Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
11. led 2011

Jsme byly asi 1,5h na procházce, ale teda.... je tam stejně kosa! Jsem si asi už myslela, že bude jaro 😅
@hancazivocich Pravda, musela lítat nahatá, aby si to uvědomovala, v teplákách se vždycky počůrala 😝
@glimmer Tak to je síla.... i u jedniček 😒 Já si ale taky pamatuju, když nám lezly, už i tehdy jsme měly teplotu. Homeo jste nezkoušely? 😕 Tady jede buď Chamomilla nebo Viburcol - ten konkrétně u nás 🙂

hancazivocich
11. led 2011

@prchalka - no a co to její čůrání místo spaní? To je i známka toho, že si to asi i uvědomuje? A že chce čůrat mi hlásila i v noci - jednou se i dokonce vyčůrala.. Dvakrát při tom hluboce spala, tak jsem ji nechala být - aby spadla z nočníku na čumáka - když přitom spíme obě...Problém je, že jak mluví ze spaní, tak nevím, kdy to myslí vážně a kdy spí.. 😅
No ale když to tak vezmu, tak s tím večerním - spíš nočním čůráním byl včera záchyt tak 12x.. Tak snad to půjde.. Ale můžeš mi říct - taky ti čůrá nebo čůrala tak často?

hancazivocich
11. led 2011

@glimmer - jedničky byly u nás taky masakr - 39tky tři dny, vypadala fakt nemocně - a samozřejmě víkend 😖 Vy už můžete Nurofen? Ten pomáhá líp jak panadol - mám to vyzkoušený..Ale ten je až od 4. měsíce?

hancazivocich
11. led 2011

Jinak - neměli by dnes pustit Ined a Matýnka? Nebo až zítra?

ined77
11. led 2011

ahojky milé přítelkyně 🙂 ,
tak nás včera konečně pustili...ovšem, já si odnesla pěknou střevní chřipku 😝 .jsem si říkala, že to nebude jen tak abych taky něco nechytla 😒 .
ale dnes už je to daleko lepší, za to včera jsem myslela, že je to opravdu můj konec..navíc sama doma s matýnkem...myslela jsem, že ani tašku z nemocnice snad nevybalím 😅 .tolikrát jsem nezvracela snad nikdy...takže jsem dva dny o černém čaji, smectě a dnes jsem teda snědla maličkou pletýnku, ale dobře mi moc pořád není.
matýnek má ATB..penicilin, ale v sirupu, chuďátko, v nemocnici mu ho píchali a má prdítko samou modřinu ☹ .
ale jinak je živý a v pohodě, evidentně je rád, že je doma 🙂 .
spinká od 12h, já jsem musela povyřizovat maily a objednané věci a čekám, že mě za chvilku bude volat..je teď hrooozný mamináč 😅.
ale ke spaní...to byste nevěřily v jakém humbuku dokázal tam spát 😕...zprvu to bylo jasné, to mu bylo zle, ale spal tak i potom, když už létal jako drak 😅.
naše ''spolubydlící'' tam ještě zůstaly...ta malá má 14 dní v kuse horečky i přes ATB...a doktoři neví 😒.
u nás dokonce nezjistili vůbec co měl matýnek s tím bříškem...prý je dost možné, že to byla předzvěst té angíny....ale to se mi nezdá, zle mu bylo už 3 týdny před tím.
jo a ještě k tomu zvracení mojemu 😎 ...dokonce se mi včera podařilo ohodit auto kamarádovi co nás vezl domů 😔 🙄 🤐...sice jen trochu, ale přece..hrozná ostuda 😔.teda on to vzal v pohodě, ale i tak 😔.
dočíst vás asi nemám dnes šanci, tak jen zkusím zběžně kuknout zpět 😉.
chyběly jste mi 🙂.

a ještě se mi podařilo nechat v nemocnici nabíječku 😝 , tak jsem večer musela zprovoznit telefon po taťkovi...nastal čas...no stejně už ten můj starý stál za prd.

hancazivocich
11. led 2011

@ined77 - já o vlku a vlk mi funí na záda 😀
Vítejte zpět 😵 😵
Tak ať už je jen dobře! No, mamánek - to se nediv - ono to pro něj (pro tebe samozřejmě taky) byl pořádnej záhul

prchalka
autor
11. led 2011

No, tak pokud chci udržet ještě nějakou dobu spaní poo, budu pro to muset taky asi makat 😝 😝 😝 Prochajda zdá se zabrala, odpadla ve 12.40 okamžitě po ulehnutí!
@hancazivocich Jj, čůrá se ze začátku každou chvíli 😖 Hele ona i teď, když jsme doma, tak jdem 5x za hodinu a u našich? Tam na to není moc čas, takže za cca 4h, co jsme tam byli čůrala 1x! Vychcánek! No jo, doma to má jak procházku, já jí dám! No já myslím, že si to Kiki uvědomuje a docela čumím! Máte můj obdiv stejně jako Adeli. Hele, ona fakt na jaře může začít chodit bez ze dne na den 😉 pak to jde rychle. Kdyby nebyla zima, tak už taky chodíme ven bez! Prostě nám to trochu nevyšlo a čůrat jí teď venku teda nechci nechávat!
@ined77 Dobrý dééééén, ještě jsem si ani nepočetla o vašem martýriu, ale chci říct, že než jsem zapla pc, myslela jsem na vás a chtěla jsem sem hodit otázku, že už byste se asi měli chystat dom 🙂 Telepatiééééééé 🙂

prchalka
autor
11. led 2011

@ined77 No, tak mi můžeš ještě za tepla, než odjedeš zase do porodnice říct, jak to tam teda s tím jídlem chodí - pamatuješ, jak mě to zajímalo před 2ma měsíci. Dítě jí s mámou nebo má svoje papu?
Zažít co vy, tak už asi lezu fakt po čtyrech. Moc jsme tu na vás myslely!!! Mimochodem, já měla v dětství často angíny a Pendapony atp... no a většinou u mě tohle všechno začínalo brekem a blitím ☹ Takže třeba to měl chudák opravdu k tomu ☹ Hlavně, jestli je už líp 😉

hancazivocich
11. led 2011

@prchalka - ti to nastíním - ten náš večer - vyzunkla téměř na ex dvě pití - mně přišlo, že s ďábelským úsměvem (že moc dobře věděla, o co go).. No, to asi nee, ale v mém hysterickém mozku už to spíná ...
No a chvíli po ulehnutí - maminko čůrat, honem... Opravdu chceš čůrat a ona - Joo, fakt, honem - na kačenku - má červenej nočník s kačenkou - už je křáplej, koupila jsem jinej, se lvem, ale na ten néééééé necííííí - hysterka...
Tak jí tam posadím a ona s úsměvem řekne - čůvám... A fakt čůrá, pak řekne - musím pochválit, pohladí se po hlavičce, řekne Šikula, plínku a pinkat..
Takže já dám plínu, obleču, prsknu do postýlky, přikryju, letím vylít nočník, přijdu, ulehnu a ... čůrat!! Tak to bylo včera snad 10x!

gina333
11. led 2011

@prchalka : babi je svokra, ja mam mamu dost daleko od nas, ale svokra je super. Byva hnd oproti cez cestu, preto sa vlastne aj kazdy den stretavame. 🙂

Nati uz je doma, teraz sa uci, vecer chcu ist s MM na nocne lyzovanie, nech ma trocha radosti ked je tatik doma. 😉 Uz je uplne v poriadku, samozrejme nezistilo sa z coho mala take bolesti. 😝 Zajta uz ide do skoly, Sophinka spi, ja dovaram obed. 😉

anta
11. led 2011

@ined77 - ahooooooooooooj, to jsme ráááááádi, že už jsi tady 🙂 🙂 🙂 . Chudáci, jste si prošli peklíčkem a ještě toho trochu se střevní chřipkou, panebože 😖 Člověk je v nemocnici a přitáhne si domů ještě chcípavek než když tam jde. Já si pamatuju, že když jsem byla malá, tak jsem měla žloutenku a pak jsem si z nemocnice přitáhla snad černý kašel nebo co, to byla taky chuťovka, fakt děs. No a to doktoři stávkujou a odchází 😝 😝 😝 Úroveň nemocnic rovná se lazaretu za války 😝 😝

ined77
11. led 2011

všem moc děkujeme za uvítání 🙂

@hancazivocich 🙂 ...já hlavně opožděně přeji vše nej nej nej k narozeninkám!!!!!! 😵 😵 😵

téda, něco jsem početla dozadu, ale je to tu samý horor 😢
chudák shery teda 😕 😢 , to já jsem měla procházku růžovým sadem(ordinací) 😀 .

jo a matýnek byl vyvolávaný v 37tt 😉 ...teď myslím, že to bude tak nějak podobně..asi teda..to už si opět za chvilku dám tu nemocničí bílou kávu 😀 .

@prchalka 🙂 ...dítko má své papu 😉 .matýnek měl nějakou dietku a samozřejmě chtěl vždy to moje 😝 ..takže kolikrát oběd s řevem...když už teda něco snědl.je jako tintítko ☹ .
když jsme se ho snažily na příjmu zvážit, tak nám vyšlo 12 kg 😕 a to ještě pak něco určitě shodil, protože 3 dny prakticky nic nechtěl papkat ☹ .
no asi to možné je...ale že jsme byli s bříškem 8.12, pak měl to samé 26.12 a teď už to teda vyvrcholilo...v pondělí ráno jsem s ním jela k naší dr.(mimochodem tam jsme čekali 1.45 😠 ), to doma zvracel jen 1x a já myslela, že to bude jako předtím, že už mu pak bude líp, ale přijeli jsme domů a hodil šavličku další a další a začal mít šílené křeče 😕 .tak jsem volala dr. a ta že dojede..přijela, něco mu píchla a řekla, že pokud se to vrátí, tak ať jedeme rovnou do nemocnice.no po té injekci rázem ožil, začal létát, hrát si, ale postupem odpoledne začal zase plakat, pak zvracel a to už jsem balila.no a nějak po 18h jsme vyjízděli...museli jsme počkat na švagrovou kvůli odvozu.pak blinkal ještě v autě.my se stavili na dětské pohotovosti, teda jen já se zeptat jestli jet rovnou na dětské a tam dr. že ano, že to nebudeme prodlužovat.
tam dostal na noc matýnek akorát kapačku, protože byl trošku dehydrovaný...blinkal 5x a za celý den vypil asi jen 3 dcl, jinak nic a pak jen probiotika, že ten infekt musí projít tím střívkem.takže celou noc po chvilkách proplakal, tu předtím doma taky...třetí už jakžtakž spal, ale já celkem už padala na hubu a hlavně, když už jsem mohla spát, začala kopat kačka, popř. ta maličká...o její mamince ještě napíšu...umět dobře anglicky, tak ji nějak slušně pošlu do pr.... 😅 (příklad...dala malou večer spát, pak si šla dát sprchu, tím, že sprchu jsme měly na pokoji matýnek samozřejmě nemohl zabrat, pak tam ještě kdesi čímsi lomozila a odešla telefonovat (pokud nevolala přímo z pokoje), ovšem na 45 minut, to že jí tam řvala ani něvěděla....takže se podařilo, že kvůli madam mi matýnek šel spát vždy nejdřív tak ve 21h 😠 .já jsem teda šla k té malé, matýnek samozřejmě po chvilce že chce za mnou, a následně mi ztropil scénu, že si chce hrát že spinkat nebude atd 🙄 ...to bylo už 21.45 😠 .a to podotýkám, že tu malou nechala na své posteli, jen přidrženou polštářem 😖 ..ona teda ještě ani nelezla, váží určitě víc jak matýnek a velikosti oblečků co jsem si všimla měla i 18-24m 😅 .ale tak co kdyby se náhodou nějak překulila že 😨 .
no zážitků jak z matějské 😅 .a to já se hlavně modlila ať nás nešoupnou na jipku 😅 , tak jsme to ''vyhráli'' s izolací 😅 .navíc..všude na pkojích jsou dvd přehrávače, jen tady jsme neměli 😒 ....no vědět jak tam budeme dlouho, tak nějaký splaším 😅 .však včera matýne kukal dobře hodinu na krtka 😀 ...musel dohnat deficit.... 😉

ined77
11. led 2011

@anta 🙂 ..ahojky 🙂 .
své tel.číslo ti písnu do IP 😉 , kdyby zase náhodou 😅 .
zase to dětské odd. musím celkem pochválit, sestřičky fakt hodné a ochotné, ale je to prostě pořád nemocnice 😒 .
však jsme tam za ten hotel nechali dohromady 840 kč 😝 😀 ...nám měli účtovat jen jednu postel 😀 .
zase jsem ale ráda, že už to není jako dřív, že tam s tím drobkem můžeš zůstat...nedovedu si představit nechat tak malé dítko někde v nemocnici mezi cizíma 😨 .
já byla hlavně překvapená, že šoupnou na izolaci dvě děti s různýma chorobama 😕 ...nejdřív jsem měla fakt strach, jestli matýnek něco nechytil od té malé 😨 ..sophie rose 😉 .jo a naučil se říka O.K. 😀 .
ty jo, černý kašel 😕 ...

hancazivocich
11. led 2011

@ined77 - ti teda moc moc děkuji - jo a pšt, ale zítra má anta 😀 😀 😀 A víš, proč si to pamatuji? Protože má Kikouš 2!!! Slavíme v sobotu 😒 😖 😅
Jen se nedělej - kdyby ses hodně nas...tento, tak by ty slovíčka z tebe lítaly jedna báseň... 😀

Uff, já mám dožehleno... Už jsme samy doma, je to takový ... jiný....
Ty se drž - v 37.? No, Kiky se narodila v 38., akorát se obávám, že tam bude ,,drobný" váhový rozdíl - mezi Kačkou a Kikoušem 😀 😀

gina333
11. led 2011

@ined77 : ja som ale tubka, nepostrehla som, ze ste uz doma. Tak vitaj 🙂 🙂 🙂 🙂 chudatko, riadne ste si uzili, ja som z nemocnice tiez dotialhla crevnu chripku ked som tam 2 dni lezala so Sophi 😝 Hlavne, ze uu je Maty zdravy. 😵

anta
11. led 2011

@hancazivocich - no jo a díky Kikoušovi si uvědomuji, jak jsem stará koza Líza 😀 😀 😀
@ined77 - to taky nechápu, že šoupnou dvě různé choroby na jeden pokoj, obzvlášť, když se ze začátku neví, co to je 😖

anta
11. led 2011

Jinak jsme včera volali do mateřské školky, abychom věděli, jaká by byla šance, že by nám vzali Honzu. Jedna se nám tuze zalíbila, protože tam mají od 6,30 do 16,30 hodin, což by se časově hodilo mně (manža bude z obliga - jako vždy 😝 ), abych kluka stihla vyzvednout včas, protože mám práci do 16. hodin. No a dověděli jsme se, že máme jít na zápisy do několika školek a o tom, kam koho vezmou, rozhoduje městský úřad, což je hnus, protože některé školky mají třeba jen do 16,15 hodin a jsou i o stovku dražší a já to prostě nebudu stíhat, tak mě to trošku dost naprdlo, že jaksi nemáme možnost svobodné volby ani ne tak kvůli nám rodičům jakožto kvůli práci. To člověk aby pomalu dal výpověď, fakt! 😖 😖 Opravdu tady ten stát člověku pomůže (do hrobu!) 🙄

prchalka
autor
11. led 2011

Tak jsme dneska chrupkaly 1,5, včera 2h. Docela jsem se zasmála příspěvkům... a hlavně sophie rose, jo? To jako fakt ined?? 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😠 😠 😠 😠 😠
Už oplakáváme svačinku, tak jdu..

ined77
11. led 2011

u nás se spinkalo 2,5h 🙂 .
ale už mi tady do toho hrabká, tak to balím...zítra pááááá 🙂

prchalka
autor
11. led 2011

@anta Taky už to musím pořešit, ještě si to pak pročtu v klidu.
Včera jsme měřili po koupání a máme tak plus mínus 97-8 cm 😕

anta
11. led 2011

@prchalka - to je teda velká! Honzík je oproti ní teda mrňous, ještě by mu plivala na plešku 😀 😀 😀

prchalka
autor
11. led 2011

Já myslela, že je velkej asi jako my. No musím říct, že ona je fakt o půl hlavy větší, než klasický 2letý dítě. Lidi si musí myslet, že jí jsou 3! 😕 🙄 Hároš má plešku, jo? 😀 😀
Teď čtu knížku na pokračování a nej kámoš hlavního hrdiny je přezdívkou Hároš 😀 A zajímavý, jak může město rozhodovat o dětech, co?? 🙄

hancazivocich
11. led 2011

@prchalka - já se jí bojím měřit ... Ještě zjistím, že je velká jak Čorí a šmejkne to se mnou 😠 😀 No jo,no - bude to herdek baba 😀 😀

hancazivocich
11. led 2011

@prchalka - mně se právě dnes ptala sousedka u našich, kolik že jí to vlastně je? Že je velkáá... Kikouš jí na to odpo - MI pokoj!! Paní se značně naprdla 😔 😅

prchalka
autor
11. led 2011

@hancazivocich Jo, já taky nějak počítala s 94-5, jak jsem jí měřila minule a ejhle, MM napadlo jí postavit k metru a asi těch 97 má 😖 no prostě buřt 😀

hancazivocich
11. led 2011

@prchalka - tak jsi mě tak nahlodala, že.........no, co myslíš - že jsem ji změřila 😠

anta
11. led 2011

@prchalka - Honzík má právě vlasů jak na dvě hlavy, tak mu říkám občas "ty můj plešatej hároši" 😀 😀 😀
@hancazivocich - správně, Kikouše chválím, co je bábě do toho! Jů, to je domovnice, se tady kroutím smíchy 😀 😀 😀 😀 😀

hancazivocich
11. led 2011

@anta - to není moc vtipný - víš, jak mi bylo? 😖 😖 😠 Jo a má 96-97cm

anta
11. led 2011

@hancazivocich - holka, vím, jak ti bylo, sama se také třesu, co z něj před lidmi vypadne 😉 Je to trapas, chápu 😅

gina333
11. led 2011

ahojte 🙂

no ja Sophi radsej ani neidem merat, tak ci tak sme najmensi 😒

Uzivame si Natalky, chudatko moje, zda sa my aj bleda, bodaj by nie, ked 2 dni nebola vonku. 😉 Pred chvilkou prisli s MM domov, boli sa previest v Jasnej, my sice nelyzujeme, ale aspon si dali horucu cokoladu a pokecali zo znamymi. 🙂 🙂 Dnes u nas bolo krasne pocasie, cely den svietilo slniecko ako na jar. Len ten skaredy roztopeny sneh, vsade same blato. 😠 Sophi pred chvilkou zaspala idem k telke. 🙂

Pekny vecer prajem. 😔 😔