Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
9. čer 2011

Já dávám malé na spaní buď krátké tričko a kraťásky, nebo slaboučké dlouhé pyžamo. Ale takové ... No, hodně slabé - vidíte skrz něj.. Páč většinou spí stejně bez peřinky, zuří, když ji přikryju - kope a uhni s tím, nechci to, pusť mě! Nebo chce na přikrytí jen šátek - tzn. takovou tu velkou zavinovací sukni 😅 😅 A to je děsně spokojená - večer se do toho pečlivě zachumlá-ani nechce pomoct a v noci se s tím muchlá a spí samo víceméně odkrytá a roztažená jak chrochro po první ráně 😀 😀
Před chvílí jsme přijely z chalupy. Vylítala se venku, zdirigovala co šlo a vypadá spokojeně. Na chvíli...

anta
9. čer 2011

Tak jsem doma, bylo to decentní, smutné, brácha nejstarší měl proslov, ale všem se jakoby ulevilo, že už to máme za sebou, tfuj tfuj, už dlouho nechci nic takového zažít 😔

prchalka
autor
9. čer 2011

Ahoj,
tak jsem byla na schůzce ve školce. Zatím to vypadá dobře. Značku má kytičku, to už víme 😀
Už jsem z ní ale fakt na mrtvici, furt řve, ale fakt bulí u všeho hystericky. Hlavně nechce ven, jen domů, domů, i když je tam opět krásně, bojí se bouřky. Ale mě to fakt vytáčí, protože se NIC venku neděje! Tak asi budem smrdět doma, zatímco MM natírá domeček a venku stojí další práce! 😠 ☹

prchalka
autor
9. čer 2011

@anta Věřím, byla jsem snad jen na třech a pokaždý z donucení, úplně vystreslá a málem jsem se po....a ☹ Pokaždý si říkám - už nikdy! ☹

anta
9. čer 2011

@prchalka - já jsem kupodivu v pohodě, až se sama divím, ale domů jsem se teda vrátila moc ráda, se přiznám.

gina333
9. čer 2011

@anta : hlavne, ze uz mate potom, nech uz je len lepsie. 😕 😉

Idem sa vam pochvalit, dnes nas Sophi prekvapila, pozna skoro vsetky velke tlacene pismena, myli si T s F alebo P s R ale vacsinou sa trafi. 😀 Nechapem ako je to vlastne mozne, nikto ju nikdy zamerne neucil, na Vianoce dostala taky maly notas, tam su pismenka, je mozne, ze to vie odtial. Mam z nej radost, konecne aj my vieme nieco . 😉

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
10. čer 2011

Dnes tu nikdo nebyl? Jak to?
Já až teď a pěkně vyflusaná. jestli nebude mít dneska prdel na fialovo....!!!

anta
10. čer 2011

Ahoj holčinky, dnes jsem nějaká bez nálady, tak se nezlobte, že sem moc nezavítám ☹ .
@gina333 - Honzík, jak jsem zjistila, počítá do šesti. Ale vymyslel novou číslovku "desumnáct" - jako deset a ještě něco 😀 😀 😀

gina333
11. čer 2011

dobre rano 🙂

My sme vcera boli na chate. Ja som na noc prisla domov so Sophi, MM tam ostal spat s Natali ale dnes pridu po nas. 🙂 Je to v nedalekej doline takze to nie je daleko. Sophi sa super vyhrala, je to chata v lese, bol tam potok tak cely cas zbierala sisky a krmila rybicky. 😉 Domov sme prisli o 21:00, zaspala ako zabita, a spinkala do 7:00. 😵

anta
11. čer 2011

Ahojky holčiny, dnes jsem na tom už lépe, tak jsem ráda, ulevilo se mi. Honzík vstával v 5,45 hodin, ale pořád lepší než kdyby tu strašil od 5 😉 🙂

ined77
11. čer 2011

ahojky 🙂 ,
jen vás jdu narychlo pozdravit....u nás se ještě chrní(včetně tatínka 😀 ), já jsem objednávala nějaké věcičky pro prcky pomalu už na podzim 🙂 .

koupák 😅 ....normálka se natáhnu na deku a za tři hoďky vyskočím, posbírám dítka a jdeme domů 😀 (legrace pochopitelně 😝 😉 ).
tož tak...střídavě hongám kačku v kočárku(pokud spí (pospává 😅 )) a brodím se za matýnkem v brouzdališti 😀 .nebo ji máznu daylongem 50, na hlavu fásne slušivý klóbrc a putuje kol bazénku se mnou 😉 .ale jinak pohoda...až má matýnek fialové rtíky...to je cca za hodinu 😀 , to už jde dobrovolně z vody ven 😉 .pak sušení, oblékání,v bifé párek v rohlíku či jiná mňamka 😎 ...mamka se napojí za odměnu birelem 😀 a jde se domů 🙂 .to vše buď v klidu či s pokřikováním katunčiným 😀 .ona ani moc nebrečí, jen na mě hutoří 😀 .
upřímně ale...večer jsem víc ko než obyčejně 😀 ...jenže co dělat, i ten malošek potřebuje mít nějaký program...cestou tam frčí na odrážedle jako ďas a křičí já se těším já se těším 😀 ...tož co bych pro něj neudělala že 😵 😉 .

už se nám miláček vzbudil...tak zase odkráčím..sotva otevřel oko, už kňourá 😠 ...a takhle je to s ním imrvére 😖 .
zatracený vzdor či co to s ním mlátí 😅 .

@anta ....upřímnou soustrast ☹ .drž se kočenko!

všechny mooc zdravíme a zase brzy pá 😵

@prchalka 🙂 ...houby je matýnek uvědomělý 😀 ....to já jsem nadmíru ochotná podstupovat a riskovat 😀 😎 .však od něj taky hodně často dostanu ''odměnu'' 😝 😀 ....

odmlouvají vám taky už děcka??? 😕 ...jako co bude za dva roky když už teď držkuje??? 😲 😀

tak už fakt letím, pá 🙂

anta
11. čer 2011

@ined77 - děkuji Ti 😉 Odmlouvají? To je slabé slovo, Honza vyloženě držkuje jak o závod 😖

anta
11. čer 2011

My byli na dětském dnu, pár fotek mám v albíčku, jinak mm mi tam pořídil čupr košík, ten dávám sem 😉 Též jsem pořídila pěknou lampičku, alespoň mně se líbí 😉

gina333
11. čer 2011

@ined77 : Matysek je zlaty ked okolo bazenu putuje s tebou, u nas by to nebolo mozne, Sophi akonahle vidi vodu uteka tam sama 😉
@anta : naozaj paradne kusky, aj albumcek som pozrela, Honzik s tym balonkom ako usmievavy anjelik. 🙂

My sme dnes boli opat na chate, prisli sme domov o 21:00. Som unavena ako kon, Sophi nam teda dala riadne zabrat, aj ostatni nasi priatelia, ktorych tam bolo nemalo s usmevom potvrdili, ze uz videli vseliake deti, ale co dokaze ta nasa je fakt sila. 😝 Ona je proste ukecana, nezastavitelna duracelka. 😀 MM tam ostali spat, ja idem trocha k telke vylozit si nohy. 😲 🙂 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
12. čer 2011

Ahoj,
včera jsem tu nebyla, od rána do večera na zahradě. Dopol hlídala tchýně, poo se šlo spát a pak si jí odpol vzali s sebou, ať se nám tu nemotá. Přivezli nám ji v 6 a já byla ještě vprostřed záhonu 😝 Je to super relax, ale s děckem se to fakt nedá pořádně stíhat a skoro ani s hlídáním, ale už to u nás vypadá mnohem lépe 🙂 Máme krásný zahradní domeček. Celý jsem ho natřela, ale musím pak ještě jednou. Ráno jsem ještě chtěla něco dělat, ale je tam mokro, tak to nejde, jdu místo toho žehlit 😀
Jinak se tu mějte hezky, rozhodla jsme se, že pojedem asi do středy k našim. MM má zase výjezd a být tu 2 dny samy.. nechce se mi. Tam bude aspoň program, ale nebudu mít spojení se světem 😔 Tak tu moc nekecejte! Ozvu se hned po příjezdu.
Jinak tchýně včera při odjezdu na mě z okýnka zdrchaně: " Řeknu ti, měla jsem živý děti, ale kam se na Ju hrabou". Tak jsem jí řekla něco v tom smyslu, že to nechci ani slyšet 😀 Dětičky naše jsou si všechny nějak podobné 😅 😅

gina333
12. čer 2011

ahojte 🙂
@prchalka : oddychni si u mami, prajem slnecne dni. 😉 😵

My sme zatial so Sophi sami doma, MM a Natali este neprisli z chaty. Vonku je krasne, tak uvidim kam sa pojde poo. 🙂

gina333
12. čer 2011

Vidno, ze sa leto blizi, krasne pocasie muselo byt vsade, kedze tu nebolo nikoho. 🙂 My sme poo boli iba v meste na prechadzke, na zmrzline, 2x som pustila pracku, vsetky veci sme mali zadymene od opekania. 😉 Sophi spinka, Natali otvorila cokoladu a pokracujeme v zhanani dovolenky. 😵 😵

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
13. čer 2011

Ahoj holčinky, tak dnes Honzík vstával v 6,10, což jde, lepší než v 5 😉 Zítra jdeme na tříletou prohlídku, tak jsem zvědavá, jak se tam to moje dítě předvede 😵

gina333
13. čer 2011

dobre rano 🙂
@anta : Honzik je sikulka, urcite ti hanbu nespravi.

Sophi sa zobudila s placom o 4:00, asi sa jej nieco zle snivalo, spinkala este do 6:30 ale ja som sa uz iba prehadzovala. Teraz mam hlavu ako vo zveraku, no bude to tazky den.

anta
13. čer 2011

Tak holčiny, dítě jsem zahnala do postele, já nevím, jestli vám to děti také dělají, ale prostě ze vteřiny na vteřinu se ten hodnej kluk změní v hysterčícího smrada, kterému není nic dobré 😅 😅 😅

gina333
13. čer 2011

ahojte 🙂
@anta : nastastie u nas sa nehysterci, jeduje sa, to ano, ale nehadze sa o zem, nereve bez priciny, takze sa chcem opytat ako to vyzera ked hysterci ? 😲

Dnes som si vsimla, ze mame prerezanu aj druhu dolnu patku aj jednu hornu. 🙂 Dnes sme cele poo boli vonku, ka nam do panelaku sa nastahovala rodina s 2 rocnou dcerkou tak konecne aj Sophi ma kamaratku hned v dome. 😉 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
14. čer 2011

@gina333 - ahojky, no Honza taky sebou o zem neháže, na ulici se taky neválí, spíš se sekne a já nikam nejdu, anebo jen třeba doma háže hračkami anebo jeho oblíbené je: slzičky v očích, autíčko v ruce a "já to vyhodím"´, mně se to nelíbí" 😅 😅 😅

anta
14. čer 2011

@gina333 - jo a řev a vztekání 😀 😀

gina333
14. čer 2011

dobre rano 🙂
@anta : tak sme natom celkom dobre, Sophi casto nervna nebyva. 😉

Noc sme prezili v pohodke, nadranom si trocha poplakala, pripisujem to zubom, lebo to uz dost davno nerobila. 😲 😉

anta
14. čer 2011

@gina333 - jo, jsem stejného názoru. Tak to víš, Honzu držím vcelku zkrátka, aby tohle nezačal právě dělat. Ono to je hrozný, jak někteří ti hároši dokáží dělat humbuk pro nic, já nevím, jak ty, ale já bych to strašně špatně snášela, kdyby sebou flákal o zem a ještě venku či v obchodě 😝 😝 😝 Taky si toho vážím, že je takový vcelku pohodář 😉 Jinak dnes vstával v 6,30 hodin, udělala jsem na něj přepadovku, hned jsem ho převlékla z pleny, ať se jde vyčůrat pěkně do nočníku, protože jdeme na tu tříletou a paní dr. chce moč, ten nestačil říct ani bž 😀 😀 😀

anta
14. čer 2011

@gina333 - Honzík bývá protivný jen, když je unavený, jinak si nic nevynucuje, nenaléhá 😉

gina333
14. čer 2011

@anta : toto ja nepoznam, unavene dieta. 🙂 Mozno, ze mi neuveris, ale Sophi som este unavenu nevidela. To ale nie je iba z mojej hlavy, kazdy kto ju pozna povie, ze uz videli vela deti, ale to co dokaze ta moja este nie. Ona asi funguje na zotrvacnik. 😀

anta
14. čer 2011

@gina333 - no Honzík je takový poloviční pecivál, takový typický český Honza 😀 😀 😀

gina333
14. čer 2011

@anta : 😀 😀

anta
14. čer 2011

@gina333 Teď jsem narazila na článek "české děti zachvátila epidemie obezity", no něco na tom bude, když vidím ty některé desetileté buchty oplácané, ono to má prsa větší než moje máma, nosí se to jak poslední brambora ve sklepě, fakt drsný, vypadám jak jejich dcera 😀 😀 😀