Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
6. čer 2011

Tak nám spadl květináč s větrníkem dolů z okna, tak jsme ho šli s Honzíkem sebrat do toho největšího slejváku. Přežil to jen větrník, 😅 😅 😅

gina333
6. čer 2011

@prchalka : tak vy uz naozaj finisujete s tymi zubami, super. 🙂 🙂 🙂 My mame vonku zatial iba jednu patku, takze u nas je vsetko na trocha dlhsiu trasu. 😉

@anta : tak aj z teba je sportovkyna? Normalne mam vycitky svedomia, ze ja iba zumbujem, ale ved aj to je sport no nie? 😀

U nas cele poo strasne prsalo, otrasne pocasie, uz to ani nekomentujem. 😲 Tak velmi chcem leto a teplucko, asi sa musim viac modlit aby uz konecne prislo. 😵

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
7. čer 2011

Dobré ránko,
my byli včera odpol na zahrádce, MM sekal trávu, najednou z plného sluníčka, velké kapky a za 5 vteřin liják a 3 minuty intenzivně lilo. Jen co jsem se otočila na terase a Ju hodila za dveře a MM doběhl těch 5 metrů domů, tak jsme byli mokrý 😅 😝 A pak byl zase znovu hic. Tak jsme vyjeli na hřiště a následně na brčko. Usnula v 9h a hned, na to, že spala 2h poo 🙂 Ale po 23.hodině zase brek a když jsem od ní odcházela, tak se ještě motala a kňourala 😖 MM tentokrát o ničem neví..
@gina333 Dá se říct, že už máme 100pro všechny zuby, ale počítám každej milimetřík 😀 😀 Hlavně při těch posledních dvou 5tkách nebyly teploty a spala 😨 😅 🙂 Nj, vy máte ještě chvilku čas listopadky 🙂

gina333
7. čer 2011

dobre rano 🙂
@prchalka : 3 minutovy dazd by mi ani nevadil, len u nas leje uz vyse 3 dni a to je naozaj na palicu. 😝

Noc dobra, plany radsej na dnes nerobim, ktovie ako sa to poo vyvrbi s tym stratenym slnieckom. 😉

anta
7. čer 2011

Ahoj holky, opravdu hrůza dneska, dítě zase od 5 vzhůru, já už se fakt poseru z něj, každý den tady dělá virvál, už ho mám dost 😠 😠 😠

gina333
7. čer 2011

@anta : tak to je dost velke maso 😲 a on ako sa o tej 5:00 uz aj vstane? lebo mne sa dari Sophi udrzat v posteli po zobudeni tych 40 minut, aspon kym sa stihnem prebrat. 😉

hancazivocich
7. čer 2011

Dobrý den,
u nás vstávačka v šest a vstává se stylem, že otvírám oči až za pochodu. Halooo - maminko - dobré ráno, budíček!! 😠 😠 😠

@anta - s těma bruslema jsi dobrá - já je tenkrát radila Ined - za kočárek, aby stihla dobíhat Matýnka... Teda - spíš ze srandy,....
Já na nich kdysi jezdila, ale stejný problém - neuměla jsem zastavit.. Zastavila jsem o někoho- bráchu, něco - zem, auto, plot...
Jednou jsem přejížděla chodník, vyklepal se šroubek u brzdy, chytla jsem s ní o chodník a hodila parádní... Spadla jsem tak, že jsem si na brusli sedla a kolečko pasovalo akorát do...
Tak mi aktivní brácha brzdu odmontoval a pak to bylo zajímavé... Kamikadze hadr...

V neděli jsme byli na chatě - tam odpo náhlý prudký déšť, tady nic - hic jak cosi...

@prchalka - ty jsi kdysi mluvila o tom, že máte klimatizaci - nějakou centrální nebo menší? Asi větší - když to Ju poštělovala i na topení, že?
Ty vedra mě ničí, muž o ní přemýšlí..

prchalka
autor
7. čer 2011

@hancazivocich Klimo nemáme, to co šteluje je podlahový topení na stěně. Klimošku přivezl kdysi MM z práce, takovou bednu přenosnou. Což o to, ono to vyklimuje na chvíli, když to strčíš mezi dveře pokoje, ale zas to fouká teplej vzduch na chodbu.. 😅 Tak jsme to dělali minulý léto. No, my tu v létě taky chcípem. Máme celou jižní stranu prosklený okna až dolů 😝 terasa venku má přes poledne v létě pak asi 1300 stupňů, no ale bude to už co nevidět zastřešený pergolou.. tak snad to bude lepší 😝

prchalka
autor
7. čer 2011

Slíbené fotky - tak už to celkem s malou dopomocí přelezem - hurááá 😅 😝

anta
7. čer 2011

Já jsem vyřízená jak žádost na byt. To dítě mě fakt zničí 😖

katzi
7. čer 2011

ahoj ahoj 🙂

hlásím, že žijem. Omlouvám, se nedočítám. Po dlouhé době spí obě zaráz, tak honem surfuju a relaxuju 😀
Jinak u nás: v podstatě dobrý, ale je to cvrkot 🙂 Když obě spí, tak ani nezapínám rádio, nebo televizi, chci jen a jen ticho 🙂 U Kájinky jsme vypozorovala, že má skrytý reflux (neblinká, jen se jí to mlíko vrací do jícnu a to ji budí). Takže když po kojení usne, tak potom během první hodiny spaní se budí a zpracovává to mlíko. Naštěstí v noci je to OK, dnes jsem kojila třeba jen 2x (ve 0.00 a ve 4.00). Holky obě večer do 21h spí, tak mám pak tak hoďku pro sebe než jdu taky 🙂 O víkendu jsme měli křtiny a oslavu mých třicetin s rodinou, teď v sobotu budem slavit ty moje narozky s kamarádama. Jo a ještě -Adeli má komplet zuby venku, ale přesto se v noci budí, teď už to nemáme na co svádět 😀 😝

Mějte se všechny fajn.

gina333
7. čer 2011

@katzi : ahoooooooooooj, mohla si dat fotku nech vidime ako Karolinka rastie. 🙂 Ten reflux je mrcha 😠 my sme sa s tym tiz natrapili, drzim palce, aby to u vas malo kratke trvanie. 😒

@prchalka : sikulka. 🤐

Dnes konecne neprsalo, no huraaaa, boli sme sa teda prejst po meste, dali si zmrzku, skusili vodu vo fontane a domov. 😵 Teraz uz spinka, ja si idem konecne vyloziti nohy.

Pekny vecr prajem. 😔 😔

anta
8. čer 2011

Ahoj holčinky, tak dneska jsme se vyhrabali z pelechu v 6,45! Tak to teda musel mít včera dost 😀 😀 😀

gina333
8. čer 2011

dobre rano 🙂

U nas od rana leje 😠 a my uz tri dni vyberame letnu dovolenku 🙂 😉 Sophi spinkala krasne, sice uz o 6:10 stebotala, ale aspon zaspi bez problemov na obed. 😵

prchalka
autor
8. čer 2011

Ahoj,
kvílení dneska v noci 2x, byl tam MM a pak i já, ani nevím, v jakém časovém rozptylu. Jinak včera večer fakt hysterický koncert - protože si nechtěla vzít pyžamo, teda sama obléct kabátek, že to neumí a byl z toho řev na půl hodiny! Až to dám někdy na youtube, tak vám to sem hodím, to stojí za to, MM to točil. A tohle teď dělá v podstatě pořád. Pěkně to s ní zase mává!
Dneska nějak nestíhám, dopolko nákup a čekání na stavbyvedoucího, který doteď nepřišel. Dál se nám staví zahradní domeček jupíííí a odpol přijede zahradník, takže práce. Aspoň se to tu hýbe 🙂 Do toho vařím a ona si tu dělá co chce 🙄

prchalka
autor
8. čer 2011

@gina333 My taky v 6.10, ale jestli to bude na oběd bez problémů... pochybuju. Teď každý den taky hysterčí, že si nelehne a spát nebude 😠 😠 😠

gina333
8. čer 2011

@prchalka : u nas sa nastastie zaspava na obed v pohodke. Uz od 12:15 spi, zato vecerne uspavanie trva aj 50 minut, lezi v posteli a spieva si, tlieska, kazdy vecer mame o kulturny progam postarane. 🙂 😉 Tesim sa na videjko. 😀 Wau, to budete mat krasnu zahradku, zavidim, rodinny domcek je aj nas sen. 😉 😵

anta
8. čer 2011

@prchalka - no já Honzu nenutím spát, ani lehnout si nemusí, pokud seká dobrotu, on si totiž lehne rád sám 😀 😀 😀 Dnes jdeme udat kočárek - konečně, včera jsme ho vyčistili a je jak nový. Jak mě včera Honza točil, tak jsem si z toho musela dát panáka, holky, mě z něj úplně bolela hlava 😒

ined77
8. čer 2011

ahojky 🙂 ,
také zase zdravíme 🙂 .
u nás též cvrkot, ale jde to..musí že 😉 .
už jsme byli i párkrát na koupališti, jakože sami ve třech..no, ve vodě jsem byla max po lýtka, ale aspoň něco, ale matýnek se krásně vyřádil...co bych pro něj neudělala že 😀 .a kupodivu to pokaždé proběhlo bez větších problémů....však jsem dala jasně podmínku 😎 ..jak nebude poslouchat, tak se bude chodit na koupák jen když bude taťka doma a on už dobře ví, že to by se tam dostal tak jednou za uherský rok 😀 .
no jinak vše dá se říct v pohodě 🙂 .
zítra máme poradnu, tak snad vše bude v pořádku.co nosil matýnek v půlroce nosí kačka dnes 😅 ...malé věcičky už se kupí...plánuju to začít prodávat tady nebo na MMB...jen kde na to vzít jaksi čas že 😅 .

@katzi 🙂 ...vše nej nej k narozeninkám 😵 !
i matýnek má zoubky komplet venku a stále se budí...no comment 🤐 😀 .
je to krása když je v bytě ticho že? 😀

@prchalka 🙂 ...tak jsem přečetla tvůj poslední příspěvek....neboj, i s matesem to tříská ode zdi ke zdi, ale morově...za jednu procházku se mi i 3x! vyválí na cestě s nějakým hysterákem 😅 .
dnes byl vzhůru ráno asi 2 minuty a už ječel 🙄 ...chtěl kokino 😠 .tak už nevím na co to svést 😀 ...zubama to nebude....je to prostě puboš 😝 .

jinak déšť vám v celku závidím...u nás je neuvěřitelné dusno, není možné to z bytu nějak odvětrat 😖 .ale myslím že už i u nás to dnes začne valit.

jo a už konečně se pustím do té autoškoly 😅 ....sice teda netuším kdy se budu učit 😕 , ale fakt teď nebo nikdy 😔 😅 .
tak se mějte všechny moc krásně, já zase brzy dorazím 😵 .

PS: co sherry 🙂 ?píše sem občas?

hancazivocich
8. čer 2011

Zdravím

@ined77
@prchalka - bez obav, s náma to tříská jak o závod.. Za chvíli bude vstávat, tak by mě zajímalo s jakou. Dnes udělala uřvanou scénu, že jí přilítla jedna na pudel. Ale zapomněla jsem, že nemá plínku... Páč madam to vytáčela tak, že se mi začla normálně dusit a zfialověla. No, zažít to v krámě, tak mě asi odvezou taky. Přemejšlela jsem, že pokud by se normálně dusila eště chvíli, tak jí vrazím pod vodu. Nezabíralo nic - vytáčela to brutálním způsobem - chování, houpání, nic.. Vřískot - zapomněla, co chtěla, ale pokračovala v tom málem k zadušení... Jak jí dostala, tak za chvíli přešla plynule v smích..

@katzi - též vše nej k narozeninám... 😵

prchalka
autor
8. čer 2011

Jejda, tady bylo živo a já zrovna neměla čas.
No uspávání bylo vo nervy. Z jedné strany nám bouchaly domek, když jsme lezly do pelechu, zahradník začal dole strunovkou sekat chcíplou trávu. Z třetí strany vrčel pc a z tý poslední - nebudu spinkat a lezla dolů. I přes to všechno to ve 13h zapíchla a spala skoro 1,5h.
Domeček stojí, se zahradníkem jsme dali kafe a pokecali, stromečky zasazený... no takhle bych si představovala akční každý den. Taky mi říkal, že do práce chodit nemám - no to je teda chlap 😀
ANTA: Fajn je, když to o Honzíkovi víš, že když to potřebuje, tak si lehne. Naše by si asi nelehla dobrovolně, ani kdyby 2 dny nespala, proto jí "nutím" ☹ aby mi pak nevyváděla ve 4 odpol! To si tu její náladu vyberu radši poo!
Poletím zalít tu naši krásu.. 🙂

katzi
8. čer 2011

@ined77 @hancazivocich : děkuju za přání 😵

@ined77 : to jsi fakt dobrá, že se dvěma dětičkama jdeš sama na koupák. A jak to probíhá - Kačka tam někde spí v kočárku, nebo ji máš v náručí a chodíš za Matýnkem? My jsme teď na koupáku taky byli o víkendu, ale s MM. Sama bych to asi organizačně nedala.

Jinak vztekance - i u nás na denním pořádku 😠 A taky bojínkovský období - zase 😒 Bojí se všeho - much, psů, aut, dětí, .....Pořád jí musím asistovat a "zachraňovat"ji. Kdy tohle přeje....Ale bude to asi taková forma reakce na narození Káji - když se "bojí", tak má moji pozornost a o to asi jde především 😔

hancazivocich
8. čer 2011

U nás prší asi od třech hodin, celkem vytrvale. I byla bouřka.
Holky - já myslela, že se potnu smíchy. Dnes kadila, ptám se jí - můžu bobek odnést? Nebudeš už kadit? Odpověď Fakt ne - odnes šíšu, tfuj, je tu děsnej smrad.. Tak to teda poslušně odnesu, že... 😠 😅 Vyklepnu, vymeju, mažu zpět.. A...madam trůní na nočníku s kačenkou a ....natahuje ke mně ruce - že je má pinavý... 😠 😠
No a letěla pro druhej nočník, páč měla kvákoše v zatáčce, dosedla, ale...jaksi kvákoška přisedla k nočníku.. Začla si vyhrnovat tričko (brzy, že) a nabrala to tričkem... Pak stoupla - šla jak opilej námořník - a maminko - já teda vypadám, mám pos..nohy 😝 😔 😀 A maminko - tatínek není doma, ten by snad neměl radost... To mě totálně odrovnalo a ... Pojď, pojď - musíme vykoupat (co jinýho taky)
Tak jí postavím do sprcháče - nastrčí na mě pudelku a -maminko-umejeme jenom zadeček a pipinku, vlásky néé, viď? Jinak bude krásnej řev (plete si krásnej a strašnej) 😀 😝 😕 😅 🙄
Jojo, není nad to, když se s dítětem domluvíte 😀 😀
A maminko - poď mě vyndat - ty si hodná, ty si mě zachránila 😅 Tak to už jsem fakt čůrala

anta
8. čer 2011

@katzi - též se připojuji s přáním všeho nejlepšího k narozeninkám, jsi mladice 😉 🙂
@ined77 - @katzi - @hancazivocich - koukám, že se nám dítka vylíhla přes kopírák s těmi vzdory 😀 😀
Holky, zítra mě čeká ten pohřeb, tak na mě, prosím, myslete 😔

hancazivocich
8. čer 2011

@anta - už zítra? Jejda.. To víš, že budem! Tak to zvládni! Drž se!

anta
8. čer 2011

@hancazivocich - trošku se bojim bojim 😔 Děkujiiiiii 😉

gina333
8. čer 2011

@katzi : dodatocne prajem aj ja vsetko naj, hlane vela zdravicka a dve pocuvne deti 😉 🙂
@hancazivocich : tie deti maju paradny slovnik, aj ja niekedy mam co robit aby som sa udrzala. 😵
@ined77 : to je super, ze si s dvomi detmi zvladla kupalisko, si supermama. 😵
@anta : budem na teba mysliet, zvladnes to urcite. 😕

Poo sme boli v CK, mame kopu prospektov tak dufam, ze si tu dovolenku uz konecne vyberieme. 😵 Baby aj vasim detom je v noci tak teplo? Ja kym ulozim Sophi spat je uplne spotena, ma mokre vlasy, aj pyzamko. 😲 Celu noc spi nezakryta, ale sa jej este bojim dat pyzamo s krakymi rukavmi a nohavicami. V com spia vase deti? 😨

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
9. čer 2011

Dobré ráno,
včera slejvák, až mi to na okně zlomilo 3 malý afrikány v truhlíku 😠 ☹ a prší od té doby stále 😝
Vzhůru jsem byla v noci asi 6x 😠 dítě dnes přilezlo v 5.18, tak aspoň nebude problém poo! No a hned začla kníbat a být protivná. Dej ručičku, pust písničku a béééééé! Ona opravdu teď kvůli všemu bulí jak 4m mimino 😠 😠 😠 Vzteká se, mlátí kolem sebe, do toho brečí a tak furt dokola. Jsem teda žila v mylné představě, že skoro 3r dítě je celkem rozumný 😖 Omyl.. Asi to skončí až ve škole 🙄
No čteme už dlouho na dobrou noc pohádky. Včera o kose, kocourovi a.. (teď už nevím co to bylo), jak tam kocour žere myši a nakonec si všichni myslí, že sežere i krále a MM se ptá:
MM: O čem byla pohádka?
JU: naprosto bravurně: O Matýskovi
JÁ: Kdybys aspoň řekla o kocourkovi!!!! 😉
MM: A co žral kocourek?
JU: kokodáky 😀 😀 😀 😀 😀
No, pak se netlemte!!
@katzi Taky gratuluju, i o rok míň bych brala! Fakt mladice 😀
@anta Myslím! Na toto fakt nemám žaludek nikdy ☹ ☹
@ined77 Jsi opravdu superžena, já bych nešla na koupák ani s Ju samotnou. Protože se tam grilovat a na konci aby ji odnášeli v kazajce.. fakt ne 😝 Maty je fakt uvědomělý, já jí můžu stále slibovat nebo hrozit a nemá to žádnej účinek...budou scény a budou scény..

gina333
9. čer 2011

dobre rano 🙂
@prchalka :Sophi na noc rozpravky nechce, ona chce spievat a rozpravat sa, vzdy jej musim porozpravat co sme robili cely den, kde sme boli. 😉 Nastastie ten vztek u nas nie je ale zato je tvrdohlava dost. Neuplatna, ziadne sluby pre nu neplatia ani ju nicim nevystrasim. toto na nu proste nefunguje. 😝

V noci spinkala dobre, do 6:15, zobudila sice o par minut skor, ale ked sa na nu nepozriem hned tak este chvilku po tichu lezi aj sama. 😵

katzi
9. čer 2011

@gina333 @anta @prchalka : jste zlatíčka, děkuju za přání 😵 No mladice...obzvlášť po ránu a večer se cítím na šedesát 😀 😝

@anta : koukla jsem výš a četla co se stalo. To mě moc mrzí 😔 Taky držím palce ať už máš dnešek za sebou 😔

@gina333 : Adeli taky v noci sálá horkem. Já jí dávám normálně na spaní triko s krátkým rukávem a kraťásky. A přesto spí odkopaná.