Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
14. čer 2011

Tak jsme doma, Honza jim tam ještě navoněl záchod /kakal/ 😀 😀 😀 Poprvé v novém prostředí. Byl šikovný moc a závěr doktorky zní: Rozumbrada 😀 😀 Je šikovný a v pohodě, měří 95,5 cm a 15 kg, no je to kolík, ale nějakej mrňavej, ne? 😀 😀 😀

anta
14. čer 2011

Jo a ještě doktorce vysvětlil, co je to Lactel, to jsem málem padla i já, je to prý "mlíčko ve speciální lahvi, aby bylo dlouho čerstvé" 😀 😀 😀 Teď jsem haranta zastlala, nespal dva dny a je to na něm fakt vidět 😅 😅 😅

hancazivocich
14. čer 2011

@anta - neuraž se, ale každý nemá supermetabolismus... A nedejbože, aby měl jednou Honzík nadváhu - to se mu budeš taky takhle smát?
Se pak nedivím..
Pokud vím, tak Prchalka i já trneme, aby se nám dítka ,,nerozkynula".. Snažíme se zuby nehty, ale u nás jsou geny svinstvo...
Když si představím, jak jsem se kdysi trápila a dřela, abych ty ,,prsa" dostala dolů. Dřela jsem tak, až jsem si ,,vydřela" PPP.. Celé těhu a každou vypjatou, vyhrocenou situaci se modlím, aby se to nevrátilo...
Ano - obezita je hrozná, je jí kolem dost, ale dělat si z nich srandu? Trošku drsný, ne?

anta
14. čer 2011

@hancazivocich - tak já to nemyslela přece tak zle, ale potkala jsem holčičku, ta měla tak rok a půl a podle vzhledu měla tak 25 kilo, tak to už mi v pořádku taky nepřipadá, to musíš uznat. Já si z nich srandu nedělám, ale ve všem nemusí být jen geny, ale třeba rodiče někteří neznají míru a dopřávají dětem až moc. Jo a já jsem ta pravá, kdo si může dělat srandu z váhy, když honím každý kilo nahoru a mám z něj radost, mám zase např. opačný problém, jsem moc hubená a co já si, holka, vyslechnu za kecy, to jsi ještě neslyšela, místo pozdravu "ty jsi ale hubená", to taky není dvakrát příjemný a rozhodně žádné "obtloustlé" paničce si nedovolím říci, "fuj, vy jste ale tlustá" 😝 😝 , takže zas tak drzá já nejsem, chápu, že jsou prostě problémy, kdy lidi drží diety až se z toho zalykají, ale ti lidé zase nechápou, že jsou jiní lidé, kteří zase honí kila nahoru, aby se jim někdo třeba např. neposmíval, že vypadají jak reklama z Dachau.

hancazivocich
14. čer 2011

@anta - to já chápu, protože moje kamarádka to honila nahoru a nešlo to - i když spořádala pizzu,na to si dala kompot s broskvema a na to celou studentskou pečeť. My vyklízely s holkama šatnu, protože na to se prostě koukat nedalo - měly jsme strach, že přiberem tak půl kila jen z čumění

anta
14. čer 2011

@hancazivocich - proč bych se měla smát Honzovi, že bude mít nadváhu? Tak takhle blbá nejsem, naopak se snažím již od malička, aby jí neměl a kdyby k tomu došlo, tak se mu budu snažit pomoci a ne ho ukolébavat, že není tlustý, ale pořádný chlap, že? 😝

anta
14. čer 2011

@hancazivocich - ty to možná chápeš, ale věř, že spousta lidí ne. Co já bych dala za 10 kilíček nahoru a nikdo mi je nechce dát 😀 😀 😀

anta
14. čer 2011

@hancazivocich - ráda se omluvím, jestli jsem tě nějak dotkla, to jsem vážně nechtěla a rozhodně nebudeme rozpoutávat válku kvůli váze, ju? 😉 Tak OMLUVA 😉

hancazivocich
14. čer 2011

@anta - chytej!! 😀
My jsme si takhle jednou o noční půjčovaly kila s kámoškou, chtělo se nám spát - to pak napadají kraviny.. Noo a kontrolujem takhle lékárnu a říkáme si komu z dr. by slušelo třeba pár kilo v ramenou, na zadku, nohách... A ...no - nestál on celou dobu za dveřma? 😖 😠 Celkem se bavil.... Nás ta ospalost rázem přešla, že.. 😕 😲 😲 😝 😔

hancazivocich
14. čer 2011

@anta - tak se neomlouvej.. Mě to jen prostě zdvihlo, protože jsem si to vybavila. Dycky stačil nějakej takovej článek, povinná četba nebo film - Metráček a člověku se vůbec nechtělo ani do školy, ani..
Já žádnou válku poutat nehodlám.. Tohle je nevýhoda ,,psaného" slova - vyzní jinak, než to myslíš..

anta
14. čer 2011

@hancazivocich - ráda se omluvím, pokud se svými neuváženými slovy někoho dotknu, to nebylo mým cílem, jsem v jádru dobrý člověk 🙂

hancazivocich
14. čer 2011

@anta - tak v tom případě se já omlouvám též - za nepřiměřenou reakci, teda..

Jo a zároveň mám dotaz - pořád se nacházíme v růstu zubů.. Kdo ještě nemá komplet zubíky? Jestli by nebyl čas založit něco jiného... Párkrát nám tu i někdo naznačil, že už se tu řeší uplně něco jíného - že jsme víceméně soukromá skupina 😅 😅

anta
14. čer 2011

@hancazivocich - v pohodě, jsem nekonfliktní člověk 🙂 . No napadá mě nový název tématu - Zubáci aneb totální spavost a klid. 😀 😀 😀 Možná by to chtělo něco nového, s tím teda souhlasím 😎

hancazivocich
14. čer 2011

@anta - jo, nebo Zubáci, matky, totální spavost a klid......v nedohlednu 😀 😀 😀

anta
14. čer 2011

@hancazivocich 😀 😀 😀

hancazivocich
14. čer 2011

@anta - Nebo .. počkej ... jak to bylo ... My holky ze zubákova (občas na větev) 😀 😀

anta
14. čer 2011

@hancazivocich - no napadlo mě "zubáci, jejich matky a jiní chudáci s nespavci" 😀 😀 😀 😀

hancazivocich
14. čer 2011

@anta - a co .. Ať žijou sovy, výři, netopýři? 😀

anta
14. čer 2011

@hancazivocich - to je taky dobrý 😀 😀 😀

hancazivocich
14. čer 2011

@anta - třeba s tím ani ostatní nebudou souhlasit... Ale ty názvy - jako dobrý 😀 😀

hancazivocich
14. čer 2011

@anta - A co ... Zuby nám vyrostly, nač se budem vymlouvat teď? 😀 😠

anta
14. čer 2011

@hancazivocich - a co "už máme zubů plnou hubu a co dál?" 😀 😀 😀 😀

anta
14. čer 2011

Tak holčičky, Honzíkova perlička dne. Vyrobil nějaké písmenko z brčka a říká tátovi: "Co je to za písmenko?" a táta něco řekl a dítě na to: "Ty vole, táto, ty neumíš číst?" 😀 😀 😀
Dneska mě potěšila jedna holčina na pískovišti, bylo jí 7 let a bavily jsme se o věku, tak jí říkám "to víš, taky mám svá léta" a ta holčina na to: "Jo? Ale vy máte takový mladý úsměv" 😀 😀 😀 Tak jsem jí na to odpověděla, že nepatřím k lidem, kteří řeší věk a tak je to možná tím 😀 😀 😀

gina333
14. čer 2011

@anta : gratulacia, Honzik ma krasnu vahu a rozum na svojom mieste. 😉
@hancazivocich : ak mozem k tym kilam, ja mam ten isty problem ako anta, cize od svojich 18 rokov vazim 45kg, dala by som pol kralovstva za vacsie prsia, strasne zavidim kazdej ktora ma poriadne kozy. 😲 Kazdy sme nejaky, dolezite je co ma clovek v srdci. 🙂 Sophi je asi jedina ktora nema komplet chrup, ale ked otvorite novu skupinu tak ma tam dufam, zoberiete. 😵 😵

My sme poo boli zase utracat, v Takku mali paradne zlavy tak som Natali kupila saty aj suknu a pre Sophi mam konecne plavky. 🙂

anta
14. čer 2011

@gina333 - to otevření nové diskuze nechávám na vás, neumím to 😀 😀 😀 Hele, ty máš úplně stejně jako já? Když se narodil Honzík, tak mi po nějaké době slezla kilíčka až na 43 kg, ale aspoň, že si těch 45 držím, musím se pochlubit, občas mám i 46 😎

anta
14. čer 2011

Holčiny, teď jsem se zvážila na popud mého mm a zjistila jsem, že jsem přibrala 2,5 kg, tudíž vážím 47,5 kilíček, to je super 😅 😅 Já se totiž tláskám každý večer strašně moc sladkým a hodně na noc žeru a chutná mi, každý týden pivo až dvě a ejhle, ono je to vidět! 😀 😀 😀

gina333
14. čer 2011

@anta : tak pivom a sladkostami sa ladujem aj ja, zatial to nastastie nie je vidno. 😉 Ono ja by som chcela pribrat, ale iba na prsia a to mozne asi nie. 😲

Este som vam chcela povedat,ze Sophi celkom ovlada cestinu. 😵 Kedze pozera ceske kreslene filmy, tak mi hovori, podivej mami, vie co je zidle, kalhotky, proutky. Dokonca rata iba po cesky, sedum, osum. 😀 Je to hrozne zlate.

Pekny vecer prajem. 😔 😔

anta
14. čer 2011

@gina333 - jů, tak to je ale šikovná holčina, chválím! 🙂 🙂 🙂 🙂

hancazivocich
14. čer 2011

@gina333 - já když zhubla, tak měla na hrudi takovou jako vyrážku - že to nešlo ani chytit do push-upky 😀 😅 Teď jdou kozy, pupas, dlouho dlouho nic a pak teprve já a pak..prdel 😀 😠

Takže - počkáme na Prchalku a domluvíme název, zařezení - jestli sekce Batolata, rodina, volná apod... A jestli to bude veřejné či soukromé?
Za název prostě dáme že je to pokračování Růstu zubů...

Samozřejmě - Katzi, sherry, Lehna, Ined, Matova, atd - řeknem, dáme vědět..

gina333
15. čer 2011

dobre rano 🙂

@hancazivocich : no si ma pobavila 😉

Sophi nad ranom zase knurala 😝 zeby to boli tie patky.? 😲 Je to nezvyk, lebo uz krasne spava,tak som dolamana zase.