Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
28. bře 2011

Jo dneska jsem jí říkala: "To s tím dudlem půjdeš i do školky?"
Ona že JO.
Tak říkám: "To se ti ale budou děti smát"
A ona se podívala a rozřehnila se na celý kolo - trochu to nepochopila 😀 😅
Nj, když chci, aby chodila spát poo, tak toho humusáka ještě trpíme.. 🙄 😒

anta
28. bře 2011

@prchalka - děkujeme za gratulaci za školku, my jsme si to okoučovali tak, že jsme ho přihlásili do čtyř. No u toho zubaře jsem čuměla i já, já se hrozně bála, že bude plakat, tak to víš, nelíbilo se mu to moc samozřejmě, ale ani tak ani slza, žádný řvaní, prostě nic, vždy si dal krásně řici a hezky držel pusku otevřenou 🙂 🙂 🙂

anta
28. bře 2011

@prchalka - jo a trošku mu tam něco vrtala, ale vysvětlila mu, že mu tam budou dupat červíci a ať je tichounce (jako Honzík), aby ty červíky slyšel a on je vážně slyšel 😅 😅 😅 No umí to s ním a taky se Honzíkovi dr. moc líbí 😀 😀 😀

gina333
28. bře 2011

@anta : ty mas doma anjelika, nechapem preco sa niekedy nanho stazujes. 😉 🙂 Sophi by tam vyvadzala ako besna, ona u doktorky vrieska uz ked sme v cakarni. 🙂

@prchalka : ja som nesmierne rada, ze cumel nemame, i ked by som radsej mala cumel a odmietanie nocnika. 😉

My sme poo boli vonku, slniecko svietilo, potom sme utekali na nakup, volal MM ze pride dnes domov tak musim mat plnu chladnicku. 😉 🙂 Stihla som aj nakup v C&A, kupila som pre Sophi 2 trika s kratkym rukavom, tak sa z nich vytesujem, su krasne.

anta
28. bře 2011

@gina333 - proč si na něj stěžuju? No aby si o sobě tolik nemyslel přeci 😀 😀 😀 Jsem trochu asi kritická vůči němu, ale pak mě dokáže moc mile překvapit 😉 . No teď ho poslouchám, povídá si v posteli, tomu ta hubina ale jede 😅 😅 😅

anta
28. bře 2011

Dostal ode mě krásného kombajna, kuk 😉

gina333
28. bře 2011

@anta : to je radosti 🙂 🙂

gina333
28. bře 2011

Tak uz mam doma MM, som rada, aspon chvilku budeme zase rodina. 🙂 🙂

Pekny vecer prajem. 😔 😔

gina333
29. bře 2011

dobre rano 🙂
noc dobra, Sophi sa zobudila ked som vstavala ja. Nati uz je v skole, dam si kavu a pustim sa do varenia. 😉 Este prihodim par foteciek z nedelnej oslavy 🙂 🙂

hancazivocich
29. bře 2011

Dobré ránko,

@prchalka - právě, že já se bála, že když nebude dudánek, nebudeme spát po o. A člověče, usíná snad do minuty. Třeba se to změní - se zahojením, ale dycky s těma dudlíkama blbla, vyměňovala, študovala, jestli není kousnutej, pak chtěla červenýho, atd... Sice jsem strach měla, ale smířila jsem se s tím. My prolezli celý byt, aby někde nezůstal zapomenutý - aby ho nenašla.. Stejně někde nějakýho ještě najdeme.... Jo, hyperdítě je občas ... občas nad síly, ale pořád lepší, než tohlento..

Gina - tobě moc děkuji, protože ty noce přežíváme hlavně díky těm homeo - jednak na zklidnění a hlavně jí na ty bolesti pusinky a bříška zabírá FAKT ta chamom..!!!

gina333
29. bře 2011

@hancazivocich : tak to som skutocne velmi rada, ze vam homeo pomaha. 🙂 🙂 Ja jej teraz davam take na chut do jedla, viem, ze vy to nepotrebujete 😵 , ale fakt to pomaha. Mozno si to clovek iba nahovara, ale ja si nedam na ne dopustit. 😵 😉

hancazivocich
29. bře 2011

@gina333 - já tu první noc nic nedala, na zklidnění mi došlo a na chamom jsem si nevzpomněla 😠 😖 , ta první noc byla nejhorší. Druhou noc už jsme měli, ale pak jsem zkusila dát cham a je to lepší. Na zklidnění zobu já. Stejně - občas mám prostě stav, kdy nemůžu spát, vzbudím se a čumím...
Nevíš, dalo by se to použít i pro dospělýho ležícího zmatenýho člověka? Babi se stará o nemocnýho dědu - je na tom zle, ale má to solidně obrácený - přes den spí a v noci řádí. Babí je totálně ko. Protože už i musela v noci shánět souseda, aby jí ho pomohl zvednout ze země. Tak u něj klidně do 4 do rána sedí ☹ Chjo

hancazivocich
29. bře 2011

@gina333 - našla jsem Coffea Cruda, ale nevím, jestli je to i pro dospělého 😅

gina333
29. bře 2011

@hancazivocich : tak nech to deda vyskusa, ja si myslim, ze to urcite neublizi, ved su to iba bylinky. 😉 Vcera mi lekarnicka, ktora sa venuje homeopatikam hovorila, ze sa mozu brat dlhodobo.

gina333
29. bře 2011

@hancazivocich : to coffea nepoznam 😕 ale myslim si, ze je to pre dospeleho, ved detom by sa coffe nemalo davat. 😲

hancazivocich
29. bře 2011

@gina333 - normálně to tady čtu - homeopatie v pediatrii a je to tam - taky jsem na to čučela jak puk 😲 😲 , já se poradím v lékárně, event. si tady skáknu do Mandragory.. Ať mu něco namíchají 😀 😀 😀 😅 😅 😔 Ty jo, to vyznělo, jak kdybych se ho chystala trávit.. Ale néé - je mi líto babičky, sama vím, jaký je to v noci čumákovat a přes den....

gina333
29. bře 2011

@hancazivocich : tak to je v pohode potom aj pre deti 😉 jasne, v lekarni ti poradia, urco sa chod nato opytat.

prchalka
autor
29. bře 2011

Ahoj,
já bych řekla, že homeo můžou jak děti, tak dospělí stejný, jen asi záleží na tom dávkování... i když vím o tom zatím prd.
Byly jsme dneska na kontrole. Vše OK, i crp zase - to bylo řééévu. Ale uplatila jsem ji pak bonbonem a byla tak naštvaná, že odmítla od sestřičky jakýkoliv obrázek 😝
Dr. jí dala ještě nějaký protialergo sirup na to "doléčení", poradila sprej s moř.vodou a solnou jeskyni a jinak ven může. Dneska je tam fakt krááásně 😉 Taky jsme se pak byly projít, od dr. jsme udělaly prochajdu na kočáru!

lia09
29. bře 2011

@gina333 ahoj necitala som to tu cele,ale vidim ze davas homeo na podporu chuti do jedla.Mozem sa spytat ze ake?A este by som sa chcela opytat aj na tie zubky,lebo pravdupovediac som uz skusala vsetko,nurofen,calgel aj chamomilu vulgaris 15,ale nezda sa mi ze by to pomahalo

gina333
29. bře 2011

@lia09 : na zubky som davala iba tu chamomillu, nam to zabralo 😉 a na nechutenstvo lycopodium clavatum 9ch , 5 guliciek rano aj poobede. 😵

lia09
29. bře 2011

@gina333 diky,prave som nasla na nete ten lycopodium,dufam ze zaberie.Aj ked mozno mne mala nepapa kvoli zubkom,neviem.A ty davas tu chamomilu kolkokrat denne?Lebo ja nikdy neviem ci je taka umrncana a jedoska zo zubov alebo nie.Napr. aj teraz nam idu 4 stolicky,3tyzdne sme trpeli jak svet,od rana do vecera mrncala,jedovala a cirkusovala.Zrazu z jedneho dna na druhy sa upokojila a pritom zuby este stale nema vonku.Teraz neviem ci to najviac boli ked je este pod dasnom,alebo ked sa uz tlaci von 😖

gina333
29. bře 2011

@lia09 : ja som chamo davala iba na noc, ked isla spinkat, ale doktorka mi hovorila, ze mozem aj viackrat za den. S tymi zubami je to zvlastne, my sme cez den boli uplne v pohode, az nato, ze vsetko pchala do pusy, ale noci boli hrozne, v jednom kuse mrncala, plakala, budila sa, ale chamo nam pomohla. 😉 Este nam chybaju vsetky styri 5-ky, uz mam dopredu mindrak ako to bude, ked sa jej zacnu tlacit. 😲 😝

prchalka
autor
29. bře 2011

@lia09 Někde jsem četla, že homeo se může podávat, kdykoli je potřeba, několikrát po sobě, dokud se dítě neuklidní např.. Ale je dobrý si o tom něco přečíst. U nás zatím kuličky moc nezabraly, tak se v tom zas tolik nevyznám..
@gina333 Tak já každý den kontroluju, jak povyskočila horní 5tka, už je venku první špička, zbytek prosvítá pod dásnem a čekám, kdy k tomu začnou teploty a taky mi z toho není zrovna hej.. 😝 Ještě zub a půl a zdá se mi to nekonečný, asi proto, že už se tolik blíží konec 😖

anta
29. bře 2011

Holčinky, mě už to Honzovo puberťácký období nějak začíná zmáhat, achjo, z tatínka si dělá vyloženě prdelky, no zkouší to, jak se dá, ale jakmile dostane už seřváno, tak se pak tváří tak spokojeně, i když mě to už nebaví na něj ječet nebo ho pořád napomínat a tak, je to potvůrka jedna mrňavá 😀 😀 😀 Za domem nám otevírají dětské centrum, tak to mám tak jednu minutu chůze? 😀 😀 😀 A šup tam s harantem 🙂 Na homeo nemám sílu, asi bych se předávkovala 😀 😀 😀

gina333
29. bře 2011

@prchalka : ja nemam sancu jej nakuknut do ust 🙂 ale neriesim to, ked vyjdu budu vonku, urychlit sa to bohuzial neda. 😵 😉

@anta : tak to je super, mat detske centrum tak blizko.Len skoda, ze ti uz pomaly konci materska, moc si to neuzijete. 😉 A s tou pubertou ta asi nepotesim, ta detska je nic proti tomu, co ma teraz moja Nati, to je ine maso. 😀 Dufam, ze kym to chyti Sophi uz budem vytrenovana. 😉

U nas bolo dnes krasne slniecko, poo sme boli na ihrisku, potom na kave a kolaciku u svokry. Teraz uz drobec spi, tak si dam vinko s MM. 😵 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

snilek
29. bře 2011

Ahoj holky, potřebovala bych prosím radu. Nemáte některá zkušenost ?
Mám syna 2 roky. Vždy chodil spinkat sám bez problémů a to do ložnice do postýlky. Teď před týdnem jsme mu postýlku zrušili a do pokojíčku ke starším bráchovi ( 13 let ) jsme mu dali postel. Zrušili jsme hned i dudel, na kterém dost visel. Dudel vyšuměl ( snad) po 3 dnech. Tři čtyři dny usínal celkem v klidu, ale pak to přišlo a zbytek až do dnes při uléhání do postele i po obědě pláče, nechce tam a večer histericky řve a pomůže jedině když si lehnu k němu a počkám, až usne. To ale nechci, když už tak pěkně dva roky chodil spinkat sám, a ted toto. Nevíte co děláme špatně, co by mu mohlo vadit, jak na něj? Díky moc za každou radu 😉

anta
30. bře 2011

@snilek - ahojky, vidím problém v tom, že měl postýlku u VÁS v ložnici, to je jedno,jestli spal s vámi v posteli nebo vedle v postýlce, jde o to, že je zvyklý na VAŠI přítomnost a ne na přítomnost brášky, takže je to pro něj změna. Najednou nespí tam, kde je zvyklý spát asi od narození, I s tím dudlíkem je to změna, kterou možná nedává tolik znát, ale vem si, že jsou to dvě změny najednou, takže to dohromady špatně "zkousává". Ale myslím si, že by se tvůj příspěvek hodil do jiného tématu. Se zuby to nemá nic společného, navrhovala bych tento problém napsat do tématu "jak naučit dítě samostatně usínat" 😉 Myslím, že s tím nic nenaděláte, dokud si malý nezvykne sám, to se uspěchat nedá 😉

gina333
30. bře 2011

dobre rano 🙂
tak tuto noc sme veru dobru nemali. 😲 Vkuse sa vrtela,sadala si, isla ku mne, kopala ma, vobec som nemala miesto, ked je doma MM jasne, ze spi s nami tak som nevedela na ktoru stranu sa mam otocit. Aby to nebolo malo uz od 5:20 sa jej nezastavili usta. 😝 Hlavu mam ako balon, oci sa mi zatvaraju, no dnes bude sakra dlhy den. 😠 😒

anta
30. bře 2011

@gina333 - ajaj, to je škoda. To chápu, že z toho musíš být přešlá 😒 . My dnes jdeme k dr. pro vyplnění evidenčního listu dítěte do školky a pak to půjdeme hodit do té školky a Honzu spát nenechám, protože to má vše posunutý o tu hodinu. Večer ho dáváme do postele jako vždy, ale on usne až za tu hodinu, tak mu trošku pomůžu, že s ním ten dnešek přetrpím, mm se dnes vrací později, má tzv. službu v práci pro veřejnost 😉

anta
30. bře 2011

Udělala jsem Honzíkovi v obýváku super malovací místo. On si rád hraje na "mistra při práci", to si vezme metr, tužku a už kreslí po jedné zdi v obýváku, tak už mě došla trpělivost a na to místo, kde rád kreslí, jsem mu na zeď přilepila balící papír a na ten si může krásně kreslit 🙂 🙂