Vianocnym stromcekom. 😵 😵

gina333
23. pro 2010

Sophi spinka, vianocny punc mam naliaty takze vecer sa moze zacat. 🙂 🙂

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

hancazivocich
24. pro 2010

Dobré ránko,
přeji všem krásnýho Ježuru a ještě lepší Vánoce! Papa

gina333
24. pro 2010

dobre rano 🙂

U nas zase budicek o 6:10 😝 ja nechapem co to dieta nespi, ved vonku je tma a ticho a ona je hore. 😉

lehna
24. pro 2010

Dobré ráno,

u nás budíček 6.30 🙂, jinak noc v pohodě, byla jsem tam 2.40, z a10 minut si vymyslel mlíko,ale pak naštěstí spal do těch 6.30. možná by pospal ještě dýl, kdyby nebyl pročůraný 🙂

a jinak všem krásné Vánoce

katzi
24. pro 2010

Dobré ránko,

u nás se dnes v noci buntošilo: já tam byla 2x a MM prý nad ránem taky 2x 😝 Takže jsme na štědrý den jako ty rybičky 😀

Všem pohodové vánoce, ať jsou dětičky u stomečku nadšené a hodné 😉

prchalka
autor
24. pro 2010

Dobré ráno a hezký štědrý den 🙂
u nás buzení asi 3x, proběhl i sirup a pak řvala, že chce jen maminku, takže jsem jí dala svoje tělo k mačkání.. no nic, nebudu kazit sváteční den 😀
Hezky si to všichni a všechny užijte 🙂
@ined77 Jak už jsem tu psala, u nás se po spaní řve a řve každý den, někdy skoro hodinu, nikdy to není v pohodě. Za co já to mám? Fakt děsný.. 😖
@anta Jo jo, určitě se sejdem 😀