Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
5. čer 2010

ahoj,
omlouvám se, že zas vstupuju, ale nám rostou dvě nebo tři stoličky dole - moc nevydržím pátrat, dítko hryže jak krokouš, takže posledních 14 nocí je otřes, přes den taky protivka hadr - fakt mám chuť mlátit hlavou do zdi..... Taky přes den nechce pít, dohání to v noci....
To přítel jezdí domů až večer, někdy v noci, víkendy jsou taky dost omezené........ Takže to občas chodím rozdýchávat do vedlejší místnosti .....
Už dělám únavou kraviny - podařilo se mi vytopit koupelnu - alespoň jsem dostala nový podložky 😅 😅 Jo, ale jsou na nich tučnáci, tak mi je malá chodí krmit! 😀 Takže sbírám kusy rohlíků, atd..Taky mi do koše vyhazuje věci, do bílého prádla přidala rudý roláček, mačkátko na česnek, ..

Máte některá zkušenosti s tím, že by vám děti měly u zubů zácpu a bolení bříška?

sherry28
5. čer 2010

ahojík 🙂
takhle jsme si dnešní den představovala, krásně nám svítí sluníčko 😵 Marek nás o půl sedmé vzbudil 😉 tátu máme v práci(i zítra jde), ale když je venku hezky, tak se hned líp vstává a pozitivně myslí 😉

matova: 🙂 pralinku si klidně vem 😉 tam žádný alkohol není 🙂 je tam jen rumová tresť, takže bez alkoholu 😕 a Šimonek na mě působí spíš dojmem, že vymýšlí ze zvědavosti a potřeby něco dělat než, že by schválně zlobil 😒 ale ty ho znáš nejlíp 😉

jdu zapnout pračku, ať nám to hezky schne 😅

sherry28
5. čer 2010

hancazivocich: i u nás je lecos v koši 😀 pračku plní se mnou 🙂 tak vidím co tam dává a hned ji i zapíná 😉 jinak mi měly při zubech průjem, ale určitě je možná i ta zácpa 😉, pokud si vyloučila všechny jiné varianty z čeho by ji měla(čokoláda, borůvky tad.)tak to bude k zubům 😉

gina333
5. čer 2010

dobre rano 🙂

@matova : mozno, ze Simonko je taky unaveny, ze nevie zaspat:? Ja teda moc sa k tomu neviem vyjadrit, nepamatam sa, ze by to Natali robila a na Sophi som este unavu nevidela. 😉 Ja ked nechce spat necham ju nech sa este hra, chodim s nou na rukach po byte, najlepsie je k neprihovarat sa k nej a ona potom zalomi. Viem, nefunguje to na kazdeho, no pre teba to musi byt riadne vycerpavajuce. 😝 Ani Sophi nespi viac v noci ako 9-10 hodin, a ona sa este aj budi na mlieko, ale asi jej to staci. No viac spat ju jednoducho nedonutim. 😲

@hancazivocich : vitaj 🙂 citam, ze aj tvoja mala je riadna certica. 😉 A ja som vlastne na deti sama, MM robi v zahranici, veru daju riadne zabrat. 😝 Pri zuboch je skor hnacka, my sme nastastie ani tu nemali, ale mozno, ze niektora z dievcat ti poradi.

U nas noc v norme, 2x bola hore vstavala o 6:40, slniecko svieti, idem chystat ranajky.

gina333
5. čer 2010

este som zabudla, samozrejme, pracku plnime zasadne spolu a po zasuvkach veru poskryva kadeco 😉

prchalka
autor
5. čer 2010

Čauky,
já píšu z rychlíku 😀 MM vzal čorí na procházku do lesa, vypadli tak na 1,5h, tak mám po maratonu po baráku chvilku čas sednout a napsat. Dneska odpol bude návštěva.
Noc lepší průměr 😉 Vstávala v 6, MM nás přišel iniciativně vzbudit 😅 😅 😅 🙄 Teda jí, já se budím sama 😅
No s tím spaním kolem 21h.. mě se moc nechce, aby pak spala až do 8h ráno třeba, kdypak jí pak uspím poo? No to je jedno, třeba opustím nakonec svou myšlenku a snahu chodit kolem 20h a nebudu to hrotit. Jenže to by se mi chtělo až tak za rok 😅
Jinak vidím opět suché a růžovější fleky po těle ☹ ☹ po vysazení toho mazání po koupání - MM prostě přestal, což jsem ani nevěděla! Dále trojky dole se nechutně bělají pod dásnem a jsou tam vyboulené špičky 😅 😅 😅 A na závěr - MM ráno u snídaně pronesl, že by byl rád, kdyby už se začala vyjadřovat srozumitelně a "normálně" mluvit - a že ona toho nakecá 😅 😅 😝 😝 No nekoply byste je někdy? 😅 😎
Tak hezký den všem, bude krásně!!
katzi: Jak bobíni, už je to lepší? Taky vývar z vloček nebo ta vločková polívka by mohly pomoct na lepší kaku 😕 😉

prchalka
autor
5. čer 2010

hancazivocich: Tady se nikdo omlouvat nemusí 😉 Taky jsem měla stavy, že bych tloukla hlavou do zdi, naprosto chápu 🙄 😠 ☹ ☹
S tou zácpou k zubům vůbec nevím, my ji taky někdy měly, ale jestli k zubům... spíš ne..
A čorí mi taky ráda "pomáhá" - do hrobu 😀 😀 Děti mají vůbec nejradši věci, který vůbec nejsou pro ně... copak nějaký hračky!!
Holky, mám pro ní schovaný ty zatloukací kolíčky z Ikea, tak jsem zvědavá, co tomu řekne a jak dlouho jí to bude bavit. Ale máme i tak posun, ráda staví z dřevěných špalíčků, včera to dokonce ořvala, že už na to není čas, chtěla je rozdělat a už dokonce můžem postavit i něco, co hned nezboří 😀 A do kostičky s otvory dává ty tvary opravdu kam patří - no někdy, ale někdy zase dělá blbiny, ale už chápe, že musí hledat správnou díru 😀

sherry28
5. čer 2010

tak mě vypadla hadice z umyvadla a vytopila jsem si celou koupelnu 😅 snídáme s klukama a najednou říkám, kde se tady na chodbě bere ta voda 😨 no tekla z koupelny 😀 tak jsme hodinu uklízela a to jsem úklid dělala včera 😝 ještě, že je Luky doma, aspň byl mára zabavenej a netahal ze mě tepláky😉

sherry28
5. čer 2010

prchalka: zatloukací kolíčky dostal Mára k vánoců, nebyly teda z Ikei, ale byla to česká dřevěná výroba a rozmlátil je úspěšně asi během týdne 😀 jeden úplně se rozpadnul 😅 a ostatní praskly a to dřevěný to už nemá ten podstavec, taky to ulítlo 😕 jinak si myslím, že když ti bude Čorí spát do osmi ráno, tak ji v jednu po O podle mě uspíš, protože zase bude zvyklá být večer dýl vzhůru, no uvidíš sama jak se ti nebo vám bude chtít 😉

sherry28
5. čer 2010

hancazivocich: ještě jsem četla k té zácpě, že zácpou se rozumí, pokud má dítě méně než 2 stolice za týden 😉 takže jestli kadí jednou za dva nebo tři dny, tak to je v pořádku podle dr.nevím jak je to u vás 😉

gina333
5. čer 2010

@prchalka : no TM je iny srandista. 🙂 🙂 Nasa Sophi sa tiez tento tyzden dost rozkecala, uz sa jej podari aj spajat slovicka, je to hrozne mile. 😉

@sherry28 : fu, tak stastie, ze si tych tvojich susedov nevytopila 😵

U nas sa konecne spi. doo sme boli v meste, odprevadit Natali na sutaz.. Kupila som malej tie tucne pastelky, zatial stihla popisat podlahu v detskej a kachlicky v kuchyni. 😀 Poo sa chystam von, pojdeme kuk aj na Natali ako sa jej dari, konecne je krasne slniecko tak chcem byt co najdlhsie vonku. Idem pozmyvat podlahy a daco zobnut na obed. 🙂

sherry28
5. čer 2010

u nás se taky spí 😉
jdu si dát něco dobrého a budeme s Lukym surfovat po netu 😉

prchalka
autor
5. čer 2010

U nás se spí od 11:20, ale teda... stíhačky jedna za druhou, burácej.. 😠 sakra!!!

ined77
5. čer 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 11.45(u fíka 😔 ) a rovnou jsem matýnkovi ošmikala nehtíčky na nožkách 😝 😀
noc...horší..3x mohutný vztek a kopání 🙄
ráno děsné..dnes je uvztekaný až abnormálně a navíc...pokaždé začne bouchat hlavičkou o zem nebo podlahu 😨 😠 ...už dostal i po řiti 😢 😖 ...děs...venku je krásně a já mám akorát tak náladu pod psa z představy,že s ním takhle mám vydržet sama do pondělka do odpoledne 😒 .nechápu proč to dělá a hlavně co mám dělat já ☹ ..vždyť si ublíží nebo bude truhlík s takovou ☹ .včera večer to samé..15 minut řevu jen proto,že má jít večeřet 🙄 ...ach jo...asi se rozhodl,že mě přivede do bohnic 😅 .
jinak nic...dopolko jsme byli 1,5h venku,pak obídek:špenátová pol,pangas na másle a kmíně se žďouchaným bramborem,1 brum(naprosto nezasloužený).
odpoledne vůbec nvím..nabízala mi kámoška,že bychom jeli do kroměříže do zahrady a na zvířátka,ale to nejde skrz matýnkovu angínu že,takže netuším ☹ .asi zase na chvilku ven a budeme doma 😝 .a převléknu peřiny 😝 .
jdu kuknout jak u vás 🙂

matova
5. čer 2010

Ahojte,
počasie super- zrazu až neskutočne horúco...
Malý spal 9,5h, do tej 7:15. Jasne že ako som predpokladala- umrnčané doobedie, nenechal ma ani riad umyť, ani navariť tak mal obed to včera. MM včera večer prehlásil že mi doo pomôže a navarí (príde strýko- aj na noc 😒). Ako vypadol von, tak sa už venoval trávniku a obed ostal v efemérne...Šimon nechcel ani za duba byť chvíľu v kuchyni tak som sa na všetko už vypr...a a hrala sa s ním hore, o 10h už bol fakt hrozný, šli sme von, spí od 11:50. Mám hrozný strach večera 😲 😢, hlavne strýko tu bude rozprávať bez stíšenia a neviem ako budeme mať pootvorené dvere do spálne, aby sa nezobudil.........

prchalka: manželovi odkazujem nech bude rád že stále neukazuje prstaom a nehovorí A A A A A 🙄 , alebo na všetko "hakl". Už sa úplne prestal snažiť, má to asi fakt "na háku"...A neboj sa že ti bude vstávať o 8h, to si myslíš že ti bude spať 11 hodín? 😕 (od 21?), ja si myslím že nehrozí 😀 😝 🙄
sherry: asi aj hej, on je hrozný zvedavec.
gina: ja už ani neviem či to bolo z únavy či čo. Dlho ho nosiť už nemôžem, vadí mi brucho...ale on by sa ani nenechal, ja už som ho nechávala len tak ale furt sa za mnou všade lepil a mrnčal, už sme nevedeli čo vlastne chce a na hru už som fakt nemala síl ani chuti- -to už fakt budem rada keď aspoň povie či chce spať či jesť či čo ..., ham ham- to vedel už dávno, ale milosťpánovi sa už nechce nič povedať... 🙄

matova
5. čer 2010

zabudla som napísať že bol v noci hore-ale len raz okolo 3:30...
ined 🙂 : nočné zlosti- aspoňže to nemáme 😢 . A nemáš pocit že ho bolia tie zuby- že si bpcha hlávku???? mne sa tak zdalo pri trojkách- on si ju síce nebúchal no ľahol na dlažbu studenú a váľal sa tam, krútil hlavou...alebo skôr predmety si do nej búchal,...
hanzazivocich: tak moj maly pri zuboch naopak vkuse kadi riedke kakanice 😒. Ale pri prvých stoličkách som tiež mala pocit že ho bolí bruško 😕

ined77
5. čer 2010

gina 🙂 ...já dnes ráno dala hádanku mm..co že to je podle něj spirála na mihelnice 😀 a on říká..no,to bude nějaká zákruta u města mihelnice 😀 😀 😀 ...tož bylo hned po ránu veselo 😀
sophi už spojuje slovíčka?to je šikulka 😵 ..matýne se ae také už rozmlouvá..včera jsme šli vn a on mě pořádthal k oknu a říkal ouká,ouká...tzn.že venku fouká 😵 ..dnes viděl kočku..tak bylo koška 😀 ,na mě konečně začal nějak volat...to je ...ma- ma.kamarádce říká arka..je jarka..samozřejmě to r tam není nějak zvučné že 😀...no myslím,že se nakonec přece jen rozmluví 😉 ...ale táta neřekne,říká káka 😅 ...a přitom to první co z něj vyšlo někdy v 5 měsících bylo tatatata..ta nevím,jestli to t zapomněl 😀

prchalka 🙂 ...ono se to s tím spaním vždycky nějak vyvrbí samo 😉. i já přemýšlím o časovém posunu...uspávám a venku stejně ještě řádí děti 😅,ale zase...no uvidíme 😉 😅
my máme u spodních 3 pořád jen červené dásínka...že by byl taková protifka z toho? 😨 horné levá se bělá 😨
pěkný nákup 🙂

sherry 🙂 ...jeja,tak jezero jste doma měli? 😕 to potěší teda 😅 ...a co sousedi? 😨 ...snad to k nim nesteklo 😅 .
máš pravdu,dnes je opravdu nádherně 😵 i já ty prosluněné rána miluju 😵 ..šla nejraději hned na koupaliště 😀 ...špeky nešpeky 😉 😀

matova 🙂 ...taky máte doma pěkně veselo ☹ ...já konkrétně dnes z matýnka fakt rostu 🙄 ..pořád si říkám,že po ně nebudu křičet,ale ono to prostě někdy nejde 😢 😢 ...od včerejška si sousedi budou myslet,že ho tady týrám asi 😅 ...chvilku klid,chvilku řev a pořád dokola ☹ .
včera jsme byli chvilku navečer na hřišti...byl tam paní s dětma a s malinkým štěňátkem 😵 ..no matýnek byl v sedmém nebi a večer při sprchování dokonce tvrdil..teda velice kýval,že dáme malému pejskovi dudlíky 😀 ...tak že by? 😲 😀
a taky jsem dostala od jedné paní z vedlejšího vchodu botky pro malého 😅 ...na donošení,ale ještě celkem pěkné 😉.no nevím,zatím měl botky vždy jen nové,ale na tu lítačku to myslím nevadí,že jsou už chozené že? 😅
prý dostala x botek od kamarádky,ale tyto už jsou jim malé,tak si vzpomněla na nás 😅 .

katzi 🙂 ...??? 😨 kdepak jsi? 🙂

hancazivocich 🙂 ...vítej 🙂 ...jj,jak já ti rozumím... 😢 ..no asi nám nezbyde než počkat až to přejde 😒 😅 .
se zácpou nevím,ale bolením bříška při zoubcích matýnek také trpívá..anebo je to náhoda 😅 ..kdysi jsem se na to ptala dr.a ta říkala,že možné to je 😨 ...zkus třeba švestkovou frutapuru nebo jesti malá papká hrozny..z těch se matýnek zaručeně zakaká vždy 😉 😀 .
snad bude brzy lépe 🙂 😉 ...aspoň že je pěkně 🙂

holky sk jak povodně u vás? 😨

gina333
5. čer 2010

@ined77 : takze z Matyho sa ide vyklut maly tyran? 😒 s tou hlavickou sa neboj, on si neublizi, ale verim, ze to je dost zly pohlad na neho ked to robi. To vam doktorka zakazala chodit von na dlhsie koli angine? Skoda, tak to vydrzte nejako vo vnutri, drzim palce.
@matova : samozrejme, ze ho s tym bruskom nemozes nosit, ale neporadim ti veru, preco je Simonko taky plany ku veceru. A to musi byt tiez na palicu, ked nemozes od neho doo nic spravit, Chudatko, mas to veru tazke. 😒 A este aj navsteva do toho, ale mozno, ze Simonkovi sa stryko zapaci a vyhra sa s nim. 🙂

gina333
5. čer 2010

@ined77 : u nas nastastie ziadna potopa nebola, no ked pozeram v spravach, veru je to strasne v niektorych oblastiach. ☹ Ale nastastie hlasia pekne pocasie na cely tyzden, tak dufam, ze mame po dazdi...konecne. 😉 Tie topanocky mu kludne davaj, ja tiez mam par kuskov po Natalke, na behacku veru stacia. 😉 Ja tiez zvysim obcas hlas aj na Sophi, no na Natalku castejsie 🙂 🙂 potom my je to luto, a hlavne v panelaku to dost pocuju aj susedia tak sa musim kontrolovat aby si o mne nemysleli, ze som tyranka. 😲 😲 Aj minule ma susedka zastavila, ze preco mala tak v noci plakala? No keby som to vedela, tak ju asi utisim, no co uz, su to starsi ludia tak pocuvaju kde co buchne. 😀

katzi:??? 😵

ined77
5. čer 2010

matova 🙂 ...já myslím,že to bouchání dělá ze vzteku 😒 ...občas si v poslední době tak nějak žmuchlá celý obličejík a i hlavičku,ale při tom je v klidu...tak ho to asi bolí...ale tady to mlácení hlavičkou do něčeho..on jako ne že by se praštil nějak moc silou,ale řeknu mu na něco ne a on se rozhlédne...zrekognoskuje terén,najde první zeď,popř.podlahu,plácne do ní třeba 2x ručkou a trkne se 😖 .dnes dopoledne to udělal dobře 10x ☹ ...já jse tuším nkde četla,že e tomu nemá věnovt pozornost,ale i když jsem to zkoušela ''nevidět''dělá to pořád 😒 .
s tím strejdou je to blbé ☹ ..dej šimonkovi vatu do oušek 😉 😅 ..nebo mu holt musíte říct,aby se choval tišeji.
jj,taky si říkám ať už proboha mluví,protože kolikrát fakt nevím co po mně chce 😒 ...a nemusel by ani nějak moc srozumitelně 😀 😉
tm ti krásně pomohl 🙄 ☹

ined77
5. čer 2010

gina 🙂 ...tak snad bude už i u vás od povodní klid,už to letos zase stačilo 😒 ☹ .
právě...já vím ž si asi ni neudělá,ale mám ho nechat se mlátit do zdi 😕 ...dnes jsem už na něj zařvala ať to nedělá a just se trknul 😝 ,tak jsem vytekla a dala mu po prdelce-3x 😲 😔 😢 ...no to ne...musím se hodit do klidu a snažit se být nad věcí 😉 ...snad se sám umoudří 😅 ..jééé,pláče

sherry28
5. čer 2010

ined: to mi připomnělo Máru, myslím chování Matýnka, taky měl takový šílený období před 14 dny, teď už je to lepší, ale když ho chytne záchvat, nejlépe utéct 😀

sherry28
5. čer 2010

ined: jestli půjdeš s Matym ven, tak hlavně pozor, ať ti nechodí na sluníčko s těma antibiotikama, mohl by se ti osypat 😉 lépe jít na večer, když to tak nepere 😉 🙂

sherry28
5. čer 2010

jinak si sousedi nestěžovali, takže snad voda k nim nedorazila 😉 no neměla by kudy, máme na chodbě lino a to jen tak něco nepropustí 😉 🙂

sherry28
5. čer 2010

tak my jsme doma z venku, akorát se převlíknem, napapkáme a jedeme pro MM, uděláme si výlet k řece a na zmrzku 😉

gina333
5. čer 2010

konecne doma 🙂 🙂 🙂 cele poo sme boli vonku, uz normalne necitim nohy, nemala som ani kavu. 😝 Ta Sophi my da fakt zabrat, ma energia hadam za styroch. 😉 😉 😉 Boli sme pozriet Nati na sutazi, lietala tam ako drak, hopsala, vyskala no zabavala tam vsetkych. 😀 😀 😀 😀 Stale som ju musela odtahovat od javiska aby tam nevysla. Idem ju pomaly okupat, spravim mlieko a dufam, ze zalomi rychlo. 🙂 🙂 🙂 Dnes vynecham Chamomillu, tak my drzte palce v noci. 😉

sherry28
5. čer 2010

gina: i my jsme už zpět 😉 já musela být s Márou vzadu, když měl Luky besídku, on pořád chtěl za dětma na jeviště 😀 , tak jsem stála až nakonci za židlema, tam lítal a byl spokojenej, mohl tancovat a tleskat neomezeně 😀 večer ti budu držet pěsti, ty jsou štěstí 😵 a doufám, že Sofi prospí celou noc, tak jako kdyby ji měla 😉 přinejhorším se můžeš k tomu vždycky vrátit 🙂

lehna
5. čer 2010

ahojky,
spíme, nedočítám 🙂.

naše noc byla no nevím jestli lepší jak včera, asi jooo. poprvé ve 21,30, pak ve 2,30 do 4,30 nemohl pořádně zabrat,byl u něho MM, a v 5,30 budíček 😖 .

v 10.15 jsme vyjeli do ZOO, Štěpi po kinedrilu usnul v 10,30 pak ještě dospával v ZOO do 11,15, takže dnešní spánek 45 minut 🙄 . ale byl celkem v pohodě, domů jsme dojeli v 15.00, v 16.00 jsme šli s našima na 2 pivka, kolem 17.00 už byl celkem unaveňoučký, 17,45 jsme přišli domů, ještě venku oblhídnul králíky,slepice,s dědou se prohrabal senem a v 18,30 koupání, no a šel spát už v 19,00. usnul za 5 minut. tak jsem zvědavá na noc 😅 .

my jdem ještě s našima posedět ven.

Dobrou a klidnou noc všem 😉

katzi
5. čer 2010

ahojky,

hlásím se po delší pauze 🙂 V pátek jsem sem po o nešla, šla jsem spát, abych byla fit na páteční večer : byly jsme s holkama pařit. Kamarádka mě už dlouho přemlouvala, že musíme jít někam pořádně do klubu, než zase otěhotním a taky jsme měly obě narozky, takže slavit 🙂 Táhly jsme to do 2.30, do postele sem se dostala v 3.00 😅 Aduš jsem neslyšela 😅 Vstával k ní MM, ale prý nic hroznýho. Dnes jsem dopol. byla do 9.00 nepoužitelná,pak jsem to nějak rozchodila, navařila atd. A po o jsem šla zase spát s Adu 😅 Teď odpol. jsme byli na výletě. No a zase se těším už do postele 🙂 Takže dočítat budu nějak letem světem časem 🙂

Všem klidnou noc 😵

sherry28
5. čer 2010

takhle dneska kluci řádili venku na zahrádce a před bytovkou 😉